Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
meble łazienkowe - skad?
Autor Wiadomość
iga Wysłany: 2011-01-04, 09:46   meble łazienkowe - skad?

Forumowy wyjadacz

Stoje przed dylematem zakupu zestawu mebli do łazienki - szafka pod umywalke plus slupek. Moj pierwszy pomysl to meble z Koła, ale im dłuzej przegladam rózne oferty tym czesciej zastanawiam sie czy moze nie lepiej (taniej) byłoby zamówic na allegro u producenta.

Na razie mam takie opcje:
- meble Koło/Cersanit
- meble kupione np. w Leroy Merlin (lub innym markecie bud)
- meble zamówione u stolarza

Jaka opcje polecacie?

Pietruszek doczekał się brata

Ulisek Wysłany: 2011-01-04, 10:05   

Net włączony- gar z zupą spalony

Chętnie podłączę się pod pytanie i przy okazji dodam pytanie o polecanych producentów takich mebli na allegro (meble na zamówienie).

I jak cenowo to wygląda?

milluna Wysłany: 2011-01-04, 10:32   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

My mamy meble firmy Antado http://www.antado.com.pl/ Kupowane na allegro z odbiorem osobistym :) Używane od mniej więcej roku. Póki co świetnie się sprawują (odpukać :cisza: )

Shonka Wysłany: 2011-01-04, 10:32   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja zamawiałam przez Allegro.
Miało być tanio. Sprzedawca wystawiał jakieś 2-3 modele, ale można było przez maila uzgodnić konkretny projekt i tak też zrobiliśmy. Cena na plus, wykonanie średnie. Z jedną szafką (podumywalkową) był problem, ponieważ rozwiązanie nie było standardowe, trudno nam było poprzez mail oraz telefonicznie dogadać szczegóły techniczne. Coś tam próbowałam rysować, ale nie do końca potrafiłam. W efekcie szafka w zasadzie wyszła tak, jak chcieliśmy, chociaż trzeba było wymienić prowadnice szuflady, dociąć płytę w jednym miejscu. Poza tym po roku użytkowania płyta pęka w jednym miejscu, bo nie jest wzmocniona. I o to w sumie mam największy żal - zakładałam, że sprzedawca, w tym wypadku stolarz, w razie potrzeby skoryguje projekt/coś zaproponuje, aby według jego wiedzy było dobrze. Myśmy nie przewidzieli, że jeden element projektu będzie za słaby. A on? Nie wiem czy nie przewidział czy mu się nie chciało nic zmieniać czy uznał, że nie będzie problemu.
W każdym bądź razie - wyszło tanio, czyli tak jak chcieliśmy. Wyszło przyzwoicie, ale widać niedociągnięcia, gdy się przyjrzy. Jednak następnym razem nie zdecyduję się na zakup przez internet jakiegokolwiek mebla, który będzie wymagał dokładnego dopasowania.

J.

Blutka Wysłany: 2011-01-04, 10:35   

Starsza Kobieta

Ja mam z IKEA i nie narzekam. ;)

nirwanaa Wysłany: 2011-01-04, 10:35   

My mamy drewniane meble Amber kupione w Leroy Merlin + do tego umywalki Cersanitu (musiał być konkretny model bo inaczej by nie pasowała szafka pod umywalkę)

link

My
Ostatnio zmieniony przez nirwanaa 2011-01-04, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

marcelka83 Wysłany: 2011-01-04, 10:38   

po przemyśleniu i konsultacjach wśród znajomych, wybraliśy opcję na zamówienie u stolarza z tym że znanego, miejscowego który też będzie robił resztę (kuchnia, 3 szafy)

sternik Wysłany: 2011-01-04, 10:48   

Ja mam z Ikei i jestem zadowolona.
Najdrożej będzie u stolarza.

ananke Wysłany: 2011-01-04, 10:54   

Robiłam na zamówienie u zaufanego stolarza, wyszły super, ale dopasował je co do milimetra :)

Myszek i Pysia

marcelka83 Wysłany: 2011-01-04, 10:55   

sternik napisał/a:
ale wydaje mi się najsolidniej, oczywiście zależy od materiałów i stolarza, ale tak jak w naszym przypadku jeśli to będzie hurtowo całe mieszkanie u jednego stolarza to myślę że będzie ok, mam nadzieję :oczami:

sternik Wysłany: 2011-01-04, 11:02   

marcelka83 napisał/a:
sternik napisał/a:
ale wydaje mi się najsolidniej, oczywiście zależy od materiałów i stolarza, ale tak jak w naszym przypadku jeśli to będzie hurtowo całe mieszkanie u jednego stolarza to myślę że będzie ok, mam nadzieję :oczami:

Drożej i lepiej :) jak jest na zamówienie wg konkretnego projektu, pod wymiar.
Nam pasowała szafka z Ikei, więc nie szukałam dalej.

Madeleine Wysłany: 2011-01-04, 11:16   

Starsza Kobieta

niekoniecznie u stolarza najdrożej. Moja szafka wyszła taniej niż standardowa Koła, a zrobiona idealnie na wymiar, szuflady z pełnym wysuwem i samodomykaczami, uchwyty, jakie chciałam itd.

aga_terve
[Usunięty]
Wysłany: 2011-01-04, 11:32   

milluna napisał/a:
My mamy meble firmy Antado http://www.antado.com.pl/ Kupowane na allegro z odbiorem osobistym :) Używane od mniej więcej roku. Póki co świetnie się sprawują (odpukać :cisza: )

ja też takie kupiłam do małej łazienki - ładne są i cenę mają przyzwoitą a jakość jest świetna
(gorsza szafka w kotłowni z KOŁO :oczami: ciągle jej drzwiczki opadają i puchnie od wody )

kotetsu Wysłany: 2011-01-04, 15:23   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja też robiłam na zamówienie, robił je ten sam stolarz co kuchnię. Myślałam, że dość droga była, ale patrząc na podaną wyżej gdzieś stronkę to mniej więcej podobnie cenowo.
Jestem zadowolona, szafki pod wymiar, pod umywalką dwie wielkie szuflady no i drzwiczki do zabudowy piecyka, więc nie straszy.

iga Wysłany: 2011-01-04, 18:57   

Forumowy wyjadacz

Dzięki za odzew :)

Właściwie to byliśmy zdecydowani na Koło, bo ubzdurałam sobie, że sa to meble typowo łazienkowe - czyli niby jakoś specjalnie zabezpieczone przed wilgocia (czytaj: lepiej niż przykładowa Ikea, czy meble kupione u stolarza). :oczami:

Pietruszek doczekał się brata

Odpowiedz do tematu