Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjmowanie leków przeciwbólowych

Leki przeciwbólowe stosuję:
za każdym razem, jak coś mnie zaboli
5%
 5%  [ 6 ]
jak coś mnie zaboli i nie da się przeczekać bólu
47%
 47%  [ 52 ]
przy bólach występujących regularnie np. podczas miesiączki, migreny
33%
 33%  [ 37 ]
tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. po zabiegu, złamaniu)
13%
 13%  [ 15 ]
Głosowań: 86
Wszystkich Głosów: 110

Autor Wiadomość
ziel_lena Wysłany: 2011-03-09, 13:17   Przyjmowanie leków przeciwbólowych

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
Mówi się, że Polacy to lekomani i że stosują bardzo dużo leków przeciwbólowych.
Jestem ciekawa, czy potwierdza się to u nas na forum.

W jakich sytuacjach stosujecie leki przeciwbólowe?

Ed. chciałabym poprawić literówkę w ankiecie i zmienić na dwie możliwe odpowiedzi, ale już nie mogę, także uśmiecham się do modek ;)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Alma_ 2011-03-09, 14:41, w całości zmieniany 2 razy  

markdottir Wysłany: 2011-03-09, 13:33   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

jestem lekomanką jeśli chodzi o przeciwbólówki.
Prawie każdy ból głowy, a są dość częste, załatwiam etopiryną, jak mnie okres zmasakruje to łykam ibuprom, kręgosłup pacyfikuję lekami na receptę, ale w ostateczności. Do lekkiego bólu kręgosłupa i innych pobolewań sie przyzwyczaiłam, ale boląca głowa mnie wyłącza z życia, wiec nie wiem jak sobie poradze w czasie ciązy :]

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Nabla Wysłany: 2011-03-09, 13:38   

Starsza Kobieta
Every man must dine

To ja wrécz odwrotnie - jak abosulutnie nie musze, to nie biore. I szczerze mowiac wole lek usypiajacy niz przeciwbolowy w sytuacji, gdy juz na prawde nie daje rady czegos zniesc.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

amst Wysłany: 2011-03-09, 13:42   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Czytam z ruchu traw...

Nie ma odpowiedzi - nie biorę wcale. Przez ciąże odwykła od leków i w zasadzie od około 3 lat obywam się bez tabletek p/bólowych.
Fakt - nie liczę tramalu dożylnie po cesarce ;) ale to nie z własnego wyboru.
Najczęściej staram się przespać ból.

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

ziel_lena Wysłany: 2011-03-09, 13:42   

Poważnie uzależniona

Ja biorę tylko w szczególnych wypadkach. Bardzo dużo przeciwbolowych jadam, jak miałam wycięte oba migdałki. Mój układ pokarmowy cierpiał przez te wszystkie ketonale i inne świństwa. Ale musiałam, bo bez leków nie byłabym w stanie zjeść posiłku.

Do założenia tematu zainspirował mnie wczorajszy masakryczny bol miesiączkowy, podczas którego mimo wszystko nie wzięłam tabletki. Do bólu głowy, brzucha czy bólu miesiączkowego mam podejście typu "trzeba to przeżyć" i nie łykam, nawet jeśli boli tak, że chce mi sie płakać. Nie chcę przyzwyczajac organizmu, a jednocześnie obciążać żołądka.

amst napisał/a:
Nie ma odpowiedzi - nie biorę wcale.

Nie pomyślałam o tym - mogę prosić o dodanie? :zawstydzony:

Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2011-03-09, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

markdottir Wysłany: 2011-03-09, 13:46   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

A ja uważam, że wszystko jest dla ludzi i jak mam cały dzień umierać to wolę wziąść lek i żyć normalnie.
Oczywiscie wszystko z głową i w dozwolonych granicach. Nie przesadzam, nie przekraczam dawek, staram sie obserwować żołądek.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

ediee Wysłany: 2011-03-09, 13:50   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Zaznaczyłam opcję 3.
Właściwe jeszcze dwa/trzy lata temu używałam baardzo sporadycznie-właściwe tylko w czasie pierwszych dni masakrycznych miesiączek :masakra: .
Odkąd mam migreny, zawsze trzymam coś przeciwbólowego w zapasie i biorę od razu, aby nie pozwolić by" ból rozlał po całej głowie".

ziel_lena Wysłany: 2011-03-09, 13:50   

Poważnie uzależniona

markdottir napisał/a:
]A ja uważam, że wszystko jest dla ludzi i jak mam cały dzień umierać to wolę wziąść lek i żyć normalnie.

To jest jedna strona. Druga to przyzwyczajenie organizmu do leku - mój mąż bierze tabsy przy bólu głowy i ostatnio stwierdził, że chyba już są za słabe :niepewny:

sofia Wysłany: 2011-03-09, 14:08   

Poważnie uzależniona

markdottir napisał/a:
boląca głowa mnie wyłącza z życia, wiec nie wiem jak sobie poradze w czasie ciązy

Czasem ciąża sprawia, że bóle głowy ustępują. Wracają dopiero po porodzie. Mnie głowa boli niemal bez przerwy, migreny miewam regularnie, a w czasie ciąży moze ze dwa razy musiałam zażyc apap. (to tak w ramach pocieszenia ;) )

tabletki przeciwbólowe łykam niestety dość często

Dzej Wysłany: 2011-03-09, 14:30   

Starsza Kobieta

Biorę tylko jak już na serio muszę - czyli generalnie bardzo rzadko.

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

Alma_ Wysłany: 2011-03-09, 14:40   

Starsza Kobieta

Zawsze, kiedy tylko mnie coś zaboli - z tym, że mnie boli regularnie tylko głowa, średnio raz w miesiącu, biorę wtedy 2 Apapy i po sprawie ;)

ziel_lena napisał/a:

Ed. chciałabym poprawić literówkę w ankiecie i zmienić na dwie możliwe odpowiedzi, ale już nie mogę, także uśmiecham się do modek ;)

Zmieniłam na dwie odpowiedzi i poprawiłam.

Ostatnio zmieniony przez Alma_ 2011-03-09, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  

Julies Wysłany: 2011-03-09, 14:45   

Poważnie uzależniona

To ja też lekomanka jeśli chodzi o przeciwbólowe.....na szczęście w ciąży bóle się nie pojawiają więc nie muszę nic brać.
Ibuprom max, solpadeina i ketonal przy ataku nerek to podstawa mojej apteczki :masakra:

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

Callista Wysłany: 2011-03-09, 14:50   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

sofia napisał/a:
markdottir napisał/a:
boląca głowa mnie wyłącza z życia, wiec nie wiem jak sobie poradze w czasie ciązy

Czasem ciąża sprawia, że bóle głowy ustępują. Wracają dopiero po porodzie. Mnie głowa boli niemal bez przerwy, migreny miewam regularnie, a w czasie ciąży moze ze dwa razy musiałam zażyc apap. (to tak w ramach pocieszenia ;) )

Potwierdzam. Ja miewam dosyć często migreny, a w ciąży ani nie chorowałam ani nie miałam bólu głowy.

Licho Wysłany: 2011-03-09, 15:05   

Forumowy wyjadacz

ziel_lena napisał/a:
To jest jedna strona. Druga to przyzwyczajenie organizmu do leku - mój mąż bierze tabsy przy bólu głowy i ostatnio stwierdził, że chyba już są za słabe :niepewny:

Zielena, ale to zależy jakie to bóle... Ja zazwyczaj uzgadniam zasadę stosowania leków z lekarzem...

Niestety jestem migrenowcem - (tu uwaga, że wstawianie migreny w jednym rzędzie z miesiączką jest pomyłką definicyjną) - i lekarka, która mnie wyprowadzała z migren (i odpukać w niemalowane - na razie skutecznie) - uczyła mnie, że proszek przeciwbólowy mam brać od razu, kiedy głowa mnie zaboli nawet lekko. Bo jak się migrena rozszaleje, to jakiekolwiek proszki przeciwbólowe można sobie w d... wsadzić a i tak nie zadziałają...

A odnośnie ketonali i podobnych... trzeba pamiętać, że poza przeciwbólowym działaniem tych leków, mają one jeszcze działanie przeciwzapalne - przy zachowaniu określonego okresu brania tych leków (kręgosłup minimum 5 dni, RZS - minimum 2 tygodnie itp).

I ważna rzecz, na mnie działają inne środki przeciwbólowe niż na te same dolegliwości u np. mojego brata. Mówię o lekach tego samego typu, czyli na przykład: na niego działa Apap, na mnie Panadol (odwrotnie nie działają), pomimo tego, że i jeden i drugi zawierają wyłącznie paracetamol...

:police:

Dzej Wysłany: 2011-03-09, 15:12   

Starsza Kobieta

A w temacie leków przeciwbólowych, jeśli staracie się o dziecko, to pamiętajcie, że:
Polfarmex napisał/a:
Stosowanie ibuprofenu może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet i nie jest ono zalecane u kobiet, które planują zajście w ciążę. W przypadku kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę lub, które są poddawane badaniom w związku z niepłodnością, należy rozważyć zakończenie stosowania ibuprofenu.

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

Odpowiedz do tematu