Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
A Dance with Dragons - wątek spoilerowy
Autor Wiadomość
Barbapapa Wysłany: 2012-03-02, 11:26   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z przypadku
siuda_baba, jak ja tego nie lubię...czytam i tylko patrzę ile zostało do końca rozdziału...łapię się na tym, że treść mi umyka i zostaje ble ble ble ble ble :zdegustowany:
co oczywiście źle świadczy o treści!

siuda_baba Wysłany: 2012-03-02, 11:52   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja już może nie będę pisać o swoich problemach z tą książką, bo ileż można. :rotfl:
Ale Martin jest wredny - jednym z moich znienawidzonych rozdziałów był bodajże drugi Tyrion (ten, gdzie jedzie lektyką z Ilyrio, je i wydala), dosłownie mnie nad nim mdliło. Parę tygodni po przeczytaniu książki znalazłam na westeros.org genialną (nawet jeśli nieprawdziwą) teorię, której argumentacja opiera się w dużej mierze na tym rozdziale. Oczywiście wróciłam do niego i tym razem przeczytałam z zapartym tchem. :haha:

Barbapapa Wysłany: 2012-03-02, 11:58   

Forumowy wyjadacz

siuda_baba napisał/a:
Oczywiście wróciłam do niego i tym razem przeczytałam z zapartym tchem.

no to i ja muszę jeszcze raz to przeczytać :rotfl:

siuda_baba Wysłany: 2012-03-02, 12:24   

Ciekawe, czy się domyślisz, o co i kogo chodziło. :hyhy:

Barbapapa Wysłany: 2012-03-03, 09:32   

Forumowy wyjadacz

siuda_baba, nie wiem :zawstydzony:
przeczytałam, i nic podejrzanego tam nie widzę...

siuda_baba Wysłany: 2012-03-03, 10:32   

Ja też nie widziałam, ale ktoś jednak zobaczył i połączył z innymi informacjami rozsianymi po Smokach, reszcie sagi i opowiadaniach. Wyszło z tego, że
Młody Gryf to fałszywka, Młody Gryf to Blackfyre, Młody Gryf to syn Illyria.

Nie jestem do końca pewna tego ostatniego, ale gdyby reszta okazała się prawdą, byłoby idealnie. :lizak:

Barbapapa Wysłany: 2012-03-03, 10:55   

Forumowy wyjadacz

niech Starucha oświetli mi mrok umysłu...w życiu bym na to nie wpadła!

ale w porównaniu z teoriami czytelników na westeros.org to ja tej książki nie czytam ze zrozumieniem ino wzrokiem omiatam :zawstydzony:

siuda_baba Wysłany: 2012-03-03, 11:59   

U mnie to samo, szczyt moich możliwości to wywęszenie w "Starciu królów", co stało się z Branem i Rickonem oraz gdzie się schowali, a w "Uczcie dla wron", gdzie jest Sandor. Plus parę widziadeł Dany i Brana.
Reszta to takie, hmm, coś mi dzwoni, ale nie będę się sama męczyć, przerasta mnie to, lecę sprawdzić na westeros. :rotfl:

Blutka Wysłany: 2012-03-03, 17:39   

Starsza Kobieta

siuda_baba napisał/a:
coś mi dzwoni, ale nie będę się sama męczyć, przerasta mnie to, lecę sprawdzić na westeros

O rany, dobrze, bo ja myślałam, że jestem nieuleczalnie leniwa. Kupiłam sobie ostatnio smoki po polsku, bo Matras łaskawie przecenił o 25%, więc jeśli kiedyś Martin wypuści następną część, to sobie tą powtórzę po polsku.

Dzej Wysłany: 2012-04-12, 14:40   

Starsza Kobieta

siuda_baba napisał/a:
Reszta to takie, hmm, coś mi dzwoni, ale nie będę się sama męczyć, przerasta mnie to, lecę sprawdzić na westeros. :rotfl:

Mam tak samo, w Smokach nawet nie wpadłam na to, że Abel = Mance :masakra: Dopiero po dłuuugim myśleniu coś mnie tknęło :chytry:

W końcu skończyłam TzS i .. no szlag by to, że teraz na kolejną część trzeba latami czekać :zdegustowany: Ale przynajmniej będę miała czas, żeby przeczytać jeszcze raz :hyhy:

Co do Jona, to obstawiam wersję z przeniesieniem do ciała Ducha albo Wun Wuna - no w końcu po coś był ten rozdział z Varamyrem Sześć Skór, nie? ;)

Kto się kryje za hełmem Roberta Stronga? Ja typuję Górę, ale może jego brat? Co się z nim w ogóle stało, bo nie pamiętam.. :looka:

No i tak się zastanawiam - czy jest opcja, że list Ramsaya nie został napisany przez niego? Bo że jego część to ściema, to zakładałam od początku, ale może wcale nie Ramsay jest autorem?

Rozdziały Danearys mnie nudziły, Daario wkur.. wkurzał, tylko smoki fajne :hyhy: Teraz pewnie Dany przejmie nowy khalasar, tylko żeby tak trochę zmądrzała w międzyczasie ;)

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

siuda_baba Wysłany: 2012-04-12, 15:06   

Dżej napisał/a:
Abel = Mance

Na to jeszcze wpadłam, ale już to, że Abel to anagram od Bael do głowy mi nie przyszło. I nawet się nie dziwiłam, skąd biblijny Abel w Westeros. :rotfl:
Dżej napisał/a:
Co do Jona, to obstawiam wersję z przeniesieniem do ciała Ducha albo Wun Wuna - no w końcu po coś był ten rozdział z Varamyrem Sześć Skór, nie?

Mhm, u mnie też na 90% Duch (godny króla, hmm). A w prologu było jeszcze kilka ciekawostek - okrutni kociarze (Arya!), zakaz kanibalizmu i, że tak powiem, użytkowania ciała człowieka (Bran!) oraz coś tam jeszcze na pewno.
Dżej napisał/a:
Kto się kryje za hełmem Roberta Stronga?

Góra - reaktywacja. Brat chwilowo liże rany w zakonie na wyspie.
Dżej napisał/a:
czy jest opcja, że list Ramsaya nie został napisany przez niego?

Jest taka opcja.

Martin czytał już kilka (cztery?) rozdziałów z Winds of Winter, najlepszy jest Theon, którego w całości opublikował na swojej stronie, bardzo polecam, choć to zamiana jednego cliffhangera na następny:
http://georgerrmartin.com/if-sample.html

Urtica Wysłany: 2012-04-12, 18:09   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Dżej napisał/a:
Co do Jona, to obstawiam wersję z przeniesieniem do ciała Ducha albo Wun Wuna - no w końcu po coś był ten rozdział z Varamyrem Sześć Skór, nie?

Po cichu liczę, że czerwona przywróci go do życia :hyhy:

Callista Wysłany: 2012-04-12, 18:18   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Urtica napisał/a:
Dżej napisał/a:

Po cichu liczę, że czerwona przywróci go do życia :hyhy:

Z bratem tak samo po cichu myślimy. W ogóle mega się wkurzyłam, bo akurat rozdziały z Jonem bardzo lubiłam.

Dzej Wysłany: 2012-04-12, 18:28   

Starsza Kobieta

siuda_baba napisał/a:
Góra - reaktywacja.

Ciekawa jestem, co z jego głową.. Do Dorne wysłano inną czy będziemy mieli Górę z głową.. no właśnie, czyją? :hyhy:

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

siuda_baba Wysłany: 2012-04-12, 18:56   

Tak jakby kiedykolwiek tej głowy używał. :rotfl:
Jest też teoria, że w Dorne wylądowała głowa któregoś z karłów.

W kwestii Mel się wyłamię - wara od Jona (tak, życzę jej śmierci, choć w zasadzie możliwe też, że ona już od dawna jest martwa).

Odpowiedz do tematu