Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności poślubne
Autor Wiadomość
pauloszka Wysłany: 2009-11-05, 11:22   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mini napisał/a:
Tylko zastanawiam się czy zdążę

no my nie wiemy kiedy jedziesz i ile masz czasu między ślubem a wyjazdem :)

na dowód czekałam 2 tygodnie, na paszport dokładnie miesiąc

synuś pierzasty

Rybka Wysłany: 2009-11-05, 11:28   

Poważnie uzależniona

pauloszka napisał/a:
na dowód czekałam 2 tygodnie

A ja miesiąc ;) Dużo zależy od urzędu.

Mini Wysłany: 2009-11-05, 11:28   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Usłyszałam od znajomej
Odległość to około 2 tygodnie. Ale myślę, że w tej sytuacji będzie trzeba to opóźnić. Znam jednak wiele par, które wyjeżdżają np. dzień, dwa po ślubie. Zastanawiam się jak oni to robią w takim razie.

Anetuś Wysłany: 2009-11-05, 11:29   

Poważnie uzależniona
bon chic bon genre:)

Jak do nas trafilas?: step by step
Mini napisał/a:
Zastanawiam się jak oni to robią w takim razie.
kupują bilet na panieńskie nazwisko dziewczyny, bez zmiany paszportu ;) właśnie, o ile jest on jeszcze ważny jakiś czas po ślubie ;)

Dreamgirls
Ostatnio zmieniony przez Anetuś 2009-11-05, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  

pauloszka Wysłany: 2009-11-05, 11:32   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Anetuś napisał/a:
Mini napisał/a:
Zastanawiam się jak oni to robią w takim razie.
kupują bilet na panieńskie nazwisko dziewczyny, bez zmiany paszportu

dokładnie tak :)

ale Ty nie masz ważnego paszportu więc musiałabyś wyrabiać go dwa razy

synuś pierzasty

Mini Wysłany: 2009-11-05, 11:42   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Jak do nas trafilas?: Usłyszałam od znajomej
Dzięki Dziewczyny :)

Sprawa wygląda więc tak, że bez rozmowy z urzędem się nie obejdzie. Być może jest tak, że po ślubie można jechać jeszcze na stary paszport. To chyba byłoby najlepsze w tej sytuacji rozwiązanie. Choć kosztem ponownego wyrabiania po powrocie. Jak już sprawę załatwię to dam znać jak to wszystko wygląda.

Pozdrowienia :)

Anetuś Wysłany: 2009-11-05, 11:44   

Poważnie uzależniona

Mini napisał/a:
że po ślubie można jechać jeszcze na stary paszport
no można, pod warunkiem, że zamówisz bilet na nazwisko panieńskie. Przecież na odprawie nikt Ci w dowód nie będzie zaglądał, o ile też juz będziesz mieć nowy.

Dreamgirls

Caska Wysłany: 2009-11-05, 12:05   

Forumowy wyjadacz

Rybka napisał/a:
A ja miesiąc ;) Dużo zależy od urzędu.

I chyba nie tylko - po przeprowadzce oboje z mężem złożyliśmy równocześnie wniosek o nowy dowód (żeby nie było - w tym samym urzędzie, chyba nawet u tej samej pani w okienku ;) ) - ja swój odebrałam po dwóch tygodniach, dowód S. (minęło ok. miesiąca) ciągle nie gotowy.

Rybka Wysłany: 2009-11-05, 12:24   

Poważnie uzależniona

Caska, w takim razie ja jestem ciekawa od czego to zależy. MOże od humoru pani urzędniczki i tego kto bardziej jej przypadł do gustu ;) A dostaliście karteczki z terminem odbioru? Pytałaś wcześniej czy jest już Twój dowód?

Caska Wysłany: 2009-11-05, 12:29   

Forumowy wyjadacz

W naszym urzędzie na stronie można sprawdzać stan wniosku, jak odbierałam swój to też pytaliśmy i okazało się, że faktycznie go nie mają. Nie wiem, od czego to zależy - w innym przypadku zgadywałabym, że alfabetycznie wydają - ale nazwisko to samo ... :niepewny:

Mn Wysłany: 2010-03-05, 09:26   

Starsza Kobieta

Wlasnie zdalam sobie sprawe, ze nie poinformowalam Urzedu Podatkowego w Anglii o zmianie nazwiska :masakra: Zaczelam wypelniac formularz i sie pogubilam, nie wiem jaka date mam wpisac w rubryce - data zmiany nazwiska.
Slub cywilny mielismy w Anglii w kwietniu, zdarzenie to zarejestrowalismy w Polsce w sierpniu. Podanie o nowy dowod zlozylam we wrzesniu (data wystawienia dowodu to wrzesien), ale odebralam go dopiero w grudniu i tak na prawde dopiero od grudnia zaczelam uzywac nowego nazwiska.

Myslalam, zeby wpisac kwiecien, ale w nastepnej rubryce tzreba wpisac date zawarcia zwiazku malzenskiego :zdegustowany:

Filip Emilka
my

Karolajna Wysłany: 2010-10-28, 08:59   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Dziewczyny, niby wszystko wiem o tej wymianie dokumentów ale jednak pojawil mi sie stres w zwiazku z podróża poślubną. Ślub mielismy w polowie wrzesnia, wyrobilam juz nowy dowód ale paszport mam wciaz stary. W podróz wybieramy sie do Tajlandii i tu pojawia sie problem.... niby bilet mam na stare nazwisko czyli bedzie zgodny z paszportem ale boje sie czy przy zalatwianiu wizy i odprawie nie bedzie klopotów, tzn. czy nie ma jakis systemów danych w ktorych mozna sprawdzic ze ja to nie ja. Do wyjazdu mamy równe 5 tygodni wiec teoretycznie jest szansa na wyrobienie paszportu, moze byc jednak problem ze zmiana nazwiska na bilecie wiec najwygodniej byloby mi jechac z tym co mam. Czy ktos miał podobny problem?

Anetuś Wysłany: 2010-10-28, 09:03   

Poważnie uzależniona

Karolajna, ja do tej pory nie wyrobiłam paszportu na nowe nazwisko :oczami:
A kiedy w styczniu lecieliśmy na Mauritius, miałam bilet na panieńskie nazwisko, czyli podobna sytuacja, jak u Ciebie. Nigdzie nie było problemów.
Jeśli bilet masz juz wykupiony, to zmiana paszportu teraz jest bez sensu: dane na bilecie i paszporcie muszą się zgadzać.

Karolajna Wysłany: 2010-10-28, 09:36   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Anetuś, dzieki, troche mnie uspokoilas. Niby moglam zlozyc wniosek o paszport i wiedzac ze mi go wydadza zamowic bilet na nowe nazwisko ale stwierdzilam ze gdyby bylo jakies opoznienie to wole jechac na starym dokumencie. No ale teraz zaczelam za duzo analizowac :kwasny: No ale nic juz nie kombinuje, ide po wize i planuje podroz:)

Wanderer Wysłany: 2010-10-28, 16:44   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja prawie dwa lata latałam z paszpotrem na panienskie nazwisko :hyhy: Oczywiście bilety zawsze rezerwowane też na panienskie nazwisko. Zmobilizował nie dopiero fakt,że do niektórych krajów moge latać bez wizy z paszportem biometrycznym i dopiero przy wyrabianiu tego paszportu zmieniłam niezbedne dane :)

Odpowiedz do tematu