Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Meble kuchenne - gotowe czy na wymiar?
Autor Wiadomość
czekoladka Wysłany: 2011-05-03, 13:00   Meble kuchenne - gotowe czy na wymiar?
reklama
smaczna i szalona

Jeszcze się nie wybudowaliśmy a już poszło o meble do kuchni :masakra: Marzy mi się kuchnia na wymiar, wg mojego widzimisię. Niestety nie będziemy dysponować dużą kwotą na same meble kuchenne. Chcemy jak najszybciej wprowadzić się, więc szukamy tańszych rozwiązań. Mam pytanie do Was, czy meble gotowe są gorsze niż te na wymiar? Da się kupić coś sensownego? Kuchnię będę miała 12m2. A może lepiej zrobić tańsze meble na wymiar z tańszych materiałów? Marzą mi się szuflady a nie półki na garnki... :zalamany: Ile tysięcy trzeba liczyć na kuchnię? Chodzi mi o coś prostego, bez witraży i szybek.

"Człowiek może obejść się bez wielu rzeczy - z wyjątkiem drugiego człowieka"

Madeleine Wysłany: 2011-05-03, 13:08   

Starsza Kobieta

Ale co masz na myśli mówiąc, że meble są "na wymiar"? Rzeczywistość jest taka, że wszystkie studia kuchenne i fabryki robią kuchnie z gotowych klocków, a dodatkowe centymetry załatwiają zaślepkami. Nietypowe meble albo są niemożliwe (np. w ikea węższy front szafki), albo trzeba je przerabiać z gotowych (np. spłycanie szafki), albo dużo droższe niż standardowo. Normalna cena za nietypówkę występuje praktycznie wyłącznie w małych stolarniach.
Nie wiem, czy kojarzysz meble RUST (kuchnia 30-50 tysięcy, plus sprzęt oczywiście) - to też mi zaproponowali blendę do szafki, bo zostało kilka dodatkowych centymetrów :]

Określ budżet, jaki masz, określ, co chcesz mieć w środku, i wtedy decyduj. Na pewno nie dla szuflad robionych tradycyjnie, na prowadnicach rolkowych - dużo lepsze są tandemboxy, a już najlepiej z pełnym wysuwem.

czekoladka Wysłany: 2011-05-03, 13:16   
reklama
smaczna i szalona

Zawsze wydawało mi się, że kupione gotowe meble w sklepie są gorszej jakości niż te robione na zamówienie, kiedy to przychodzą ci ludzie do domu i mierzą, projektują, proponują a ty wybierasz. Poza tym, liczę się z tym, że usługa projektowania, mierzenia itd zwiększa końcowy koszt mebli. Jeszcze się nie orientowałam, więc nie wiem jaki jest cenowy przedział za meble w sklepie a jaki na wymiar wg tego co bym chciała. Miałam nadzieję, że któraś forumka miała doświadczenia z gotowymi meblami sklepowymi i tymi mierzonymi w domu i jest w stanie porównać stosunek jakości do ceny.

MarMaja Wysłany: 2011-05-03, 13:41   

Starsza Kobieta

czekoladka, główna różnica jest taka, ze w gotowcach bierzesz co dają, a w tych "na wymiar" marudzisz i sama kompletujesz korpus i fronty ;)
W gotowych są szafki std wiszące i std stojące. Nie ma szafek pod zabudowę, słupków, narożnych itp.
Wadą gotowych jest też stała wysokość.

Moja mama kupiła sobie ostatnio jakieś meble gotowe i wisząc nie różnią się specjalnie od tych na wymiar. Zamówiła sobie do nich blat na całość, zlew ma wpuszczany w blat (a nie nakładany na szafkę), zmywarkę pod blatem, kuchenkę wolnostojącą (ale myślę, ze również zamontowaliby jej płyę, gdyby ją miała). Kupowała chyba w Castoramie, z montażem. Cena - jakieś 4 razy niższa niż na wymiar.

Jak ktoś nie potrzebuje szuflad bluma (z resztą później można sobie zamienić zwykłe szuflady na system ;) ), magic-cornerów i innych cudów i\oraz wymyślnych wzorów, to szafki gotowe całkiem dobrze spełnią swoją rolę i jeszcze kasa zostanie w kieszeni.

A jakość, wszystko zależy od płyty - jak kiepska, to i meble na wymiar z niej zrobione będą gorsze ;)

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Madeleine Wysłany: 2011-05-03, 13:52   

Starsza Kobieta

Ale jakie meble sklepowe gotowe masz na myśli? Takie BRW - może być i kuchnia za tysiaka, typu do samodzielnego złożenia, i za 10 czy 15, z obsługą "przyjedzie, wymierzy, doradzi". Ikea to samo. W marketach też są kuchnie, jakość raczej niska. U stolarzy - od bardzo niskiej do bardzo wysokiej, podobnie z cenami. Użytkowałam kuchnię bodajże z praktikera, całkiem przyzwoita była, jak na cenę.
Bardzo dużo robi montaż. Można nim naprawdę narobić dużo szkód. Przy dobrze skręconych szafkach będą stały i stały (z tym, że zazwyczaj fronty brzydsze)

MarMaja Wysłany: 2011-05-03, 14:13   

Starsza Kobieta

Madeleine napisał/a:
Przy dobrze skręconych szafkach będą stały i stały (z tym, że zazwyczaj fronty brzydsze)

dokładnie, najważniejszy jest korpus - jego stabilność, bo fronty zawsze można sobie wymienić ;)

Sill Wysłany: 2011-05-03, 14:18   

Poważnie uzależniona

a propos - wydaje mi się, że IKEA jedzie na systemie blum właśnie. Ja jestem zwolenniczką ich kuchni, bo mają długie gwarancje i bardzo dobry i szybki sposób rozpatrywania reklamacji. A taki stolarz, co to robi na wymiar może się szybko zwinąć.

Tylko że ja - w swojej głupocie i naiwności ;) - nie chcąc mieć opatrzonych u większości frontów ikeowych zamówiłam je u stolarza. Miałam jednak pecha i trafiłam na idiotę... Może i tak fronty wyszły taniej niż lite dębowe z ikei, ale co się nawkurzałam to moje.

Ale jak mówię - ja miałam pecha.

czekoladka Wysłany: 2011-05-03, 17:09   
reklama
smaczna i szalona

A powiedzcie mi, czy w meblach gotowych są szafki z wyciąganymi koszami? Czy tylko standardowe z półką?

MarMaja Wysłany: 2011-05-03, 17:29   

Starsza Kobieta

To ja najpierw wkleję podział mebli ;)

meble gotowe:

stąd
wszystkie szafki proste, bez blend w narożnikach, ale w tym komplecie jest już szafka pod piekarnik w zabudowie ;) Wyposazenie std - półki, zwykłe szuflady.

meble na wymiar:

każdy kawałek zagospodarowany, wysokie szafki, szafki narożne, blendy.

Specjalnie wkleiłam podobne aranżacje, aby pokazać, że czasem podobny efekt można uzyskać gotowymi meblami.

iskra Wysłany: 2011-05-03, 20:51   

Net włączony- gar z zupą spalony

czekoladka napisał/a:
A powiedzcie mi, czy w meblach gotowych są szafki z wyciąganymi koszami?

W ikeowych możesz sobie wybrać spośród kilkunastu rodzajów szafek - z koszami, z szufladami, z półkami, z karuzelą, cargo... Więc to nie jest tak, że kupując meble 'nie na wymiar' będziesz mieć tylko półki, a o reszcie można zapomnieć.

MarMaja Wysłany: 2011-05-03, 21:24   

Starsza Kobieta

wg mnie IKEA jest zdecydowanie w grupie "meble na wymiar" ;)

czekoladka Wysłany: 2011-05-04, 21:21   
reklama
smaczna i szalona

MarMaja napisał/a:

każdy kawałek zagospodarowany, wysokie szafki, szafki narożne, blendy.

Co to są blendy w kuchni? :zawstydzony: Znam tylko blendery (miksery znaczy się) :D

MarMaja Wysłany: 2011-05-04, 21:44   

Starsza Kobieta

czekoladka napisał/a:
Co to są blendy w kuchni? Znam tylko blendery (miksery znaczy się)

inaczej są to kawałki płyty-zaślepki ;) Takie dodatkowe, boczne listwy na łączeniach szafki ze ścianą, albo szafki narożnej ze zwykłą lub udające szufladę (tzw. ślepa szuflada)

blendą jest element D

czekoladka Wysłany: 2011-05-05, 20:48   
reklama
smaczna i szalona

Dzięki za wyjaśnienie :oczami:

xmonixxx Wysłany: 2011-05-06, 07:28   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

tylko jak ci blenda wyjdzie przy ścianie to módl się żeby była prosta ( w sensie ściana ) :hyhy: moi teściowie mają blendę przy ścianie i niestety mają okropny klin.

Odpowiedz do tematu