Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkałyście się z taką wysypką, uczuleniem (zdjęcia)
Autor Wiadomość
adriana Wysłany: 2010-10-16, 08:50   Spotkałyście się z taką wysypką, uczuleniem (zdjęcia)

Starsza Kobieta

Młody dostał silnej reakcji alergicznej, wczoraj wieczorem wyglądał po prostu koszmarnie - całe ciało w czerwonych lekko spuchniętych nieregularnych plamach, swędzących. Dostał wapno, clemastinum i mu to złagodniało przez noc. Na razie jest lepiej a, że jest weekend to i tak szanse na załapanie się do jakiegoś sensownego lekarza są znikome i na razie czekamy.

Pomyślałam sobie jednak, że może spotkałyście się z czymś podobnym, bo ja nie mam pojęcia po czym mogła wystąpić tak gwałtowna reakcja :(

Gdyby ktoś chciał spojrzeć to wrzucam zdjęcia. To już jest złagodzona forma, w rzeczywistości kontrast pomiędzy plamami i skóra był większy i te wszystkie czerwone obszary było lekko wystające, takie opuchnięte.

I żeby było jasne - wiem, że na forum nie zastąpi lekarza, i jeśli to nie ustąpi lub się pogorszy pojedziemy szukać pomocy u specjalistów. Po prostu chciałam się dowiedzieć czy może ktoś spotkał się z taką reakcją i ma jakikolwiek pomysł od czego to może być? Pokarmowe? Kontaktowe?

Dzięki.

mama domowa
ArtAda

a. Wysłany: 2010-10-16, 09:00   

Starsza Kobieta

adriana, mój mąż miał coś takiego. To wysypka/pokrzywka. Reakcja alergiczna na coś co zjadł. U męża to była reakcja na zupkę w kubku pomidorową Knorra.

Minęło po trzech dniach.

Malutka
a.fotografia
a.handmade

izajka Wysłany: 2010-10-16, 09:04   

Poważnie uzależniona

ja miałam podobną.jesli chcesz podaj maila na pw,to jak tylko zaliczymy wizyte poloznej wysle ci zdjecia do porownania,czy rzeczywiscie wyglada tak jak u Mlodego. mialam jeszcze opuchnieta twarz. dermatolog twierdzil,ze silna reakcja alergiczna. u mnie najprawdopodobniej po pomidorach, ktore ktos sprzedawal swiezo po pryskaniu, bo nic innego nowego nie jadlam na dobe przed wystapieniem wysypki. zeszlo w ciagu 3 dni po wapnie.

Iga&Judyta

dilbi Wysłany: 2010-10-16, 09:10   

Poważnie uzależniona

Podejrzewam pokrzywkę. Bąble znikają, ale zostaje czerwona otoczka. Mija po 3 dniach.

Maleńka .
Jeżeli powiedzenie ‘co nas nie zabije to nas wzmocni’ jest prawdziwe, to ja qrw.. już jestem nieśmiertelna!!

Kate Wysłany: 2010-10-16, 09:16   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

moim zdaniem to też pokrzywka - mnie dopadła w ciąży - nie wiadomo od czego
to dość mocno swędzi, mi pomagał fenistil i pudroderm, bo ze względu na ciążę nic innego nie mogłam

ananke Wysłany: 2010-10-16, 09:23   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Tak jak piszą dziewczyny - to reakcja alergiczna. Miałam dokładnie coś takiego po antybiotyku; pierwszy lekarz stwierdził, że to odra :/ na szczęście drugi postawił właściwą diagnozę. Dostałam coś odczulającego w zastrzyku. Sama wcześniej łykałam wapno i claritine.

Myszek i Pysia

Licho Wysłany: 2010-10-16, 09:57   

Starsza Kobieta

miałam - u mnie reakcja alergiczna na... zimno
czyli pojawiało się w miejscu kontaktu skóry z niską temperaturą

dermatolog kazała konsumować telfast 180 jak sie pojawi przez kilka tygodni (chociaż sam efekt u mnie znika bardzo szybko) i unikać czynników podrażniających (czyli chyba nie wychodzić w zimę na dwór... :masakra: )

natomiast u mojego brata pojawiło się miejscowo, w punkcie kontaktu skóry z...
...maścią przeciwzapalną (typu voltaren, ale nie wiem co stosował)
z tym że u niego zamiast przechodzić zaczęło podchodzić płynem, tworzyły się bąble
też dostał telfast + zastrzyk szybciej działający

:police:

zulam Wysłany: 2010-10-16, 10:46   

Starsza Kobieta

A ma to też na buzi, jeśli tak to czy ma w okolicy ust?

Nezi Wysłany: 2010-10-16, 11:13   

Starsza Kobieta

Ja miałam taką pokrzywkę na całym ciele, łącznie z buzią, to była reakcja alergiczna na pomidory. Bądź bardzo ostrożna i obserwuj. U mnie to była tak ostra faza, że aż się dusiłam bo miałam pokrzywkę również w ustach i przełyku.

Lena i Iwo
Słodziakowe przygody
Fotograficznie

Ilonka Wysłany: 2010-10-16, 11:15   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

adriana dalam do obejrzenia mezowi (jest lekarzem) i to pokrzywka,reakcja alergiczna.

adriana Wysłany: 2010-10-16, 12:12   

Starsza Kobieta

Dzięki. Widzę dużą zgodność. Miałam podejrzenia, że to płyn do kąpieli, ale przyjaciółka też powiedziała, że to na bank pokarmowe. Jedyna nowością jaką zjadł to surówka z marchewki kupionej w sklepie... Jestem trochę przerażona skalą, bo tej surówki to jakieś dwie łyżki zjadł :(

zulam napisał/a:
A ma to też na buzi, jeśli tak to czy ma w okolicy ust?

Miał na szyi, na policzku i czole, ale w okolicach ust czysto. A czemu pytasz?

mama domowa
ArtAda

Marta Wysłany: 2010-10-16, 12:31   

Net włączony- gar z zupą spalony

adriana napisał/a:
Miałam podejrzenia, że to płyn do kąpieli
a zmieniałaś ostatnio płyn? Ja miałam kiedyś taką pokrzywkę od niektórych proszków do prania i środków do czyszczenia.

Nezi Wysłany: 2010-10-16, 12:39   

Starsza Kobieta

adriana napisał/a:
Miał na szyi, na policzku i czole, ale w okolicach ust czysto. A czemu pytasz?

Pewnie dlatego, że ta pokrzywka może też wystąpić wewnątrz ust, przełyku i wogóle wewnątrz organizmu. Miejsce pokrzywki jest opuchnięte i taki przełyk, który i tak jest wąski może opuchnąć i mogą być problemy z oddychaniem. Wówczas trzeba natychmiast jechać do lekarza bo może doprowadzić do uduszenia. :masakra:

Lena i Iwo
Słodziakowe przygody
Fotograficznie

adriana Wysłany: 2010-10-16, 12:46   

Starsza Kobieta

Nezi, a jak Ty to miałaś to dostałaś jakieś środki wziewne rozkurczające czy cokolwiek? Zastanawiam się czy nie iść do lekarza i nie poprosić o coś takiego (jeśli w ogóle jest) w razie jakiś duszności itd... Młody ma wiecznie coś ze skórą, nadal piorę mu ciuchy w Jelpie bo nic innego jego skóra nie toleruje, kupuję specjalne płyny itd, ale nigdy nie miał aż tak mocnej reakcji :(

Cytat:
a zmieniałaś ostatnio płyn? Ja miałam kiedyś taką pokrzywkę od niektórych proszków do prania i środków do czyszczenia.

Zmieniałam, ale to było 2-3 przed ta reakcją (a marchewkę dzień wcześniej jadł). A płyn jest z hippa jakiś niby super hiper antyalergiczny (no ale na wszelki wypadek kupiłam dziś oilan a tamten odstawimy).

mama domowa
ArtAda

Licho Wysłany: 2010-10-16, 13:07   

Starsza Kobieta

adriana, przede wszystkim to od razu pojedź z dzieciakiem do jakiegokolwiek lekarza, niech Ci da mocniejsze środki przeciwalergiczne, bo po co się ma chłopak męczyć... Miałam taką pokrzywkę na dużych połaciach ciała (po raz pierwszy to po kąpieli w naszym polskim morzu, które okazało się - w lato - dla mnie za zimne) - i to naprawdę jest bardzo nieprzyjemne...

:police:

Odpowiedz do tematu