Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
naczyniak - kiedy znika?
Autor Wiadomość
karolinka84r Wysłany: 2011-07-30, 12:36   naczyniak - kiedy znika?
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

moja córeczka (dwa miesiące) ma naczyniaki dwa na rączce...
jeden duży na łokciu... drugi mniejszy na przedramieniu...
lekarka mówi, że one się powinny wchłonąć, bądź zblednąć z czasem - mówi, że najwyżej będzie miała takie znamię...
u męża w rodzinie był też taki przypadek u dziewczynki, tylko ona na buzi miała... i jak miała 6 lat to dopiero zniknął...
ja nie chciałabym tyle czekać... nieładnie to wygląda na tym łokciu :( ten mniejszy bym przeżyła jakoś... ale ten łokciowy jest naprawdę duży :(

słyszałam, że można to laserem jakoś usunąć - wiecie może ile musi mieć dziecko by można było to zrobić?? i gdzie się robi takie zabiegi??

czy Wasze dzieci tez mają takie naczyniaki (nie chodzi mi tu o ten na główce przy karku z tyłu, bo to podobno praktycznie każde dziecko ma)??
czy one w końcu zniknęły??
jak tak to w jakim wieku dziecka??
czy ktoś może laserem usuwał??

alguna Wysłany: 2011-07-30, 17:08   

Poważnie uzależniona
Starsza kobieta ;-P

Jak do nas trafilas?: z polecenia :-)
Ja się zawsze spotykałam z opinia, by nie ruszać, a jakby sie powiększało to na badanie.
Osobiście nic bym nie robiła u tak małego dziecka, a jak masz wątpliwości idź może po radę do innego lekarza.

M &M's

Motka Wysłany: 2011-07-30, 17:40   

Temat po temacie, a bałagan w chacie
Mamusia Nikusia:):)

mój syn ma naczyniaka pod powieką,na zewnątrz widać tylko malutkie sinawe wybrzuszenie (robiliśmy rezonans głowy który wykazał naczyniaka 11x4 mm) powiedziali nam że z naczyniakami nic się nie robi i powinien sam się wchłonąć do 7 r.ż. chyba że zacznie rosnąć wtedy potrzebny będzie zabieg podwiązania naczynia które doprowadza do niego krew.
Naczyniaka zauważyliśmy jak Niko miał ok.8 miesięcy-dziś ma ponad 3 lata i naczyniak ani się nie zmniejszył ani nie urósł-czekamy...

Nikoledon :serce:

Gemini Wysłany: 2011-07-30, 17:46   

Poważnie uzależniona

Moja córka urodziła się z naczyniakiem na czole, z tym, ze był dużo jaśniejszy

Wchłonął się jakoś niedługo po skończeniu roku

adriana Wysłany: 2011-07-30, 18:03   

Starsza Kobieta

Na moje oko to jest klasyczny naczyniak wczesnodziecięcy. Mój synek ma to samo, na główce. Generalnie jeśli naczyniak nie występuje w miejscu, w którym mógłby przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu innych organów to się go nie rusza. Większość naczyniaków rośnie do około 5 miesiąca życia dziecka a potem dość powoli znika. Około 70% znika przed 3 rokiem życia no a tym 30% może to zająć nawet kilka lat niestety.

Jest bardzo fajne forum na ten temat: www.naczyniaki.pl i tam można w odpowiednim wątku (o tutaj: http://www.naczyniaki.pl/...24131098b0ccba9 ) zadać pytanie dr Wyrzykowskiemu (zawsze odpowiada) jest to naprawdę świetny specjalista w tej dziedzinie (wiem, że zjeżdżają do niego ludzie z całej polski).

mama domowa
ArtAda

boróweczka Wysłany: 2011-07-31, 16:36   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: znajoma poleciła
Mój synek ma 21 miesięcy. Miał czerwonego naczyniaka na czole, teraz jest prawie niewidoczny, ale widać jak placze. Ma jeszcze jednego naczyniaka styłu główki i ten nadal jest czerwony ale przykrywaja go włosy. Ja bym narazie nic z tym nie robiła, a jak nie zniknie do roczku to zapytać lekarza.

Misiaczek Wysłany: 2011-07-31, 19:27   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

karolinka84r napisał/a:
czy Wasze dzieci tez mają takie naczyniaki (nie chodzi mi tu o ten na główce przy karku z tyłu, bo to podobno praktycznie każde dziecko ma)??

Moja nie ma, ale tak jak dziewczyny pisza nie ruszaj. Jeżeli do 7 r. ż. sie nie wchłonie to wtedy podpytaj lekarza co zrobic.

adriana Wysłany: 2011-07-31, 19:48   

Starsza Kobieta

Wydaje mi się, że większość z Was pisze o znamionach plamkowych, tzw. uszczypnięciu bociana a to jest zupełnie co innego. Są jeszcze malformacje kapilarne czasami błędnie nazywane naczyniakami płaskimi. Tutaj sporo informacji na ten temat: http://www.malformacja.pl/poradnik.pdf

mama domowa
ArtAda

karolinka84r Wysłany: 2011-08-01, 08:24   

dzięki dziewczyny za odpowiedzi...
adriana dzięki bardzo za linki :) już zabieram się do czytania :)

Pucia Wysłany: 2011-08-05, 22:12   
Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: G.
Mój synek miał naczyniaka, bardzo podobnego do Twojej córki. Miał na ręku, mniej więcej w połowie drogi między dłonią a łokciem. Widoczny, wybrzuszony, czerwony.
Wchłonął się ok. 2,5 roku życia. Wcześniej obserwowany, nie ruszany. Jedyne czego mocno pilnowałam to smarowałam dokładnie ochronnymi kremami, szczególnie przykrywałam. Znikał tak, że najpierw był coraz bardziej płaski, potem zmniejszał granice, ściągał się. Na koniec zostało kilka kropek i one też się wchłonęły. Teraz (4,5 roku) niczego nie widać, ani po wysiłku, nagrzaniu, nic. Ani śladu :) Ja bym nie ruszała, obserwowała, ale nie ruszała.

SPRZEDAM CZARNĄ VESPĘ GTS 250

Syn
Córa

...No matter how long it rains, the sun will come shining one day....

Famke Wysłany: 2011-08-05, 22:18   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

adriana napisał/a:
Większość naczyniaków rośnie do około 5 miesiąca życia dziecka a potem dość powoli znika. Około 70% znika przed 3 rokiem życia no a tym 30% może to zająć nawet kilka lat niestety.

pocieszające. Leon ma na ustach - konsultowałam z 3 dermatologów i każą czekać - jak nie zniknie zamrażać.

pichcenie

Pucia Wysłany: 2011-08-05, 22:28   
Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: G.
większość znika, najpierw się człowiek dziwi i ciągle toto widzi, potem przyzwyczaja, potem ... zwyczajnie nie zauważa kiedy zniknęło :)

SPRZEDAM CZARNĄ VESPĘ GTS 250

Syn
Córa

...No matter how long it rains, the sun will come shining one day....

karolinka84r Wysłany: 2011-08-07, 09:00   

pucia - oby było tak i w tym przypadku... dziękuję za komentarz :padam:

agnetta Wysłany: 2011-08-07, 18:19   

Starsza Kobieta

Jeremi też ma naczyniaka. Pojawił się jakiś tydzień po narodzinach, na boku (mniej więcej nad biodrem). Przez pewien czas rósł (proporcjonalnie do tego jak rósł Jeremi) - był wybrzuszony i wyglądał jak powierzchnia maliny. Chodziliśmy jakiś czas do chirurga onkologa - kazał obserwować, smarować, nie wystawiać na słońce. Naczyniak się wchłania, ale jeszcze trochę zostało. Ponoć może i do nastu lat się wchłaniać.
Ja miałam w dzieciństwie takie samo (na ramieniu i karku). Moja mama chodziła ze mną na jakieś śniegowanie (wymrażanie) - nie wiem jak to się fachowo nazywa, nie pamiętam tego faktu. Ale blizna została.

G & J & B

ksawmama Wysłany: 2011-08-07, 18:43   

Net włączony- gar z zupą spalony

moja siostrzenica sie z takowym urodzila i zaczelo zanikac jak miala jakies 5 lat a teraz ma 10 i nie ma sladu

Odpowiedz do tematu