Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wuzetka (WZ) - różne przepisy
Autor Wiadomość
Maura Wysłany: 2009-05-09, 07:47   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
Bibatrix, nigdy nie uzywam innego kakao jak Deco moreno. Ciasto wyszlo ciemne, bo moje łyzki to czubki sa. :) Smak czekoladowy, mocny. A moze to tylo kwestia zdjecia....?

Nabla Wysłany: 2009-05-09, 10:00   

Starsza Kobieta
Every man must dine

E wułala
WZetka z wiśniami:
Ciasto czekoladowe:
4 jajka
szklanka cukru
3/4 szklanki mąki pszennej
3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
3 łyżki dobrego kakao (z "wiatrakiem" - DecaMoreno?)
6 łyżek zimnej wody
szczypta soli
2 łyżeczki proszku do pieczenia.

Białka osolić, ubić z zimną wodą na sztywno. Dosypywać powoli cukier, jak się połączy - dodać żółtka i ubić razem. Mąkę przesiać z kakao i proszkiem do pieczenia, wmieszać powoli do masy. Wyłożyć na bardzo dużą blachę. Piec 30 min. w 180*C. Ostudzić. Wyjąć z blachy i przekroić na pół przy pomocy mocnej żyłki.

Masa:
0.5l rzadkiej śmietany kremówki (30%)
1kg-1,2kg serka waniliowego homogenizowanego (słodkiego)
pół szklanki mleka
4 łyżeczki żelatyny.

Kremówkę schłodzić w lodówce, żelatynę namoczyć w mleku i podgrzać do rozpuszczenia. Śmietanę ubić na sztywno, dodając po łyżce serek waniliowy. Wlać powoli rozpuszczoną, ostudzoną żelatynę ciągle miksując (ewentualnie można ją najpierw trochę rozmieszać z serkiem, żeby na pewno nie porobiły się grudki).

Pierwszą warstwę ciasta posmarować dżemem wiśniowym, ułożyć wypestkowane wiśnie z kompotu (2 duże słoiki) lub konfitury, posmarować większością kremu, przyłożyć drugą warstwą ciasta, na wierzchu rozsmarować resztę kremu. Zetrzeć na wierzch tabliczkę mlecznej czekolady na tarce o małych oczkach (na malutkie wiórki). Odstawić na noc do lodówki. Kroić w kwadraty.

Moja "wytrawna-dorosła" modyfikacja to niskosłodzony dżem wiśniowy + wiśnie z alkoholu i gorzka czekolada na wierzch. Żelatyna w listkach albo w proszku też się dobrze sprawdza, w wersji wege może być agar.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"
Ostatnio zmieniony przez Nabla 2009-10-24, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  

Bibatrix Wysłany: 2009-05-09, 14:24   

Maura, zdjecie zdjeciem. ale moje ciato bylo... kakaowe, zamiast czekoladowe - jesli to ma sens. nastepnym razem chyba zwieksze ilosc kakaa.

szpileczka Wysłany: 2009-05-25, 12:55   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: google
znalazłam smakowity przepis na wuzetkę, ja się pokuszę w weekend i ją upiekę bo wygląda pysznie :D
przepis jest na stronie gotujmy, przeklejam gdyby ktoś miał ochotę spróbować :)

"Składniki

* Ciasto:
* 250 g margaryny
* 3 łyżki kakao
* 2 szklanki cukru
* 125 ml wody
* 2 szklanki mąki
* 5 jajek
* 1 Proszek do pieczenia 15 g

* Krem:
* 300 ml jogurtu naturalnego
* 500 ml wody
* 2 Kremy jogurtowe 3 minuty Dr. Oetkera
* Do dekoracji:
* 2 szklanki wiśni z kompotu
* 1 Ażurki z czekolady deserowej

Opis przygotowania
Sposób przygotowania: Margarynę, kakao, cukier, wodę zagotować i odstawić do wystudzenia. Do zimnej masy dodać przesianą mąkę, jajka i proszek do pieczenia. Całość dokładnie wymieszać mikserem. Ciasto wylać na blachę o wym. 25 x 36 cm, wyłożoną papierem do pieczenia, a następnie wyrównać. Piec około 50 min. Piekarnik gazowy: temp. 180º C (powinien być podgrzany) Piekarnik elektryczny: temp. 180º C (powinien być podgrzany) Wystudzone ciasto przekroić poziomo na połowę. Do wysokiego naczynia dodać jogurt i wodę, następnie mieszać mikserem na najniższych obrotach, stopniowo wsypując zawartość torebek. Po wstępnym połączeniu składników, całość miksować na najwyższych obrotach 3 minuty. Gotowym kremem przełożyć spód ciasta odkładając 1/3 do dekoracji. Równomiernie rozłożyć część wiśni i przykryć drugim blatem ciasta lekko dociskając. Wierzch ciasta przełożyć cienką warstwą kremu i udekorować za pomocą szprycki rozetkami, ozdobić wiśniami i ażurkami. "

chciałam dać zdjęcie ale się nie pojawia :|

Maura Wysłany: 2009-05-25, 13:24   

Mamosaurus

Chyba sobie zamuruje wejscie do kuchni.

szpileczka Wysłany: 2009-05-26, 09:40   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: google
ależ pysznie wygląda :P
a bita śmietana powinna być :D i do tego kawa w zestawie :D

Maura Wysłany: 2009-05-26, 09:44   

Mamosaurus

Kleks bitej smietany to dla tych co sie delektuja. Moj mąz przesuwa blache w swoja strone i kroi słuszny kawalek. Na moje "poczekaj, smietanka", wbija widelczyk w sam srodek. A smietane to moze sobie ewentualnie zaserwowac po konsumpcji. Na deser....

Nabla Wysłany: 2009-10-25, 11:22   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Wiecie co to jest złośliwość losu? Jak się robi WuZetkę w dwóch wersjach - ze zwykłym kremem i na serku bez laktozy i roślinnym zamienniku śmietany, i ten drugi uda się lepiej :masakra:

Zrobiłam z przepisu mojej teściowej, ale pocięłam górny płat ciasta na krążki, przekładając je wiśniami ze spirytusu. Jak zdążę to zrobię fotkę, ale szanse marne (znam moją grupę). Śniadanie i obiad mam z głowy, jestem pełna bitej śmietany od wylizywania garnków :zawstydzony:

mandzi Wysłany: 2009-12-03, 08:47   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Nabla - ta Twoja BOSKA WUZETKA to poprostu poezja. Zrobiłam na imieniny męża (Andrzejki) .Przymiotnik BOSKA jest jak najbardziej na miejscu. Pozdrawiam :)

Leteecia Wysłany: 2009-12-06, 17:40   

Poważnie uzależniona
cyborg

Nabla, WZ wyszła genialna :lizak: Na jutro teść sobie zażyczył powtórkę z okazji urodzin :)

Nabla Wysłany: 2009-12-06, 18:51   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Super :)

Maura Wysłany: 2009-12-13, 09:53   

Mamosaurus

Wisniowa jest cudownie pyszna. Chcialam zdjecie zrobic, ale... za szybka jest.... :rotfl:

Odpowiedz do tematu