Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
dziewczynka/chłopczyk - przepowiadali mi....
Autor Wiadomość
Kocurowa Wysłany: 2010-04-09, 17:14   dziewczynka/chłopczyk - przepowiadali mi....

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak pewnie każda z ciężarówek i ja zaczynam się coraz częściej spotykać z przepowiadaniem przez znajomych czy rodzinę cóż to noszę w brzuchu.

Jakie słyszałyście przepowiadanie i czy się sprawdziło później, czy nie.

Ja dziś usłyszałam, że mam duży brzuch jak na ten okres ciąży, więc to z pewnością będzie dziewczynka, bo na chłopaka ma się mniejszy a na dziewczynę większy :rotfl:

madzik Wysłany: 2010-04-09, 18:21   

Starsza Kobieta

Jeszcze wczoraj koleżanki z pracy mówiły mi, że będzie córa, bo za bardzo mam ochotę na słodkie i praktycznie tylko plackami bym się żywiła :)

W święta starowinka babcia mojego męża powiedziała mi, że będzie syn. Bo na syna wyglądam czyli ładnie wyglądam ;)

I chłopak jest, dziś widziałam :hyhy:

Tomek Alek

taylor Wysłany: 2010-04-09, 18:26   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Co prawda nie wiem jeszcze kto siedzi w środku teraz bo się tyłkiem na usg odwraca ale faktem jest że ta ciąża jest zupełnie inna i jak to nie będzie chłop to się mocno zdziwię...

Podobno z dzieczynką się szybciej i więcej "rośnie" - i tak z Olką tyłam od początku aż stanęłam na 24 kg za to teraz mimo iż brzunio już widoczny to waga stoi na tym samym kilogramie...

Mdłości podobno z chłopami są a z dziewczynkami nie zawsze - no i z Olką oczywiście mdłości nie było nawet odrobinę za to teraz było strasznie na początku i dopiero teraz zaczyna byc lepiej...

Jedzenie słodkie na dziewczynę kwaśne na chłopaka podobno - i tak jak z Olką obiadałam się truskawkową milką i zapijałam colą to teraz delektuję się pomarańczami i kiszonymi ogórkami i zapijam wodą i herbatą z cytryną koniecznie...

Podobno dziewczyny "odbierają" talię i figurę a z chłopakami jest inaczej - no i rzeczywiście z Olką w miesiąc zrobiłam się ociosana jak kołek bez kobiecych kształtów i miałam taki rozlany ten brzunio no a teraz mimo brzunia mam talię widoczną i fajną okrągłą piłeczkę przed sobą...

To kilka przykładów z moich porównań i obserwacji co do "ludowych mądrości" ale jak mówię wszystko to "podobno" bo znam osoby które wymiotowały i miały piękne figury z dziewczynkami a z chłopakami czuły się wspaniale i jadły czekoladę...

Dam znac kto u mnie siedzi...

Misiaczek Wysłany: 2010-04-09, 18:29   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

U nas każdy mówił ze będzie syn bo nic się nie zmieniłam a wręcz odwrotnie, bardzo ładnie mi w ciąży i malutko przytyłam a z badań wyszło ze dziewczyna :cwaniak:

ananke Wysłany: 2010-04-09, 18:39   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mojej mamie, gdy była w ciąży ze mną, teściowa przez całą ciążę wmawiała, że będzie chłopak. W efekcie rodzice nawet nie przygotowali imienia dla dziewczynki (a nie było przecież USG, żeby płeć sprawdzić). W efekcie mama przeżyła zaskoczenie na porodówce, gdy 100% Przemek okazał się być dziewczynką :rotfl:

Mnie w obu ciążach nikt nic nie wróżył, a na pewno nie na takim etapie ciąży (wtedy nikt jeszcze nie wiedział/nie widział); a później po USG zagadka rozwiązała się sama ;)

Myszek i Pysia

Gemini Wysłany: 2010-04-09, 18:40   

Poważnie uzależniona

Ja ponoć "wyglądałam" na syna. Brzuch malutki, cera idealna, nie puchłam, brzuch miałam ponoć w szpic, cokolwiek to znaczy, wiele osób "wróżyło" mi syna

Mam cudowną córeczkę :)

ananke Wysłany: 2010-04-09, 18:42   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

taylor, to oczywiście nie jest skierowane personalnie do Ciebie, ale dla porównania, jak te ludowe mądrości mają się do rzeczywistości ;)

taylor napisał/a:
Podobno z dzieczynką się szybciej i więcej "rośnie" - i tak z Olką tyłam od początku aż stanęłam na 24 kg za to teraz mimo iż brzunio już widoczny to waga stoi na tym samym kilogramie...

Pawełek - 27 kg
teraz córka - dobiłam do ok. 16 i raczej już tego bardzo nie przeskoczę ;)

taylor napisał/a:
Mdłości podobno z chłopami są a z dziewczynkami nie zawsze - no i z Olką oczywiście mdłości nie było nawet odrobinę za to teraz było strasznie na początku i dopiero teraz zaczyna byc lepiej...

Pawełek - mdłości 3 mce
córeczka - mdłości 6 mcy :masakra:

taylor napisał/a:
Podobno dziewczyny "odbierają" talię i figurę a z chłopakami jest inaczej - no i rzeczywiście z Olką w miesiąc zrobiłam się ociosana jak kołek bez kobiecych kształtów i miałam taki rozlany ten brzunio no a teraz mimo brzunia mam talię widoczną i fajną okrągłą piłeczkę przed sobą...

Pawełek - wielki rozlany bęben
córeczka - brzuch o wiele mniejszy i zgrabniejszy

Myszek i Pysia

taylor Wysłany: 2010-04-09, 19:09   

ananke zgadzam się że to tylko "ludowe mądrości" i wcale ale to wcale się tym nie kieruję jako pewnikiem i wiem że ile ludzi tyle przypadków... tak się tylko śmieję i sobie rozmyślam w wolnych chwilach...

Alix Wysłany: 2010-04-09, 21:35   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Hehe, u mnie na poczatku mmiala byc dziewczynka ;) "No skoro tak zle sie czujesz to MUSI byc dziewczynka" :hyhy:
Potem mialam brzuch niewidoczny od tylu, no wiec zmienily sie i wrozby i jest Macius :hyhy:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

marcynka Wysłany: 2010-04-10, 07:29   

Jak do nas trafilas?: Gimbla
wg ludowych mądrości to w moich okolicach uznaje się że straszne mdłości są na dziewczynkę bo to dwa kobiece organizmy i ze sobą walczą ;) więc mdłości były straszne ale... w prorokowaniu przeważał chłopiec bo zrobiła mi się talia, bo promienieje, bo mam piekną cerę włosy i paznokcie, bo mało przytyłam (10 kg), bo odrzuciło mnie od słodyczy ( :rotfl: ) i tonami mogłam jeśc kwaśne... A mam córeczkę

Koleżance wróżyli dziewczynkę bo mdłości, straszne problemy skórne, ochota na słodycze, szybkie tycie, brak talii... ma syna ;)

Biżuteryjnie...
My Didu -

Obrazem rzeczywistości jest - rzeka. Wszystko płynie, nic nie trwa, "niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki", bo już inne napłynęły w nią wody. Heraklit

skrzacik Wysłany: 2010-04-10, 07:42   

Starsza Kobieta

U mnie połowicznie się zgadzało, a połowicznie nie. Czyli szansa była 50 na 50. :rotfl:

Jadłam słodycze tonami, miałam okropne mdłości do końca 4 miesiąca, wyglądałam ładnie i chudłam w ciąży.
Jest chłopiec. :hyhy:

lmyszka Wysłany: 2010-04-10, 07:43   
żono - mama

taylor napisał/a:

tu było u mnie zupełnie na odwrót :)
nie miałam mdłości
utyłam 15 kg :)
Urodził sie chłopak :)
Z tym mądrościami to tak jak z przesądami ślubnymi :rotfl:

ania_ Wysłany: 2010-04-10, 19:15   

z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Podobno jest tak - pisze co mi mowiono:
Chlopiec:
- smak na ogorki, grzyby, kwasne, etc
- nudnosci
- brzuch w pilke, do przodu
- ladna cera
Dziewczynka:
- smak na slodkie
- rozlany brzuch na boki
- odbiera urode
- wieksza waga

A u mnie: zajadalam sie ogorkami i mam dziewczynke! Dopiero pod koniec ciazy wcinalam slodkie. Ale faktycznie: nudnosci minimalne, zaokraglilam sie bardzo i brzuch po calosci. Wiec pol na pol sie sprawdzilo :hyhy:

Magda* Wysłany: 2010-04-27, 10:48   

Pierwsza ciąża: brak nudności, świetne samopoczucie, śliczna cera i włosy, apetyt na słodycze: syn
druga ciąża: straszne nudności, zmęczenie, cera z problemami, apetyt na kwaśne: również syn (wg USG) :rotfl:

ewik Wysłany: 2010-04-27, 11:12   
Poważnie uzależniona

Pierwsza ciąża: ładna cera, włosy, paznokcie, mało utyłam 9 kg, mdłości tylko pierwszy trymestr, na początku odrzuciło od słodyczy, smaki raczej na kwaśne miałam i dużo nabiału, mleka, serów jadłam, wróżyli chłopca, jest dziewczynka
Druga ciąża: mdłości mam większe, na tym etapie ciąży utyłam już więcej niż na podobnym etapie 2 lata temu, odrzuca od kwaśnego i nabiału, jem więcej słodyczy i rzeczy neutralnych w smaku, czuję się wielka i gruba :kwasny: co będzie ?? jeszcze nie wiem :)

Odpowiedz do tematu