Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nakarmić kota, który nie chce jeść kolejny dzień?
Autor Wiadomość
MarMaja Wysłany: 2009-09-18, 22:36   Jak nakarmić kota, który nie chce jeść kolejny dzień?

Starsza Kobieta

Moje koty dopadła infekcja. Pochorowały się wszystkie 3 - na szczęście z różną intensywnością.
Najgorzej jest z jednym, bo juz 5 dzień ma gorączke, pomimo otrzymywania zastrzyków i nos zatkany maksymalnie przez co nie ma węchu i nie chce jeść.
O ile pon/wtorek coś tam zjadła, tak z kolenymi dniami niestety jest gorzej.
Dzisiaj nic nie zjadła, więc musiałam nakarmic na siłę chociaż odrobiną jedzenia.
Dostała mokre, weterynaryjne ale naprawdę bardzo mało udało się jej wcisnąć.
Kolejna próba zakończyła się fiaskiem, bo wszystko co udało mi się włożyć do pyszczka wypluwała. Miałczenie, wyrywanie się itp do kompletu.

Mój M wydziera się na mnie, że jestem idiotką i męczę kota. Skoro nie chce to ma nie jesć tylko spać, aby odzyskać siły. Ale kot nie je juz właściwie 3 dzień i kolejny jest dla jego zdrowia niebezpieczny. Z M nawet nie chce mi się gadać, bo on wielki znawca "ja nie muszę studiować weterynarii, aby znać się. Wiem i już, co jest dobre". Po takich tekstach szkoda odzywać się w ogóle.

Nie wiem co mam robić. Wciskać na siłę czy odpuścić i spróbować odpiero jutro. Wody też nie pije.
Karmiłam strzykawką i wkładałam po kawałeczku do pyszczka.
Jaki jeszcze sposób można zastosować przy kocie, który głównie je suche ale nie mogę mu tego dać, bo wody nie pije. :masakra:

Jutro rano po raz kolejny pojadę do wetki ale boję się, żeby kot do rana nie dostał "w bonusie" powazniejszej choroby.

Co mam zrobić? Co Wy zrobiłybyście na moim miejscu?

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Aguś Wysłany: 2009-09-19, 04:37   

Poważnie uzależniona

Ja bym próbowała wcisnąć. Może byś spróbowała z takim kurczakiem lub indykiem gerbera dla dzieci. Jest zmiksowany na gładką pastę i w razie potrzeby można go rozrobić z wodą i wciskać strzykawką do pysia. Poleciła mi to moja wetka po operacji.
A spotkanie z wetem chyba też konieczne.

ilea Wysłany: 2009-09-19, 06:05   

Starsza Kobieta
z czarnym kotem

Koty dopadł koci katar?
No to przerabiasz, to co ja - dawaj kotu na siłę, spróbuj dać po kawałeczku tuńczyka, wypaćkaj mu mordkę - będzie musiał się oblizać. Wetka najprawdopodobniej poda mu potem glukozę.
Ja suchą karmę namaczam i daję po kawałeczku, plus mleko ze strzykawki (mój kot ma 1,5 miesiąc)
a jeśli kot Ci wypluwa to, co dałaś do pyszczka, to za płytko mu podajesz - trzeba podać na podstawę języka, zamknąć pyszczek i potem głaskać po gardle - połknie, bo innego wyjścia nie ma.
Wiem, że brzmi to strasznie i okrutnie - ale mi nawet wet tak kazała, kot je już sam, ale przez 3 dni przyswajał tylko biały ser :masakra: który mu na palcu podawałam. Najpierw mu pyszczek trochę w tym moczyłam, potem zlizywał sam :)
MarMaja, powodzenia, jakby co, to pisz na priv

P.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-09-19, 06:35   

Starsza Kobieta

MarMaja napisał/a:
Co Wy zrobiłybyście na moim miejscu?

koty i Dyzia karmilismy strzykawka - wytykana z bolu pyszczka - reszta tak jak u ilea.
poza tym kotom woda moczylismy lapki.

daj znac po wizycie u weta

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Nabla Wysłany: 2009-09-19, 07:56   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Poić na siłę a nie karmić IMVHO. Ewentualnie poić glukozą lub kocim mlekiem. Karmienie na siłę może spowodować zakrztuszenie a kilka dni bez jedzenia dla domowego kota to nie tragedia, w domu ma ciepło i bezpiecznie. Chore zwierzęta prawie zawsze przestają jeść.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-09-19, 08:00   

Starsza Kobieta

nam wet kazal podkarmiac - nie ladowac calej puchy, ale troche pokarmu dostarczac.

no wyjatkiem byl Dyziek.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

ilea Wysłany: 2009-09-19, 08:31   

Starsza Kobieta
z czarnym kotem

nam też kazano podkarmiać - strzykawką na siłę, ale małe dawki - tyle, że nasz kot był zważony na początku leczenia i było widać, że spadł z 680 gramów do trochę ponad 500 :(
u nas skończyło się na tym, że kot został u weta na kilka dni - karmiła go kocim pasztetem i rozmoczoną karmą. W sumie niech wet decyduje, co robić. Ja np w tej chwili mam zakaz dawania kotu mleka - wciąż dostaje leki :niepewny:

P.

MarMaja Wysłany: 2009-09-19, 09:04   

Starsza Kobieta

Mi zalecono kota karmić i poić. Sam z siebie nie chce w ogóle. Nos ma zapchany na maxa, słychać jak mu bulgocze. Dostała lek na obkurczenie naczyń i trochę pomogło, bo wcześniej miała jeszcze kaszel. Przynajmniej nie spływa jej ten katar.
Wczoraj udało się wcisnąć w kota ok 8ml rozdrobionego Convalescene, dzisiaj ok 3ml.
Pyszczek moczymy też na siłę.

Za chwilę jedziemy do wetki, niech zdecyduje co dalej. Czy zmiana antybiotyku, bo jakoś słabo działa czy coś innego.

Pozostałe dwie kotki już w dobrej formie cały czas przyglądają się Migotce. Nie wiem czy to ciekawość czy ich troska...

ilea Wysłany: 2009-09-19, 09:06   

Starsza Kobieta
z czarnym kotem

MarMaja, a ile ten Twój kotek ma lat?
podejrzewam, że zmieni Ci antybiotyk

P.

MarMaja Wysłany: 2009-09-19, 09:21   

Starsza Kobieta

ilea napisał/a:
MarMaja, a ile ten Twój kotek ma lat?
podejrzewam, że zmieni Ci antybiotyk

dokładnie nie wiadomo, bo to jest tzw "ulicznica" ;) czyli znajda podwórkowa (była wcześniej na pewno domowym kotem) i wg dotychczasowych ustaleń ma nie więcej niż 4 lata.
Dobra, wychodze do weta. Kurcze, denerwuję się. Dam znać po powrocie.

Licho Wysłany: 2009-09-19, 10:19   

Forumowy wyjadacz

MarMaja, czekamy na info i trzymamy kciuki.

:police:

MarMaja Wysłany: 2009-09-19, 13:45   

Starsza Kobieta

kot nadal żyje.
Została gruntownie zbadana i wetka stwierdziła, że jest nawet w dobrej kondycji i pozwoliła nie karmić jej na siłę, czym zwolniła mój kamień na sercu. Migotka dostała steryd na rozruszanie apetytu i ogólnej kondycji.
Antybiotyk ma w tabletkach, więc jest aktualnie walka tylko z tym.
Kotka leży w kuchni przy miskach ale nie je. Wygląda to lekko dziwnie. Taki zdechlak, bo wyciąga się na całą swoją długość. Ogólnie cały czas leży i jest lekko przytępiona.

Mam nadzieję, że kryzys minie i zacznie w końcu jeść.

carol Wysłany: 2009-09-20, 22:40   

Starsza Kobieta

MarMaja, i jak?

MarMaja Wysłany: 2009-09-21, 09:27   

Starsza Kobieta

ogólnie dupa, gorzej niż było, bo Mogotka jest cała zasmarkana. Pomimo wpychania w nią antybiotyków i różnych specyfików pogarszyła się a nie poprawiła.
Dzisiaj idziemy do innego weta, bo naszego akurat nie ma. Skonsultujemy się przynajmniej.
Nasza wetka do tej pory sprawdzała się. Babka leczy naprawdę ciężkie, schroniskowe przypadki i chwalą ją sobie dziewczyny, opiekujące się kocimi bidami.
Czyżby u nas zadziałała rytyna? Nie wiem co myśleć.

poohatka Wysłany: 2009-09-21, 09:41   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Mam nadzieję, że nowy wet wymyśli coś skuteczniejszego. Trzymam kciuki.

P.
:police: rodzinna pasja

Odpowiedz do tematu