Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na pociążowy brzuch pilnie poszukiwane!
Autor Wiadomość
adriana Wysłany: 2011-05-04, 13:29   Sposoby na pociążowy brzuch pilnie poszukiwane!

Starsza Kobieta

Niestety nie jest mi dane należeć do tej grupy kobiet co to ze szpitala wychodzą w przed-ciążowych ciuchach a tydzień po porodzie ważą tyle co przed ciążą albo i mniej ;)

Do wagi w miarę akceptowalnej zostało mi jakieś 15 kg :rozpacz: a dodatkowo dołuje mnie wielki brzuch :masakra: i właśnie z nim chciałabym 'coś' zrobić.

W pierwszej kolejności szukam czegoś na już - czyli jakieś może pasy wyszczuplające? Nie wiem... czegoś co choć trochę zamaskuje ten brzuch i ukryje wałki zanim się ich pozbędę na dobre (oby :oczami: )

Po drugie jakaś dieta - z doświadczenia wiem, że jedyna jaka u mnie ma sens to ograniczanie kalorii - pytanie do ilu jeśli karmię piersią?

No i po trzecie - jakieś balsamy wyszczuplająco-ujędrniające. Macie coś godnego polecenia? Coś co faktycznie działa? Czy nie mam się co łudzić?

Wiem, że pewnie najlepszy byłby jakiś aerobik i basen, ale to na razie nie wchodzi w grę a na ćwiczenia nigdy nie starcza mi zapału :/ Jedynie rower wchodzi w grę, bo jeździć bardzo lubię i mam w planach regularne jazdy...

mama domowa
ArtAda

Maura Wysłany: 2011-05-04, 13:36   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
Mnie sił i zapalu starcza na smarowanie sie np Masłem poporodowym Zaji lub jakas Bielenda, ostatnia Sexy Look :rotfl: . Ale nie mam złudzen, ze zwis zniknie. Na cwiczenia sił brak, dieta owszem, słodycze won, weglowodany ograniczam. I dwa razy dziennie spaceruje, w sumie kilka godzin.
Z "gadzetów" to zafundowalam sobie majty sciagajace. Dzieki nim juz po kilku miesiacach weszlam w stare jeansy. :cwaniak:

Ale tak jak mowie-JA nie mam złudzen, tylko znow nadzieje, ze to jakos samo tak pojdzie w diabły. :niepewny:

adriana Wysłany: 2011-05-04, 13:50   

Starsza Kobieta

Maura napisał/a:
Z "gadzetów" to zafundowalam sobie majty sciagajace.

Jakie?

Maura napisał/a:
JA nie mam złudzen, tylko znow nadzieje, ze to jakos samo tak pojdzie w diabły. :niepewny:

Ja nie mam nadziei, że samo cokolwiek się zrobi, bo mam już podwójne doświadczenie w tym temacie. Niestety nie zaliczam się tez do grona gdzie karmienie piersią i opieka nad starszymi dziećmi powoduje cudowne chudnięcie :masakra:

mama domowa
ArtAda

MarMaja Wysłany: 2011-05-04, 14:05   

Starsza Kobieta

adriana, na brzuch niestety ćwiczenia i masaże ujędrniające skórę, ale możesz też używać przyrządów do cellulitu - ja mam takie coś:
.
Cellulit, to może i redukuje, ale ja nie do tego używałam (na szczęście mam mały), ale za to naprawdę fajnie poprawia ukrwienie skóry. Fakt, trzeba przyciskać do głębszych partii, ale efekty są.
Z innych sposobów dostępnych na już to sprawdzają się:
- spacery, ale dość szybkie, równym tempem. Tak, abyś czuła, że idziesz, ale nie zasapała się przy tym za bardzo :hyhy:
+ pas poporodowy/majtki też przyda się, bo jeśli uda się systematycznie spacerować, skóra będzie wiotczeć, bo będzie tracić tłuszcz.
I tak jak piszesz rower.
No i niestety potrzeba cierpliwości.

Jak już będziesz miała unormowane dni z maluchem i dłuższe wychodne, to warto zapisać się gdzieś do klubu na zabiegi w kapsule (vacu, body space), zabiegi endermologiczne (ale seria jest już jakieś 4x droższa).

Odnośnie kalorii to zapotrzebowanie średnie u kobiet to 2400kcal/dzień, matka karmiąca potrzebuje więcej (ok 3000kcal), ale myślę, że jeśli utrzymasz średnie zapotrzebowanie kaloryczne z pełnymi wartościami odzywczymi, to dasz radę i spalić tłuszczyk i karmić dziecko. Zawsze możesz spróbować i zobaczyć, jakie będą "mleczne" efekty ;) W każdej chwili możesz przecież jeść więcej ;) , ale 2400 kcal, w 5 posiłkach to naprawdę jest całkiem sporo. Obniżona liczba kalorii + dodatkowy ruch + poprawienie ukrwienia skóry powinny dać efekty.

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Blutka Wysłany: 2011-05-04, 14:14   

Starsza Kobieta

Mnie bardziej zastanawia, czy da się coś zrobić z nadmiarem skóry, ktora jakoś nie chce się skurczyć.

hebe_81 Wysłany: 2011-05-04, 14:17   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
Blutka napisał/a:
Mnie bardziej zastanawia, czy da się coś zrobić z nadmiarem skóry, ktora jakoś nie chce się skurczyć.

Wydaje mi się że nic nie da się z tym zrobic. Po pierwszej ciązy nie miałam tego problemu a teraz to już lepiej nic nie będę mówic :masakra:

MarMaja Wysłany: 2011-05-04, 14:34   

Starsza Kobieta

Blutka napisał/a:
czy da się coś zrobić z nadmiarem skóry, ktora jakoś nie chce się skurczyć.

babka od endermologii do której chodzę pokazywała mi zdjęcie innej babki, która po ciąży dość szybko schudła, ale niestety została jej skóra na brzuchu. Babka miała serię 30 zabiegów i przyznam, że jej brzuch całkiem fajnie wciągnął się - nie do końca rzecz jasna, bo widać, że miała naciągniętą skórę, ale poprawa jest znaczna. Nie wiem też na ile ten efekt jest uwarunkowany indywidualnie. Niestety, taka liczba zabiegów to koszt ok 2,5 tys. W sumie i tak taniej niż operacja plastyczna, ale jednak nie jest to tania impreza i efekty mogę nie być aż tak zadawalające, jak można oczekiwać.

Nadmiar skóry na brzuchu u kogoś to jedyny moment, kiedy cieszę się :zawstydzony: , że ja mam w bonusie dodatkowo jeszcze tkankę tłuszczową :hyhy: , bo mam szansę, że przy odpowiednim podejściu zniknie i jedno i drugie ;)

adriana Wysłany: 2011-05-04, 14:44   

Starsza Kobieta

MarMaja napisał/a:
ale możesz też używać przyrządów do cellulitu

A kiedy się powinno tego używać biorąc pod uwagę kremowanie jakimś ujędrniającym balsamem?

Może macie jakiś sensowny balsam do polecenia?

MarMaja napisał/a:
Jak już będziesz miała unormowane dni z maluchem i dłuższe wychodne, to warto zapisać się gdzieś do klubu na zabiegi w kapsule (vacu, body space), zabiegi endermologiczne (ale seria jest już jakieś 4x droższa).

Dni to ja mam unormowane już, ale na takie bajery póki co pozwolić sobie niestety nie mogę i w grę wchodzą jedynie domowe sposoby ;)

mama domowa
ArtAda

carol Wysłany: 2011-05-04, 14:45   

Starsza Kobieta

daaaaaaawno temu widzialam brzuch babki po dwoch porodach. Babka byla/jest wlascielka silowni, wiec domniemam, ze duzo cwiczyla. Zadnego zwisu nie widzialam.

MarMaja Wysłany: 2011-05-04, 14:57   

Starsza Kobieta

adriana napisał/a:
A kiedy się powinno tego używać biorąc pod uwagę kremowanie jakimś ujędrniającym balsamem?

ja masowałam przy kąpieli/prysznicu - najpierw smarowałam ciało żelem lub olejkiem Nivea (bo kocham go miłością chyba wieczną :hyhy: ) i kilka minut jeździłam masażerem po sobie. Później można smarować się czym tylko dusza zapragnie. Łatwe i szybkie.

Nigdy nie zapomnę babki z którą leżałam na sali po porodzie. Urodziła dzień przede mną a była płaska prawie, jak deska. Do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu dla tego zjawiska, bo ja ledwo co potrafiłam wyprostować się po cc :rotfl:

rudegal Wysłany: 2011-05-04, 15:07   

o matko, co Wy tu piszecie? To brzuch po ciąży może zostać? :szok: To ja poproszę o wypisanie mnie z tego klubu. Po pierwszej ciąży nie miałam żadnego problemu z brzuchem czy skórą, ale to było 9 lat temu. Mówicie, że teraz będzie inaczej? Ja nie chcę !

Kary Wysłany: 2011-05-04, 18:04   

Starsza Kobieta

rudegal napisał/a:
o matko, co Wy tu piszecie? To brzuch po ciąży może zostać? :szok: To ja poproszę o wypisanie mnie z tego klubu. Po pierwszej ciąży nie miałam żadnego problemu z brzuchem czy skórą, ale to było 9 lat temu. Mówicie, że teraz będzie inaczej? Ja nie chcę !

Jakby nie na temat :]

Łobuz Maksymalny
Miko

Maura Wysłany: 2011-05-04, 18:08   

Mamosaurus

Jak do nas trafilas?: G.
rudegal napisał/a:
To ja poproszę o wypisanie mnie z tego klubu.

Done.

Marchefka Wysłany: 2011-05-04, 18:11   
Poważnie uzależniona

Maura napisał/a:
rudegal napisał/a:
To ja poproszę o wypisanie mnie z tego klubu.

Done.

:rotfl:

MarMaja Wysłany: 2011-05-04, 18:17   

Starsza Kobieta

a kto w ogóle listę robił? Przyznać się szybko :cisza:
Maura? 8)

Kogo tam jeszcze w teczkach mamy? :hyhy:

Odpowiedz do tematu