Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie/wilgotność w domu
Autor Wiadomość
naturella Wysłany: 2010-11-27, 05:14   Ogrzewanie/wilgotność w domu

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mamy ogrzewanie gazowe i ze względu na podłogę kontrolujemy wilogotność w domu. powinna byc 50-80%. I bylo ok. 65% do czasu, kiedy nie zaczal sie piec zalaczac w dzien czesciej, niz przy temp. ok + 10 na dworze. czasem nie zalaczal sie ani razu w dzien. Teraz wlacza sie czesto (mam ustawione 21 stopni w dzien) i za kazdym grzaniem kaloryferow wilgotnosc spada o jakies 2%. Dwa dni temu spadla do 36% :niepewny: Włączyłam wiec nawilzacz na cala dobe, i po tej dobie mam wreszcie 56%.

Czy to norma, ze przy ogrzewaniu jest az tak sucho? co jeszcze robic oprocz nawilzacza, bo nie wiem, czy mnie rachunki za prad nie zezra, jak on bedzie w kolko tak chodzil :kwasny: Kurcze, to dopiero poczatek zimy, w sensie grzania, a juz mam jakas fiksacje z ta wilgotnoscia :zawstydzony:

xmonixxx Wysłany: 2010-11-27, 14:51   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

naturella napisał/a:
Czy to norma, ze przy ogrzewaniu jest az tak sucho? co jeszcze robic oprocz nawilzacza, bo nie wiem, czy mnie rachunki za prad nie zezra, jak on bedzie w kolko tak chodzil Kurcze, to dopiero poczatek zimy, w sensie grzania, a juz mam jakas fiksacje z ta wilgotnoscia

U mnie ta sama historia w mieszkaniu - całą zeszłą zimę parkiet kurczył się w oczach :rozpacz: , nawilżacz chodził prawie non-stop .. ale nie mam pewności czy to pomogło. Ledwo ledwo wilgotność dociągała do 50% .. jak wyłączaliśmy na godzinę nawilżacz, znowu spadała do 30% . :zdegustowany: .. a bywało nawet gorzej, choć staraliśmy się nie rozkręcać mocno grzejników.
Pogodziliśmy się z faktem, że parkiet będzie się rozsychał sezonowo. W lato całkiem ładnie się zszedł.
Ja jedynie rozszczelniam okna i staram się przykręcać grzejniki gdy nas nie ma w domu.

nata Wysłany: 2010-11-27, 15:00   

Poważnie uzależniona

naturella napisał/a:
co jeszcze robic oprocz nawilzacza

Możesz kłaść mokre ręczniki na kaloryfery. Powinno trochę pomóc.

:clover: :clover:

Atir Wysłany: 2010-11-27, 18:34   

Starsza Kobieta

naturella napisał/a:
wilogotność w domu. powinna byc 50-80%

acha... a mój chlop kupił osuszacz i jak wilgotnośc wynosiła ok 65%, to zbija ile wlezie, bo nam pleśń na scianę w sypialni wylazi :kwasny:
A ja tam uschnę niedługo i już nie wiem co gorsze dla zdrowia?

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Madeleine Wysłany: 2010-11-27, 19:05   

Starsza Kobieta

A masz parkiet czy deskę trójwarstwową? bo jej to nie szkodzi niższa wilgotność. A biorąc pod uwagę, że macie nowe mieszkanie, to pewnie jeszcze cała wilgoć technologiczna nie zniknęła, więc nawet jeśli jest parkiet, to będzie się miał nie najgorzej. A poza tym w lecie szpary znikną.

kleopatra Wysłany: 2016-04-22, 18:51   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A co myślicie właśnie o dostawcy gazu reklama?
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-04-22, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  

kleopatra Wysłany: 2016-10-24, 17:00   

ustawiamy sobie temperaturę, bo mamy ogrzewanie gazowe. Mąż o nas zadbał, bo ciągle wyjeżdza, a ja chociaż nie musze dbać o rozpalanie w piecu.

genowefa-pigwa Wysłany: 2017-01-11, 14:43   

Zimą powietrze w domach jest zawsze bardziej suche. Ja jak robię pranie to suszarkę stawiam przy największym grzejniku. Szybko schnie i daje też wilgotność w powietrzu

Odpowiedz do tematu