Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukąszenia komarów i meszek - czym smarować swędzące miejsca
Autor Wiadomość
corgi Wysłany: 2011-05-23, 20:18   Ukąszenia komarów i meszek - czym smarować swędzące miejsca

Rodzina głoduje, bo ja netuje

W weekend komary zaatakowały mi dziecko (mimo popsikania dziecka "sio-komarem" dobrej marki). Ma pogryzione łydki i nadgarstki. Niestety z małych ukąszeń zrobiły się dziś czerwone i swędzące koła. Smaruję to fenistilem, ale dziecko narzeka, że "czerwone" dalej swędzi.
Macie jakieś inne sprawdzone specyfiki na ukąszenia komarów i meszek ?

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

Licho Wysłany: 2011-05-23, 20:29   

Forumowy wyjadacz

fenistilu nie używam, jakoś na mnie marnie działa (działał, bo od kilku lat nawet nie próbuję)

dermophenazol (w pompce do natryskiwania na skórę) - skład: 5 mg antazoliny siarczanu, 0,25 mg naftazoliny azotanu; ulotki niestety nie posiadam, więc nie wiem od jakiego wieku wolno stosować na dzieciach

niezależnie od tego przegryzam wapnem w dużych ilościach (zyrtec też konsumuję, a co mi ;) )

bez tego bym się zadrapała na śmierć

natomiast uwzględniając, że sezon właśnie się zaczyna, proponuję ze dwa tygodnie konsumpcji wit b w powalonych dawkach (tylko ja nigdy nie pamiętam która to, a postronni polecają różne wersje... mi się wydaje że to b6 - no taka strasznie śmierdząca...)

:police:

wwiola Wysłany: 2011-05-24, 07:33   

corgi próbowałaś podać fenistil w kropelkach? Mi taka wersja pomagała. Piotrusiowi również na wszelkie uczuleniowe sprawy, na ukąszenie - nie wiem, jeszcze nie wiem :looka:

A czego używasz przeciwko?

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-05-24, 14:01   

http://www.tipy.pl/artyku...zyc-komary.html

moja cora tez ma bable o srednicy 2cm jak ja to !@#$%% ugryzie....

sa tez takie plasterki do naklejania na ubranie w aptece z zapachem cytrynowym

bransoletki
http://img19.allegroimg.p...87/1629448700_1

mosquito bands ale nie wiem czy to dziala :looka:

produkty chicco

corgi Wysłany: 2011-05-24, 17:51   

wwiola napisał/a:
corgi próbowałaś podać fenistil w kropelkach? Mi taka wersja pomagała. Piotrusiowi również na wszelkie uczuleniowe sprawy, na ukąszenie - nie wiem, jeszcze nie wiem :looka:

Moje dziecko bierze od 2 miesięcy Xyzal w syropie (to prawie to samo co zyrtec), bo jest uczulona na pyłki. Niestety nie ma to [syrop] żadnego wpływu na wielkość i intensywność odczynów na jej skórze po ugryzieniu komara... Fenistilu w kroplach nie podaję, chyba by to było za dużo razem z xyzalem.

Licho napisał/a:
natomiast uwzględniając, że sezon właśnie się zaczyna, proponuję ze dwa tygodnie konsumpcji wit b w powalonych dawkach (tylko ja nigdy nie pamiętam która to, a postronni polecają różne wersje... mi się wydaje że to b6 - no taka strasznie śmierdząca...)

Mi rok temu lekarz zabronił brania witaminy B (nie pamiętam której), bo podobno wzmaga powstawanie komórek rakowych. Dziecku B complex raczej nie dam, bo jest za małe. Daję marsjanki (taka multiwitamina dla dzieci) i to musi wystarczyć.

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

Evvie Wysłany: 2011-05-25, 08:40   

Poważnie uzależniona

agamagdalenka, kupowałam te plasterki z wyciągiem citronelli jak Olek był mały. Poza tym, że zostawały mi lepkie kwadraciki na wózku, efektu żadnego nie było.
Pachnie ładnie, ale nie działa.

corgi, xyzal a fenistil to zupełnie inny specyfik. Moje dziecko też bierze xyzal na stałe. Jak ma odczyny zapalne po ukąszeniach to podaję właśnie fenistil i działa super.

Aleksander 2006 Alicja 2008

mooie Wysłany: 2011-05-25, 08:51   
Net włączony- gar z zupą spalony
Misiowy raj

corgi U nas na duże odczyny po meszkach lekarz kazał smarować robioną maścią z hydrokortyzonem 0,1%

agnetta Wysłany: 2011-05-25, 08:59   

Starsza Kobieta

Nas też zaatakowały. Najgorzej wyglądał Jeremi, bo go meszka dziabnęła koło oka i całe oko miał napuchnięte. Skończyło się na maści sterydowej (ale smarowałam tylko jeden dzień dwa razy), zyrtec, do tego dorzuciłam fenistil w kropelkach.

Teraz szukam czegoś, co by odstraszyło "gryzonie". Od g. 17 zaczynają robić się upierdliwe, a to przecież dopiero środek dnia :kwasny:

G & J & B

Joanne Wysłany: 2011-05-25, 09:09   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Dla szukających czegoś przeciw komarom - tutaj były podobne wątki:
->Preparaty na komary
->noc bez komarów i innych "gryzoni" - sprawdzone śr

Ona & On

figa Wysłany: 2011-05-28, 19:33   

Jak do nas trafilas?: z g.;)
Wczoraj Hanię pogryzły meszki (chyba) smarowałam schłodzonym fenistilem, podawałam wapno i zyrtec a i tak spuchła tak,że musieliśmy jechać na dyżur i dostała zastrzyk z dexavenu :rozpacz: :rozpacz:

Bluemendale Wysłany: 2011-05-29, 07:01   

Forumowy wyjadacz

corgi Miki i Stasiek na stałe biorą aerius, jak ich ugryzie meszka to dodatkowo dostają wapno a miejsce smaruje fenistilem. Przed każdym wyjsciem psikam ich ultrathon 3m i w miare skuteczny jest właśnie na meszki (bo komarów u nas jeszcze nie ma).

figa współczuje bardzo przeżyć.

mooie Wysłany: 2011-05-29, 10:31   
Net włączony- gar z zupą spalony
Misiowy raj

Bluemendale napisał/a:
Przed każdym wyjsciem psikam ich ultrathon 3m i w miare skuteczny jest właśnie na meszki

Też go zaczęliśmy używać.

Nella Wysłany: 2011-05-29, 13:43   

ja uzywałam i będę uzywać

ale po ukąszeniu rewelacyjny jest BEURER

Krzyś dostaje bąbli o średnicach ponad 2-3cm :zalamany: dlatego dla nas ten przyrząd jest zbawienny

Krzyś&Lidka

Licho Wysłany: 2011-05-29, 15:48   

Forumowy wyjadacz

Nella napisał/a:
ten przyrząd jest zbawienny

a co on robi?

:police:

Nella Wysłany: 2011-05-29, 18:06   

przyspiesza gojenie po ukąszeniu i bąble nie swędzą (poprzez działanie ciepłem - tam jest końcówka ze złota(chyba) która jest rozgrzewana i ścina białka jadu)- dziś napisałam że Krzys ma bąble 2-3cm średnicy - bzdura sprawdziłam, bąble mają po 4cm średnicy niestety więc na malutkiej nóżce wyglądają koszmarnie, a potrafił je kiedyś rozdrapywać do krwi

Krzyś&Lidka

Odpowiedz do tematu