Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
gotowanie na parze
Autor Wiadomość
irlaaa Wysłany: 2008-09-03, 09:41   gotowanie na parze

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
Matka Polka

Macie jakies fajne przepisy? Wrzucajcie proszę :)

Kasia Wysłany: 2008-09-03, 10:17   

Net włączony- gar z zupą spalony
usmieszek

Ja zazwyczaj piersi kurczaka przyprawiam ulubionymi ziołami/przyprawami (np gyros) no i daję na garnek z parą i tyle ;)

Ryby zawsze skrapiam sokiem z cytryny no i sama się robi ;)

figa Wysłany: 2008-10-14, 12:25   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z g.;)
od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką elektrycznego parowara :D mięso zwykle wcześniej marynuję lub nacieram czosnkiem , mój parowar ma pojemnik na przyprawy, którymi potrawy przechodzą podczas gotowania

Zaynah Wysłany: 2008-10-14, 12:54   

Jak do nas trafilas?: z g.
Ja od dobrych kilku lat jestem posiadaczką parowaru... ale nie używałam go, bo... zarówno mięso, jak i warzywka lubię gdy mają wyraźny smak i są doprawione. Dołączam się do prośby o podanie jakiś przepisów, bo kusi mnie... oj kusi :cool2:

Mistle Wysłany: 2008-10-14, 21:09   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

A powiedzcie mi, czy mięsko i warzywa ugotowane w parowarze są twardsze od tych 'wodnych'? Bo kilka razy robiłam już coś na parze w sposób- talerz nad garnkiem- i ciągle jakieś twardawe mi wychodzi ;/ Tyle że ja raczkuję w gotowaniu więc może coś źle robię..?

"I'll never forget the first time I saw you. You were wet, sticky, wrinkly and screaming your head off. The most perfect, beautiful sight I had ever seen" -Stuart Macfarlane-

Kasia Wysłany: 2008-10-14, 22:37   

usmieszek

A spróbuj u?y? durszlaka zamiast talerza.
Mi warzywa i mi?so zawsze wychodz? mi?kkie (no warzywa takie j?drne)

behemot Wysłany: 2008-10-14, 23:08   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mistle napisał/a:
A powiedzcie mi, czy mi?sko i warzywa ugotowane w parowarze s? twardsze od tych 'wodnych'?

To pewnie kwestia tego, jak d?ugo si? wszystko gotuje, ale w parowarze jeszcze nigdy nie wysz?a mi pa?ka warzywna (a z warzyw gotowanych w wodzie i owszem :masakra: ).
Mi?so zwykle wychodzi w sam raz (ale post?puj? zgodnie z za??czon? do parowaru instrukcj?, tzn. dostosowuj? czas gotowania do rodzaju mi?sa).

Nabla Wysłany: 2008-10-15, 21:15   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Mistle napisał/a:
Bo kilka razy robiłam już coś na parze w sposób- talerz nad garnkiem- i ciągle jakieś twardawe mi wychodzi ;/

Nic dziwnego, bo talerz nad garnkiem to się stawia do topienia czekolady ;) Żeby się zabrać za warzywa to trzeba je choć na sitko wrzucić, żeby ta para miała szansę je ugotować.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

tirana Wysłany: 2008-10-24, 14:25   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

a jaki parowar polecacie? (elektryczny)

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

DC Wysłany: 2008-11-18, 07:50   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Ja mam kupionego w LIDLU Bifinetta - i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że sprawdza się. Dla mnie najważniejsze było, aby parowar miał timer, pozwalający na opóźnienie w rozpoczęciu pracy - ten modelik to posiada,więc jestem happy.... rano wrzucam warzywka, nastawiam i wychodzę do pracy...po powrocie czeka na mnie pyszne, gorące jedzonko... :)

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

tirana Wysłany: 2008-11-18, 08:00   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

DC dzięki

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

Marcja Wysłany: 2008-11-18, 09:42   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja właśnie zastanawiam się nad kupnem. Chcę zacząć odzywiać się zdrowo, a nie wszystko na tłuszczyku :kwasny: Mam tylko pytanie jak smakują potrawy z parowaru? Bo spotkałam sie z opinią, ze są bez smaku i ogólnei bleee.. A mi się wydaje, ze mogą być smaczne, tym bardziej, że są właśnie modele z tą szufladką na zioła.

Nabla Wysłany: 2008-11-18, 10:09   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Marcja napisał/a:
Mam tylko pytanie jak smakują potrawy z parowaru? Bo spotkałam sie z opinią, ze są bez smaku i ogólnei bleee..

Warzywa są dużo lepsze niż gotowane w wodzie - bo nic z nich się nie wypłukuje do wywaru, tylko wszystko zostaje w środku. Ryba jest dobra, podobnie smakuje jak pieczona w folii. Do mięsa nie mam przekonania, wolę potraktowane wyższą temperaturą.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Marchefka Wysłany: 2008-11-18, 10:14   
Poważnie uzależniona

Nabla napisał/a:
Marcja napisał/a:
Mam tylko pytanie jak smakują potrawy z parowaru? Bo spotkałam sie z opinią, ze są bez smaku i ogólnei bleee..

Warzywa są dużo lepsze niż gotowane w wodzie - bo nic z nich się nie wypłukuje do wywaru, tylko wszystko zostaje w środku. Ryba jest dobra, podobnie smakuje jak pieczona w folii. Do mięsa nie mam przekonania, wolę potraktowane wyższą temperaturą.

Napewno nie są bez smaku - wrecz przeciwnie :) Bylam w szoku, ze smakują totalnie inaczej niz takie z wody - nawet bez soli są smaczne. I gotują sie szybciej niz w wodzie (przynajmniej w moim parowarze ;) ).

Uzywam tez parowara do rozmrazania. No i uwielbiam go za to, ze nawet ugotowane pierogi moge podgrzac i smakują znow jak prosto z wody, a nie rozwalają sie (tak mialam zawsze jak podgrzewalam ugotowane w wodzie :znudzony: ).

Marcja Wysłany: 2008-11-18, 10:21   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

O to super! Chyba sobie jednak kupię (męża tymi pierogami przekonam :hyhy: )

Odpowiedz do tematu