Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wawa - rodzinne weekendy
Autor Wiadomość
Dobra Wysłany: 2011-03-31, 10:54   Wawa - rodzinne weekendy

Starsza Kobieta

Miłek jest dzieckiem "outdoorowym". W domu dostaje małpiego rozumu - na zewnątrz zachwyca otoczenie komunikatywnością i stopniem grzeczności. Nic dziwnego, że gdy przychodzi weekend - gorączkowo szukamy sposób na jego spędzenie.

No to pomyślałam o wątku, w którym będziemy uzupełniać dziecięce wydarzenia nadchodzącego weekendu.

- poranki w Multikinie (10:30 w soboty i niedziele, godzina różnych bajek, bilet 10zł)

- z podobnych: kinoteka małego człowieka w pekinie, ale nie byliśmy jeszcze. Po spektaklu - proponują zajęcia z animatorami

- bajki wyświetlane z projektora na ścianie w kawiarni FikuMiku na Saskiej Kępie (tylko w różnych godzinach ale na fejsie można sprawdzić grafik). Bardzo fajne miejsce, klimatyczne, z dobrą kawą i małym placem zabaw wyłozonym miękką wykładziną. Byliśmy na SamSamie - Miłkowi bardzo się podobało

- w Piasecznie w MOKu - bardzo fajnie przygotowane, niedrogie Bajkowe Niedziele - przedstawienia dla małych dzieci, z interakcją, prezentowane przez teatry z misją. Naprawdę - świetny pomysł na niedzielne popołudnie

W ten weekend planujemy przejechać się na czytanki z Franklinem na Ursynowie

Nie wspominam tu o placach zabawy (jeździmy na Odyńca, Wilsona i do Powsina), ani o centrach handlowych :masakra: - zimą ratowało nas chicco albo sala kubusia w promenadzie (tylko ta cena.... :zly: ), ani o "spacerówkach" (Łazienki, Stare Miasto, Las Kabacki, Park Zdrojowy w Konstancinie, ścieżka dydaktyczna w Zimnych Dołach), a jedynie o imprezach zorganizowanych ;)

To co robicie w najbliższy weekend z takich aktywności? :)

markdottir Wysłany: 2011-03-31, 11:15   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

w piątki w CJG w wyborowej są zawsze wymienione atrakcje w Warszawie na weekend. :)
Ja piątek w pracy zaczynam od czytania CJG przy kawie :zawstydzony: to moge czasem cos fajnego wrzucic ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-03-31, 11:28   

my tez "wychodni" jestesmy....

http://czasdzieci.pl/

a te tetrzyki w piasecznie to fajne? bylas z synkiem?

th28.08 Wysłany: 2011-03-31, 12:31   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

agamagdalenka napisał/a:
a te teatrzyki w piasecznie to fajne? bylas z synkiem?

Może ja odpowiem: baaardzo fajne... zwłaszcza w grudniu, gdy Mikołaj rozdaje wszystkim dzieciakom swe czekoladowe podobizny... :hyhy: a serio: ja ze swej strony polecam, polecam i jeszcze raz polecam... :D syn chodzi chętnie i nawet jeśli w trakcie trochę się nudzi, wierci i te sprawy... ;) to zawsze po fakcie i tak stwierdza, że mu sie podobało :rotfl:

Że się zacytuję, bo pisałam o tych przedstawieniach już jakiś czas temu u siebie na wątku:

Październik 2010:
th28.08 napisał/a:
Dziś z kolei się z synem ukulturalnialiśmy... 8) przezwyciężyłam mianowicie swoją poTygryskową traumę i wybrałam się z Cypusiem do tutejszego Ośrodka Kultury na przedstawienie o Ferdynandzie Wspaniałym... no i uff! syn się zachowywał... może nie wzorcowo... bo siedząc ze mną na podłodze na poduchach się i wyginał i mostki tworzył... :whistle: ale na tle ogólnego dzieciowego harmidru, jaki tam panował, się nie wyróżniał... by nie rzec, że wręcz w nim ginął... :rotfl: no a najważniejsze to to, że c-z-a-s-a-m-i zdawał się wpatrzony/zasłuchany w to, co się na scenie działo... :hurra: także za 2 tygodnie musowo idziemy znowu... tym razem będzie Kot w butach :)

Listopad 2011:
th28.08 napisał/a:
Ulusia napisał/a:
Hmm to może i my się wybierzemy ale boję się że mój syn nie będzie tak grzecznie siedział i po 10 minutach zabrzmi sakramentalne: Mama wychodzimy :rotfl:

Ulusia... spróbować nie zaszkodzi... :) Te przedstawienia mają tą zaletę, że one NAPRAWDĘ są DLA DZIECI... nie ma czegoś takiego jak absolutna cisza... jest szum, który w miarę upływu czasu rośnie... dzieciaki się kręcą... piją wodę/soki albo domagają się takowych od rodzica... a dobrze takie mieć, bo w sali jest gorąco... czasem wstają... czasem wychodzą... na siusiu a jakże... ;) i wracają... a mimo tego jesteś w stanie odebrać cały przekaz płynący ze sceny... :ok: ponadto cena biletów w stosunku do warszafki też zachęcająca: 10zł/mały człek a 5zł/duży :)
I jeszcze... tak myślę sobie, że Cypkowi w aklimatyzacji pomogło też to, że on tą salę ma już obczajoną, bo chodzi tu wraz z przedszkolakami na cykliczne... raz w miesiącu... koncerty (Wiolinka i Basik wędrują przez świat)

Cyprianek 18 kwietnia 2007 + Różyczka 15 czerwca 2010 :D

Dobra Wysłany: 2011-03-31, 12:36   

Starsza Kobieta

W Piasecznie byliśmy dwa razy i jak się pogoda zepsuje to w tą niedzielę też pójdziemy. Bardzo nam się podobało, lubię te specyficzne klimaty :cool2:

To wrzucę jeszcze knajpiane miejscówki weekendowe, które mają atrakcje dla dzieci w postaci animatorów zabaw

- Folk Gospoda
- St Antonio Chleb i Wino
- Vapiano
- Blue Cactus

markdottir, fajnie, aczkolwiek różnie bywa z poziomem takich zajęć dla dzieci (sama miałam kilka beznadziejnych wpadek), dlatego założyłam ten wątek z nadzieją, że dziewczyny będą polecać jakieś sprawdzone miejscówki ;)

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-03-31, 12:37   

ok to ja sie wpisuje na niedzielne przedstawienie :)
tam jakos trzeba rezerwowac?czy po prostu sie idzie i sa miejsca?

Dobra Wysłany: 2011-03-31, 12:39   

Starsza Kobieta

th28.08 napisał/a:
tym razem będzie Kot w butach :)

bylismy na Kocie. Miłek dopytywał się jeszcze przez kilka następnych weekendów kiedy znowu będzie "tot"....

Aga - idzie się i już. Płaci się na miejscu 5zł za dziecko, 10zł za rodzica (a może odwrotnie?)

karola78 Wysłany: 2011-03-31, 12:41   

Forumowy wyjadacz

- My kilka razy byliśmy na "Porankach Familijnych" w Domu Kultury Śródmieście na Smolnej. Co niedziela o 11 jest przedstawienie, a później jakieś zajęcia dla dzieciaków (15zł/osoba).
- Też byliśmy na "Misiowych Porankach" w Lunie, teraz też są organizowane w Wiśle. Pokaz filmów + zajęcia.

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-03-31, 12:42   

na tygryskach bylismy ;) o matko kiedy to bylo :zdziwko: juz mialam kiedys sie wybrac do tego moku ale ciagle zapominalam ;)

th28.08 Wysłany: 2011-03-31, 13:03   

Dobra napisał/a:
Aga - idzie się i już. Płaci się na miejscu 5zł za dziecko, 10zł za rodzica (a może odwrotnie?)

Odwrotnie... :rotfl: za małego więcej, za dużego mniej... :) wchodzisz na pięterko, kupujesz bilety u pani zza stolika i wchodzisz na salę... dzieci siedzą na podłodze na poduchach, które pobierasz uprzednio z koszy... dla rodziców jest trochę krzeseł pod ścianami i z tyłu, ja jednak zawsze siedzę obok syna ;)

agamagdalenka napisał/a:
na tygryskach bylismy ;)

No to pamiętasz Cypka i jego zachowanie... :zawstydzony: teraz to i realia inne i... kooolturka też :hyhy:

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-03-31, 13:06   

moja tez na tygryskach jakos szcegolnie grzeczna nie byla, szczegolnie wg pani pilnujacej "pani gestapo" ciagle ja za czerwona linie cofala bo akurat przy niej siedzielismy ;)

Callista Wysłany: 2011-03-31, 13:37   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Dla dzieci powyżej 3 roku, są organizowane koncerty w Filharmonii Narodowej.
http://www.filharmonia.pl...e.pl.html;m1388
Zawsze coś innego :)
Mój Szymek uwielbia oglądać takie koncerty w tv, więc myślę, że niekoniecznie to musi być nudne ;)

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-03-31, 13:45   

ze swojej str polecam tez teatranki w Instytucie teatralnym, polecm z czystym sercem gdyz prowadzi czesto znajomy ;)
http://www.instytut-teatr...2&tyt=10&ut=138

Dobra Wysłany: 2011-03-31, 13:47   

Starsza Kobieta

na Teatrankach byliśmy dwa razy, ale może Miłek był za mały, bo zupełnie nie łapnął, wolał siedzieć obok, nie umiał się zaangażować....

th28.08 Wysłany: 2011-03-31, 14:29   

agamagdalenka napisał/a:
moja tez na tygryskach jakos szcegolnie grzeczna nie byla, szczegolnie wg pani pilnujacej "pani gestapo" ciagle ja za czerwona linie cofala bo akurat przy niej siedzielismy ;)

Tu czerwonej linii nie uświadczysz... co więcej, często gęsto dzieci zapraszane są na scenę i wraz z aktorami współuczestniczą w spektaklu :ok:

Małym melomanom polecam jeszcze Koncerty Rodzinne w Centrum Łowicka: http://www.lowicka.pl/wyd...y-rodzinne.html
Kolejny - Poznajemy instrumenty perkusyjne - 10.04 (niedziela) o godzinie 11

Odpowiedz do tematu