Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowe odzywianie psa
Autor Wiadomość
Atir Wysłany: 2011-08-25, 14:29   

Starsza Kobieta

Helenka napisał/a:
Hihi w sumie mój luby na babskie forum nie zajrzy :luka: jest jakiś wątek na zdjęcia pupili, bo nie mogę znaleźć?

proszę: http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.php?t=7398

nowe OBNIŻKI.
obniżka u Weroniki

.

Helenka Wysłany: 2011-08-25, 15:07   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Wrzuciłam :)

"Jeśli chce się nosić głowę w chmurach, trzeba obiema nogami stąpać po ziemi."

agnes899
[Usunięty]
Wysłany: 2012-10-18, 10:46   

Moja psinka jada karmę suchą, wylizuje wszelkie pojemniczki po serkach, lubi bardzo takie już lekko suche pieczywo, marchewkę. Czasami również ryż z jakimś mięskiem i marchewką.

Asik0011 Wysłany: 2012-10-18, 10:47   

Poważnie uzależniona

agnes899 napisał/a:
wylizuje wszelkie pojemniczki po serkach

U mnie jest podobnie.
Pojemniczek po jogurcie naturalnym to jedna z ulubionych przekąsek i jednocześnie zabawek :)

Helenka Wysłany: 2012-10-21, 18:23   

A moja uwielbia mleko :)

"Jeśli chce się nosić głowę w chmurach, trzeba obiema nogami stąpać po ziemi."

iwonaz52 Wysłany: 2012-11-05, 19:55   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Nie mam jeszcze 100 postów ale psy mam od zawsze, a w szczególności od 8 lat sznaucerke miniaturową i drugą sukę wielorasową, więc sie wypowiem w kwestii zywienia.
Ja moje psy, w ciągu tych 8 lat żywiłam różnie. Przez pewien czas były na suchych karmach, jak za późno zamówiłam i kurier nie dowiózł to ryż, kurczak i jarzynki razem ugotowane, potem kurczak wyjęty, pozbawiony kości i pokrojony, a jarzynki rozdeptane widelcem. Potem przez długi czas były na Acanie. A teraz jedza surowe mięso z surowymi jarzynami. Kupuję drób i podroby, mielę w maszynce wszystko razem z kośćmi, dzieleę na porcje i zamrażam. Taka jedna walka z maszynką to jedzenia dla dwóch suk - małej i średniej na tydziań. Zawsze rano wyciągam woreczek, żeby sie rozmroził. Wieczorem ścieram na tarce do tego marchewk, jabłko, buraczek ćwikłowy, inne jarzynki to raczej przez maszynkę, z tym, że groszek, fasolka szparagowa tylko gotowane, brokuł może być surowy, szpinak - ale tych raczej niewiele. Może być pomidor starty na tarce lub zmielony, moga być inne owoce. Daję pół na pół z mięsem. Czasem im dodam trochę ziemniaków puree do tego, czasem jajko, tran, algi, siemię lniane, zmielony słonecznik. Mała schudła trochę. Duża nie tyje (obie sa wysterylizowane). Kupy Ok, żadnych zaparć (jak po suchej), żadnych biegunek.
ZIEMNIAKI - można dawać psom, ale tylko puree, nie w kawałkach. Są nawet specjalistyczne karmy dla delikatnych żołądków z ziemniakami.

NIE NALEŻY PODAWAĆ JEDNOCZEŚNIE KARMY SUCHEJ I MOKREJ. Suchą karmę się namacza tylko starym bezzębnym psom. NIE MOCZYMY SUCHEJ KARMY!

Białko traci swoje niekorzystne właściwości po ubiciu na pianę. Nie musi być całkiem sztywna. Ale jak nam zostało białko i chcemy skarmić psu, to można w miseczce wstawić do gara z wodą i zrobić jajecznicę lekkp ściętą i w mieszać do jedzonka.

JAjka na twardo są ciężkostrawne nie tylko dla ludzi, dla psóW też, więc Może nie do końcA NA TWARDO JE UGOTOWAĆ. nO I Z ILOŚCIĄ JAJEK NIE PRZESADZAĆ.

Nie kupuje się w sklepie okrawków wędlin dla psa, lepiej już za te 2 zł kupić kurczęcy kadłub i go zemleć w całości.

Jeżeli pies nie pił wcześniej mleka, to mu nie dawać. Mleko UHT jest niezdrowe nawet dla ludzi, a ile to kłopotu, jak pies ma biegunkę. Kozie nie powinno zaszkodzić, byle nie UHT.

Jeżeli pies żywiony suchą karmą ma tendencje do zaparć to można mu tę karmę polać olejem (może być z pestek winogron np, zwykły też) lub parafiną ciekłą. Na sznaucera mini to łyżka na jeden raz.
Nie do końca należy sugerować się sugestiami weta odnośnie żywienia suchą karmą. Oni mają zwykle przedstawicielstwo jakiejś karmy i tę właśnie sugerują. Najczęściej jest to Royal, albo Arion. Royal jest nieadekwatnie drogi w stosunku do zawartości, bo jest tam kukurydza i zboża, której to kukurydzy należy unikać, bo to genetyczny mutant. A Arion to jest karma tylko ciut lepsza od marketowej.

martinetta Wysłany: 2015-07-24, 21:08   

A ja mojemu psu gotuję mięso (wołowina, kurczak lub podroby), do tego ryż i marchewka. Sucha karma tylko jako przekąska - je, kiedy ma ochotę.

verdinna Wysłany: 2015-11-21, 19:17   

u nas tez sucha jako przekąska ale niechętnie jada...woli mokrą... staram się kupować tylko ta najzdrowsza naturea - bo jest całkowicie bez zbozowa i pełnowartościowa.

kamciak Wysłany: 2016-07-15, 13:11   

ja polecam sklep uznane za reklame/carol można tam znaleźć fajne propozycje. szukalam czegoś zdrowego dla psiaka z alergią, bardzo szybko odnalazłam to co chciałam
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-07-17, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  

Agnes07 Wysłany: 2016-07-25, 13:06   

Moja sunia jako podstawę żywienia ma karmę sucha Iams.Ugotowany posiłek dostaje co drugi dzień i jest to na przykład ryż z twarożkiem i bananem, kasza z marchewką i podrobami.A jak nie mam czasu ugotować jej posiłku to dostaje jakąś saszetkę czy puszkę.

asiulagadula Wysłany: 2016-07-26, 08:21   

Często dla moich psiaków też gotuje taki wywar z kurczaka i warzywek. Tylko mój maltańczyk robi się szybko wybredny i nie chce jeść. Czasami potrafi cały dzień nic nie zjeść. Wtedy daje mu smakołyka z pedigree. Ale przecież tym się nie naje i nie dostarczy mu to odpowiednich wartości. Trzeba trochę kombinować i najlepiej zawsze poradić się weta :) Wiem że psiaki nie trawią ziemniaków, a moje jak były małe wcinały je aż im się uszy trzęsły :D :D

jutup Wysłany: 2016-10-24, 07:45   

mój piesek jest na uznane za reklamę/carol i uważam to za najlepsze rozwiązanie. No i nie ukrywam że też bardzo wygodne:)
Tylko jak piesek jest na sztucznej karmie to najpierw trzeba go przyzwyczaić. Najlepiej od szczeniaka uczyć.
-
uznane za reklamę/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-24, 11:58, w całości zmieniany 2 razy  

Lidan Wysłany: 2016-11-11, 18:56   

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
marwoj2005 napisał/a:
Mam dwa psy (sznaucer miniatura i mastif), rano dostaja karme sucha, która zjedza jak już sa naprawde glodni. Wieczorem gotowane, wstawiam duzy gar raz na 4 dni: 3 duze udka, 500 g wloszczyzny mrozonej pokrojonej w paski zalewam woda, gdy wszystko zmieknie wsypuje 1,5 paczki makaronu rosołowego i gotuje na malym ogniu tak, ze makaron bardzo się rozgotuje i nie ma praktycznie wywaru. Po przestudzeniu obieram mieso i wyrzucam kosci, dziele na 4 pojemniki, które potem odgrzewam w mikrofali.
Moje psy to uwielbiaja i gotowane jak dostaja to miska jest wylizana :) .
Kosc daje taka duza surowa raz na jakis czas, a tak zadnych innych kosci.

Karmimy podobnie :hyhy: Też mam dwa psy: jedna suczka w typie miniaturowego sznaucera (ok. 15 lat) i druga ciut mniejsza też kudła sunia. Rano sucha karma (obecnie Taste od the Wild) a wieczorem ryż gotowany z kurczakowym mięsem i z warzywami (głównie marchewka z selerem). Ryż gotuję razem z marchewką, a mięso osobno i później mieszam ale bez płynu bo kiedyś gdzieś przeczytałam, że jednak taki rosół nie jest dla psów wskazany. Dodaję łyżkę oleju. Poza tym w awaryjnych sytuacjach wyjazdowych psy dostają też dobrą psią konserwę. W zasadzie coraz częściej myślę, że sucha karma nie jest wcale taka zdrowa i wspaniała jak to nam przez ostatnich 15 lat wmawiają ale ze względów wygody podawania na wyjazdach i braku pomysłu na psie śniadanie uznałam, że lepiej psy do niej przyzwyczaić.
Poza głównymi posiłkami moje sierściuchy jedzą jeszcze surową marchewkę, jabłka, borówki, orzechy włoskie i laskowe, twarożek, jogurt naturalny i kefir oraz jajko gotowane na twardo. Z psich smakołyków głównie z pedigree bo na inne starsza suczka ma uczulenie. Nie daję psom żadnych kości bo za bardzo boję się ewentualnych konsekwencji. Raz już miałam problemy ze starszą sunią z powodu podrażnienia jelit kością i więcej nie narażę jej na takie przykrości.

ansculime Wysłany: 2017-01-19, 15:43   

A myśleliście o karmieniu surowym pokarmem dostosowanym do diety barf, np. reklama
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-01-19, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

Lidan Wysłany: 2017-01-22, 20:37   

Jak do nas trafilas?: Przypadkiem.
Myślałam ale...
1. Mam starego psa i nie sądzę aby zmiana żywienia w wieku +/- 15 lat była dla niego korzystna skoro na dotychczasowym pies dobrze wygląda.
2. Kilka lat temu dałam psu kość cielęcą i skończyło się to krwawą biegunką, antybiotykiem ito "atrakcjami".
3. Nie mam dostępu do zdrowego naturalnego mięsa, a sklepowego surowego nie miałabym odwagi dawać moim psom.
4. Trzeba się znać i potrafić tak układać jadłospis stosując barfa, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe psa, a ja nie mam na to czasu.
5. Moje psy często wyjeżdżają z nami lub tylko z mężem i sucha lub puszkowa karma jest łatwiejsza i wygodniejsza do podawania na wyjazdach.

Odpowiedz do tematu