Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja?
Autor Wiadomość
Anirrak Wysłany: 2011-06-05, 14:17   Klimatyzacja?

Net włączony- gar z zupą spalony

Przepraszam - nie udało mi sie znaleźć wątku dotyczącego montazu klimatyzacji w domu - choć coś mi świta, że takowy był :zawstydzony:

A mam szybkie pytanie, bo muszę podjąc decyzję: czy któraś z Was ma zamontowaną w domu klimatyzację z rozprowadzeniem kanałami - tj. powietrze wypada z anemostatu na suficie? :niepewny:

Jesteśmy na etapie wybory systemu, który będzie zamontowany w naszym domu (a dom juz stoi - tzn. nie jest to etap budowy, tylko 4 lata po).

Żeby nie rozwalać elewacji i nie kuć ścian wykonawca zaproponował nam zamiast typowej klimatyzacji (dla mnie typowa to po jednostce na pokój, pilocik itp) inne rozwiązanie: duża jednostka "zewnętrzna" na nieuzytkowej części strychu, od której "chłodek" będzie rozprowadzony do pomieszczeń kanałami (po stropie) i wpadał będzie przez anemostaty (1 lub 2 w zależności od kubatury pomieszczenia).

Czy kiedykowliek spotkałyście się z taka klimą?
Cy ona w ogóle ma szanse sprawnie działać? :niepewny:

Alma_ Wysłany: 2011-06-06, 07:21   

Starsza Kobieta

Anirrak, to chyba typowe rozwiązanie dla biur i w ogóle większych obiektów, prawda? Jak najbardziej będzie sprawnie działać, czemu miałaby nie działać?

Anirrak Wysłany: 2011-06-06, 10:03   

Ja tam w każdym biurze miałam jednostke i pilocika :zawstydzony:
Dlatego się zaniepokoiłam, co to za wynalazek te kanały. :rotfl:

Na szczęście mąż wrócił ze szkolenia i wytłumaczył mi "organoleptycznie" - łącznie z zacoiągnięciem na poddasze, którego nie wizytywałam od dwóch lat co najmniej :zawstydzony:

Suma sumarum przyklepałam decyzję, zarezerwowałam termin i mam nadzieję, że upały w tym roku będą nam niestraszne :hyhy:

Alma_ Wysłany: 2011-06-06, 10:12   

Starsza Kobieta

Anirrak napisał/a:
Ja tam w każdym biurze miałam jednostke i pilocika :zawstydzony:

W biurowcach też? Takich wysokich, wiesz, szklane okna do 35 piętra? ;)

Anirrak Wysłany: 2011-06-06, 10:27   

Almo, ja prosta łódzka kobieta jestem i nigdy w drapaczu chmur nie pracowałam -
najwyższa była kamienica, bodajże 4 pietrowa :P

Szklane wiezowce, 35 pięter i klimaty korporacyjne to ja znam tylko z komedii romantycznych,
a w nich o klimatyzacji i systemie rozprowadzenia zimnego powietrza po budynku nic nie było :rotfl:

gonick Wysłany: 2011-06-06, 10:30   

Poważnie uzależniona
Bajabongo fajlure

Anirrak napisał/a:
Szklane wiezowce, 35 pięter i klimaty korporacyjne to ja znam tylko z komedii romantycznych,
a w nich o klimatyzacji i systemie rozprowadzenia zimnego powietrza po budynku nic nie było :rotfl:

:rotfl: :rotfl:

Karoleena Wysłany: 2013-08-06, 13:09   

Starsza Kobieta

Nie będę zakładać oddzielnego wątku - potrzebuję zakupić klimatyzator domowy, taki przenośny :niepewny:
Możecie coś polecić? Coś niedużego, co sprawdzi się w utrzymaniu rozsądnej temp. w pokoju...
Nie wiem na co zwrócić uwagę, jaką moc wybrać itd. A rozpiętość cenowa ogromna. Nie chciałabym wydawać majątku, bo to sprzęt, kóry bedziemy uzytkować przez najbliższe 2-3 tyg. w tym roku (no i może w kolejnych latach, ale tylko w wakacje).

Ajka Wysłany: 2013-08-06, 13:28   

Forumowy wyjadacz

Karoleena, przenosne sa strasznie glosne wiec jezeli na cos masz zwracac uwage to na poziom halasu.

Alma_ Wysłany: 2013-08-06, 15:34   

Starsza Kobieta

Karoleena, Ajka dobrze mówi. My wywalilismy taki przenośny, bo nie da się przy tym hałasie spać.

katarina. Wysłany: 2013-08-07, 08:07   

Poważnie uzależniona

Kiedyś u rodziców używaliśmy przenośnego, żeby schłodzić pokój do spania dla synka (później był wyłączany, bo tak jak piszą Ajka i Alma_ hałas był zbyt duży). Wadą było to, że schłodzone pomieszczenie nagrzewało się ponownie po 10 minutach. Teraz jest tam cichutka jednostka wisząca i świetnie się sprawdza ;)

11.01.2007 [']

marcelka83 Wysłany: 2013-08-07, 11:11   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Uważam że jak już wydać pieniądze na klimatyzację to lepiej dołożyć i kupić wiszący z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną na lata, niż mało wydajny, głośny, prądożerny stojący. Takie moje zdanie

babusia-jagusia Wysłany: 2013-08-07, 14:34   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
marcelka83 napisał/a:
Uważam że jak już wydać pieniądze na klimatyzację to lepiej dołożyć i kupić wiszący z jednostką wewnętrzną i zewnętrzną na lata, niż mało wydajny, głośny, prądożerny stojący. Takie moje zdanie

Moje też, w ogóle nie jestem zwolennikczka klimy, ale czasem inaczej mozna niemal umrzeć :P

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

Karoleena Wysłany: 2013-08-08, 16:38   

Starsza Kobieta

dzięki dziewczyny. Podumałam, poczytałam jeszcze i nie będe kupowała takiej przenośnej. W tym roku już nie będziemy inwestować, ale za rok myslę, że na pewno.

nata Wysłany: 2013-08-08, 19:58   

Poważnie uzależniona

My mamy przenośną i faktycznie jest głośna. Ale i tak ją kocham w te upały :P

:clover: :clover:

skrzacik Wysłany: 2013-08-09, 10:04   

Starsza Kobieta

Jesli mam cos doradzic, to klime najlepiej zakladac nie za rok, latem czy na wiosne, ale jesienia. Po sezonie. Jest taniej i szybciej.

Odpowiedz do tematu