Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Samodzielny makijaż by Goha (spis treści str.1)
Autor Wiadomość
Goha Wysłany: 2009-03-05, 11:46   

Temat po temacie, a bałagan w chacie
makeover :)

Jak do nas trafilas?: CAROL mnie za fraki przytargała :)
A reszta? Odcień skóry - ciepły zimny, jasny, ciemny? Odcień wlosów - tak samo, to się wywnętrzę :]

Operator pędzla w akcji :hyhy:
Zarobiony operator :masakra: - jak macie coś pilnego do mnie, dzwońcie, piszcie, ścigajcie

Kate Wysłany: 2009-03-05, 11:49   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Skóra blada - jasna znaczy się zdecydowanie. Nie wiem jak ocenić odcień :zawstydzony: przeważnie słyszę, że szara :masakra: od kosmetyczek. Tak na oko raczej chłodny odcień. Włosy ciemny blond/ szatynka z jasnymi pasemkami gdzieniegdzie.

Kasia Wysłany: 2009-03-05, 12:11   

Net włączony- gar z zupą spalony
usmieszek

Goha, nie wiem jak czytałam wcześniejszego posta ale nie zauważyłam :lol:
No to świetnie że tak utrwala potrzebuję dobrego utrwalenia makijaży na kilka imprez ;)
To jeszcze pytanie jedno. Wydajny ten utrwalacz jest?

Goha Wysłany: 2009-03-05, 12:33   

Wydajny jak diabli :]
Mnie jedna flaszka 400ml starcza na cały sezon czyli jakieś 150-180 makijaży :hyhy:

Zarobiony operator :masakra: - jak macie coś pilnego do mnie, dzwońcie, piszcie, ścigajcie

Atir Wysłany: 2009-03-05, 12:37   

Starsza Kobieta

Goha napisał/a:
Atir, opis Effaclarów jest na stronie 18 :]
Właśnie uzupełniam listę tematów, żeby uaktualnić spis treści, bo na zazie sięga tylko do 12 strony :oczami:

dzieki ;)

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Kasia Wysłany: 2009-03-05, 12:37   

usmieszek

To nieźle :hyhy:

Goha Wysłany: 2009-03-05, 12:57   

Spis treści skończony :]
Teraz tylko muszę wypatrzeć carol albo nasze szanowne moderatorki.
Wysłałam go do Almy_, ale zdążyła umknąć pewnie zanim dostała :oczami:

Kasia, jeszcze jedna ważna rzecz - niby oczywiste, ale... :oczami:
- pamiętaj, żeby zamknąć oczy, ale ich nie zaciskać, żeby ładnie i równomiernie wszystko sobie spsikać
- weź wdech i nie oddychaj podczas psikania - niby nic, ale utrwalacz ma taki sam zapach jak werniks do pasteli :rotfl: i jest trochę "klejący" dla dróg oddechowych :]

Kasia Wysłany: 2009-03-05, 13:08   

usmieszek

Dzięki :)

ulla Wysłany: 2009-03-06, 09:07   

czy tylko ja jestem taka pierdola, ze nawet jak mam napisane czarno na bialym, to sie sama nie umaluje? dostalam od mamy zestaw sephorowych cieni "night look" czy jakos tak - rozne odcienie szraosci, fuksja, granat - i na pudelku jest instrukcja obrazkowa, jak je nakladac- zaznaczone cyferkami odpowiadajacymi kolorom. z taka instrukcja daje rade, ale bez? :masakra: juz sobie obiecalam, ze pojde na nauki do jakiejs wizazystki, bo inaczej sobie nie poradze.

Teraz jestem jak Laska, syn Króla Sedesów - znalazłam co lubię w życiu robić i to robię.

Goha Wysłany: 2009-03-06, 09:44   

No, dobra - mamy uzupełniony spis treści :D
Poprosiłam Lexę, żeby zamknęła i przykleiła ten wątek jak dobijemy do 30 stron. Wydaje mi się, że będzie nam łatwiej szukać i dotrzeć do tematów, które już raz rozkminiłyśmy i opisałyśmy, a my tymczasem będziemy mogły się przenieść do części II :hyhy:

Kate napisał/a:
Skóra blada - jasna znaczy się zdecydowanie. Nie wiem jak ocenić odcień :zawstydzony: przeważnie słyszę, że szara :masakra: od kosmetyczek. Tak na oko raczej chłodny odcień. Włosy ciemny blond/ szatynka z jasnymi pasemkami gdzieniegdzie.

Kate, generalnie powinnaś wybierać kolory, które ładnie kontrastują z niebieskim. Tzn. nie maluj oczu na niebiesko, bo kolor zleje się z tęczówką, ale za to możesz np. zaznaczać sobie oko grafitem - takie połączenie wzmacni kolor tęczówki.

Generalnie przy niebieskich oczach fajnie wyglądają róże, fiolety, szrości, ale też beże - od brązu po złoto. Możesz rozświetlać oko od chłodej perły aż do cytrynowego złota. Chłodne, jasne kolory ładnie będą się komponowac z tęczówką, natomiast jaśniutkie zloto fajnie współgra z blond włosami.

Przy tym wszystkim warto wziąc pod uwagę ogólne wrażenie. Jeśli Twoja cera faktycznie jest lekko szarawa (pewnie głównie w zimie) to kolory typu fiolet czy grafit mogą być trochę niebezpieczne, bo mogą niechcący pogłębić to wrażenie.

Żeby tego uniknąć pamietaj, żeby zawsze do kolorowych cieni nakładac podkład na twarz (żeby wyrównać i ożywić kolor cery). Dodatkowo, kolory niebezpieczne warto łączyć z ciepłym rozświetleniem - w ten sposób unikniesz efektu "bo zupa była za słona" :oczami:

tzn. chłodny cień (fiolet, róż, bordo, grafit) i do tego jasny kolor w odcieniu ciepłym (cielisty beż, jasne zloto)

ulla napisał/a:
czy tylko ja jestem taka pierdola, ze nawet jak mam napisane czarno na bialym, to sie sama nie umaluje? dostalam od mamy zestaw sephorowych cieni "night look" czy jakos tak - rozne odcienie szraosci, fuksja, granat - i na pudelku jest instrukcja obrazkowa, jak je nakladac- zaznaczone cyferkami odpowiadajacymi kolorom. z taka instrukcja daje rade, ale bez? :masakra: juz sobie obiecalam, ze pojde na nauki do jakiejs wizazystki, bo inaczej sobie nie poradze.

ulla, nie jesteś :]
Pamiętaj o tym, że są twarze, które się same malują i są takie, gdzie trzeba na prawde pokombinować. Samemu ciężko jest wymyślić jak to zrobić, choćby dlatego, że jestes przyzwyczajona do tego, ze Twoje odbicie w lustrze wygląda w określony sposób. Co Ty myślisz, że ja zmieniam makijaż codziennie? :hyhy: NIEE :rotfl: Mam 3 ulubione wersje i nie lubię poza nie wychodzić, bo.... jestem przyzwyczajona :oczami: Dopiero potrzebuję Marioli, zeby mi powiedziała "głupia, nudny ten Twój makijaż, machnij sobie wielkie granatowe oko" :oczami: No i faktycznie...

Kate Wysłany: 2009-03-06, 10:02   

Goha dzięki wielkie!

Podkład to u mnie obowiązkowo. Wzięłam sobie do serce Twoje rady i przede wszystkim odwiedziłam już kosmetyczkę, a w poniedziałek idę znowu, co by przede wszystkim o cerę zadbać.
Technikę nakładanie podkładu muszę zmienić na pędzel i spróbować coś zrobić z cieniami pod oczami, bo to głównie daje ten efekt zmęczenia.

To jeszcze podobnie jak ulla mam pytanie jak te cienie technicznie nakładać, jest jakaś zasada typu jasny w jakim miejscu, i kiedy itp.?
Do codziennego makijażu jeden cień to aż nadto, czy 3 kolory mogą być?

Goha Wysłany: 2009-03-06, 10:13   

Wiesz co, ja to chyba przysiądę w weekend i powklejam grafiki kształtów oczu z opisami jak je malować. Tak chyba będzie najłatwiej :] .
Bo cholera - każde oko inaczej malujesz - opadający kącik, blisko/szeroko rozstawione, głęboko osadzone itd.itd. :kwasny: Zgadywać nie ma co ;)

Kate Wysłany: 2009-03-06, 10:25   

O tak, tak :)

Kasia Wysłany: 2009-03-06, 10:28   

usmieszek

Goha :padam:
mnie ostatnio wzięło na malowanie więc taki opis się przyda
Dostałam próbkę Revlon colorstay ... przetestuję na dniach :hyhy:

Goha Wysłany: 2009-03-06, 10:39   

Chyba sobie pomogę moim programikiem do analizy kolorystycznej :oczami:
Właśnie zaczęłam szukać grafik i oświeciło wolnomyślącą... :masakra:
Mój genialny program, w części do pomiaru proporcji twarzy, ma grafiki przynajmniej 8 czy 10 typów kształtu oka - powycinam, powklejam i opiszę :]

A potem będziemy sobie siedzieć przy komputerze z lusterkami i porównywać grafiki z odbiciem w lustrze :rotfl:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi