Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Maly alergik
Autor Wiadomość
Alix Wysłany: 2015-11-10, 22:06   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Zmora, a jakie badanie robiłaś dokładnie? Żaden test na nietolerancje nie daje 100%, nawet cyrexy. Możesz sprawdzić Food Detective jeszcze z tańszych, kolejne półki cenowe to kod metaboliczny, imupro (oba to IgG) i vitaimmun (IgG i IgA)... Ale kasa konkretna... Wg mnie najlepiej odstawić i zobaczyć co się stanie, możesz też odstawić to z czym Ty masz problem, jeśli też masz alergie/nietolerancje, albo tata dziecka. IgG jest sens robić, choć lepiej IgG + IgA, bo widać więcej.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Zmora Wysłany: 2015-11-11, 16:29   

Starsza Kobieta

Robiliśmy IgE. Poszłam z dzieckiem, które miało luźne stolce i wykwit na buzi.

Odstawianie "na czuja" nic dla mnie nie znaczy, bo problemy są 2:
- biegunki po powrocie z przedszkola (a tam je pewne produkty, których od nas nigdy nie dostaje, ale przecież może być sprawa higieny czy psychiki)
- reminiscencja zatrzymania wzrostu (a wiem dobrze, co wtedy było w diecie) i obecny niski wzrost, którego endokrynolog nie chce podjąć, dopóki nie zostanie wykluczona nietolerancja pokarmowa.
Sama jestem osobą na diecie bez potwierdzenia diagnozy, wiem znam plusy i minusy zaniechania diagnostyki. Chciałabym mieć przejrzysty obraz sytuacji i papierki na dowód. Jednocześnie wiem, że da się wydać ciężkie pieniądze na badania, które wszystkie wyjdą negatywnie i na koniec lekarz powie, żeby samemu sobie zidentyfikować produkty, które szkodzą :oczami:

Względem IgG mam wątpliwości, bo te testy (FoodDet, ImuPro) badają mnóstwo alergenów, z którymi moje dziecko ma sporadyczny kontakt. O Vitaimmun pierwszy raz czytam, ale cennika żadnego znaleźć nie mogę.

Alix Wysłany: 2015-11-11, 18:51   

Starsza Kobieta
stara schizara...

http://www.vitaimmun.pl/o...ggiga-usbiotek/
Ceny na pierwszy rzut oka nie widzę, ale gdzieś widziałam kiedyś coś koło 3500 zł. Cyrexy kosztują też coś tego rzędu, cyrex (chyba) 5 wykrywa wszystkie reakcje krzyżowe z glutenem, ale chyba nie tego szukasz...

No niestety, dla mnie też idealną byłaby opcja, żeby sobie wybrać alergeny, bo potem wychodzi Ci taka lucerna sierpowata, której na oczy nie widziałaś ;) Ale w PL mamy mały wybór...

Zmora napisał/a:
Chciałabym mieć przejrzysty obraz sytuacji i papierki na dowód.

Trzymam kciuki, żeby się udało, ale obawiam się, że 100% mieć nie będziesz, przynajmniej jeśli chodzi o nietolerancję... Eliminacji drogą obserwacji niestety trudno uniknąć, choć ona też zawodzi :/ Widziałam nie raz jak ktoś miał np. ewidentną nieceliakalną reakcję na gluten, a w teście czysto i odwrotnie 0 w teście reakcja 4 stopnia, a zero dolegliwości...

Wg mnie jeśli chodzi o nietolerancje pokarmowe to lepiej IgG niż IgE. Ale każdy rodzaj immunoglobulin może być w reakcji, również IgE. To, że nie miał nic w IgE wg mnie nie znaczy, że nie ma nietolerancji. I odwrotnie.

No z przedszkolem ciężko, ale jeśli dostaniecie papier od lekarza to nie mają wyjścia i muszą stosować dietę eliminacyjną na Waszych zasadach. Tylko ten stres :( Nam lekarz powiedział, że możemy odstawiać oby nie w wakacje, bo w wakacje najczęściej dzieci przestają boleć brzuchy, jeśli to własnie stres... więc może jednak spróbować wystarać się o papier do przedszkola...

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Zmora Wysłany: 2015-11-11, 20:32   

Starsza Kobieta

Nasze przedszkole prowadzi diety, więc pewnie dałoby się uprosić bez papieru. Ale mam dylemat, bo chyba zamknę sobie drogę diagnostyczną - wolałabym wprowadzić dietę pod nadzorem alergologa i potem robić prowokację z placebo.

Na 100% jestem pewna, że winny nie jest gluten, bo mamy negatywny test genetyczny w kierunku celiakii, negatywne IgE na gluten oraz zboża glutenowe, zero reakcji na wypieki pszenne, a zachamowanie wzrostu było dłuugo przed wprowadzeniem glutenu do diety (śladowych ilości w mleku z piersi też nie dostał nigdy, bo ja jestem na prawidłowej diecie bgl.)

W ogóle dla mnie ta ścieżka z nietolerancją/alergią pokarmową jest naciągana. I jedyne, co mnie trzyma przed wyśmianiem endo, to te luźne stolce i odparzenia, które zaczęły się z pójściem do przedszkola. Objawy psychosomatyczne? W skali od 1 do 5 powiedziałabym, że moje dziecko znosi przedszkole na 4+. Ale już dawno zrozumiało, że choroba=siedzenie w domu z rodzicami, więc nie zamykam się na tę tezę.

Na podstawie dotychczasowych objawów to nawet skierowania do alergologa nie dostaniemy... Nie wiem, może czas zmienić lekarza rodzinnego. A może wbijać do innego endokrynologa?

light Wysłany: 2015-11-20, 06:37   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

I ja tu wracam :( Od kiedy Lenka poszła do przedszkola stan jej skóry zaczął sie pogarszac, teraz na zgieciu łokcia i pod kolanami ma ranki :masakra: Dostalyśmy maści z antybiotykiem i sterydy do wyciszenia. Z badań Ige calkowite wyszlo 168 (norma do 60) - dużo? Ig A w normie, w morfologii trochę odchyleń w rozmazie. Mamy zalecenie zrobienia panelu pediatrycznego, może coś wyjdzie. W przedszkolu odstawiamy na razie miód (sporo go, bo nie slodza cukrem) i cytrusy. W salach mają gorąco, może to też się przyczynia.

loosst Wysłany: 2016-02-23, 11:00   Nutramigen Lipil a nutramigen LGG
Pampersa mi dali i nowym nazwali
Karolina

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
:)

Czy wie ktoś może jaka jest różnica miedzy nutramigenem Lipil a nutramigenem LGG??
Chce kupic małemu kolejna puszke mleka i nie wiem co zrobic bo te nutrimageny LGG sa bardzo ciezkie do zdobycia a tych lipil jest całkiem sporo.

Nabla Wysłany: 2016-02-23, 11:04   

Starsza Kobieta
Every man must dine

loosst, LGG to Lipil + probiotyk.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

loosst Wysłany: 2016-02-23, 11:04   
Karolina

light napisał/a:
I ja tu wracam :( Od kiedy Lenka poszła do przedszkola stan jej skóry zaczął sie pogarszac, teraz na zgieciu łokcia i pod kolanami ma ranki :masakra: Dostalyśmy maści z antybiotykiem i sterydy do wyciszenia. Z badań Ige calkowite wyszlo 168 (norma do 60) - dużo? Ig A w normie, w morfologii trochę odchyleń w rozmazie. Mamy zalecenie zrobienia panelu pediatrycznego, może coś wyjdzie. W przedszkolu odstawiamy na razie miód (sporo go, bo nie slodza cukrem) i cytrusy. W salach mają gorąco, może to też się przyczynia.

Mój co prawda dużo mniejszy szkrab ale tez miał paskudne ranki w zgięciach też miał steryd i antybiotyk pomogło na chwile po skończeniu kuracji wszystko wrociło:/ Pomógł krem Oilatum. Może tego sorbuj o ile już nie spróbowałaś..

loosst Wysłany: 2016-02-23, 11:11   ???
Karolina

Nabla napisał/a:
loosst, LGG to Lipil + probiotyk.

Przepraszam że sie tak dopytuje ale dlaczego na niektórych opakowaniach jest napisane samo LGG ->> http://www.meadjohnson.fi...rfrilagdgif.gif a na innych samo LIpil ->> http://www.nutramigen.co....9096/lipil1.png na innych jest LGG Lipil a na jeszcze innych nic nie ma ?? Zmieniaja opakowania ??

Ja to jestem zielona w tych sprawach :masakra:

Nabla Wysłany: 2016-02-23, 11:54   

Starsza Kobieta
Every man must dine

loosst, zalezy od miejsca produkcji/docelowego rynku. Nutramigen w PL ma zupelnie inne opakowanie niz ten, ktory ja kupowalam w Irlandii a identyczny sklad. (nawet pojemnosc puszki mialy inna)

loosst Wysłany: 2016-02-23, 12:38   
Karolina

Nabla napisał/a:
loosst, zalezy od miejsca produkcji/docelowego rynku. Nutramigen w PL ma zupelnie inne opakowanie niz ten, ktory ja kupowalam w Irlandii a identyczny sklad. (nawet pojemnosc puszki mialy inna)

Ja jestem w UK. i w tym tygodniu podjelismy decyzje o zmianie mleka (oczywiscie lekarz sie nie zgadza przy 6 podejsciu powiedzial ze maly ma egzeme a byla juz bakteria, grzyb, ze malego arganizm sie tak broni bo jest przeziebiony itd ). Wyczytałam ze Nutrimeg jest bardzo dobry stad tyle pytan. Chcialam kupic i sprobowac a potem ewentualnie isc do niego zeby mi recepte wypisal.

Jezeli to co on na sobie ma to nie wina mleka to ja juz sama nie wiem :( Anie chce w niego pakowac trzeciego juz antybiotyku i smarowac Bóg wie ile sterydami :(

Nabla Wysłany: 2016-02-23, 12:43   

Starsza Kobieta
Every man must dine

loosst, Nutramigen jest paskudny w smaku i smierdzi okropnie - nie zdziw sie, jak dziecko odmowi wspolpracy :/

Natomiast, jesli problemem nie jest laktoza a jedynie bialka mleka, to moze sprobuj mleka modifikowanego opartego na kozim lub sojowym? Albo Aptamil HA?

Na egzeme to natluszczanie, nawilzanie po 10 razy dziennie. Sterydy to ostatecznosc.

loosst Wysłany: 2016-02-23, 12:48   
Karolina

Nabla napisał/a:
loosst, Nutramigen jest paskudny w smaku i smierdzi okropnie - nie zdziw sie, jak dziecko odmowi wspolpracy :/

Natomiast, jesli problemem nie jest laktoza a jedynie bialka mleka, to moze sprobuj mleka modifikowanego opartego na kozim lub sojowym? Albo Aptamil HA?

Na egzeme to natluszczanie, nawilzanie po 10 razy dziennie. Sterydy to ostatecznosc.

A ja dostalam dwie tubki hydrokortizonu i zalecenie smarowania malo a czesto az nie ustapi z tym ze zostalam tez poinformowana ze on nie wie kiedy to nastapi bo to moze byc tydzien, rok, miesiac, do konca zycia...

Szczerze to sama juz nie wiem co robic :/

Egzemy to on chyba raczej nie ma bo ma wysypke i to tylko na klatce piersiowej i szyi i swedzi go jak cholera ehhh

Nabla Wysłany: 2016-02-23, 12:53   

Starsza Kobieta
Every man must dine

loosst, starydy prowadza do scienienia naskorka przy dlugotrwalym stosowaniu. Probowaliscie lekow typu Zyrtec na ograniczenie swedzenia?

Ile Twoj syn ma miesiecy? Je tylko mleko czy juz inne produkty? Uzywasz proszku do prania czy platkow mydlanych? Macie dywany w domu?

loosst Wysłany: 2016-02-23, 13:03   
Karolina

Nabla napisał/a:
loosst, starydy prowadza do scienienia naskorka przy dlugotrwalym stosowaniu. Probowaliscie lekow typu Zyrtec na ograniczenie swedzenia?

Ile Twoj syn ma miesiecy? Je tylko mleko czy juz inne produkty? Uzywasz proszku do prania czy platkow mydlanych? Macie dywany w domu?

Ja wiem o sterydach bo sie juz sporo naczytalam dlatego ich nie uzywam a próbuje wszystko co sie tylko da innego nawet go kapałam w rumianku do pewnego czasu oczywiscie bo dluzsze kapiele moga zmienic PH skóry dziecka. Teraz sa kąpiele w krochmalu (woda i mąka kartoflana) łagodzi mu to troche.

Mały ma 4,5 miesiąca i nie je narazie nic po za mlekiem i ryzem tymdla niemowlat od czasu do czasu. Proszek uzywam hipoalergiczny Fairy bo tez wyczytalam ze normalny moze podrazniac skore :/ Mamy panele dywanów sie pozbylam zaraz po wprowadzeniu do tego domu :)

Nie podawalam mu zadnych lekow bo chyba jeszcze jest za mały... ??

Odpowiedz do tematu