Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła rodzenia - warto?
Autor Wiadomość
swanlake Wysłany: 2012-07-19, 19:58   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

byłam w szkole rodzenia przyszpitalnej i "zwiedzania" porodówki nie było ale rzeczywiście można było porozmawiać z połoznymi z tego szpiala i dowiedzieć sie jakie zwyczaje tam panują

^Aldona^ Wysłany: 2013-04-19, 17:15   
reklama

Dla początkujących rodziców na pewno warto. Tym bardziej, że jest możliwość bezpłatnego uczęszczania na zajęcia. Nie każdy poród przebiega książkowo ale poza wykładami i ćwiczeniami odnośnie SN i informacjami o CC są ćwiczenia z ,,obsługi" noworodka, konsultacje: z Położną, Ginekologiem, Pediatrą, Psychologiem, zwiedzanie Porodówki. My chodzimy na zajęcia z przyjemnością, oswajami się z ,,tematem", personelem, szpitalem.

Kida Wysłany: 2013-04-19, 17:51   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Mnie osobiście najbardziej przydały się zajęcia z opieki nad dzieckiem.
W szpitalu oczywiście za pierwszym razem ręce mi latały i założyłam z wrażenia pieluchę tyłem naprzód :masakra: ale wiedziałam, co powinnam robić, a czego nie.

Pomogło także oswajanie ze szpitalem oraz zajęcia z oddechu, ale i tak położna w trakcie porodu bardzo mi pomagała i prowadziła poród.

^Aldona^ Wysłany: 2013-06-05, 23:03   
reklama

^Aldona^ napisał/a:
Dla początkujących rodziców na pewno warto...

Jeszcze dodam że warto robić notatki z wykładów. Z mężem skupiliśmy się tylko na słuchaniu i zrozumieniu ale mamy wrażenie, że część informacji nam się ulotniła i stresujemy się czy sobie poradzimy ;)

Martos Wysłany: 2013-06-06, 12:18   

Net włączony- gar z zupą spalony

Bardzo polecam! dużo praktycznych porad, ćwiczenia, możliwość podpytania o różne sprawy. Dla nas super pozytywne doświadczenie!

..ŸŸ
puk
puk

czumilka Wysłany: 2013-06-06, 19:15   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

zdecydowanie warto.
Martos napisał/a:
Bardzo polecam! dużo praktycznych porad, ćwiczenia, możliwość podpytania o różne sprawy. Dla nas super pozytywne doświadczenie!
do tego dodałabym jeszcze, że to bardzo pedagogiczne dla facetów - przyszłych tatusiów :)

Martos Wysłany: 2013-06-08, 13:03   

Net włączony- gar z zupą spalony

czumilka napisał/a:
do tego dodałabym jeszcze, że to bardzo pedagogiczne dla facetów - przyszłych tatusiów

o tak! zdecydowanie! warto chodzić razem :)

..ŸŸ
puk
puk

Annalife Wysłany: 2013-06-28, 19:49   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

warto chodzić, koniecznie razem. I jak nie powiedzą to zapytajcie koniecznie o karmienie piersią.

Kida Wysłany: 2013-06-29, 07:01   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Annalife napisał/a:
warto chodzić, koniecznie razem. I jak nie powiedzą to zapytajcie koniecznie o karmienie piersią.

Ale co innego teoria a co innego praktyka :hyhy:

Mnie dużo dała pomoc położnych już w szpitalu :ok:

aguli Wysłany: 2014-02-27, 10:14   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Ja zdecydowanie polecam zajęcia w Szkole Rodzenia.
Długo byłam z każdej strony bombardowana informacjami, ze w moim wieku to tylko CC, co przyznam mocno mnie stresowało. Bałam się porodu SN, przerażała mnie jego "fizjologia", wyobraźnia wcale mi nie pomagała.
W szkole rodzenia trafiliśmy na bardzo fajne położne, odpowiedziały na każde, nawet najdurniejsze pytanie, zwiedzanie sali porodowej i oddziału położniczego tez bardzo dużo mi dało. Teraz nadal się boję (to chyba naturalne) ale już mniej więcej wiem czego się spodziewać, SR pomogła mi się wewnętrznie oswoić tak z sn jak i z ewentualnym cc. Wiem też, ze jeśli tylko mogę uniknąć cc to chciałabym bardzo rodzić siłami natury. Nie bez znaczenia jest też fakt, ze poznałam w SR kilka położnych pracujących w szpitalu, w którym będę rodzić. To też daje jakieś tam uczucie komfortu.
Bardzo dużo dowiedziałam się tez podczas zajęć z laktacji, na kilka moich pytań nie potrafiłam znaleźć odpowiedzi ani w książkach ani w necie, opinie znanych mi mam, były na ogół skrajnie różne, położna pomogła mi to sobie poukładać w głowie i na pytania odpowiedziała.
Przed nami jeszcze jedne zajęcia, tym razem z opieki nad noworodkiem, dla kogoś takiego jak ja, kto nigdy w życiu nie miał na rękach tak małego dziecka, ani nigdy nie miał okazji dziecka przewijać, to chyba będą najważniejsze zajęcia całego cyklu spotkań.
W każdym razie - jeśli macie taka możliwość, to ja zdecydowanie polecam skorzystać.

:)
<3 :)
[/url]

Wanderer Wysłany: 2014-02-28, 20:14   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

aguli napisał/a:

Przed nami jeszcze jedne zajęcia, tym razem z opieki nad noworodkiem, dla kogoś takiego jak ja, kto nigdy w życiu nie miał na rękach tak małego dziecka, ani nigdy nie miał okazji dziecka przewijać, to chyba będą najważniejsze zajęcia całego cyklu spotkań.

Hehe...też tak myślałam,ale jak przyszło teorię przetestowaną na lalkach wdrożyć w praktykę przy przewijaniu noworodka to i tak nie wiedziałam jak się mam do tego zabrać :oczami:

Dla mnie najcenniejsza była możliwość dowiedzenia się jak to wszystko będzie przebiegać w szpitalu, który wybrałam. Krok po kroku, dzięki temu wiedziałam dokładnie co się dzieje i po co. Bardzo fajne też były zajęcia z pediatrą, który odpowiadał na nawet najbardziej bzdurne pytania i opowiadał o najczęstszych problemach wieku niemowlęcego i radzeniu sobie z nimi. Z tej wiedzy zrobiłam użytek wiele razy :)

misia-misia Wysłany: 2014-03-27, 21:39   

Ja miałam w planach szkołę rodzenia, ale z planów wyszły nici. Nie miała kiedy chodzić na zajęcia bo pracowałam. Czy mi brakowało zajęć i wiedzy? Nie sądzę. Po prostu poszłam z tym wszystkim na żywioł, zaufałam matczynej intuicji i całkiem dobrze na tym wyszłam.
A te wszystkie instrukcje: pierwszej kąpieli, przewijania itd? Obejrzeliśmy z mężem kilka filmików na youtubie o pielęgnacji i tyle :)
Czy przy drugiej ciąży poszłabym do szkoły rodzenia? Nie sądzę. Po pierwsze już mam doświadczenie, po drugie, znowu praca.

misia8603 Wysłany: 2017-02-15, 17:55   

Ja jestem w 20tc i dziś zarejestrowałam się w internetowej szkole rodzenia Babiniec. Mieszkam za granicą i nie mam możliwości skorzystać ze stacjonarnej szkoły rodzenia. Ta Babińcowa jest darmowa i budzi moje zaufanie. Dostałam dostęp do filmików i ciekawych materiałów. Sporo można się z tego dowiedzieć.

reklama/CHATOR
Ostatnio zmieniony przez CHATOR 2017-02-15, 19:35, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu