Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wakacje, agroturystyka i dzieci
Autor Wiadomość
julitta Wysłany: 2011-05-17, 08:47   Wakacje, agroturystyka i dzieci
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.
Poszukuję fajnych miejsc gdzie można spędzić wakacje z dzieciakami. Zalezy mi na agroturystyce ale takiej gdzie są zwierzaki i rodzinna atmosfera. W ramach lenistwa chciałabym otworzyć drzwi i wypuścić dzieciaki by swobodnie mogły szaleć.

Za pomoc z góry wielkie dzięki :padam:

grzybowa Wysłany: 2011-05-17, 09:00   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

julitta polecam gorąco to miejsce
Byliśmy tam 2 lata temu z Hanią. Cudowne miejsce, rodzinna atmosfera i pyszne żarcie. Do tego świetna baza wypadowa ;)

zimens Wysłany: 2011-05-17, 10:16   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

julitta ja niestety nie pomogę ale dziękuję za wątek bo sama wczoraj poszukiwałam takiego miejsca, tyle, że w tym roku interesowałoby mnie morze nasze :zawstydzony:

Nasze dwa cudowne Skarby :love:

julitta Wysłany: 2011-05-18, 19:29   

Grzybowa - dzieki za namiar. Zerkne tam zaraz :)

Anirrak Wysłany: 2011-05-18, 20:15   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja jestem po poszukiwaniach agro, które miało byc:
- komfortowe (tj. najchetniej dwupokojowe studio/apartament)
- prodzieciowe
- z wyżywieniem na miejcu
- ze zwierzakami
- z jazdą konną
- w ładnych okolicznościach przyrody

Wkleje te namiary, które utkwiły mi w pamięci z moich poszukiwań:
U Grzegorza w Tyliczu
Lipowa Dolika k. Kazimierza
Wiatrakowo k. Kazimierza
Karolewko
Rogate Ranczo
Jędrusiowa Chata
Ranczo pod lasem

My ostatecznie zdecydowalismy się na ostatnie miejsce - zadecydowało to, że mają moc atrakcji dla dzieci.
Będziemy tam od 18 do 26 czerwca, to po powrocie zdam relację, czy warto 8)

Genmeralnie w poszukiwaniach pomocna okazała sie wyszukiwarka ze strony http://www.goscinnawies.pl/

zulam Wysłany: 2011-05-19, 08:54   

Starsza Kobieta

Koniecznie zdaj relację, i zwróć proszę uwagę czy są tam atrakcje też dla starszych dzieci ;)

kamila-t Wysłany: 2011-05-19, 09:00   

Anirrak zarezerwowałam tam miejsca dla moich dzieciaków na Lato muminków (noclegi będziemy mieli w gospodarstwie Jaś niedaleko) :) Jedziemy w lipcu. Też czekam na relację ;)

julitta Wysłany: 2011-05-19, 09:29   

Anirrak, pierwszy namiar U Grzegorza w Tyliczu wczoraj przeglądałam i poważnie się nad nim zastanawiam.
Reszta za daleko.... ale też fajnie :P

Anirrak Wysłany: 2011-05-19, 14:12   

zulam napisał/a:
Koniecznie zdaj relację, i zwróć proszę uwagę czy są tam atrakcje też dla starszych dzieci ;)

Zulam - na stronie jest informacja o obozie także dla starszych dzieciaków.
O ile pamietam Lato Muminków jest dla dzieci od 4-6 i potem jest też coś dla kolejnych grup wiekowych 8)
Oczywiscie popatrzę na to wszystko na żywo, jak sie ma real do oferty netowej i dam znać co i jak :)

justa Wysłany: 2011-05-19, 18:21   
Forumowy wyjadacz

julitta napisał/a:
Anirrak, pierwszy namiar U Grzegorza w Tyliczu wczoraj przeglądałam i poważnie się nad nim zastanawiam.

znajomi z dwójką dzieci byli tam nie dawno i byli bardzo zadowoleni
ja wpadłam do nich raz i to miejsce zrobiło na mnie wrażenie więc polecam ;)

julitta Wysłany: 2011-05-20, 07:02   

justa napisał/a:
julitta napisał/a:

znajomi z dwójką dzieci byli tam nie dawno i byli bardzo zadowoleni
ja wpadłam do nich raz i to miejsce zrobiło na mnie wrażenie więc polecam ;)

justa na takie słowa czekałam :cool2: . To dzwonię dziś czy mają wolny termin.

W ogóle oglądam oferty na necie i sporo miejsc reklamujących się jako agroturystyka dla mnie nie ma nic z tym słowem wspólnego. Ot, zwykłe pokoje, o różnym stopniu czystości i zadbania. Brrrr :masakra:

My mamy miejsce w Brennej na weekendowe wypady, gdzie wprawdzie nie jest pieknie w pokojach ale za to z dala od centrum, domek przy polanie. Właściciel swojski chłop.
Z atrakcji dla dzieci mają w zagrodzie jelenia :rotfl: . Ale największa frajda to karmienie koni.
I tam właśnie wstaję rano, otwieram drzwi i dzieci same sobie biegają.

justa Wysłany: 2011-05-20, 11:45   
Forumowy wyjadacz

julitta napisał/a:

W ogóle oglądam oferty na necie i sporo miejsc reklamujących się jako agroturystyka dla mnie nie ma nic z tym słowem wspólnego. Ot, zwykłe pokoje, o różnym stopniu czystości i zadbania. Brrrr :masakra:

widzisz to zależy co dla kogo jest agroturystyką dla mnie np agroturystyka to wiejski domek gdzieś w głuszy , dookoła las cisza i spokój i zwierzątka plus zwykli gospodarze i zwykłe wiejskie jedzenie

no więc jak przeglądam ogłoszenia pod tym kątem to mało co która agroturystyka jest dla mnie agroturystyką bo zauważyłam że prawie każda kwatera prywatna się agroturystyką nazywa nawet jak nie proponuje nic po za spaniem i nawet jak jest to luksusowy dom w mieście czy dużej wsi a nie w głuszy !

Ta miejscówka w Tyliczu w mojej wizji agroturystyki agroturystyką nie jest - luksusowy i elegancki dom w udogodnieniami i jeszcze sauną to miejsce na wczasy, to taki mini pensjonat bardziej a nie agroturystyka - niemniej byłam tam widziałam i dla rodzin z dziećmi którzy oczekują dobrego standardu jest super, przyjaźnie i bezpiecznie do tego miła rodzinna atmosfera :)

julitta Wysłany: 2011-05-20, 12:40   

Zaczęłam czytać dokładnie ich stronkę i rezygnuję. W okresie sezonowym kwatery tylko z opcją sniadanie i obiadokolacja. Taki stan rzeczy zabija "mój urok " wakacji. Może jeszcze śniadania bym zniosła ale późny obiad przy dwójce dzieci. A co przez całe popołudnie, kanapczy czy słodycze by doczekać do wieczora. Odpada.
Mnie zauroczył w tym miejscu basenik...

No nic, szukam dalej :masakra: A już myslałam, że mam z głowy :oczami: .

justa dla mnie agroturystyka to też zwierzęta, swojskie jedzenie. Ale przy tym czystość pokoju ma duze znaczenie. Bo czyms innym jest skromny czy na stara modłę wystrój a czymś innym jest brudny pokój. A niestety takie bywają pod hasłem agroturystyka też.

justa Wysłany: 2011-05-20, 13:00   
Forumowy wyjadacz

znajomym którzy tam byli taki układ posiłków pasował, jednak obiad środku dnia ogranicza plany
daleko się nie wybierzesz bo musisz np na 13 na obiad wrócić , więc całodniowe wycieczki odpadają

jak ci ten region czyli Beskid Sądecki pasuje to mogę podrzucić kilka linków tylko napisz czego oczekujesz ?

Anirrak Wysłany: 2011-05-20, 14:51   

Ile ja się "norek" z tapczanami z wystawki naoglądałam w ciagu tego tygodnia poszukiwań agro to moje :kwasny:

I też mi się marzy agro, które jednocześnia łączyłoby w sobie pewien komfort (nie mysle wcale o saunie, jacuzzi - bardziej o czystym rodzinnym pokoju/apartamencie, żeby wieczorem, kiedy dziecko spi mozna było z mężem pogadać i winko posączyć), z domowym jedzeniem, zwierzyńcem na podwórku i bezpieczeństwem dla dzieciaków 8)

Ja początkowo też byłam zdecydowana jechać do Tylicza - ale brak zwierzaków skłonił mnie, żeby jednak szukac dalej. :niepewny:
Zobaczymy, czy dobrze na tym wyjdę :niepewny:
Co do jedzenia, to nie wiem, czy oni tam czasem nie maja opcji jakiejś zupki dla dzieci wczesnym popołudniem - juz nie pamiętam dokładnie rozmowy, ale coś mi tak dzwoni ;)

Odpowiedz do tematu