Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja?
Autor Wiadomość
kaska21 Wysłany: 2013-09-11, 12:25   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jeśli chodzi o klimatyzatory przenośne to faktycznie - nie warto w nie inwestować. Są nie tylko głośne, ale i mało wydajne oraz bardzo energochłonne. Dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest klimatyzator ścienny. Sama w zeszłym roku zainwestowałam w klimatyzator LG Art Cool i naprawdę jest tego wart. Nie tylko świetnie chłodzi, ale i jest bardzo wydajny i energooszczędny, co dla mnie jest kwestią niezwykle ważną. Z resztą, polecam zapoznać się z jego specyfikacją: uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2013-09-13, 05:43, w całości zmieniany 1 raz  

ecotechnik Wysłany: 2016-05-21, 12:02   

Prawie każdy z nas w okresie letnich upałów, marzy o tym, aby schronić się w miejscu, gdzie jest trochę cieniu i panuje przyjemny chłód. Warto więc wiedzieć, jak w takich sytuacjach radzić sobie z wysokimi temperaturami. Wszyscy doskonale pamiętają zeszłoroczne upalne lato, kiedy w sierpniu mieliśmy rekordowe temperatury. Patrząc globalnie na to, że na świecie występuje efekt ocieplenia klimatu, to można stwierdzić, że kolejne rekordowe temperatury czekają nas znowu w kolejnych latach. Uczucie przyjemnego chłodu i komfortu najszybciej i najskuteczniej uzyskamy podczas korzystania z klimatyzacji.

Niestety ze względu na dosyć wysoki koszt zakupu i montażu klimatyzatora oraz jego ingerencję w najbliższe otoczenie, przed podjęciem takiej decyzji należy jednak przeanalizować dostępne na naszym rynku rozwiązania i wybrać najlepsze dla nas i naszego portfela.

Klimatyzatory dzielimy głównie na sposób ich mocowania. Jeśli zdecydujemy się na model stały, to konieczny będzie montaż takiego urządzenia na suficie podwieszanym, kanale wentylacyjnym. Można też skorzystać z klimatyzatora typu split – jest to jednostka montowana w pomieszczeniu, która jest połączona z urządzeniem znajdującym się na zewnątrz tego pomieszczenia.

Zanim wybierzemy klimatyzator musimy wziąć pod uwagę czynniki mające wpływ na jakość jego pracy. Przede wszystkim należy uwzględnić wielkość docelowego pomieszczenia, poziom nasłonecznienia, ilość okien i drzwi. Bardzo ważną kwestią jest również ilość osób przebywająca w tym samym czasie w danym pomieszczeniu, a także bardzo istotne są parametry sprzętu.

Najważniejsze, aby przed zakupem sprawdzić między innymi: pobór prądu, moc chłodniczą, poziom głośności, a także przepływ powietrza.

Przed dokonaniem zakupu klimatyzatora warto też przeanalizować wady i zalety takiego rozwiązania, ponieważ często instalacja taka wymaga wprowadzenia pewnych zmian, czy też przeróbek w mieszkaniu, a to nieraz stanowi dodatkowe koszty.

Posiadanie klimatyzatora pomoże nam zdecydowanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, a także może przynieść dodatkowe korzyści. Dzieje się tak dlatego, że są też takie urządzenia, które są wyposażone w filtry nawilżające, które oczyszczają powietrze. Takie rozwiązanie jest dobre przede wszystkim dla osób, które mają małe dzieci oraz posiadają skłonności alergiczne. Należy pamiętać o tym, że klimatyzatory mają też funkcję grzewczą, która jest przydatna szczególnie w okresie przejściowym, a także zimą. Wobec tego nasza klimatyzacja jest wielofunkcyjna, która może nam służyć przez cały rok.

Jestem właścicielem firmy, ale nie przeczytałem regulaminu, który zatwierdziłem przy rejestracji, więc nie wiedziałem, że za reklamę się płaci.

Pozdrawiam, Paweł.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-05-21, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  

Ela1595 Wysłany: 2017-05-11, 13:06   

Przyznam, że klimatyzator to genialne narzędzie. Trzeba jednak dbać o jego czystość i coroczne odgrzybianie. Wtedy posłuży nam długo. Warto też przy montażu mieć fachowca, który nie pokpi sprawy. Poczytajcie sobie reklamy
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2017-05-11, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu