Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wawa - rodzinne weekendy
Autor Wiadomość
light Wysłany: 2016-07-05, 19:14   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

markdottir napisał/a:
chodzi o fun szukania. I fajnie się słucha dziecka: "mamooooooo ja chce do muuuuzeeeeeeeeum" :rotfl:

No tak właśnie myślę :)
My w wakacje sporo wyjazdowo, ale na coś się na pewno wybierzemy.

markdottir Wysłany: 2016-07-05, 19:20   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Otwarta też już jest Warszawska Strefa Rodziny: http://rodzinnawarszawa.p...-strefa-rodziny
W zeszłym roku byliśmy na Podzamczu chyba 2 razy i za każdym razem Madame sobie poszalała.

Jest też festiwal lampionów chińskich w Łazienkach http://4free.waw.pl/infor...etter_23_6_2016
w zeszłym roku spacer "po ciemku" był dla Madame atrakcją.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

babusia-jagusia Wysłany: 2016-08-30, 11:44   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
Nawet fajna rzecz jest na Bemowie spin city i tam w weekendy są promocje dla rozdzin na kręgle, pizze itp

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

light Wysłany: 2016-09-13, 11:30   

Dostaliśmy się na zajęcia w Muzeum Narodowym :hurra:
Spotkania raz w miesiącu w soboty, każde rozpocznie się od krótkiego wstępu w sali edukacyjnej, potem części w galeriach stałych MNW, a na koniec znów przeniesiemy się do sali edukacyjnej, by wykonać zadanie plastyczne. Brzmi fajnie, zdam relację :)

Tematy:
PAŹDZIERNIK Kto namalował obrazy?
Muzeum to wyjątkowe miejsce. Na obrazach można tu zobaczyć piękne damy, dzielnych rycerzy, niezwykłe zwierzęta i tajemnicze krainy. Ale kto namalował obrazy?

LISTOPAD Rzeźba - co to takiego?
Zagadkę tę rozwiążemy oglądając rzeźby wykonane z drewna, kamienia, metalu a nawet klocków Lego.

GRUDZIEŃ Na ile sposobów można namalować mamę i tatę?
Uczyńmy rysowanie bliskich jeszcze zabawniejszym! Jak to zrobić podpowiedzą nam osoby namalowane na portretach. Dzięki nim poznamy wiele nowych, ciekawych min i póz.

STYCZEŃ Kiedy będzie lato?
Zimą pada śnieg, wiosną są burze, latem świeci słońce, jesienią liście zmieniają kolor. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego tak się dzieje pomogą nam pejzaże.

LUTY Czy zwierzęta z obrazów istnieją?
Artyści malowali nie tylko ludzi czy też miasta. Na wielu obrazach widać zwierzęta: krowy, owce, psy, ptaki, skrzydlate konie, motyle, lwy, jednorożce. Które z nich istnieją naprawdę?

MARZEC Co się dzieje w Warszawie?
Malarze uwiecznili na obrazach m.in. cyrk na Saskiej Kępie, spacerowiczów w Łazienkach Królewskich, łódki na Wiśle i łabędzie w Ogrodzie Saskim. Co jeszcze dzieje się w Warszawie?

KWIECIEŃ Gdzie rosną kwiaty?
Pierwsze wiosenne kwiaty już zakwitły. W Muzeum także jest ich bardzo dużo! Czy można z nich stworzyć dzieło sztuki?

MAJ W co się bawić w Muzeum?
Zastanówcie się jaka jest Wasza ulubiona zabawa. Pomyślmy wspólnie jak bawić się w nią podczas następnych wizyt w Muzeum.

light Wysłany: 2016-09-20, 06:52   

Dostałam info z Teatru Małego Widza, że rusza u nich cykl warsztatów teatralnych dla dzieciaków. Moja na razie za mała, bo grupy 5-6 latków i 7-9 ale myślę, że może to być coś ciekawego i za rok jeśli powtórzą, może się wybierzemy. Tylko cena (chyba) dość wysoka. Albo ja nie mam jeszcze za wiele doświadczeń w płatnościach za zajęcia dodatkowe ;)

Więcej info tu: Mała Akademia Teatralna

Dobra Wysłany: 2016-09-21, 12:48   

Starsza Kobieta

light, brzmi super!
My za to chodzimy na stolarkę dla dzieci w Muzeum Polin. Genialnie było na pierwszych zajęciach, więc już jest jęczenie kiedy następne... W ogóle warsztaty tam sa na super poziomie, bylismy na tych o monetach, w sobotę Miłek idzie na kodowanie.

Polecam gorąco!
http://www.polin.pl/pl/warsztaty-rodzinne

karola82 Wysłany: 2016-10-16, 19:44   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Nie znajduje tematu o teatrach dla dzieci, więc tu napiszę, że poleca rewelacyjne (wesołe, z piękną scenografią, mądre, zabawne też dla rodziców) przestawienie "Królewna Logorea i niedźwiedź" w teatrze Guliwer. Byliśmy wczoraj i mimo, że przedstawień dla dzieci widziałam kilkadziesiąt to to zaskoczyło mnie. W sumie chętnie obejrzałabym je jeszcze raz. Polecam z czystym sumieniem.

madzik Wysłany: 2017-02-09, 11:02   

Starsza Kobieta

Wydawało mi się, że był temat o teatrze, ale nie mogę znaleźć.
Dziewczyny, Warszawianki - jakie miejsca w Romie są najlepsze? W pierwszych rzędach zostały miejsca skrajne - warto je brać?

Tomek Alek

Dobra Wysłany: 2017-02-09, 12:31   

Starsza Kobieta

madzik, na co?
Skrajne są ok, ale nie za blisko. Jeśli to Mamma Mia - to byłam w 5 rzędzie i trochę to było za blisko sceny. Optymalnie 7-9 rząd jak dla mnie. Z kolei na Starym Dobrym Małżeństwie siedziałam w 4 rzędzie i ok.

Ruszył nowy semestr w Polinie. Niestety warsztaty ze stolarki wypadają nam tak że kolidują z innymi zajęciami, ale za to zapisałam Miłka na kodowanie i zyskałam tytuł "mamy roku" ;) Dzieć przeszczęśliwy. Polecam gorąco te warsztaty rodzinne bo naprawdę na fajnym poziomie są realizowane. Ciekawie brzmi rękodzieło...

http://www.polin.pl/pl/ak...tatow-tworczych

madzik Wysłany: 2017-02-09, 13:37   

Starsza Kobieta

Dobra, właśnie na Mamma Mia. Ale napiszę pw do Ciebie ;)

Tomek Alek

goździkowa88 Wysłany: 2017-04-14, 12:18   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Polecam bardzo fajne miejsce na rodzinny wypad - nadmorską miejscowość Darłówko i sprawdzone noclegi uznane za reklamę/carol - byłam z rodziną nie jeden raz i na pewno jeszcze wiele razy tam będę. Teraz wybieram się na majówkę :) Rewelacyjne miejsce i świetne apartamenty - wszystko co potrzebne do rodzinnych wakacji nad morzem jest na miejscu. My jeździmy przynajmniej dwa razy do roku na kilka dni - apartamenty są blisko plaży - w zasadzie z 400 metrów, może nawet mniej. Tanie nie są, ale za to jest tam wszystko i nie trzeba zabierać ze sobą zbędnego balastu w postaci ręczników, naczyń, garnków, leżaków, parasoli parawanów i tym podobnych - polecam serdecznie!
Ostatnio zmieniony przez carol 2017-04-14, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  

Beatrycze Wysłany: 2017-04-29, 11:01   

Net włączony- gar z zupą spalony

Co prawda nie w Warszawie, a w okolicach, ale może kogoś zainteresuje. Nowo otwarty Pałac w Małej Wsi. Samego pałacu jeszcze nie mieliśmy okazji widzieć, ale park przepiękny. A 3maja ma być jakiś program edukacyjny dla dzieci
https://www.facebook.com/events/202592126920327/

Oleska Wysłany: 2017-05-05, 10:12   

Coś nowego w Zalesiu Górnym : Planeta Zalesie
https://www.facebook.com/...977018/?fref=ts

Panna Anna
Król Maciuś I

Beatrycze Wysłany: 2017-05-06, 09:28   

Net włączony- gar z zupą spalony

Oleska bylas? Tez widzialam na Fb. Jak tylko znajdziemy czas to pewnie sie wybierzemy.

A w niedziele cos fajnego sie dzieje w Warszawie?
Bo wybieramy sie z dziecmi do TMW, wiec przy okazji chetnie jeszcze o cos zachaczymy.

Oleska Wysłany: 2017-05-10, 07:35   

Nie jeszcze nie, ale to tylko kwestia czasu, z nudów pewnie pojedziemy bo mamy dość blisko.

Panna Anna
Król Maciuś I

Odpowiedz do tematu