Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Objawy porodu
Autor Wiadomość
Monika Wysłany: 2009-01-09, 07:21   

Net włączony- gar z zupą spalony

Dzień przed porodem nie czułam kompletnie nic (nawet do późna imprezowałam ze znajomymi na grillu). Następnego dnia od rana miałam już skurcze (najpierw czułam coś a la zbliżający się okres), które z upływem czasu stawały się coraz częstsze i silniejsze. Do tego doszła jeszcze biegunka i lekkie plamienie. Wieczorem ok godz. 6 bolało tak, że miałam ochotę gryźć materac i wtedy też zabrali mnie na porodówkę... Wody nie odeszły mi w ogóle - położna przebijała pęcherz.

magdula Wysłany: 2009-01-14, 12:34   

Przez jakiś tydzień przed porodem zaczęłam odczuwać od czasu do czasu ból jak na okres. Dzień po terminie okazało się że miałam już 2cm rozwarcia. Na drugi dzień wieczorem ból się wzmagał ale myślałam że to ze zmęczenia bo wcześniej przez 40 minut szorowałam kabinę prysznicową :hyhy: , jeszcze byliśmy do północy u znajomych. Przed drugą w nocy zaczęłam liczyć czy ból przychodzi regularnie i tak też było. Po godzinie obudził mnie najmocniejszy jak do tamtej pory skurcz i w sekundzie odeszły mi wody. Po pół godzinie byłam już w szpitalu z 5cm rozwarciem :D

Groszkiem o ścianę.

astoltny Wysłany: 2009-01-15, 17:00   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: przez znajomą
U mnie to wyglądało tak : chyba z 5 razy byłam w WC , totalnie mnie przeczyściło i potem zaczęły sie skurcze takie od podbrzusza przechodzące na plecy: Ale było fajnie ..miło powspominać.

cols Wysłany: 2009-01-19, 21:39   
reklama

zaczelo sie lekkimi skurczami jak z przeciazenia pleców, pozniej zaczelam intensywnie sprzatac, nastepnie zjadłam dwie tabliczki czekolady, ze trzy kanapki i popiłam colą. i pozniej juz wiedzialam..:)

:police:

Alix Wysłany: 2009-09-14, 20:43   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Wyciagam ;)
Od stycznia pare dziewczyn urodzilo chyba :hyhy:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Callista Wysłany: 2009-09-15, 08:06   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

To ja napiszę, póki pamiętam :)
Od rana odchodził mi czop śluzowy, a około 22 zaczęły mi się skurcze. Najpierw niereguralne, ale po 2 h zaczęły się co 5-7 minut. O 1 byliśmy już w szpitalu.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-09-15, 08:56   

Starsza Kobieta

hmmm oprocz skurczy to chyba nic wiecej. no, ale ja nie zauwazylam, ze mi odszedl czop :masakra: :rotfl: , wiec i jakies inne objawy w dniu porodu moglam przegapic :hyhy: :hyhy:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Kary Wysłany: 2009-09-15, 11:49   

Starsza Kobieta

W pierwszej ciąży wzięło mnie z zaskoczenia (o ile można tak powiedzieć na 2 dni przed ptp). Po prostu odeszły wody :)

W drugiej walczyłam o utrzymanie ciąży od 26tc, więc non stop byłam na lekach i miałam skurcze. Ale i tak summa summarum zaczęło się od odejścia wód.

Łobuz Maksymalny
Miko

Ulisek Wysłany: 2010-08-12, 19:50   

Kilka tygodni przed - sporadyczne lekkie pobolewania podbrzusza jak przed okresem
Dzień przed leciutkie dziwne "kręcenie" w jelitach, lekki ból pochodzący jakby z przewodu pokarmowego.
Nie miałam ani wymiotów, ani biegunki, ale przez ten dyskomfort w jelitach myślałam, że zaczyna się coś na kształt grypy jelitowej :/
Byłam zdegustowana bo myślałam, że zaszkodziła mi moja pyszna zupa jarzynowa.
Pamiętam, że wypiłam 2 herbaty miętowe.

W nocy o 3 obudził mnie ten sam dyskomfort jelitowy po czym usłyszałam pyknięcie.. i po wstaniu z łóżka celem udania się do wc odeszły mi wody.

Dzej Wysłany: 2011-08-16, 18:05   

Starsza Kobieta

Hop :hyhy:

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

nata Wysłany: 2011-08-16, 18:25   

Poważnie uzależniona

Dżej, zaczynasz panikować? :P ;)

Dobę przed porodem, przez całą noc miałam nieregularny ból brzucha, taki sam jak podczas okresu (a zawsze miałam bolesne miesiączki). Następnego dnia wieczorem chlusnęły wody i się zaczęło :cwaniak:

:clover: :clover:

Dzej Wysłany: 2011-08-16, 18:47   

Starsza Kobieta

nata napisał/a:
Dżej, zaczynasz panikować? :P ;)

Raczej żyję nadzieją, że to już ;) Niestety objawów tak jakby brak, to się szlajam po forum z nudów..

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

gustawa Wysłany: 2011-08-16, 18:56   

Dżej napisał/a:
Niestety objawów tak jakby brak, to się szlajam po forum z nudów..

U mnie też objawów było brak.
W dzień na który miałam termin - robione ok południa ktg nie pokazywało nic, a pół godziny po północy wody mi chlusnęły i urodziłam w ciągu czterech godzin...
Nie znasz dnia ani godziny :cool2:

Ptysiowo

Qurczak Wysłany: 2011-08-16, 21:48   

Poważnie uzależniona

A jakiś objawy inne niż fizyczne?
jakiś silny niepokój, złość, bezsenność zaobserwowałyście i połaczyłyscie z porodem?

gustawa Wysłany: 2011-08-16, 22:30   

kurczak napisał/a:
A jakiś objawy inne niż fizyczne?
jakiś silny niepokój, złość, bezsenność zaobserwowałyście i połaczyłyscie z porodem?

Kurczaku, złość to ja miałam przez pół ciąży :rotfl:
Ale poważnie, to u mnie ani fizycznych objawów porodu ani psychicznych nie zaobserwowano. Ale pewnie ile kobiet tyle wrażeń i objawów. Ja nawet jak na porodówkę pojechałam z wodami, które mi odeszły to mi i położne i lekarka mówiły, że szybko nie urodzę. Ale wtedy to ja już miałam mocne przekonanie, że nie mają racji :cool2:

Ptysiowo

Odpowiedz do tematu