Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odstraszyć psa?
Autor Wiadomość
adriana Wysłany: 2011-03-13, 20:21   Jak odstraszyć psa?

Starsza Kobieta

Mieszkamy na wsi. Moje dzieci panicznie boją się psów, zwłaszcza takich głośno szczekających.

No i niestety w okolicy jest co najmniej kilka takich głupich, upierdliwych, szczerzących kły kundli. Zwykle właścicieli nie widać a jak się już jakiś pojawi to oczywiście mówi, że 'on nie ugryzie' :mad: Po takim tekście sama mam ochotę gryźć...

Ja wiem, że taki pies jedynie robi wokół siebie sporo hałasu i że fizycznie nie jest w stanie zrobić dużej krzywdy, ale dzieciaki w histerii uciekają i nie patrzą gdzie a wtedy już nie trudno o tragedię :( No i tu, w końcu, dochodzę do sedna - czy jest coś czym można takiego psa odstraszyć? Może jakieś gwizdki? Jakiś gaz pieprzowy? Może macie doświadczenie w tym temacie?

mama domowa
ArtAda

MarMaja Wysłany: 2011-03-13, 20:29   

Starsza Kobieta

adriana, a nie lepiej jednak wpajać dzieciom, że przy takim psie należy zachowywać się nadzwyczaj spokojnie, nie uciekać w panice, nie histeryzować, bo to może przynieść odwrotny skutek?
Łatwiej nauczyć dziecko właściwego zachowania niż odstraszać każdego napotkanego psa.

Gaz to dośc drastyczna metoda i owszem raz na pewno zadziała, ale wcale nie ma pewności, ze następnym razem pies ucieknie zamiast zaatakować.

PLECAK TOPGAL CIUCHY Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

dobbi Wysłany: 2011-03-13, 20:32   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

po pierwsze trzymaj w takim wypadku dzieci za rękę :oczami:
a jeśli już musisz zmaltretować psa gazem (spróbuj psiknąć sobie i pomnóż razy 10) , to sa słabsze gazy pieprzowe dla psów, tylko niech ci nie przyjdzie do głowy psikac nim psu w oczy, tylko w nos.
najlepszym wyjściem jest telefon do straży miejskiej, policji żeby interweniowali w tej sprawie, że psy "są agresywne", wlepią kilka mandatów i się skończy

swoją drogą, gdyby ktos mojego psa potraktował gazem, to ten ktoś miałby słabo...

życie to nie zumba
Ostatnio zmieniony przez dobbi 2011-03-13, 20:34, w całości zmieniany 2 razy  

agnetta Wysłany: 2011-03-13, 20:33   

Starsza Kobieta

Koło mojego domu też biegają nieupilnowane psy. Parę razy zdarzyło się, że wyskoczył zza swojego płotu na drogę - szczekając na mnie i dzieci. Im bardziej się bałam, tym bardziej szczekał. Teraz jak tylko go widzę to staram się iść pewnym krokiem, jak szczekał to mówiłam "Won do budy". Od jakiegoś czasu nie rzuca się.

Swoją drogą to zastanawiam się czy takie psy mogą sobie samopas biegać? Moi sąsiedzi mają 6 psów (dwa dorosłe i 4 młode - chyba się jakoś w zeszłe lato urodziły). Wychodzą od siebie i biegają po okolicy. Jeden z nich - "ojciec" jest najbardziej agresywny. Nie wiem, czy to gdzieś zgłosić? Czy coś z tym można zrobić?

G & J & B

adriana Wysłany: 2011-03-13, 20:37   

Starsza Kobieta

MarMaja napisał/a:
adriana, a nie lepiej jednak wpajać dzieciom, że przy takim psie należy zachowywać się nadzwyczaj spokojnie, nie uciekać w panice, nie histeryzować, bo to może przynieść odwrotny skutek?

Może jak będą starsi to się im uda to wytłumaczyć w tej chwili tłumaczenia nie przynoszą skutku, bo w momencie pojawienia się takiego psa strach zwycięża i tyle... Zresztą ja to nawet rozumiem, sama w dzieciństwie panicznie bałam się psów i panować nad tym strachem nauczyłam się późno a w sumie nadal jest mi nieswojo jak widzę psa bez właściciela...

A co do gazu to też traktuję go jako ostateczność i wolałabym coś innego...

mama domowa
ArtAda

adriana Wysłany: 2011-03-13, 20:42   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:
po pierwsze trzymaj w takim wypadku dzieci za rękę :oczami:

Jeśli idziemy tylko na spacer to sobie radzę, bardziej chodzi o wycieczki rowerowe gdzie jednocześnie asekurować dziecko i odganiać psa jest naprawdę karkołomną sztuką... :/

dobbi napisał/a:
swoją drogą, gdyby ktos mojego psa potraktował gazem, to ten ktoś miałby słabo...

A pozwalasz swojemu psu biegać samopas po chodnikach? To chyba jest jednak niezgodne z prawem i mam prawo się przed takim agresywnym psem bez właściciela bronić? :niepewny:

mama domowa
ArtAda

dobbi Wysłany: 2011-03-13, 20:45   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

adriana napisał/a:
A pozwalasz swojemu psu biegać samopas po chodnikach? To chyba jest jednak niezgodne z prawem i mam prawo się przed takim agresywnym psem bez właściciela bronić?

nie, mój pies jest zawsze uwiązany, ale lubi skakać do ludzi, bo chce się bawić, ludzie reagują różnie, czasem skrajnie idiotycznie...co nie zmienia faktu, że jeśli te psy biegają wolno, to trzeba zawiadomić odpowiednie służby, bo od tego m.in. są. wlepią mandaty albo zabiorą psy do schroniska.

życie to nie zumba

focia Wysłany: 2011-03-13, 20:53   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:
najlepszym wyjściem jest telefon do straży miejskiej, policji żeby interweniowali w tej sprawie, że psy "są agresywne", wlepią kilka mandatów i się skończy

Adriana napisała, że mieszka na wsi - straż miejska rzadko tam funkcjonuje. Zanim zreszta przyjedzie, czy straż, czy policja - pies zniknie, a właściciela nieda się znaleźć :(
To są niestety ciemniejsze strony mieszkania poza miastem, zresztą nawet w mieście częste są takie sytuacje :(

Nie jestem zwolenniczką traktowania psa gazem, to chyba zbyt drastyczne. Adriana, napisz może na dogomanii, może jakiś gwizdek jest odstraszajacy? Albo gaz, ale jak dobbi napisała - specjalny dla psów.

No i przede wszystkim - strach budzi w psach agresję. Nie wiem na czym to polega, ale często zdarza się, że psy są najbardziej agresywne wobec jednostek, które się ich boją. Więc - dzieci muszą wiedzieć, że chowamy się przed psem za mamę, która przejmuje "atak". Tyle, że teraz chyba nie powinnaś tego robić :(

dobbi Wysłany: 2011-03-13, 20:55   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

focia napisał/a:
straż miejska rzadko tam funkcjonuje.

ale służby mundurowe są wszędzie, bez względu na wielkość miasta/miasteczka/wsi

życie to nie zumba

focia Wysłany: 2011-03-13, 21:12   

Starsza Kobieta

Dobbi, jasne. Tyle, że zanim się pojawią pies dawno zniknie a właścieiela nie da się znaleźć.

Blutka Wysłany: 2011-03-13, 21:19   

Starsza Kobieta

dobbi napisał/a:
focia napisał/a:
straż miejska rzadko tam funkcjonuje.

ale służby mundurowe są wszędzie, bez względu na wielkość miasta/miasteczka/wsi

Tiaaa... To chyba na wsi nie mieszkałaś. ;)
Moja wieś jest tuż pod miastem, ale policja działa jak w każdej wsi, czyli radiowóz na gminę i wsio. ;)
Jak raz do psa, który się po stacji kolejowej pałętał i doskakiwał do ludzi, wezwałam, to powiedzieli, że oni się tym nie zajmują, bo się przepisy zmieniły kilka lat temu, a gmina nie ma umowy z żadnym schroniskiem, więc ewentualnie można do nadleśnictwa zgłosić, żeby odstrzelili, ale do tej pory to już kundel gdzieś polezie, albo zdąży kogoś pogryźć.

Ja wybieram bezpieczeństwo dziecka, a nie komfort luźno biegającego psa i gaz jest dla mnie sensownym rozwiązaniem. Możecie się oburzać, ale mam w nosie dyskomfort zwierzęcia, które potencjalnie może pogryźć moje dziecko. Jak ktoś puszcza swojego psa luzem, to musi się z tym liczyć i mam głęboko w d...e, czy komuś się to podoba.

Przy czym np. nie jestem radykalna i nie przeszkadza mi nieduży piesek sąsiadów, który biega luzem po drodze - nie jest agresywny, jest niewielki i zawsze szczeka na obcych (sąsiadów wszystkich zna), co jest pożyteczne. W okolicy raczej bezpańskie kundle nie biegają, ale pojedyncze czasem się trafią, jak wszędzie, tylko że nie ma ich gdzie zgłosić.

skrzacik Wysłany: 2011-03-13, 21:29   

Starsza Kobieta

Podpisuję się pod każdym słowem Blutki. Naprawdę chrzanić uczucia agresywnego psa i lekkomyślnego właściciela, ważne jest to, żeby zwierzę nie zrobiło krzywdy mojemu dziecku czy mnie.

Straż miejska ma w dupie wezwania do wałęsających się psów. Sama kiedyś brałam udział w łapaniu takowego (nie był agresywny, tylko przerażony i chyba po jakimś wypadku), ktoś zadzwonił wcześniej do straży miejskiej i zgłoszenie zostało koncertowo olane. W akcie rozpaczy zadzwoniliśmy do urzędu naszej dzielnicy i wraz ze mną psa łapali naczelnik wydziału ochrony środowiska i urzędnik z wydziału kultury. Dodam, że byłam wówczas w 8 miesiącu ciąży. Naczelnik również własnym sumptem załatwiła wizytę psa u weta, jak i całą późniejszą opiekę. Ale ja mam akurat szczęście, że mieszkam w dzielnicy, gdzie urzędnicy (niemal co do jednego) są świetnymi ludźmi, chętnymi do pomocy.

dobbi Wysłany: 2011-03-13, 21:30   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

Blutka napisał/a:
To chyba na wsi nie mieszkałaś

przecież wiesz, że nie ;)
ale znam przykład zadupia, na którym ten jeden radiowoz zrobił porządek z luźno biegającymi psami. ale jak rozumiem, to tzw. czynnik ludzki i dobra wola

życie to nie zumba

Zmora Wysłany: 2011-03-13, 22:34   

Starsza Kobieta

skrzacik, oczy mi wyszły z orbit...

skrzacik Wysłany: 2011-03-13, 22:46   

Starsza Kobieta

Ale z jakiego powodu? Że popieram użycie gazu pieprzowego w stosunku do agresywnego psa, czy z powodu akcji łapania potłuczonego psa?

Odpowiedz do tematu