Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła rodzenia - warto?
Autor Wiadomość
Dzej Wysłany: 2011-03-02, 09:50   Szkoła rodzenia - warto?

Starsza Kobieta

Czy warto się zapisać do szkoły rodzenia? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

W jakim momencie ciąży najlepiej to zrobić?

Czy szkoła rodzenia przydaje się tylko przed porodem sn, czy przed planowaną cesarką też warto się zapisać?

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

mpk Wysłany: 2011-03-02, 10:03   

Poważnie uzależniona

wg mnie warto niezależnie od rodzaju planowanego porodu. ale warto wybrać szkołę z ciekawym programem, ja bym się głównie nastawiała na karmienie i laktację - super jak jest spotkanie z doradcą.
ja poszłam na sr w 32tc i cieszę się, że nie zrobiłam tego wcześniej bo bym się wystraszyła :] tam dosłownie mówiono o fizjologii a nie o wszystkim wiedziałam przed zajęciami ;) mnie też przydały się ćwiczenia, chociaż oddychać przeponą nauczyłam się na fitnesie dla mam ;)

Pietruszka i Pietruszek

Podzieciowe gadżety

carol Wysłany: 2011-03-02, 10:03   

Starsza Kobieta

POwiem Ci zdanie mojego szefa:
1. Szkola rodzenia powinna zmienic nazwe - bo jak rodzic, bedziesz wiedziala (jesli sn) i cale te gadanie o oddychanie itp mozna miedzy bajki wcisnac.
2. Za to napewno poleca ze wzgledu na mini instrukcje obslugi takiego brzdaca. Co zrobic z tym, co z tamtym.

Ponoc najlpiej zakonczyc na miesiac przed porodem. Ja sie zapisalam na 29.03. A ze nie chce byc grzeczna pacjentka, to zapisalam sie do takiej, ktorej plan zajec nt porodu mi odpowiadal. Musisz spojrzec co Ciebie najbardziej interesuje i ktora szkola wlasnie to proponuje. A jak Ci w sumie wszystko jedno, to najblizej domu ;)

focia Wysłany: 2011-03-02, 10:05   

Starsza Kobieta

Szef Carol ma rację :) Dla mnie najważniejsze były zajęcia z obsługo dziecia, psychologii rozwojowej itp.

Domino Wysłany: 2011-03-02, 10:15   

Forumowy wyjadacz

my byliśmy i uważam, że warto, szczególnie ze względu na męża, który w temacie był zielony i to głównie dla niego była ta szkoła, bo ja dość w necie i nie tylko się naczytałam ;) ale oczywiście on o tym nie wiedział :hyhy: no i nie chodzi o samo rodzenie tylko o całą resztę :)

Tosia
Jurek

fastyna Wysłany: 2011-03-02, 10:20   

Starsza Kobieta
leniwiec

zgadzam się z Domino, u nas szkoła była ważna właśnie ze względu na męża, bo on taki "lekko" zestresowany był, a tak przynajmniej wiedział czego może się spodziewać przed porodem, w trakcie i po :) Przydają się też ćwiczenia oddechowe no i zajcia okołodzieciowe :)
Dzięki SR mąż uwierzył, że ja na prawdę potrzebuję 3 torby do szpitala a nasze dziecko tych wszystkich rzeczy które mu wypisałam na kilometrowej liście :cwaniak:

mój nałóg - blog

grzybowa Wysłany: 2011-03-02, 10:21   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja też szczerze polecam.
Faktycznie zgodzę się z wypowiedzią Carol.
Te oddychanie itp. to wychodzi w praniu podczas porodu ale już samo oswojenie się z obsługą dziecka + informacje dotyczące karmienia uważam za bezcenne.

Mnie osobiście bardzo wiele dała i dopiero ona uświadomiła, że już niedługo moje życie zmieni się diametralnie bo będę odpowiedzialna za bezbronną istotę ;)

marcelka83 Wysłany: 2011-03-02, 10:27   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Uważam że warto. Nawet jeśli poród będzie przez cc to poza sprawami porodowymi na zajęciach jest dużo o "obsłudze" Dziecka.
My zaczeliśmy chodzić w 30tyg ciąży prawie do samego końca. Były wykłady (filmy, spotkania z położną, pediatrą), zajęcia z "obsługi" (kąpiel, przewijanie, pielęgnacja) i ćwiczenia (ogólne, relaksacyjne, oddechowe)
Ja wykożystałam:
- podczas porodu co jakiś czas ;) przypominałam sobie o oddychaniu i to trochę mnie zajmowało, tłumiąc myśli o bólu
- podczas pierwszych kąpieli i przewijania przypominaliśmy sobie jak to było w szkole rodzenia i działaliśmy wg schematu
- pamiętałam o tym co mówiła pediatra o przypadłościach noworodka. To co Ona mówiła bardziej zapadło mi w pamięc niż internetowe fora i artykuły
- od 27tc nie pracowałam więc zajęcia były dla mnie fajną rozrywką i wspólnym czasem spędzonym z P

Joanne Wysłany: 2011-03-02, 10:27   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Przy pierwszym dziecku myślę, że warto. Taka szkoła pomaga całą wiedzę z netu, gazet, opowieści innych mam poskładać w całość. Jak ja chodziłam o to porodzie może było 1-2 spotkania + zwiedzanie traktu porodowego (bardzo ważne), a reszta to informacje nt. obsługi dziecka, informacje o wizytach w przychodni na szczepieniach, kiedy położna do nas zawita i po co, karmienie, przewijanie, kąpiele, ćwiczenia dla mam....

Szkoła ta bardzo przydaje się przyszłym tatusiom, którzy nie czytają tyle co my i w temacie "dziecko" są zieleni.

O technikach oddychania to można sobie tu obejrzeć: ;)

-> Radzimy, dobrze rodzimy

Ona & On

naturella Wysłany: 2011-03-02, 10:43   

Ja nie byłam, i nigdy nie żałowałam - miałam dwa razy cc. Nie neguję jednak przydatności szkoły rodzenia, z tym, że nie przyjmowałabym bezkrytycznie całej wiedzy przekazywanej. Jak wszędzie - zdarzają się kwiatki, np. informacje o mieszaniu Sudocremu z Tormentiolem jako idealnym środku na odparzenia, ściąganiu mleka laktatorem, żeby zobaczyć, ile mleka produkujemy, ważeniu dziecka przed i po karmieniu itp.

Kary Wysłany: 2011-03-02, 10:50   

Starsza Kobieta

Ja byłam w pierwszej ciąży tylko. I to tylko na pierwszej części (miesiąc) - szeroko pojęta "obsługa" noworodka właśnie, wraz z nauką kąpania itd.

Na drugą część (poród itp) już się nie załapałam, bo leżałam w szpitalu.

Najlepsza to by praktyka była ;)

Łobuz Maksymalny
Miko

Ardabil Wysłany: 2011-03-02, 10:54   

Net włączony- gar z zupą spalony

wg mnie szkoła rodzenia jest super źródłem wiedzy dla przyszłego taty. I tu warto. Dla mnie cenne były jeszcze zajęcia o laktacji. A reszta w zasadzie znana z internetu.
jeśli szkoła jest np. przyszpitalna, to można poznać personel, szpital i to też jest fajne.

:police:

patt Wysłany: 2011-03-02, 11:05   

Poważnie uzależniona

Ja też, mimo wszystko, uważam że warto. Szkoła dała mi trochę więcej pewności siebie przy porodzie, byłam bardziej świadoma tego co się ze mną dzieje. Zajęcia z obsługi niemowlaczka też bardzo się przydały.

kem Wysłany: 2011-03-02, 11:14   

Ja też polecam.
My zaczęliśmy chodzić w okolicach 30 tc. Bardzo przydatne dla nas obojga były zajęcia z "obsługi" dziecka i dla mnie techniki oddychania.

Fall Wysłany: 2011-03-02, 11:29   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.
Rowniez polecam.
Mialam cesarke, ale chetnie posluchalam o tym jak wyglada porod naturalny, zreszta informacji o cesarce tez bylo duzo. Do tego zajecia z anestezjologiem, pediatra, dietetykiem, pania z poradni laktacyjnej, polozna i fizjoterapeuta.

Zajecia prowadzili lekarze i personel szpitala, w ktorym rodzilam, wiec na porodowce juz bylo inaczej ;) czulam sie troche razniej. Na zajeciach mielismy tez okazje obejrzec oddzial wiec jak trafilam juz do szpitala wiedzialam co gdzie jest.

Zajecia o 'obsludze' malucha polaczone z cwiczeniami tez sporo daly nie tylko dla mnie ale dla meza rowniez.
No i jako, ze szkola byla przy szpitalu, ktory wybralam wiedzialam co mam zabrac ze soba dla dziecka i dla siebie.

Na zajecie zapisalam sie, za rada lekarki, ok miesiaca przed planowanym terminem porodu.

Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka

Odpowiedz do tematu