Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Mirena
Autor Wiadomość
Alma_ Wysłany: 2010-10-26, 19:53   Mirena

Starsza Kobieta

Info ze strony producenta:
Cytat:
Lek Mirena to system domaciczny, który po założeniu uwalnia hormon - lewonorgestrel do jamy macicy. Kształt litery "T" zapewnia dopasowanie systemu do jamy macicy. W pionowej części systemu znajduje się cylinder zawierający hormon. Do dolnego końca podstawy systemu przymocowane są dwie nitki, służące do usuwania systemu z macicy.

Opis działania
Znajdujący się w pojemniku hormon - lewonorgestrel -jest podobny do hormonu naturalnie występującego w organizmie kobiety. System uwalnia lewonorgestrel do organizmu ze stałą prędkością, w bardzo niewielkich ilościach (20 mcg/24 h). System Mirena zapobiega ciąży na kilka sposobów. Powoduje takie zmiany w śluzówce macicy, że utrudnione jest zagnieżdżenie się tam zapłodnionej komórki jajowej. Pod wpływem hormonu następuje zagęszczenie śluzu w kanale szyjkowym, więc nasienie nie może się dostać do macicy, aby zapłodnić komórkę jajową. Zmniejsza się też ruchliwość plemników. U niektórych kobiet zostaje zahamowana owulacja.

Skuteczność w zapobieganiu ciąży domacicznego systemu Mirena jest bardzo wysoka.

Mirena ma zastosowanie w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych. Założenie systemu Mirena powoduje znaczne zmniejszenie ich obfitości już po trzech miesiącach. U niektórych kobiet krwawienie miesiączkowe może okresowo zaniknąć. W przypadku krwawień wywoływanych przez włókniaki podśluzówkowe skuteczność leczenia może być mniejsza. Wraz ze zmniejszeniem obfitości krwawień zwiększa się stężenie hemoglobiny w surowicy krwi. System Mirena łagodzi również bóle miesiączkowe.

http://www.mirena.pl/index.html

A jak "wrażenia" użytkowniczek?

Carla Wysłany: 2010-10-28, 20:19   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Hmm... Szału nie ma, już widziałam podobne "urządzenia". Wszystko fajnie, tylko że użytkowniczka może to stracić i nawet o tym nie wiedzieć - a wtedy nie ma żadnej ochrony przed ciążą. Nie wiem, czy ktoś jeszcze się wypowie, ale dla mnie ten system wygląda mało pewnie i nie zdecydowałabym się na niego...

silenca Wysłany: 2010-10-28, 20:48   

Net włączony- gar z zupą spalony

Pierwsze słyszę żeby komuś wkładka domaciczna wypadła :szok:

A ja szyję sobie czasem ...

Alma_ Wysłany: 2010-10-28, 20:55   

Starsza Kobieta

Carla, skąd te rewelacje?

Bardziej mnie niepokoi aspekt owulacji - przy pigułkach jest prosto - nie ma owulacji = nie ma zapłodnienia. Tutaj owulacja jest, więc może dojść do zapłodnienia i w najgorszym przypadku do ciąży pozamacicznej. Nie mogę nigdzie znaleźć statystyk na ten temat.

Nabla Wysłany: 2010-10-28, 21:10   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Jedyne info, jakie udało mi się znaleźć to to, że blisko połowa ciąż przy Mirenie to ciąże pozamaciczne i zdarzają się raz na 1000 stosujących na rok a pozostałe ciąże (prawidłowe) były obarczone większym ryzykiem poronienia.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Alma_ Wysłany: 2010-10-28, 21:18   

Starsza Kobieta

Nabla, coś mi się nie zgadza - jak to się ma do wskaźnika Pearla który dla Mieny wynosi 0,1?

Nabla Wysłany: 2010-10-28, 21:31   

Starsza Kobieta
Every man must dine

5cioletni wskaźnik Pearla, który znam to 0.7%. Roczne są różnie podawane - 0.14%, 0.09% itp

Ta powyższa statystyka wskazywała by na wskaźnik 0.2% więc nie tak daleko od średniej... dane są z raportu FDA.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

zulam Wysłany: 2010-10-28, 23:31   

Starsza Kobieta

Carla napisał/a:
użytkowniczka może to stracić i nawet o tym nie wiedzieć

A pisząca wie jak to wygląda? Bo mi się zdaje, że trzeba by być pod wpływem silnych środków odurzających żeby się nie zorientować :oczami:

Alma_ Wysłany: 2010-10-29, 08:22   

Starsza Kobieta

zulam napisał/a:
A pisząca wie jak to wygląda?

I gdzie to się nosi? ;)

laur Wysłany: 2010-10-29, 08:23   

Mozna, stracic i nie zauwazyc. To jest wbrew pozorom mala rzecz, a kobiety, ktore maja bolesne i obfite miesiaczki sa narazone na "przsuniecie" badz utrate spirali.
Ostatnio zmieniony przez laur 2010-10-29, 08:26, w całości zmieniany 1 raz  

Alma_ Wysłany: 2010-10-29, 08:26   

Starsza Kobieta

laur, przy stosowaniu Mireny krwawienia praktycznie zanikają, a na pewno znacząco się zmniejszają. Łagodzi też bóle miesiączkowe.

laur Wysłany: 2010-10-29, 08:30   

Wcale nie lagodzi, mialam mirene 8 miesiecy. Fakt, ze mialam krotsze, ale nadal bolesne i w dodatku czeste bole z lewej i prawej strony. Takze nie kazdemu sprzyja, a rozmawialam tez z innymi szczesliwymi posiadaczkami, to moze uslyszalam jedna pozytywna opinie :(
Plusem mireny jest zdecydowanie wskaznik libido :oczami:

Alma_ Wysłany: 2010-10-29, 08:32   

Starsza Kobieta

laur, jeśli mogę spytać - co zdecydowało, że zrezygnowałaś po 8 miesiącach?

Alfa Wysłany: 2010-10-29, 08:42   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Zanim założyłam, rozmawiałam z 5 ginekologami. Podkreslałam, że zakładam z u swojego lekarza a od nich chcę informacji. Żaden z nich nie mial przy mirenie przypadku ciązy pozamacicznej, co zdarzało się przy miedzianej. Kazdego żona miala zalozoną wlasnie mirenę. Zresztą róznice w komforcie uzytkowania obu sa kolosalne na plus hormonalnej - mireny. Podobno często opinie uzytkowniczek w necie są nieobiektywne, bo zakładają sobie miedzianą a piszą o mirenie.

Nie mialam żadnych objawów ubocznych, w ogole nie odczuwalam jej obecnosci. Wyjęłam i miesiac poźniej zaszłam w ciążę. Super wynalazek, plus nie mialam zadnych efektow ubocznych co przy zle dobranych tabletkach sie zdarzalo. Ja polecam, koszty duże, ale proporcjonalnie do tabletek czy prezerwatyw inwestycja korzystniejsza.

Alma_ Wysłany: 2010-10-29, 08:50   

Starsza Kobieta

Alfa napisał/a:
koszty duże

No właśnie nie - jednorazowo duże, ale miesięcznie (przy 5 latach użytkowania) to wychodzi ok. 14 zł, więc to jedna z tańszych metod.

Odpowiedz do tematu