Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
[Propozycje] Zabawy oczepinowe
Autor Wiadomość
KPatulka Wysłany: 2008-09-11, 15:45   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla.pl
Wierszyk na oczepiny

Byłaś młodą panną, a teraz żeś nie jest
Bo cię stare baby zapisały w rejestr.

Nie chciałaś .............. chleba z masłem jadać
Wolałaś z .............. po zaścianki gadać

Jakieś ty .............. w kościele ślub brała
To ci Matka Boska wianek zdejmowała

Czy żeś ty .............. pomarańcze jadła
Żeś ty .............. do serduszka wpadła

Do serduszka wpadła szła żeś koło dwora
Dostałaś .............. jakby dyrektora

Latarka szykarka ma żółte pióreczka
Żebyście wy mieli za roczek syneczka

Z góreczki z góreczki turlała się gałka
Z .............. i .............. to jest ładna parka.

"Twoja przeszłość jest ważna ponieważ to ona doprowadziła Cię do miejsca, w którym jesteś, ale jeszcze ważniejszy jest sposób w jaki widzisz swoją przyszłość." dr Tony Compolo z Eastern College

KPatulka Wysłany: 2008-11-16, 14:19   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla.pl
Moze nie oczepinowe ale...

znalazlam w banku pomyslow na slub i wesele:

Gry i zabawy z podwiązką
Do czego służy podwiązka każdy wie. Ale do czego służy podwiązka na weselu? Co kraj to obyczaj! Oto małe podsumowanie prywatnego szpiegostwa. ...

Do czego służy podwiązka każdy wie. Ale do czego służy podwiązka na weselu? Co kraj to obyczaj! Oto małe podsumowanie prywatnego szpiegostwa. To co jest wspólne to fakt, że należy ją skraść pannie młodej podczas przyjęcia weselnego reszta zależy już tylko od wyobraźni…

DOM WESELNY - DOM AUKCYJNY

We Francji tradycja nakazuje licytowanie podwiązki wśród zaproszonych mężczyzn. Wygrywający otrzymuje podwiązkę natomiast deklarowaną sumę przekazuje parze młodej na poczet nowego gospodarstwa domowego. Ponadto wygrywający ma prawo osobiście zdjąć podwiązkę z nogi panny młodej, ale musi podejść do tego delikatnie, gdyż zgodnie z obyczajem zdejmuje ją zębami. Ponoć przynosi to szczęście a jeśli mężczyzna jest kawalerem w najbliższym czasie i narzeczoną.

RYCERZE OKRĄGŁEGO STOŁU

W Królestwie Brytyjskim wygląda to trochę inaczej: wygrywający to ten pan, który jako pierwszy ukradnie podwiązkę pannie młodej i włoży ja na nogę wybrance swojego serca. Rycerski znak oddania swojej ukochanej.

LICYTACJA

Istnieje też obyczaj licytacji ale tym razem uczestniczą w nim i zaproszone panie. Panna młoda stoi po środku a wokół niej licytujący goście. Panowie licytują, żeby Młoda podnosiła co raz wyżej sukienkę, panie natomiast, żeby opuszczała powrotem na podłogę. Pan młody lub jego drużba chodzą z cylindrem i zbierają licytowane sumy. Kiedy wreszcie oczom ukarze się podwiązka, zdejmuje ją pan młody i wręcza wygrywającemu, który oczywiście staje się teraz super gwiazda wieczoru.

Inne gry i zabawy z podwiązka w roli głównej:

KRZYŻÓWKA:

Wcześniej należy przygotować małe krzyżówki z hasłami dotyczącymi panny młodej (w wersji obszerniejszej mogą one również dotyczyć pana młodego). Gości dzielimy na drużyny/stoliki i rozdajemy po krzyżówce. Na rozwiązanie jej mają maksymalnie 10 minut. Następnie trzeba zebrać krzyżówki, przeczytać poprawne odpowiedzi. Wygrywa grupa, która miała najlepszy wynik. Następnie zapraszana jest ona na parkiet i ma za zadanie zatańczyć najbardziej rozkołysaną sambę (lub inny tanieć latynoamerykański prowokujący do rozbujania biodrami). Pozostali nagradzają grupę brawami: wygrywa ta osoba z grupy, która zbierze największe owacje. To ona tez wygrywa podwiązkę! Pozostałe osoby z grupy mogą zostac obdarowane małymi, zabawnymi upominkami.

TANIEC Z GWIAZDAMI:

Do tej zabawy będą potrzebne 4 panie i 4 panowie, którzy sami zgłoszą się do tego konkursu. Należy wcześniej przygotować po 2-3 minuty muzyki czterech różnych tańców. Dla bardziej zaangażowanych: warto pomyśleć o kilku akcesoriach lub małych przebraniach. Biorący udział w konkursie mogą z nich skorzystać, żeby urozmaicić swój występ. Jak zwykle podwiązkę wygrywa para, która otrzyma najwięcej braw.

TOMBOLA

W tej zabawie goście mogą wygrać nie tylko podwiązkę ale i inne drobiazgi dlatego warto pomyśleć o nich dużo wcześniej. Może to być krawat, otwieracz do butelek z serduszkiem, humorystyczny papier toaletowy, zawieszka na kieliszek do wina, korkociąg, breloczek na bagaż, łyżeczki w serduszka, motyl z migdałami itd. Trzeba założyć z góry ile będzie wygrywających kuponów : 3, 5 a może 7?

Wcześniej przygotowujemy kupony z nie powtarzającymi się numerami lub wyrazami. Musi ich być co najmniej tyle ilu będzie gości, chociaż można założyć, że niektórzy kupią więcej niż jeden kupon. Każdy kupon jest podwójny i złożony na pół. Jedną jego część dostanie kupujący, drugą odrywamy i wrzucamy do wielkiego wazonu lub cylindra do losowania. Goście kupują kupony (cenę też należy ustalić wcześniej np.: 2 zł lub 5 zł) Kidey już wszystkie kupony zostaną wysprzedane para młoda na środku sali losuje wygrywający los i czyta głośno numer lub wyraz, który się na nim znajduje. Gość o identycznym kuponie wygrywa podwiązkę! Kolejne osoby (zależnie od tego ile fantów przygotujecie ) wygrywają upominki przygotowane przez Młodych. Zebrane fundusze przeznaczane SA oczywiście na powstające gospodarstwo nowożeńców. Dużo emocji!

POEMAT

Tutaj potrzebne będą tylko kartki papieru i długopisy (można wcześniej przygotować w jakimś punkcie reklamowym długopisy z imionami pary młodej, datą ślubu lub motywem przewodnim przyjęcia weselnego.) Wszystko rozdajemy gościom. Muszą wymyślić wierszyk, wyliczankę, piosenkę, cokolwiek do przeczytania lub zaśpiewania ze słowem podwiązka oczywiście. Mają na to maksymalnie 30 minut. Para młoda zbiera karteczki po tym czasie, odczytuje je i wygrywa ten, który najbardziej spodoba się publiczności-gościom. Wygraną jest naturalnie poetycka podwiązka.

"Twoja przeszłość jest ważna ponieważ to ona doprowadziła Cię do miejsca, w którym jesteś, ale jeszcze ważniejszy jest sposób w jaki widzisz swoją przyszłość." dr Tony Compolo z Eastern College

ewa1978 Wysłany: 2009-02-24, 12:30   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
ewa

Jak do nas trafilas?: internet
My wstępnie zrezygnowaliśmy z "zabaw oczepinowych" jednak w naszym przypadku zespół jest gotowy :) Najgorsze jest to że byłam na kilku ślubach i zawsze te zabawy wyglądają podobnie ...

dinka Wysłany: 2009-06-28, 20:47   

jakie pytania miałyście lub moga być do zabawy WYKRYWACZ KŁAMSTW :judge:
Para młoda siada do siebie plecami a prowadzący zadaje im pytania zaczynające się od "kto" (np. kto z was częściej mówi "kocham cię"?). Panna i Pan Młody mają karteczkę, na której z jednej strony napisane jest "ja" a z drugiej "on" (wersja dla niej) lub "ona" (wersja dla niego). Po usłyszeniu pytania każde musi odwrócić karteczkę z właściwą wg niego odpowiedzią w stronę "publiczności". Jeśli odpowiedzi są niezgodne - karniaczek albo taniec.

potrzebuję śmiesznych, zaskakujących pytań :hyhy:

PROSZĘ O PROPOZYCJE :please:

Pozdrowionka dla Wszystkich :)

Antka Wysłany: 2009-06-29, 09:09   

Forumowy wyjadacz

dinka, u nas byla podobna zabawa, z tym ze chodzilo o podzial rol miedzy nami - prowadzaca zadawala nam pytanie, a mysmy siedzac tylem do siebie odpowiadali ja (podnoszac swoj but) lub on/ona (podnoszac but drugiej osoby). Pytania, ktore zebraly najwiecej smiechu i braw, to bylo:
kto przynosi sniadanie do lozka
kto trzyma kase
kto wydaje wiecej pieniedzy
kto ma lepszy tylek ;)
kto zmywa naczynia

jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze :)

Mn Wysłany: 2009-06-29, 12:57   

Starsza Kobieta

aniasz a jak to rozwiazaliscie pod katem jezykowym? Pytania byly zadawane w dwoch jezykach?

Filip Emilka
my

Antka Wysłany: 2009-06-29, 13:12   

Forumowy wyjadacz

Najpierw po angielsku, potem po polsku - nawet jak nasza odpowiedz wyprzedzila pytanie, to i tak bylo wesolo. Polecam te zabawe na wesela miedzynarodowe, bo tekstu jest generalnie niewiele.

dinka Wysłany: 2009-06-30, 14:58   

aniasz napisał/a:

jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze :)

dzięki wielkie , fajne właśnie o to mi chodzi, chciałbym pytania które zaskoczą młodych
twoje wpisane na listę :rotfl:

Pozdrowionka dla Wszystkich :)

Antka Wysłany: 2009-06-30, 16:13   

Forumowy wyjadacz

a, jeszcze:
kto jest bardziej imprezowy
kto jest bardziej wredny (tu byliśmy jednomyślni ;) )

Antka Wysłany: 2009-07-02, 06:33   

Forumowy wyjadacz

No to jeszcze
kto lepiej gotuje
kto je więcej słodyczy

fastyna Wysłany: 2009-07-02, 21:39   

Starsza Kobieta
leniwiec

my też będziemy chcieli taką zabawę, wiemy że zespół coś takiego robi bo widzieliśmy na płycie z jakiegoś wesela ;)

mój nałóg - blog

magenta77 Wysłany: 2010-05-12, 10:22   

:)

eh, z tymi oczepinami jest różnie, my postanowiliśmy na całość w formie małego aperitivu, bez żadnych konkursów itp :) rzut welonem załatwił wszystko ;)

MarieQ Wysłany: 2013-01-02, 10:10   
MarieQ

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
mi się podoba, jak goście ustawiają się w kółku, gra muzyka i podają sobie w kierunku ruchu wskazówek zegara worek, w którym są peruki, czapki, maski, staniki itd, jak muzyka przestaje grać, to osoba, która trzyma worek losuje z niej fanta i zakłada na siebie, potem jak już wszystkie fanty zostaną wylosowane, to ci, którzy je wylosowali dobierają się w pary i następuje kolejna zabawa - kalambury w pokazywanie różnych sportów ;)

agaton
[Usunięty]
Wysłany: 2013-01-09, 08:44   

magenta77 napisał/a:
eh, z tymi oczepinami jest różnie, my postanowiliśmy na całość w formie małego aperitivu, bez żadnych konkursów itp :) rzut welonem załatwił wszystko ;)

Jak dla mnie to ten element zabawy zawsze jest zbyt rozdmuchany. Ale ja generalnie nie przepadam z zabawami weselnymi :niepewny: jakoś mnie to ni bawi. moje poczucie obciachu wtedy mocno rośnie :znudzony: ale jeśli młodzi chcą się tak bawić, to ok. Byle nikt nie zmuszał

usunęłam podpis - niezgodny z regulaminem pkt VI.4 - ziel_lena
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2013-01-11, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

Pomelo Wysłany: 2013-04-24, 13:54   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Strasznie mi się spodobał ten list w połowie "po włosku". :) Genialne!

Odpowiedz do tematu