Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytam sobie teraz - cz. 3
Autor Wiadomość
GabryskaW Wysłany: 2015-11-15, 18:52   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja czytam sobie obecnie to: Salon d'Amour - Anna Jansson.
Nowość w serii Gorzka Czekolada, tym razem prosto ze Szwecji. Miasto Visby na Gotlandii, a w nim Salon d'Amour - dość nietypowy zakład fryzjerski, którego właścicielka o imieniu Angelika jest dla swoich klientów trochę swatką, a trochę terapeutką. Poznaje ich w różnych sytuacjach życiowych, zwykle trudnych, i zdobywa ich zaufanie. Angelika jest bardzo zaangażowana w sprawy sercowe...

jupi Wysłany: 2015-11-15, 20:08   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Najnowsza książka M.Musierowicz "Feblik" już jest dostępna. Dostałam dziś na urodziny i zamierzam zacząć wieczorem. Podobno jest uzupełnieniem Wnuczki do orzechów. Ale mam nadzieję, że będzie bardziej w stylu pierwszych części Jeżycjady, bo ostatnie czytałam tylko z sentymentu.

alexa Wysłany: 2015-11-17, 15:21   

Starsza Kobieta

Najnowsza książka Olgi Rudnickiej "Diabli nadali"
"Najnowsza książka bestsellerowej autorki Olgi Rudnickiej. Przewrotne charaktery, zagadkowe intrygi i dużo śmiechu!

Dagmar Różyk zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie w okolicznościach budzących u jednych śmiech, u drugich wstręt, a jeszcze u innych - godną pożałowania radość. Za życia był obiektem pożądania kobiet, nienawiści mężczyzn, oczkiem w głowie prezesa. Motywów zabójstwa jest bez liku, tak samo jak podejrzanych. Monika, jego sekretarka, jako jedyna zna tajemnice szefa i jest zdecydowana za wszelką cenę sama odkryć prawdę. Pomaga jej młody policjant Mateusz Jankowski, który po szkole oficerskiej wylądował na stanowisku stażysty w wydziale kryminalnym prowadzącym śledztwo w tejże sprawie. Jego zwierzchnicy, starzy wyjadacze, niechętnym okiem patrzą na młodego, ambitnego nowicjusza, robią sobie z niego żarty i dają na każdym kroku do zrozumienia, że szkoła szkołą, a życie życiem i wiele mu jeszcze brakuje, by stał się twardym gliną.
Z powodu prywatnych kontaktów z Moniką, która jest jedną z głównych podejrzanych, Mateusz zostaje odsunięty od sprawy. Nie wierząc w winę dziewczyny, postanawia działać na własną rękę, ryzykując przyszłą karierę. Poszlaki prowadzą do mieszkania Magdy W., znienawidzonej przez wszystkich zastępczyni Różyka, zwanej przez personel Zdzirą. Zdaniem Moniki to właśnie ona może być zabójczynią, ale najpierw muszą się dowiedzieć, gdzie jest pani wicedyrektor. Ostatnio widziano ją w wieczór poprzedzający śmierć Różyka, gdy odgrażając się i klnąc na czym świat stoi, wybiegła z jego biura. "

Uwielbiam, po prostu uwielbiam :rotfl: Zaczęłam czytac w niedzielę po południu i tylko dlatego zmusilam się do jej odlozenia w nocy zeby poniedzialek był lepszym poniedzialkiem :rotfl: Jesli ktoś lubi pisanie Rudnickiej to polecam ;)

Justyna Wysłany: 2015-11-17, 20:21   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Forever Young

Mnie zainteresowały, odstresowały i wyćwiczyły mięśnie brzucha dwie pozycje:
(komediowy kryminał)

część 1

część 2

i część 3 w przygotowaniu.

3x7=My

alexa Wysłany: 2015-11-17, 21:55   

Starsza Kobieta

Pierwszą mam, zamówilam razem z Rudnicką - zabieram się do czytania :)
Ale nawet nie wiedzialam, że jest część druga, czyli muszę dokupić.

Kary Wysłany: 2015-11-18, 07:06   

Starsza Kobieta

Ja zaczęłam wczoraj "Utopce" Puzyńskiej. Oj, wciąga. Na odstresowanie w sam raz (chyba, że ktoś w wampiry wierzy :cwaniak: ).

Łobuz Maksymalny
Miko

alexa Wysłany: 2015-11-22, 21:49   

Starsza Kobieta

alexa napisał/a:
To zobaczymy co tam Evanovich nowego wymodziła - nowa seria ;)
Zamówiłam
Obrazek

Zamowilam i na pewno kolejnych części zamawiać nie będę, co za bzdet :masakra:

alexa napisał/a:
zamówilam razem z nową Rudnicką - zabieram się do czytania :)

A tu znowu rewelacja :hyhy:

Cesia Wysłany: 2015-11-25, 15:42   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Nam ostatnio wpadła w ręce cudna graficznie książka Marianny Oklejak (tej samej co ilustruje książki o Basi) pt" Cuda Wianki"

JellyBelly Wysłany: 2015-11-29, 12:51   

a ja czytam sobie Żelazne damy Kamila Janickiego. Jest super można się z niej dowiedzieć sporo na temat kobiet, które stały u boku władców Polski, powiem wam, że o niektórych miałam zupełnie inny obraz.

Nabla Wysłany: 2015-12-06, 20:37   

Starsza Kobieta
Every man must dine

No trzeba przyznać, autor ma rozmach, zwłaszcza, że to debiut :zdziwko:

Książka bardzo na czasie, niestety (islamski terroryzm). Fabuła złożona, momentami naiwna (amerykański tajny agent samodzielnie ratuje cały świat :oczami: ) ale rozbudowana i ciekawa. Pierwsza połowa książki bogata w akcję, ale kiepska narratorsko (lista wydarzeń, zamiast rzeczywistych scen, dialogów i bohaterów - tylko kto co zrobił, gdzie i jaki to miało skutek - przysypiałam). Druga połowa przeciwnie - dynamiczna akcja, ale posuwająca fabułę zdecydowanie wolniej. Ogólnie ksiązka niezła.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

MalinowaKa Wysłany: 2016-01-04, 14:45   

Cesia napisał/a:
Nam ostatnio wpadła w ręce cudna graficznie książka Marianny Oklejak (tej samej co ilustruje książki o Basi) pt" Cuda Wianki"

Mamy ją, faktycznie wydana jest pięknie, chce się oglądać i oglądać :) w tym przypadku można oceniać książkę po okładce ;)
Ja ostatnio wzięłam się za Dziady Goźlińskiego, przewrotne ;)

coffeeholic Wysłany: 2016-01-17, 21:30   

Niedawno zaczęłam Lolitę, a w kolejce czeka Mistrz i Małgorzata, coś ostatnio się mnie rosyjscy pisarze trzymają ;)

Juśka Wysłany: 2016-01-25, 11:43   

przeczytałam 3 tomy Stulecie Winnych i polecam
super się czyta

zna ktoś, czytał coś w podobnym klimacie?

Juśka Wysłany: 2016-01-25, 11:45   

JellyBelly napisał/a:
a ja czytam sobie Żelazne damy Kamila Janickiego. Jest super można się z niej dowiedzieć sporo na temat kobiet, które stały u boku władców Polski, powiem wam, że o niektórych miałam zupełnie inny obraz.

czytałam :oczami: i warto Kamila Janickiego przeczytać inne książki

Dobra Wysłany: 2016-02-10, 08:37   

Starsza Kobieta

a tak z innej beczki..
czy macie jakąś aplikację, w którą wpisujecie książki warte przeczytania? Bo czasem jest tak że jestem w księgarni, przeglądam i chetnie bym kiedyś przeczytała więc robię zdjęcie okładki. Ale potem to zdjecie mam daaaaleko w historii...

Odpowiedz do tematu