Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sofy EKTORP IKEA
Autor Wiadomość
Kirka Wysłany: 2008-09-04, 17:16   

Starsza Kobieta

a ja sie pochwale moja juz 4 letnia sofa Ektorp, ktora ciagle jest tak samo dobra jak na poczatku :D nic sie nei wysiedzialo czy nie zniszczylo! a przezyla 2 lata intensywnej dzialalnosci dzieciaka (rosl z nia, przez prawie 2 lata)!

czyli polecam:

Pysiak Wysłany: 2008-10-28, 12:26   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Też będę mieć ektorpa ;) ale celowo jednak nierozkładanego - tą trójkę.
Znawcy mowią, że sofa jest albo wygodna, albo rozkładana ;)
ale na szczęście nasza będzie potrzebna do spania jednej osobie parę razy do roku tylko. A siadać na niej będziemy cały rok :)

poohatka Wysłany: 2009-02-19, 07:51   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Dobra - czy ktoś kiedyś siedział na rozkładanym narożniku ektorp? Bo nam się właśnie ektorp podoba dlatego, że taki przytulny. Ale jak mówicie, że rozkładany niewygodny, to już nie wiem. :( (a to naprawdę jeden z niewielu mebli, co do których się zgadzamy - ale to już materiał na nowy wątek jest :masakra: )

P.
:police: rodzinna pasja

Marcja Wysłany: 2009-08-13, 19:48   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

To znowu ja :zawstydzony:

Dziewczyny wytłumaczcie mi jak krowie na rowie o co kaman z sofami EKTORP. :masakra:

Chciałabym zakupić dwie sztuki (idemo beżowy :lizak: )
jedną sztukę sofa 3-osobowa nierozkładana
jedna sztuka sofa 2-osobowa rozkładana

Ze strony ikea wnioskuję, ze nie ma sofy 2 osobowej rozkładanej, czy tak? :znudzony:
Bo byłam pewna, że można taką kupić. :znudzony:

Druga sprawa : czym sie rózni zwykły EKTORP od EKTORP LOVAS czy też od EKTORP MURBO czy też PIXBO?

:hang:

Będę dźwięczna za oswiecenie sieroty. ;)

Nina
Dominika
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle...

MarMaja Wysłany: 2009-08-14, 10:17   

Starsza Kobieta

Marcja,
na moje spostrzeżenia to wymienione sofy różnią się rodzajem materaca, który jest w kazdej z nich. Te nazwy dodatkowe powtarzają się również przy innych sofach np. Beddinge, Ikea PS.

Nie opieraj się całkowicie na stronie IKEA, bo oni mieszają na tej stronie co chwilę. Zwłaszcza teraz, gdy zmieniają katalog.
Niektórych mebli w ogóle nie ma stronie, przy innych nie działa przejście do opisów.
Nalepiej zadzwonić do sklepu i zapytać o konkretny model.

EDIT: zanalazłam mini katalog "Sofy i Fotele" 2009 i niestety nie ma w Ektorpie sofy 2os rozkładanej.

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Laurana Wysłany: 2009-08-17, 11:59   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Co do Ektorpa 2-osobowego - z informacji pracownika wynikało, że przestali go produkować.
A szkoda wielka... Miałam chęć na niego w nowym mieszkaniu :kwasny:

amst Wysłany: 2009-10-31, 00:27   

Czytam z ruchu traw...

W Katowicach leżą przy kasach. W kwestii regału - kupiłam, jest jutro skręcimy.

Mam natomiast pytanie do posiadaczek EKTORPa rozkładanego. Rozumiem, że sofa jest wygodna albo do siedzenia albo do spania - niestety w naszych 2 pokojach to jedyna opcja, żeby spać na materacu - czyli względnie jednolitym podłożu. Na razie cierpimy przez spanie na sofie, której każda część jest innej twardości a zagłówek - sztucznie podniesiony do góry :masakra:
W związku z tym pytam: jak się śpi na ektorpie? Czy ten wydatek jest opłacalny? Który materac wybrać?

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

Marcja Wysłany: 2009-11-15, 15:54   

Moja znajoma pracowała kiedys we wrocławskiej Ikea i chwaliła sobe tę pracę.

A ja zmienię temat.

Nadal nie kupiłam tej kanapy, bo remontu to mój maż chyba wiosna skonczy dopiero. :masakra:

Ale mam zamiar go troche przycisnać i moze jak kanape kupię, to szybciej skończy. :masakra:

Ale do rzeczy.
Interesuja mnie kanapy Ektorp. Wcześniej cały czas myślałam o beżowej, ale obawiam się, ze bedzie trochę za mdło (ściany pomarańczowe, meble jasne klon nida) i w sumie biała kanapa bardzo rozswietliłaby pokój.
Mam więc pytanie, wiecie może, czy ta biala kanapa (blekinge biały za 999 zl) jest wykonana z gładkiego materiału czy ze sztruksu?

A moze któras z was ją ma? Bardzo się brudzi?
( w ostatecznosci jak by bardzo sie brudziłą dokupię sobie pokrowce w ciemniejszym odcieniu) :znudzony:

Nina
Dominika
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle...

poohatka Wysłany: 2009-11-16, 08:58   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
To ja się tylko może wypowiem o stosunku koty vs Ektorp... :looka: Ja mam akurat Idemo (czerwony) i sierściuchy już się zdołały do niego dobrać. :masakra: ALE - tylko początkowo jakby - parę razy drasnęły, zrobiły parę zaciągnięć na oparciach i dały sobie jakby spokój... Ale tyle, co zrobiły, już zostanie.

P.
:police: rodzinna pasja

siwa Wysłany: 2010-02-23, 08:22   

Jak do nas trafilas?: Dom z Bań
I ja jestem wielką Ikea. W domu mam prawie wszystko Ikea i jetsem bardzo zadowolona planuję jeszcze Ektorpa 3 rozkładanego ale mam obawy z wytrzymałością, fotel i kilka wiosennych dodatków. A dywanik dość gruby i świetnie się sprawdza w praniu nic się znim nie dzieje

siwa Wysłany: 2010-02-26, 17:05   

A ja z pytaniem wyskoczę: czy któraś z Was miała zmienne pokrycia do Ektorpa i jak to się sprawdza, pierze, zakłada i takie tam? Bo ja to bardzo bym chciała białego z czerwoną zmianą(pokryciem).
A dziękuję slicznie :padam:

Brzoza Wysłany: 2010-02-27, 11:48   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja od niedawna mam Ektropa, z praniem nie pomogę (sama jestem ciekawa jak ten matetriał się zachowa w czasie i po praniu), ale pokrowce zakłada się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że po praniu się nie zbiegną. Ale białe pokrycie (takie mam) - masakra :masakra: Kanapy mam dopiero 2 miesiące, a już nabieram ochoty na kupno nowego pokrycia... Ale fakt, że ja zawsze wszystko rozlewam, rozsypuję, itd... :zawstydzony:

:serce: :serce:

siwa Wysłany: 2010-02-28, 14:12   

I ja również chciałam białe pokrycie wyjściowe bo wygląda tak uroczo, ale z kolei mam i dziecko i męża i psa kanapowca więc prawdopodobnie również szybko myślałabym o zmianie,

Brzoza Wysłany: 2010-02-28, 18:08   

Net włączony- gar z zupą spalony

Oooo, właśnie - sierść :masakra: Mam kota. Ciemnego. Teraz właśnie gubi maaaasę sierści na wiosnę.... A na kanapie lubi poleżeć :masakra:

:serce: :serce:

siwa Wysłany: 2010-03-02, 08:55   

moja Joy jest biała :rotfl: ale straszny z niej br :hyhy: . Nie myje łap jak wraca z dworu :hyhy:

Odpowiedz do tematu