Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze biurko
Autor Wiadomość
Aoi Wysłany: 2011-05-20, 13:21   

Poważnie uzależniona

Tu o zaletach i wadach klękosiadu:
http://www.zdrowebiuro.pl/klekosiad.php

Ja zaś czytałam dobre opinie o
Maura napisał/a:
A Swoopster nadaje sie do biurka?
, tylko szkoda, że taki drogi :( .
http://www.swopper.pl/o_produkcie/

olaf2011 Wysłany: 2011-07-25, 12:18   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Kurka, moja 5-lataka już za rok bedzie musiała mieć biurko bo do klasy idzie buuuuuu

Nela5 Wysłany: 2011-08-20, 10:34   

Poważnie uzależniona
hrabina

Jak do nas trafilas?: z gimbli
My na początku mieliśmy biurko, ale szybko zmieniliśmy na blat z nogami i dokupione szuflady na kołkach. komputer "dostał" mały stolik osobno.

Jednak na małych biurkach nie do końca dziecko się mieści z książkami i zeszytami ćwiczeń i całymi akcesoriami. fakt, faktem przestrzeń nas nie ogranicza.

Zmieniłam krzesło obrotowe na kółkach na zwykłe i sama zainteresowana mówi, ze jest wygodniej.

Damianowi zakupiłam w tym roku biurko JONAS w ikea ze względu na sporo miejsca na blacie.

U jednego jak i u drugiego dziecka komputer nie jest na biurku.

alexa Wysłany: 2011-08-20, 19:22   

Starsza Kobieta

Nela5 napisał/a:

Ale chyba nie w sensie, że cały? Calego na biurku to ja jeszcze nigdy nie widzialam ;)
U syna na biurku stoi plaski monitor a reszta kompa pod biurkiem. Tylko my tez nie mamy klasycznego biurka. To przedluzenie parapetu idące w sumie przez duzą czesc pokoju - do tego jest półkolisty w części "biurkowej". Stolarz robil.

ananke Wysłany: 2011-08-20, 20:24   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

alexa napisał/a:
Calego na biurku to ja jeszcze nigdy nie widzialam

Heh, my mamy teraz stacjonarny w całości na biurku, poza zasięgiem małych łapek.

Jeśli chodzi o biurko, spodobała mi się idea biurka z regulowanym nachyleniem blatu. Przykładowo:

Czy któraś z Was się z takim rozwiązaniem spotkała?

Myszek i Pysia

iskra Wysłany: 2011-08-20, 21:25   

Net włączony- gar z zupą spalony

ananke napisał/a:

Takie rozwiązanie stosuje się w biurkach kreślarskich. Czy dziecku jest szczególnie potrzebne...bo ja wiem? Może mu się tak wygodniej rysować, ale niekoniecznie, ja np. wolę na płasko/zupełnie w pioniee. ;) Do odrabiania lekcji niebardzo się to przyda - książki będą zjeżdżać.

Madeleine Wysłany: 2011-08-21, 05:31   

Starsza Kobieta

Cytat:
tak, sama miałam takie biurko te dwadzieścia kilka lat temu, zresztą z regulacją wysokości. Jest to bardzo ergonomiczne rozwiązanie (plus oczywiście fotel obrotowy z regulacją wysokości). Widziałam na all tego typu biurka np. kettlera i no name (ale te po 300 mają wzmocnienie na podłodze, nie wiem, czy to nie przeszkadza w dosuwaniu krzesła).

ananke Wysłany: 2011-08-21, 09:06   

Ja z kolei trafiłam na firmę Moll - też z regulacją wysokości, z podpórkami na książki, przesuwanymi lampkami i innymi gadżetami, których cena powala ;) Niemniej jednak może coś w ich ergonomii jest; w podstawówce mieliśmy biurka z nachylonymi pulpitami i pisało się na nich super.
Zostawiam sobie decyzję na przyszły rok, mam nadzieję, że w zerówce odrabiania lekcji nie będzie...

Myszek i Pysia

Nela5 Wysłany: 2011-08-21, 10:56   

Poważnie uzależniona
hrabina

Jak do nas trafilas?: z gimbli
alexa napisał/a:
Nela5 napisał/a:

Ale chyba nie w sensie, że cały? Calego na biurku to ja jeszcze nigdy nie widzialam ;)
U syna na biurku stoi plaski monitor a reszta kompa pod biurkiem. Tylko my tez nie mamy klasycznego biurka. To przedluzenie parapetu idące w sumie przez duzą czesc pokoju - do tego jest półkolisty w części "biurkowej". Stolarz robil.

no nie w tym sensie, masz racje :rotfl:
u nelki stał monitor, klawiatura - monitor też płaski,a le mimo to w jakimś sense przeszkadzał. nie miała jak centralnie oprzeć książki i takie tam, więc wywędrował na osobny stolik

skrzacik Wysłany: 2011-08-21, 16:23   

Starsza Kobieta

Oleta napisał/a:
Istnieją teorie mówiące, że to skakanie i kręcenie się wcale nie przeszkadza w nauce, a wręcz przeciwnie.
Oczywiście - nas dorosłych to denerwuje, a już w klasie jakby mi naraz zaczęło dwadzieścioro dzieci podskakiwać, to po prostu powstałby chaos ;) , ale ponoć tak ogólnie to dziecko nie musi siedzieć bez ruchu, żeby przyswoić jakąś wiedzę albo umiejętność.

Tu naprędce znaleziony LINK. (to akurat chyba jakiś sklep, ale czytałam i słyszałam podobne informacje na różnych szkoleniach).

Każdy Twój post upewnia mnie, że jesteś nauczycielem idealnym. :love:

alexa Wysłany: 2011-08-21, 19:53   

Starsza Kobieta

Nela nasze jest na tyle szerokie (glębokie), ze monitor się tan nawet w oczy nie rzuca - dlatego stoi ;) Tylko klawiatura na czas lekcji jest odsuwana albo zdejmowana.

ananke napisał/a:
alexa napisał/a:

Heh, my mamy teraz stacjonarny w całości na biurku, poza zasięgiem małych łapek.

To Wy dopiero musicie miec duze to biurko ;)

Ja w swoim kąciku komuterowym mam komplet kupowany z jakiegos katalogu, ktory nas w firmie zaopatrywal w artykuly biurowe - Lyreco bodajze. I tam na samej gorze stoi drukara, nizej na blacie monitor - klawiatura - mysz a pod spodem na poleczce pudlo. Do tego ma kola więc mozna to łatwo przesuwac (na tyle ile kable pozwalają) kupilam to ot tak, na chwilę a okazalo się, ze super się sprawdza :)

ananke Wysłany: 2011-08-21, 20:27   

alexa napisał/a:
ananke napisał/a:
alexa napisał/a:

To Wy dopiero musicie miec duze to biurko ;)

Ano, stoją na nim jeszcze 2 monitory ;)

Myszek i Pysia

Maya Wysłany: 2011-08-25, 20:05   

Jak do nas trafilas?: Gimbla
u nas wczoraj biurko stanęło a krzesło juz zamówione (nie dziwcie się doborze kolorów, ale pokój mamy czerwono-niebiesko-żółty)

i krzeslo

syn ma bzika na punkcie samochodów, więc musiał być jakiś samochodowy akcent w postaci niby rajdowego fotela :oczami:

Pozdrawiam
Maja

MagdaM. Wysłany: 2011-08-26, 14:43   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Fotel klasa, rzec by się aż chciało I klasa :)

AmoresPerros Wysłany: 2011-09-02, 19:55   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z potrzeby serca
Maya to biurko to z kolekcji Stylico? Jak prezentuje się na żywo, czy masz jakieś zastrzeżenia?

Odpowiedz do tematu