Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Rośliny cebulkowe
Autor Wiadomość
xena Wysłany: 2012-02-13, 11:21   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

wyciągam :)

Co robicie z cebulami, które teraz kwitną w doniczkach? Mam sporo hiacyntów i szafirków i zastanawiam się, czy jak je przesuszę (po przekwitnięciu) i wsadzę do ziemi (jesienią?), to na nowo wypuszczą kwiaty, czy nic z nich nie będzie?

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

xena Wysłany: 2012-08-31, 10:07   

Małe info dla lubiących wiosenne kwiaty :)
W Biedronce są teraz cebule tulipanów, hiacyntów, narcyzów po niecałe 4zł
Sama nabyłam i wyglądają na dorodne i zdrowe.

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

Brzoza Wysłany: 2012-09-01, 07:07   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja też wczoraj kupiłam 4 różne. Wyglądają ok.

:serce: :serce:

gustawa Wysłany: 2012-09-02, 11:06   

Ja już miałam nie dosadzać nic więcej ale nie umiałam się oprzeć i kupiłam dziś jeszcze 100 cebulek krokusów. :cool2:

Tylko się zastanawiam czy na ich sadzenie jeszcze nie za wcześnie?

Ptysiowo

xena Wysłany: 2012-09-03, 06:06   

gustawa napisał/a:
Tylko się zastanawiam czy na ich sadzenie jeszcze nie za wcześnie?

Zdecydowanie jeszcze za wcześnie.
Ja planuję sadzenie po połowie września. I mam zamiar wyrobić się do przymrozków, bo trochę tego się nazbierało :oczami:

gustawa Wysłany: 2012-09-12, 18:56   

xena napisał/a:

xena, ciągle zapominam podziękować za odpowiedź. Zważywszy, że wczoraj u mnie 30 stopni było to niewątpliwie trochę za ciepło na sadzenie krokusów ;)

Ptysiowo

xena Wysłany: 2012-09-13, 09:39   

gustawa napisał/a:
xena napisał/a:

xena, ciągle zapominam podziękować za odpowiedź. Zważywszy, że wczoraj u mnie 30 stopni było to niewątpliwie trochę za ciepło na sadzenie krokusów ;)

;)

Agola Wysłany: 2012-10-18, 09:02   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

wszelkie szafirki i hiacynty koniecznie do ziemi - w sumie robi to się już we wrześniu, ale nawet te doniczkowe wyrosną na wiosnę i ładnie ukwiecą ogród. Ja tak robie od lat i mam wiele kolorów hiacyntów pozostałych z tych doniczkowych.

reklama jest platna/carol

Blutka Wysłany: 2013-09-03, 13:15   

Starsza Kobieta

Gdzie kupujecie cebulki? Macie sprawdzonych sprzedawców?
Zbliża się pora sadzenia cebul, mam ambitne plany, ale nie chcę się naciąć. Rok temu kupiłam cebulki w Lidlu - wszystkie wzeszły i w ogóle - wspaniale wyszło. Ale chciałabym kupić w tym roku jakieś bardziej "unikatowe" kolory tulipanów i innych takich, ale nie wiem, gdzie kupować bezpiecznie (bo jak wsadzę sto cebul różnokolorowych, a wiosną się okaże, że wszystkie tulipany są w jednym kolorze, to się wścieknę ;) ).

Alma_ Wysłany: 2013-09-03, 13:38   

Starsza Kobieta

gustawa napisał/a:
Ja mam cały trawnik w krokusach. Je uwielbiam najbardziej. Jako, że ilość cebulek idzie w setki, to nigdy nie bawiłam się w wykopywanie i jakoś mają się całkiem nieźle i mam wrażenie, że z roku na rok jest ich więcej.

O, to na pewno odgapię ;)

A wkopujecie bezpośrednio w ziemię?
I wykopujecie potem?

Czy takie koszyczki się do czegoś nadają?

gustawa Wysłany: 2013-09-04, 05:44   

Alma_, koszyczki mają sens jak masz ogródek w którym jest dużo nornic, kretów i innych cebulkożerców. Ja sadzę bez takich bajerów. I nie wykopuję bo mi się nie chce ;)
W górach też ich nikt nie wykopuje a jak ładnie kwitną :cool2:

Ptysiowo

Blutka Wysłany: 2013-09-04, 05:46   

Starsza Kobieta

Ja też sadzę bez koszyczków i też nie wykopuję (zwłaszcza, że w sumie po tym roku to tych cebulek to będzie ze dwieście ;) ). Jak coś mi zeżre nornica, to trudno, wszystkich nie zeżre przecież. :P

Alma_ Wysłany: 2013-09-04, 05:59   

Starsza Kobieta

W sumie racja. Poza tym kupiłam wlasnie 500 cebulek, więc chyba dam sobie spokój z koszyczkami ;)

asienka.s Wysłany: 2013-09-06, 14:18   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Blutka napisał/a:
Gdzie kupujecie cebulki? Macie sprawdzonych sprzedawców?
Zbliża się pora sadzenia cebul, mam ambitne plany, ale nie chcę się naciąć. Rok temu kupiłam cebulki w Lidlu - wszystkie wzeszły i w ogóle - wspaniale wyszło. Ale chciałabym kupić w tym roku jakieś bardziej "unikatowe" kolory tulipanów i innych takich, ale nie wiem, gdzie kupować bezpiecznie (bo jak wsadzę sto cebul różnokolorowych, a wiosną się okaże, że wszystkie tulipany są w jednym kolorze, to się wścieknę ;) ).

W zeszłym roku kupowałam cebule na sztuki w sklepie ogrodniczym. Wybierałam tylko białe, fioletowe, brzoskwiniowe i różowe, a i tak trafiły mi się czerwone :zdegustowany:
I wychodziły drogo, bo po 1,5-2 za sztukę. Wg teściowej miały w ogóle nie wzejść, bo na działce jakiś szkodnik zjadający tulipany i inne cebulowe jest, wzeszły wszystkie (krokusy i mini hiacynty też) :hyhy:
Dlatego w tym roku kupiłam już 50 cebul i chyba jeszcze dokupię :rotfl: Kupowałam w Biedronce i OBI. W Biedrze były po 3,99 za 8 szt. Wzięłam Super Parrot, Elegant Lady i Queen of Night.

W OBI były po 4,99/5 szt, 12,99/12 szt i z tych brałam. Mam Blue Parrot, Montreux i Salmon Parrot.
Były też paczki po 34,90 za 60 sztuk tulipanów zwykłych lub podwójnych. Tylko w tych paczkach był miks kolorów, więc nie brałam, bo bałam się samych żółtych i czerwonych :zawstydzony:

Ja cebule wsadzam od razu w ziemię, później wykopuję. Tylko ja później wsadzam w to miejsce inne rośliny. Krokusy mam w skalniaku, też wykopywałam cebule, ale tym razem chyba zostawię. :)

Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę krokusów w internecie? :)

Wiktor w fundacji

zaraza Wysłany: 2013-09-09, 18:31   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

gustawa napisał/a:
Ja mam cały trawnik w krokusach. Je uwielbiam najbardziej. Jako, że ilość cebulek idzie w setki, to nigdy nie bawiłam się w wykopywanie i jakoś mają się całkiem nieźle i mam wrażenie, że z roku na rok jest ich więcej.

Trawnik w krokusach to moje marzenie ale mam wątpliwości dotyczące aeracji i koszenia.
Nic się z cebulkami nie dzieje?

Odpowiedz do tematu