Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
łóżeczko drewniane
Autor Wiadomość
Alfa Wysłany: 2011-09-06, 18:41   łóżeczko drewniane
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

przeszukałam forum i oprocz tematu turystyczne czy drewniane nie znalazłam tematu, ku wlasnemu zdziwieniu

Co brac pod uwage przy zakupie łóżeczka drewnianego, dziś się pytałam pani w sklepie i jedyne co mi powiedziała to:
- nie drewexu (bo firma jest w fazie upadku) :zdziwko:
- i co sie podoba
- a najlepiej w necie bo jest taniej i dowożą do domu

no przyznam, że tak szczerej wypowiedzi się nie spodziewałam.

Przeszukując babiniec natknelam się na informacje, że łóżeczka z podnoszonym bokiem sa wycofane w usa, bo dzieci wpadają w jakąś szczelinę i się duszą :orany: :zdziwko:

No i przeszukując allegro widzę, że można wybrać:
- z wyjmowanymi szczebelkami ( od jakiego wieku sie to wyjmuje?)
- z podnoszony/opuszczanym bokiem
- z 2 lub 3 poziomami
- ewentualnie w przekształceniu na łózeczko dla starszego dziecka
- z funkcją kołyski
- na obrotowych kółkach

Co potrzebne, co wskazane, a co jest zbednym bajerem wedlug uzytkowniczek.

nata Wysłany: 2011-09-06, 19:09   

Poważnie uzależniona

Alfa napisał/a:
a najlepiej w necie bo jest taniej i dowożą do domu

To niekoniecznie prawda. Trzeba sprawdzać i porównywać ceny. Łóżeczko Młodego było tańsze w sklepie stacjonarnym niż w necie.

Alfa napisał/a:
z 2 lub 3 poziomami

Mam z trzema poziomami, ale spokojnie mogłoby być z dwoma. Na poziomie średnim Młody spał chyba tylko tydzień i opuściliśmy go na sam dół.

Alfa napisał/a:
z funkcją kołyski

Polecam bardzo! Ja płozy dostałam gratis do łóżeczka i pamiętam, że zastanawiałam się wtedy po co mi one. Przez pierwsze miesiące w ogóle ich nie używałam. Natomiast teraz, kiedy Młody ząbkuje, jest to niezastąpiony gadżet w usypianiu/wyciszaniu rozdrażnionego dziecka. Jeszcze raz bardzo, bardzo polecam.

Alfa napisał/a:
na obrotowych kółkach

Dopóki nie korzystałam z funkcji kołyski miałam zamontowane kółka, właściwie nie wiem po co :niepewny: Nie przydały się do niczego.

Alfa napisał/a:
ewentualnie w przekształceniu na łózeczko dla starszego dziecka

Z doświadczenia znajomych wiem, że nie korzystali z tego, tylko wymieniali łóżeczko na normalne łóżko, bądź kanapę.

Alfa napisał/a:
z wyjmowanymi szczebelkami ( od jakiego wieku sie to wyjmuje?)

Z doświadczenia znajomych ;) wiem, że to bardzo przydatny, niemal niezbędny gadżet. Kiedy się je wyjmuje zależy od dziecka i jego umiejętności samodzielnego przemieszczania się.

:clover: :clover:

Medow Wysłany: 2011-09-06, 19:11   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Z ważnych rzeczy na pewno 2/3 poziomy, ja mam wyjmowane szczebelki, do chwili obecnej nie wyjęte. Kołyski ani kółek nie mam, nie były mi potrzebne.

letnie cuda

gustawa Wysłany: 2011-09-06, 19:19   

Net włączony- gar z zupą spalony

U mnie połowa funkcji się nie zdażyła się sprawdzić , bo moje dziecko spało tak aktywnie ;) , że przez sen wkładała nogi między szczebelki i szału dostawała. A może to ja szału dostawałam bo wstawałam do niej co 50 minut 8)
I mając rok i dwa miesiące zaczęła spać na dorosłym łóżku i zaczęły się upragnione przespane noce, a łóżeczko znalazło nowego lokatora :padam:

Ptysiowo

alexa Wysłany: 2011-09-06, 19:36   Re: łóżeczko drewniane

Starsza Kobieta

Alfa napisał/a:

Przeszukując babiniec natknelam się na informacje, że łóżeczka z podnoszonym bokiem sa wycofane w usa, bo dzieci wpadają w jakąś szczelinę i się duszą :orany: :zdziwko:

Ale drewniane? Bo kojarzę ten temat, ale z kolyskami dla dzieci.
Mlody w lozeczku spał tak malo, ze moglam miec jakiekolwiek i nie zauwazylby zadnej roznicy.
Dla mnie wazna byla szuflada pod lozeczkiem - koniecznie przykrywana. I nad rodzajem materaca myslalam dłuzej niz nad łozeczkiem ;)

Misiaczek Wysłany: 2011-09-06, 20:22   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

U nas musiało byc i jest obowiazkowo:
- 3 poziomy
- kółka
- płozy do bujania
- wyjmowane 2 szczebelki
- szuflada na pościel

Wszystko oprócz wyjmowanych szczebelków już się sprawdziło i to super. Nie wyobrażam sobie łóżeczka bez tych elementów.

Matylda Wysłany: 2011-09-06, 20:32   

Starsza Kobieta

Cytat:
No i przeszukując allegro widzę, że można wybrać:
- z wyjmowanymi szczebelkami ( od jakiego wieku sie to wyjmuje?)
- z podnoszony/opuszczanym bokiem
- z 2 lub 3 poziomami
- ewentualnie w przekształceniu na łózeczko dla starszego dziecka
- z funkcją kołyski
- na obrotowych kółkach

Ja miałam najprostsze z trzema poziomami (użyłam dwóch), i szufladą, która przydała się na dodatkowe kocyki i pościel, ale konieczna nie była.

Opuszczany bok nie był potrzebny, może to kwestia wysokości łóżeczka, bo nawet na najniższym poziomie spokojnie sięgałam do dziecka.

Funkcja kołyski też nie, miałam kołyskę, ale się nie sprawdziła, bujałam w wózku najwyżej, ale specjalnie takiej potrzeby nie było.

Kółka przydały się na początku, łatwo było łóżeczko przesunąć jak coś wpadło za nie. Później musiałam zdjąć, bo dziecko jeździk sobie zrobiło ;)

Przekształcane łóżeczka są fajne, ale potem i tak trzeba kupić kolejne, a te ładne przekształcane są bardzo drogie. Lepiej chyba kupić później kolejne.

Wyjmowanych szczebelków nie używalibyśmy, bo dzieci jak dojrzały do samodzielnego wychodzenia to już spały w zwykłych łóżeczkach.

Niezbędny był dla mnie ochronny plastik na barierce, w miejscu gdzie go nie było łóżeczko zostało zgryzione :oczami:

FotoStwory

Alfa Wysłany: 2011-09-07, 05:59   

Matylda napisał/a:
Niezbędny był dla mnie ochronny plastik na barierce

o wlasnie, ten plastik mnie zastanawiał, a zapomnialam o tej opcji.

A moze wkleic jakie lozeczka macie lub polecacie? I co z tymi opuszczanymi bokami? Bo mi sie wdają potrzebne, ale artykuł mnie zmartwił.

o prosze
Joanne napisał/a:
Taki news:
Łóżeczka niebezpieczne dla dzieci
USA: ZAKAZ SPRZEDAŻY ŁÓŻECZEK Z OPUSZCZANYMI BOKAMI

Cytat:
Tradycyjne łóżeczka dla dzieci z opuszczonymi bokami nie będą już produkowane w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie władze podjęły w środę taką decyzję, ponieważ w ciągu ostatnich 10 lat doszło do ponad 30 przypadków uduszenia niemowląt i małych dzieci.

Amerykański Krajowy Urząd do spraw Konsumentów (CPSC) przyjął decyzję o zakazie produkcji i sprzedaży łóżeczek z bokami, które mogą być opuszczane. Meble takie nie będą mogły być używane w hotelach ani w żłobkach. Instytucje te dostaną jednak dwa lata na wymianę zakazanych mebli. Wprowadzone zostaną także przepisy o niemal całkowitym zakazie sprzedawania używanych łóżeczek tego typu.

Zdaniem ekspertów z powodu niewłaściwego montażu albo wadliwego materiału może dojść do powstania szczeliny między materacem a opuszczanym bokiem. W takich okolicznościach od 2000 roku doszło do 35 przypadków uduszeń niemowląt i małych dzieci.

W ciągu ostatnich 5 lat z rynku w Stanach Zjednoczonych wycofano ponad 9 mln łóżeczek dla niemowląt z opuszczanymi bokami.

Mimo, że część sklepów już wycofała ze sprzedaży łóżeczka z opuszczanymi bokami, wiele takich mebli ciągle znajduje się w użytku. Eksperci radzą, by rodzice sprawdzali czy używane przez nich łóżeczka nie znajdują się na liście wycofywanych produktów.

Jo76 Wysłany: 2011-09-07, 13:22   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Dla mnie byly wazne wyjmowane szczebelki (4), 2-3 poziomy polozenia materaca i wyglad :hyhy:
Wiekszosc lozeczek wyglada jak klatka dla ptakow, wiec dlugo szukalam czegos sensownego, z masywnego, miekkiego drewna. Nigdy nie bylo klopotow z wkladaniem nozek miedzy szczebelki, albo obijaniem sie o nie

Mam takie cos: 140x70

Banda
Z K i E

Alfa Wysłany: 2011-09-07, 13:34   

a to wkladanie nozek miedzy szczebelki jest uzaleznione od typu dziecka czy ksztaltu i rozmieszczenia szczebelków

kasia_kl Wysłany: 2011-09-07, 14:35   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Co do wyjmowanych szczebelek to według mnie niezbędna funkcja. Marcel w pewnym momencie próbował wyłazić górą z łóżeczka, jak wyjęłam szczebelki to wychodził przez "dziurę" i nie próbował już wychodzić górą.

juless Wysłany: 2011-09-07, 15:16   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
U nas z kolei kółka przydały się bardzo.
Pierwsze pół roku na dzień łóżko przejeżdżało do pokoju dziennego, tak że Młody cały czas był na oku. Mogłabym nie mieć płóz ale kółka były niezbędne.
Nie będę Ci wklejać mojego łóżeczka bo jest z Drewexu a rozumiem, ze tej firmy nie bierzesz pod uwagę

lizka Wysłany: 2011-09-07, 17:40   

U nas lozeczko mialo krotka kariere.. pomimo tego ze Maciek praktycznie od urodzenia sypial w lozeczku (nigdy z nami).
Mielismy łóżeczko Klupsia z szuflada, 3 poziomami i wyjmowanymi szczebelkami..
Maciek przeniosl sie do doroslego lozka w wieku 15 miesiecy.
W lozeczku ze szczebelkami mialam obawe ze wypadnie mi gora.. ze szczebelkami (wyjsciem) sobie nie radzil.. bo przez szuflade zejscie bylo dla niego za wysoko.. szuflada tez wg mnie zbedna.. kurz mi sie na jjej przykryciu zbieral, wiec co tydzien rozkrecalam lozeczko (trzeba bylo odkrecic stelaz pod materac aby dostac sie do przykrycia szuflady i to wyczyscic :masakra:
Poziomow uzywalam dwoch pierwszy i opstatni, srodkowy pominelismy.. przy czym w okolicach roku przerzucilismy sie na lozeczko turystyczne bo ze wzgledu na wzrost malego obawialismy sie ze wyskoczy nam gora (lozeczko z szuflada jednak wydaje mi sie nizsze niz normalne)..

podsumowujac kupujac dla kolejnego dziecka kupie zwykle derwniane 60x120 jak najtansze i z 2 poziomami.. moze byc bez zadnych bajerow :cool2:

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

kotetsu Wysłany: 2011-09-08, 09:32   

2-3 poziomy - środkowy poziom moim zdaniem zbędny, używaliśmy go bardzo krótko, bo tylko Witek nauczył się siadać to siedząc kawałek głowy mu wystawał i się bałam, że jakoś się podciągnie na szczebelkach i głową zanurkuje.
Szuflada - nie mam, ale dlatego, że sie nie mieściła, tzn. łóżeczko stoi w rogu, pewnie by się przydała.
Mam opcję z opuszczanym bokiem i za chińskiego boga nie pamiętam po co :rotfl:
Witek trochę się obija o szczebelki, czy czasem mu się łapka zaklinuje, ale nie bardzo to bardziej chyba od dziecka zależy. A wtedy częściowo ochraniacz może pomóc.
Kółek ani płóz nie mam, co do kółek to pewnie zależy od tego czy chcesz się z nim przemieszczać, ja nie widziałam takiej potrzeby, bo łóżeczko stacjonarne wybitnie.
Plastik na ramie bardzo sie przydaje.
Dla mnie ważne było, żeby było w miarę solidne - w sklepach, może to kwestia skręcenia, latały strasznie, a dzieci potrafią podskakiwać w nim :masakra:
Co do zamienianego w większe, to cały czas liczę, że zanim młodego będziemy na bardziej dorosłe chcieli przesiąść to mieszkanie zmeinimy i dostanie swój pokój, będzie można nowe kupić :hyhy:

Alfa Wysłany: 2011-09-08, 10:14   

kotetsu napisał/a:
Mam opcję z opuszczanym bokiem i za chińskiego boga nie pamiętam po co

to bardzo dziekuje za tą informacje. I moje poszukiwania na razie zawieszone, gdyz dostane łóżeczko spadkowe w idealnym stanie. Wypróbuje sobie i ocenie.

A taki plastik na rane mozna osobno dokupic?

Odpowiedz do tematu