Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkowe hity
Autor Wiadomość
nata Wysłany: 2009-09-16, 16:47   Książkowe hity

Poważnie uzależniona

Jak w tytule: co polecacie, co warto, a nawet trzeba przeczytać?

Ja polecam "Kochanice króla" Philippy Gregory. Rewelacyjna książka. Do tej pory nie przepadałam za powieściami historycznymi, ale ta wciągnęła mnie bez reszty.

Opis książki:
Znakomita, dwukrotnie już sfilmowana powieść Philippy Gregory opowiada o dwóch siostrach Boleyn, Annie i Marii, rywalizujących o względy króla Henryka VIII.
Obie były gotowe na wszystko, aby zdobyć jego serce, a swym orężem uczyniły niegodziwość, intrygę i zdradę. Maria Boleyn wpadła w oko Henrykowi VIII, ledwie zjawiła się na dworze jako czternastolatka. Jej miłość wszakże trwała krótko - zauroczenie dziewczyny minęło, kiedy odkryła, że przez cały czas była tylko pionkiem w rozgrywce prowadzonej przez jej rodzinę. Co gorsza, król znudził się nią wkrótce i oszalał na punkcie Anny Boleyn. Krewni przykazali Marii poinstruować ukochaną i zarazem znienawidzoną siostrę, jak ma wkraść się w łaski monarchy. Marii nie pozostało nic innego, jak być świadkiem tryumfu swej siostry, która nie zawahała się przed niczym, wyciągając ręce po koronę i spełniając ambicje swoje i swojej rodziny. Od tej pory Maria była tą drugą, siostrą królowej…
Barwny i sugestywny obraz życia, ludzkich dramatów i namiętności, dworskich intryg i kulisów wielkiej polityki na dworze najsłynniejszego króla Anglii.

:clover: :clover:

Espresso9   Wysłany: 2010-02-04, 07:47   Trylogia Paullina Simons.

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Polecam wszystkim trylogię Paulliny Simons.
Wspaniałe książki,które przyprawią czytelniczki o radość,smutek,łzy,rozpacz...
Do tych książek często wraca się myślami :oczami:

1."JEŹDZIEC MIEDZIANY"
Leningrad, rok1941. 17-letnia Tania Mietanowa poznaje młodego oficera mówiącego z obcym akcentem. Zakochuje się w nim ku swemu przerażeniu, gdyż Aleksander jest już obiektem uczuć jej siostry Darii. Miłość jednak nie wybiera - Aleksander odwzajemnia uczucia Tani, ale by nie ranić Darii, bohaterowie przysięgają nigdy nie ujawnić swej miłości.

2."TATIANA I ALEKSANDER"
Zaczyna się w Bostonie w 1930 roku. Rodzina Barringtonów, zaślepiona ideami komunizmu, przenosi się do wymarzonego ZSRR, nie wiedząc, jaka gehenna czeka ją pod rządami Stalina. Rodzice Aleksandra giną w więzieniu, pozostawiając go na łasce losu. Gdy ten dorośnie, pokocha młodą pielęgniarkę, Tatianę... Tak zaczyna się wielka miłość.

3."OGRÓD LETNI"
Jest rok 1946. Tatiana i Aleksander chcą wreszcie żyć jak normalna rodzina. Bardzo kochają swego małego synka Anthony'ego, lecz nie potrafią cieszyć się sobą. Przytłoczeni bagażem tragicznych wspomnień, przemierzają Amerykę mieszkalnym samochodem, uciekając przed demonami przeszłości i przed tym, co znów gotuje im los. Po "gorącej wojnie" zaczyna się bowiem "zimna" i o Aleksandra, jeszcze niedawno radzieckiego oficera, pytają już w Waszyngtonie.
Czy jeszcze kiedykolwiek młodzi Barringtonowie odzyskają spokój, wzajemną miłość i wciąż oczekiwane szczęście? Można czytać tę powieść, nie znając wcześniejszych losów bohaterów, lecz każdy, kto zaczął od "Ogrodu letniego" z pewnością natychmiast sięgnie po początek sagi...

Źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

http://espresso-fotochwile.blogspot.com/

agnieszka
[Usunięty]
Wysłany: 2010-02-04, 08:38   

Taki temat juz chyba gdzies byl... W kazdym razie, moje trzy najukochansze pozycje to:

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajm Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Światowy bestseller sprzedany w 8 milionach egzemplarzy i zekranizowany przez twórcę Marzyciela. Ta książka zdobyła fenomenalną popularność na całym świecie. To historia niezwykłej przyjaźni, podłej zdrady i wyrzutów sumienia, które zaciążyły na całym życiu bohatera.

Clare, urocza studentka sztuk pięknych i Henry, niekonwencjonalny bibliotekarz, spotkali się po raz pierwszy, gdy ona miała sześć lat, a on trzydzieści sześć. Kiedy Clare skończyła dwadzieścia trzy, a Henry trzydzieści jeden - zostali małżeństwem. Choć wydaje się to niemożliwe, jednak jest prawdziwe. Henry bowiem to jedna z pierwszych osób na świecie, u których wykryto rzadkie zaburzenie genetyczne: od czasu do czasu jego biologiczny zegar uruchamia się na nowo i Henry przemieszcza się w czasie. Znika nieoczekiwanie, pozostawiając po sobie tylko stosik ubrań. Nigdy nie wie, gdzie się znajdzie i jaka będzie otaczająca go rzeczywistość. Odmierzając swoją miłość kolejnymi spotkaniami, oboje za wszelką cenę próbują wieść normalne życie. Ale czy może liczyć na normalność człowiek, który jest niewolnikiem własnego ciała, a przede wszystkim nagłych podróży w czasie...

nata Wysłany: 2010-02-04, 18:05   

Poważnie uzależniona

Polecam trylogię Stiega Larssona :lizak: Ja połknęłam każdą część jednym tchem.

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika jak kamień w wodę. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania zagadki zniknięcia Harriet. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie redaktor czasopisma Millennium, przechodzi kryzys wartości i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm i osiada w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hackerka, Lisbeth Salander. Wspólnie, choć nie zawsze ramię w ramię, biorą pod lupę przeszłość klanu Vangerów i wykrywają prawdę o wiele bardziej mroczną i krwawą niż ta, którą spodziewali się odnaleźć...

"Dziewczyna, która igrała z ogniem"

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić. Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do niezwykłych informacji na temat rozległej siatki przemycającej z Europy Wschodniej do Szwecji ludzi wykorzystywanych w branży seksualnej. Wiele zamieszanych w to osób piastuje odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie. Kiedy Dag i Mia zostają brutalnie zamordowani, a podejrzenia zostają skierowane na Lisbeth Salander, Blomkvist postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Wkrótce odkrywa związek między morderstwami i sprawą przemytu. Straszliwego Zalę, którego nazwisko wciąż pojawia się w trakcie śledztwa, łączy też coś z niejaką Lisbeth Salander...

"Zamek z piasku, który runął"

Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Ale jej kłopoty na tym się nie kończą.
Mikael Blomkvist sięga w skrywaną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Pisze ważny tekst, który ma oczyścić nazwisko Lisbeth Salander i wywołać trzęsienie ziemi w rządzie, służbach bezpieczeństwa i całym kraju. Lisbeth Salander w końcu ma szansę pogodzić się z własną przeszłością.

:clover: :clover:

genesis Wysłany: 2010-04-14, 06:29   Eve Ensler

femme nouveau

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Polecę dwie książki tej samej autorki...Eve Ensler.

Monologi waginy- książka jak sam tytuł wskazuje, są to rozmowy z różnymi kobietami, od młodych dziewczyn po kobiety w sile wieku na temat ich wagin, cipek... nazywają je różnie. Książka piękna, czasem bolesna. Dla niektórych niestrawna ze względu na użyty w niej język. Natomiast ja myślę, że każdy powinien ją przeczytać , nie tylko kobiety i zwrócić szacunek i miłość naszym waginom, które wydają na świat nowe życie.

Ciężko ją dostać- raczej szukać w bibliotekach. Jest dostępna wersja filmowa.

Dobre ciało- pokochać swoje ciało...dobre ciało... do opisu tej pozycji, posłużę się cytatem z niej: "Powiedz wszystkim lanserom, wydawcom magazynów i chirurgom plastycznym, że nie czujesz strachu. Tym, czego boisz się naprawdę, jest śmierć wyobraźni i oryginalności, metafory i pasji. Odważ się POKOCHAĆ SWOJE CIAŁO. PRZESTAŃ JE POPRAWIAĆ. Nigdy tego nie potrzebowało."

jaewa83 Wysłany: 2010-04-24, 12:37   

a ja właśnie kończę czytać 4 i ostatnia cześć sagi STEPHANIE MEYER - ZMIERZCH
nie będę dokładnie opisywać o czym są te książki
powiem krotko - o miłości zwykłej dziewczyny do wampira , o sile miłości , o wyrzeczeniach i poświeceniu
czyta się wszystko jednym tchem , książka jest fajnie napisana i zaskakującą
gorąco wam polecam :)

corgi Wysłany: 2010-08-05, 20:48   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Up.
Proszę o kolejne podpowiedzi. Jestem już po dwóch tomiszczach Zafona i po trylogii Stiega Larssona (wszystkie te książki szczerze polecam) i szukam kolejnego "smacznego kąska" do przeczytania. :)

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

focia Wysłany: 2010-08-06, 05:02   

Starsza Kobieta

Corgi, a Mankella czytałaś?

poohatka Wysłany: 2010-08-06, 06:00   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Mankell i Nesbo - tego drugiego odkryłam niedawno, przeczytałam na razie tylko Pentagram, ale mam od mamy pożyczyć kolejną, bo ja na niego namówiłam. :D

O - i jeszcze polecam Yrsę Sigurdardottir (?) - pisarka islandzka, ciekawie czyta się nawet o realiach w Islandii. :)

P.
:police: rodzinna pasja

corgi Wysłany: 2010-08-06, 20:03   

Nie czytałam ich jeszcze. Proszę napiszcie jeszcze tytuły tych książek. Jaka jest ich tematyka ?

Mój blog decoupage

poohatka Wysłany: 2010-08-06, 20:20   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Mankell pisze kryminały, rozgrywające się głównie w Ystadzie, ich bohaterem jest komisarz Wallander (ja go sobie wyobrażałam jako zmęczonego Gajosa ;) ). Dobrze jest czytać jego książki po kolei, wtedy jest nieco spójniejsze tło, dotyczące samego Wallandera. :)
Za Wiki:
Cytat:
* 1991: Morderca bez twarzy (Mördare utan ansikte, polskie wydanie 2004)
* 1992: Psy z Rygi (Hundarna i Riga, polskie wydanie 2006)
* 1993: Biała lwica (Den vita lejoninnan, polskie wydanie 2005)
* 1994: Mężczyzna, który się uśmiechał (Mannen som log, polskie wydanie 2007)
* 1995: Fałszywy trop (Villospar, polskie wydanie 2002)
* 1996: Piąta kobieta (Den femte kvinnan, polskie wydanie 2005)
* 1997: O krok (Steget efter, polskie wydanie 2006)
* 1998: Zapora (Brandvägg, polskie wydanie 2008)
* 2000: Pyramiden (brak wydania polskiego)
* 2009: Den orolige mannen (brak wydania polskiego)

Nesbo dopiero zaczynam - komisarz Harry Hole ma problemy z alkoholem, a opisujące jego śledztwa ksiażki (no, na razie dla mnie - książka - trzymają w napięciu tak, że naprawdę ciężko się oderwać.
za angielskojęzyczną Wiki (bo w polskiej nie przetłumaczyli w ogóle tytułów :rotfl: )
Cytat:
* 1997 – Flaggermusmannen; English translation: The Bat Man
* 1998 – Kakerlakkene; English translation: The Cockroaches
* 2000 – Rødstrupe; English translation: The Redbreast (2006)
* 2002 – Sorgenfri; English translation: Nemesis (2008)
* 2003 – Marekors; English translation: The Devil's Star (2005)
* 2005 – Frelseren; English translation: The Redeemer
* 2007 – Snømannen; English translation: The Snowman
* 2009 – Panserhjerte; English translation: The Leopard

Yrsa Sigurdardottir - kryminały z Islandii, o prawniczce, Torze - bardzo ciekawie się czyta, widać inne relacje na niezbyt licznie jednak zaludnionej wyspie. :)

Cytat:
* Þriðja táknið (2005), (English translation by Bernard Scudder: Last Rituals, USA:2007, UK:2008)
* Sér grefur gröf (2006) (English translation by Bernard Scudder and Anna Yates: My Soul to Take, 2009)
* Aska (2007) (English translation, Ashes to Dust, UK:July 2010)
* Auðnin (2008) (Veins of Ice)

(na pewno przetłumaczone dwie środkowe, mam je na półce. ;) )

Jak już jesteśmy przy kryminałach - polecam najnowszą Chmielewską, Byczki w pomidorach - stara, dobra Chmielewska wróciła :hurra: - prawie tak dobre, jak Wszystko czerwone. :hyhy:

P.
:police: rodzinna pasja

corgi Wysłany: 2010-08-07, 15:46   

Wallander obił mi się kiedyś "o oczy": http://film.interia.pl/te...ca,1460126,3723

Mój blog decoupage

Pescecane Wysłany: 2010-08-08, 06:37   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ja niezmiennie, odkąd ją po raz pierwszy przeczytałam, polecam Intensywność Daeana Koontza.

Opis:
Młoda kobieta Chyna Shepherd, próbująca poradzić sobie ze wspomnieniami koszmarnego dzieciństwa, jest świadkiem okrutnego zabójstwa przyjaciółki i całej jej rodziny. Mordercą jest psychopata, afirmujący intensywność własnych przeżyć kosztem całkowitej pogardy dla ludzkiego życia. Rozdarta między paraliżującym strachem a chęcią zemsty, Chyna towarzyszy zabójcy w jego podróży w charakterze pasażera na gapę i jest niemym świadkiem kolejnych zbrodni. Przez przypadek poznaje jego przerażającą tajemnicę..

Leteecia Wysłany: 2010-08-08, 16:22   

Poważnie uzależniona
cyborg

Absolutny numer 1, do którego zawsze wracam:

reklamować chyba nie trzeba ;)

Z zupełnie innego "bieguna" - którakolwiek z książek Christopher`a Moor`a :rotfl: Choćby:

melepeciak Wysłany: 2010-08-26, 16:34   

Uwielbiam czytać i gdy już trafię na książkę, która łechta moje gusta, to zakochuję się w niej bez pamięci :oczami:

Jak dla mnie z pewnością hitem jest ,,Oskar i Pani Róża" Érica-Emmanuela Schmitta
Jest to bardzo krótka książka. Główny bohater, młodziutki Oskar, choruje, a właściwie umiera na białaczkę. Pani Róża, która odwiedza go w szpitalu jako wolontariuszka, by poprawić chłopcu humor, opowiada mu niestworzone historie o własnej osobie i w oczach dziecka nabiera magicznych cech. Oskar wie, że choroba przerasta jego rodziców, boją się jej i nie chcą o niej rozmawiać. Pewnego dnia pyta Pani Róży, dlaczego nikt mu nie mówi, że umrze. Dostaje taką odpowiedź:
-Czemu chcesz, żeby ci to mówiono, skoro sam wiesz, Oskarze!
Kobieta pomaga chłopcu przejść przez ostatnie dni jego życia i namawia go, by pisał listy do Boga, co ma mu przynieść ukojenie. Dalej pisać nie będę, warto przeczytać, naprawdę!
Wzrusza i zmusza do głębszego zastanowienia.

Odpowiedz do tematu