Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kot dla początkujących
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2015-12-21, 12:28   

Starsza Kobieta

myszowata napisał/a:
a kot coś skubnął jedzonka z puszki.

No i to już progres. :)
Miałam raz kota, który siedział prawie miesiąc w kącie i wychodził tylko minimalnie coś zjeść i pić. Ale zazwyczaj to około tygodnia zajmowało kotu dojście do stanu - jest w miarę okej, zjem, wysikam się i może nawet podejdę. A miesiąc do totalnego miziactwa. ;)

myszowata Wysłany: 2015-12-30, 12:38   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Kot się rozkręca :) a ja przychodzę z głupim pytaniem :zawstydzony: żwirek mam taki drewniany, nazwy nie pamiętam, ale na opakowaniu jest napisane, że można spłukiwać w toalecie :niepewny: można - serio serio?
Małż nie dowierza i woli w reklamówkę sprzątać, a mi tak wygodniej, bo kuweta stoi w wc, więc siup do klozetu. Ale naszła mnie refleksja, że zapcham odpływ czy cuś :rotfl: :masakra:

Blutka Wysłany: 2015-12-30, 13:46   

Starsza Kobieta

myszowata, no można, bo organiczny (trociny takie, tak?), ale ja np. mam oczyszczalnię przydomową i nie mam zamiaru jej zapełnić szybko czymś, co rozkłada się mimo wszystko dość wolno, więc jakiego bym żwirku nie miała, i tak wędruje do śmieci (w moim przypadku - organiczny żwirek wędruje do dołka, a potem jest zasypywany ziemią - rozłoży się i tak, ale mi nie cuchnie i nie zapycha oczyszczalni, ani kosza, bo śmieci odbierają raz w miesiącu ;) ).

behemot Wysłany: 2015-12-30, 19:38   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

myszowata napisał/a:
Kot się rozkręca :) a ja przychodzę z głupim pytaniem :zawstydzony: żwirek mam taki drewniany, nazwy nie pamiętam, ale na opakowaniu jest napisane, że można spłukiwać w toalecie :niepewny: można - serio serio?
Małż nie dowierza i woli w reklamówkę sprzątać, a mi tak wygodniej, bo kuweta stoi w wc, więc siup do klozetu. Ale naszła mnie refleksja, że zapcham odpływ czy cuś :rotfl: :masakra:

My używamy takiego drewnianego, zbrylającego i wyrzucamy do toalety. Na razie (od kilku dobrych lat) nic się nigdy nie zapchało. Jedyne co, to to, że mamy 2 koty i one po 8 godzinach naszej nieobecności potrafią "zrobić" dużą bryłę, którą jednak trzeba "rozbić" przed wrzuceniem do wc. ;)

A&R
blogowo
:police:

MarMaja Wysłany: 2015-12-30, 19:41   

Starsza Kobieta

myszowata,
ja mam drewniany cat's best eco plus i zdecydowanie jest spłukiwalny w wc. On rozpuszcza się w wodzie na małe drobinki.

Mamy ten żwirek od kiedy mamy kota czyli od 12 lat ;) Toaleta daje radę tak samo przy jednym jak i przy... 8, które w porywach u nas bywają ;)
Std aktualnie mam 6 :hyhy:

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

myszowata Wysłany: 2015-12-31, 07:25   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

MarMaja napisał/a:
przy... 8, które w porywach u nas bywają ;)
Std aktualnie mam 6 :hyhy:

o rany... :rotfl: to grupowe mruczenie by mnie chyba dobiło :rotfl: nasz Elvis tak głośno mruczy/burczy, że już wylot z sypialni naszej zaliczył na noc, bo spać się nie dało :rotfl:

Dzięki wszystkim za uspokojenie, to dalej wyrzucam do wc :cool2: co do żwirku, na razie mam od hodowcy, w ramach wyprawki takie wałeczki drewniane, rozpadają się pod wpływem wilgoci, ale potem już mam kupione opakowanie cat's best eco plus.

Kot wczoraj zasnął w takiej zabójczej pozycji na kanapie, że chyba wyluzował wreszcie, spał na plecach, z łapkami w górze, przednie łapki obrócone w jedną stronę, tylne rozkraczone.
Namiętnie pije z miski psa, dobrze, że Mrówie to nie przeszkadza, piją sobie na zmianę :oczami:

Odpowiedz do tematu