Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Halluksy
Autor Wiadomość
Magda* Wysłany: 2009-10-24, 17:12   Halluksy
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Halluksy mam dość spore na obu stopach. Kiedyś (przed pierwszą ciążą) byłam z tym u lekarza państwowego, który zalecił "nicnierobienie" z tym problemem, ponieważ po operacji halluksy ponoć zawsze wracają. Minęło ładnych parę lat, halluksy urosły i przeszkadzają mi już trochę. W pełnych butach ich nie widać, najgorzej latem w klapkach, sandałkach. Co robić i czy wogóle coś robić?

Licho Wysłany: 2009-10-24, 17:37   

Forumowy wyjadacz

Magda* napisał/a:
Co robić i czy wogóle coś robić?

Kupić sobie marciny (czy jak się toto nazywa) - to takie coś, co odciąga Ci palec - zakłada się na noc albo (i) takie wkładki pomiędzy 1 i 2 palec.

Moja mama miała operowanego halluksa. Teraz się zarzeka, że nigdy więcej by na to nie pozwoliła. Operacja, ileś czasu w szpitalu, ileś czasu w gipsie, a "na oko" wcale takiej dużej różnicy nie ma...

Przy halluksach absolutnie zabronione są buty z wąskimi noskami. A jeśli chcesz, żeby mniej Cię bolało, to w każdych innych butach poza sandałam wsadzaj sobie te "rozpychacze" pomiędzy palce.

To tyle co wiem.

:police:

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-25, 15:07   

Magda* napisał/a:
który zalecił "nicnierobienie" z tym problemem, ponieważ po operacji halluksy ponoć zawsze wracają

uwielbiam państwową służbę zdrowia ;)
nie, nie zawsze wracają :looka:

Magda* napisał/a:
W pełnych butach ich nie widać, najgorzej latem w klapkach, sandałkach

to że są widoczne to da mnie byłby najmniejszy problem
gorzej bedzie jak zaczną boleć przy każdym kroku :zdegustowany:

oczywiście oprócz uwarunkowań genetycznych rozwój haluksów wspomagamy wąskimi butami więc aby je złagodzić musimy działać w sposób przeciwny do ich genezy, czyli odchylać duży palec od pozostałych kiedy tylko to możliwe.

służą do tego specjalne wkladki

lub wkładanie czegokolwiek co będzie odginało palec od pozostałych

oczywiscie stojący tryb życia, otyłość nie pomagają :/

zaniedbane haluksy (czytaj : takie które trafiają do lekarza dopiero gdy bolą ) z reguły leczy sie już operacyjnie u chirurga

zimens Wysłany: 2009-10-25, 15:43   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

też mam i też byłam o lekarza, który dla odmiany od razu kazał iść operować ale uprzedził, że mogą wracać więc ja się na to nie zdecyduję póki nie są na tyle bolesne, że przeszkadzają żyć...widok...hymmm nie ma dramatu widać ale nie rzucają się jakoś szczególnie więc luzik, czasem mi szkoda bo właśnie wiele na butów muszę obejść się smakiem bo bolą ale przywykłam, znajduję ładne i modne buty, które nie przeszkadzają więc git...czasem bolą i to dość mocno ale na szczęście tylko czasem...Marcinki miałam, używałam ale cierpliwości do tego brak no i efekt też jakiś niezauważalny więc odpuściłam a podczas ich stosowania (w nocy) bolało mnie znacznie mocniej i częściej aż budziłam się z bólu więc same rozumiecie...te wkładki nawet mam gdzieś ale nawet nie spróbowałam...pewnie znów jak wróci ból :masakra: ...boję się co będzie kiedyś bo znałam Panią, która nie mogła chodzić....ehhhh...ale dziś się tym nie przejmuję przyjdzie czas będzie rada... (wiem, w kwestii zdrowia marne podejście ale w tym wypadku tak mam i już ;) )

Nasze dwa cudowne Skarby :love:

marcelinka12 Wysłany: 2009-10-25, 16:26   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja tez mam i wybieram sie na operacje ;) dla mnie wizualnie tragedia no i powoli zaczynaja bolec...wiec nie mam na co czekac ;) te wkladki mialam, marcinki tez teraz to bym musiala 2 marcinki wlozyc :hyhy:

Licho Wysłany: 2009-10-25, 20:50   

Forumowy wyjadacz

marcelinka12 napisał/a:
Ja tez mam i wybieram sie na operacje dla mnie wizualnie tragedia no i powoli zaczynaja bolec

Marcelinka, zastanów się trzy razy, zanim się wybierzesz...
Moja mama musiała, bo jej się zaczynała kość rozszczepiać. Ale i od niej i od jej znajomych (w sensie koleżanek "po bólu" poznanych w szpitalu po takich samych operacjach) słyszałam jeden zgodny głos. Gdyby miały się ponownie decydować - nie poszłyby... Proponuję poszukać w necie opinii ludzi po takich operacjach...

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-25, 21:03   

Licho napisał/a:
Gdyby miały się ponownie decydować - nie poszłyby...

yyy to niby co zamiast zabiegu miałby zrobić skoro już się do niego kwalifikowały? :zdziwko:
bo innego wyjścia przy postępującym haluksie nie widzę jak ból i/lub brak możliwosci założenia normalnego obuwia, o eleganckim lub letnim odkrytym nie wspomnę :masakra:

marcelinka12 Wysłany: 2009-10-25, 21:34   

Net włączony- gar z zupą spalony

kosmi napisał/a:
Licho napisał/a:
Gdyby miały się ponownie decydować - nie poszłyby...

yyy to niby co zamiast zabiegu miałby zrobić skoro już się do niego kwalifikowały? :zdziwko:
bo innego wyjścia przy postępującym haluksie nie widzę jak ból i/lub brak możliwosci założenia normalnego obuwia, o eleganckim lub letnim odkrytym nie wspomnę :masakra:

No wlasnie to co zrobic ???? innej drogi nie ma niestety :zalamany:

Magda* Wysłany: 2009-10-26, 08:05   

No właśnie, chyba zabieg będzie nieunikniony, ale na razie poczekam. Halluksy mnie na razie nie bolą zbytnio, tylko czasem. Marciny używałam kiedyś ( 5 lat temu) na noc przez około pół roku i wtedy często bolało mnie bardzo, budziłam się w środku nocy z okropnym bólem i musiałam je ściągać migiem i wziąść tabletkę przeciwbólową. Ale wydaje mi się, że to na parę lat zahamowało rozwój choroby, bo przez pięć lat nic się z nimi nie działo, tzn były, ale takie małe jak kiedyś i niebolące. W ciągu ostatnich miesięcy trochę urosły.
Czytałam jakiś czas temu w necie, że prywatnie robią już mniej inwazyjne, nowatorskie zabiegi, po których można chodzić już po paru dniach i ponoć bardziej skuteczne. Koszt około 3-4 tys. na jedną nogę. Poczekam - może w końcu ta metoda się rozpowszechni i będzie taniej lub na NFZ (marzenie chyba :rotfl: )

Licho Wysłany: 2009-10-26, 08:20   

Forumowy wyjadacz

kosmi napisał/a:
yyy to niby co zamiast zabiegu miałby zrobić skoro już się do niego kwalifikowały?
bo innego wyjścia przy postępującym haluksie nie widzę jak ból i/lub brak możliwosci założenia normalnego obuwia, o eleganckim lub letnim odkrytym nie wspomnę

Droga Kosmi,
Jeżeli PO operacji, czyli po przejściu:
- operacji
- leżenia w szpitalu
- zmiany opatrunków/wyciągania szwów itd
- gipsu
- dłuższego czasu w jakim nie wolno Ci stawać na nodze
itd itp

I jeżeli po tym wszystkim noga boli tak samo jak bolała, a dochodzą bóle dodatkowe (nie dopytywałam się szczegółowo, wydaje mi się że mama mówiła, że ją bolą te miejsca gdzie były szwy), to sama się zastanawiasz CZY WARTO BYŁO, czy zgodziłabyś się na operację drugi raz...

I wtedy już nie marzysz o eleganckim obuwiu, tylko o tym żeby nie bolało i przeklinasz moment, w którym podpisałaś zgodę na operację...

...jak sie sama domyślasz moja mama też została zakwalifikowana do zabiegu...

p.s. ja nie mam haluksów widocznych, (czyli stopa wygląda normalnie), za to mam bolesne... czyli jeśli dużo chodzę, to te kości mnie bolą... i czekam spokojnie oszczędzając stopy na postęp medycyny, który poprawi coś w tym względzie...

przy okazji warto jest wiedzieć, że stopy są najtrudniejszymi do operowania częściami ciała (w sensie kości), bo kostki drobne jak w ręce, a dużo gorzej się goją...

edit:
i wszystkim, którzy mają problem z bolesnością czegoś w stopie mogę z czystym sumieniem polecić takie wkładki:
)
Cytat:
Wykonane są z silikonu o 2 stopniach gęstości. W rejonach pięty i śródstopia zastosowano silikon o zwiększonej miękkości. Doskonale absorbują wstrząsy wywierane na stawy skokowy, kolana oraz biodra, powstające podczas chodzenia lub uprawiania sportów. Pomagają optymalnie rozłożyć nacisk wywierany na stopę przez ciężar całego ciała, redukują bóle stóp, nóg oraz dolnego odcinka pleców, a także podrażnienia związane ze wstrząsami oraz naciskiem wywieranym na stopy. Są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Absorbują 96,3% energii wstrząsu.

Mam i nachwalić się nie mogę... Bo jestem jeszcze do kompletu właścicielką bolesnych ostróg oraz roztrzaskanej główki kości w stopie i źle wygojonej martwicy kości... Więc akurat temat stóp jest dla mnie dość "drażliwy"
Te wkładki pod piętą mają 1-1,5 cm grubości, w śródstopiu jakoś 0,5-1 cm... Jeśli mam dużo chodzić, to potrafię je sobie włożyć w sandały :rotfl: Ostrzegam co do tej grubości, bo przez to nie z każdym butem są kompatybile (bo się stopa przestaje mieścić :rotfl: )

Magda* Wysłany: 2009-10-26, 10:14   

Licho, a gdzie można dostać takie wkładki? Właśnie coś takiego by mi się przydało, szczególnie w górnej części stopy. Miałam kiedyś takie zwykłe wkładki, z taką jakby poduszeczką w górnej części i wtedy stopa się inaczej układała i haluksy były prawie niewidoczne. Ale te wkładki były bardzo twarde i niewygodne. Na pewno nie były silikonowe...

lenka Wysłany: 2009-10-26, 10:42   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

ja mam marcinki, uzywalam dwa lata temu namietnie w dzien i w nocy i zdecydowanie mniej bolaly, na lewej nodze mam wiekszy a na prawej mniejszy, buty moge nosic kazde, nie mam za duzych halluksow ale za to bolesne

teraz znow zaczely bolec i odszukalam marcinki i od tygodnia nosze, bol ustapil, z marcinkami jest wygodniej i nie boli, mam marcinki silikonowe z rossmanna

a te wkladki gdzie kupie?

Licho Wysłany: 2009-10-26, 10:44   

Forumowy wyjadacz

Magda*, Te wkładki są silikonowe i z łapką na sercu mogę je polecić.
Ich minus jest taki, że ze względu na ich dużą wysokość nie w każdych butach je mogę nosić (bo przesuwają wysokość na jakiej jest pięta.

Te wkładki mają też "poduszeczkę" podnoszącą śródstopie (to jest chyba - poza innymi - wkładka przeciw płaskostopiu poprzecznemu)

One nie są najtańsze, proponuję zapytać wujka googla o wkładki firmy oppo. Bo teoretycznie możesz spojrzeć we właściwosci zdjecia, które wkleiłam, jest ze sklepu internetowego, ale nie mam pojęcia jak ten sklep stoi z cenami (w sensie, czy tego nie można gdzieś kupić taniej - w tym sklepie kosztują coś koło 90 zł). Ja te wkładki mam 5 lat i gdyby nie tańce ;) to pewnie nadal by były w idealnym stanie.

p.s. a silikon ma ten plus, że jeśli wkładki się zabrudzą, to bierzesz je pod wodę, namydlasz zwykłym mydłem, wycierasz i znowu są jak nówka sztuka.

Mi je poleciła koleżanka, która pracowała w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym (więc i ceny miałam 'bardziej instersujące'. Niestety koleżanka już tam nie pracuje, więc następnych będę szukała na własną rękę. Także możesz też zajrzeć do sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym i pomacać. Ja wtedy sobie kupiłam te, drugie pod same pięty i trzecie (ja to nazywam rozpychacze) podobne jak wkleiła kosmi (tyle że silikonowe).

Poszukałam linków.
Tak jak mówiłam, ten sklep jest przypadkowym trafieniem, nie mam pojęcia czy tych wkładek nie można gdzieś kupić taniej.
Ja mam takie:
http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=507
takie tez mam - to Wam się może przydać:
http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=374

a tego nie mam, ale może Wam się przyda:
http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=896

a to sobie chyba kupię :rotfl: :
http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=532

kosmi
[Usunięty]
Wysłany: 2009-10-26, 11:04   

Licho napisał/a:
a to sobie chyba kupię :rotfl: :
http://www.kappa-medyczny.pl/go/_info/?id=532

potrzeba matką wynalazków :hyhy:
no to w przyszlym roku japonki już nie będa obcierały :mad:

Licho Wysłany: 2009-10-26, 11:18   

Forumowy wyjadacz

kosmi napisał/a:
no to w przyszlym roku japonki już nie będa obcierały

mnie nie obcierają, ja mam problem (o czym pisałam wcześniej), bo mam roztrzaskaną główkę kosci w śródstopiu po (źle wyleczonej) martwicy kości.
A mówiąc po polsku drugi palec (ten obok dużego) przy poruszeniu nim "chrobocze" w stawie. I niestety wywołuje ból. Więc do tej pory z definicji nie kupowałam sobie japonek (mam jedne), bo nie byłam w stanie tym palcem trzymać buta... :kwasny:

Odpowiedz do tematu