Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Sale weselne - polecane
Autor Wiadomość
Anetuś Wysłany: 2010-05-10, 13:06   

Poważnie uzależniona
bon chic bon genre:)

Jak do nas trafilas?: step by step
sandra24, widziałaś wpis Alix na pierwszej stronie tego wątku? Punkt 3.?
"3. proszę o wypowiedzi tylko osoby przez jakiś czas już związane z forum (posty osób niezwiązanych z forum będą kasowane)"
:zdegustowany:

Dreamgirls

nirwanaa Wysłany: 2010-10-07, 11:10   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Dom Gościnny Zalewskich Parzniew (namiot)
http://www.cyrk-zalewski.com.pl/dg.html
1) Rok 2010 wrzesień
2) Wrażenie:
To była jedna z dwóch sal, którą obstawiałam. Nie żałuję, że się zdecydowałam.
3)Umowa
Zgodnie z umową mieliśmy zagwarantowane 5 dań ciepłych (pierwsze i drugie idą na raz, jako zupa i drugie) i przystawki, napoje niealkoholowe bez ograniczeń, ciasta +kawa+herbata, przywitanie chlebem i solą, toast z szampana na początek. Oraz pokój dla nowożeńców. :hyhy:
Dodatkowo "niespodzianka" od Cyrku Zalewskich w postaci krótkiego pokazu cyrkowego - zrobiła wrażenie. :hyhy:
Zadatek 3000 PLN płatny przy podpisaniu umowy - do zwrotu i ewent. rozliczenia po weselu rano (zamówienie dodatkowych pokojów, tortu weselnego, dodatkowych nakryć dla gości).

3)Wystrój sali
Dekoracja sali była fajna, chociaż w ferworze przygotowań zapomniano powiesić nam "serduszka" za plecami pary młodej. Mówi się trudno.
Minus za parkiet - trochę nierówny i kilka razy omal nie wywinęłam orła.
Pod koniec wesela była awaria ogrzewania i niestety w sali zrobiło się zimno (w ramach przeprosin upuszczono nam sporo z ceny)
W czasie imprezy wiele osób spontanicznie dosiadło się ze swoimi krzesełkami do stolika pary młodej - organizatorzy szybko więc uprzatnęli nadmiarową dekorację z tego stołu, aby można było już razem zjeść kolejny ciepły posiłek.
4) Wielkość sali.
Ponieważ wesele było na niecałe 90 osób przesunęli ruchomą ścianę, w stronę parkietu, żeby nie robic wrażenia pustej sali.

Jedzenia zostało nam sporo - zwłaszcza z tych ostatnich dań. Dostaliśmy wszystko w styropianowych pojemniczkach do domu. (dobrze że teściowa wzięła z domu dwa duże słoiki, bo niestety nie było w co przelać barszczu czerwonego).
Nasz alkohol, który nie został wypity podczas imprezy został też zwrócony - każda jedna butelka.

My

anonimka Wysłany: 2011-02-15, 19:56   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Firma: Hotel/'Restauracja DaVinci, Czernikowo, ul. Toruńska 22
Data imprezy: 5/6 lutego 2011
miejsce imprezy: hotel da vinci

Opis: Sala cudna, wszystkim bardzo przypadła do gustu, trochę mało miejsca do tańczenia, ale daje rade - dużym plusem jest fakt, że wzdłuż dłuższej ściany przy miejscu do tańczenia jest sofa, na której można przysiąść i chwilę odsapnąć po szaleństwach na parkiecie. Na początku, gdy wszyscy tańczyli poloneza na parkiecie był lekki zaduch, ale po uruchomieniu wentylacji/klimatyzacji było już całkiem przyjemnie. Fajnym rozwiązaniem jest fakt, ze dj/orkiestra mają miejscówkę na podwyższeniu, więc w miarę widzą, jak ludzie się bawią.

Jedzenie pyszne, dużym atutem naszego wesela (wspominanym przez gości :hyhy: ) była zupa grzybowa (którą sami zaproponowaliśmy zamiast rosołu). Mama twierdziła, że w daniach brakowało typowej sztuki mięsa, tj. schabowego lub innego czegoś, ale wszyscy za to wychwalali kaczkę. Fajnym akcentem były również zimne przekąski - wędliny i rybki z własnej wędzarni.
Jedzenia w bród, zostało nam naprawdę sporo. Wesele było na 66 osób, po nim zostało nam 8 nietkniętych w trakcie wesela tac z galaretami, wielka blacha mięs obiadowych, sporo galaretek, klopsików, sałatek, popakowanych w styropianowe pudełka.

Sala na wyposażeniu ma krzesełka dla małych dzieci a obok miejsca dla obsługi muzycznej jest również kącik zabaw (to akurat zobaczyłam jak już wszyscy goście się zmyli i rozmawialiśmy z dj-em i wodzirejem :P )

Toalet sporo, eleganckie/zadbane.
Obok jednej z toalet palarnia, dym nie dochodził do tych, którzy nie palą.

Wystrój sali - nie był szczególnie potrzebny, sala jest nowa, dobrze, solidnie zaprojektowana, w stylu nowoczesnym/minimalistycznym. Efektownie na zdjęciach wygląda bar :P . Na stołach mieliśmy jedynie organzę, serwetki i zastawę firmową restauracji. Przed nami (parą młodą) stał niewielki niestraszący stroik, za nami wisiała również jakaś dekoracja. Plusem było to, że ściana za nami była cała szklana/ była oknami.
Minus - stoły były ustawione zbyt blisko ściany, musiałam zadzierać kieckę, żeby nie haczyć o kaloryfery. Częściowo jest to jednak wina wprowadzonych przez nas zmian w rozstawieniu stołów.
Ustawienie stołów - podkowa niesymetryczna (w naszym przypadku)

Dobrym rozwiązaniem był szwedzki bufet z ciastami (przy jednej ścianie) i blisko położony stół z termosami na kawę i herbatę bez limitu - goście bardzo to sobie chwalili, że nie musieli prosić kelnerek o napoje.

Przed salą spory parking, zmieścił się autokar i kilka samochodów gości.

Sala była idealna na taką ilość osób, więcej to byłoby już tłoczno. Chociaż podobno planowane jest tam w sierpniu sporsze wesele :)

w swoim zakresie załatwialiśmy tort, ciasta, owoce i alkohol (jest dostępna opcja all inclusive, +40zł/osobę). Minusem (dla niektórych) jest fakt, że ciasta muszą być zakupione na rachunek/paragon (nie mogą być pieczone przez ciotki/babcie), a alkohol musi być z akcyzą.
DOdatkowo można też zamówić np. stół wiejski, talerz serów itp.

Menadżerka potrafi dogadać każdy szczegół, i znaleźć rozwiązanie każdego problemu Młodej Pary (choć trochę nerwów też może przy tym być :P )
Elastycznie co do posiłków - miałyśmy dwie wegetarianki, dostały inny posiłek na obiad, były zadowolone. :)
Wszystkie ustalenia były z menadżerką, na miejscu w czasie wesela i przy rozliczeniu była jej siostra.

Gratis do wesela był apartament dla Nowożeńców. duuuży :)
I w pokoju butla Igristoje :hyhy:

Prócz tego dostępnych kilka pokoi, goście bardzo je sobie chwalili (Ci, którzy tam nocowali), cena za pokój 130-150 zł.

Każdej Parze Młodej z czystym sercem możemy polecić tą salę :)

( )

melamela Wysłany: 2011-06-09, 20:36   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
KM

Lorien napisał/a:
Nazwa sali: Sala Bankietowa "Królewska"
Adres (oraz link, jeśli jest): Jabłonna, ul.Królewska 7 www.salabankietowa.pl
Na ile osób: 110 przy okrągłych stolikach, 140 przy prostokątnych
Termin wesela: 20.09.2008
Cena oraz co było w nią wliczone: 210/os. w tym były 4 posiłki na ciepło (w tym pierwszy dwudaniowy), bardzo dużo zimnych przystawek, 2 słodkie stoły z ciastami,deserami i świeżymy owocami, bufety z kawą i herbatą, napoje zimne, pokrowce na krzesła oraz obsługa kelnerska (service charge). Do wyboru jest kilka menu w różnych cenach, a menedżer jest otwarty na dyskusje co do zmian w menu. Dodatkowo można wykupić: stoł wiejski, fontanny z czekolady, pokazy barmańskie, fajerwerki, pieczonego dzika etc. etc. - co dusza zapragnie.
Krótka opinia: Absolutnie świetne miejsce na wesele - piękne nowoczesne, a jednocześnie eleganckie wnętrze, obsługa na najwyższym poziomie, pyszne jedzenie i ogromne porcje. Okragły parkiet ze szklaną kopułą, zaplecze noclegowe (7 pokoi). Przed salą stoliki z parasolami, kawałek dalej kolejne + fontanna i duży parking dla gości. Niestety jedyny minus to niezbyt zachęcające otoczenie - tyły jakiegoś zaplecza budowalnego (?) - ale jak się juz wejdzie na teren Królewskiej to nikt nie zwraca na to uwagi. Menedżer sali jest bardzo otwartym i sympatycznym człowiekiem, który czuwa nad weselem od poczatku do końca, spełniając życzenia młodych, którym nie pozostaje nic innego jak się cudownie bawić. Wszyscy goście są zachwyceni - serdecznie polecam!

Potwierdzam i podpisuje sie pod ww opnia ....Sala jest rewelacyjna...Elegancka sala w swietnym guscie , bardzo elegancka zastawa , piekne dekoracje i wszystko na tip -top...Nie ma kiczu, nie ma rzezb w ksztalcie "sikajacego aniolka" i innych tego typu rewelacji, ktorymi dekoruje sie sale lub tez jej otoczenie ;-)....Sala Krolewska jest po prostu boska...Menadzer bardzo komunikatywny, zaangazowany, otwarty i starajacy sie pomoc...Piekny parkiet w ksztalcie kola a nad nim antresola...Parkiet drewniany co rowniez nie pozostaje bez znaczenia ... Dla mnie rewelacja...Wesela w soboty organizowane sa dla min. 100 osob, a piatkowe dla min. 80 osob...

Szczypior_299 Wysłany: 2011-06-27, 17:37   Sala Magnacka Nieporęt
Pampersa mi dali i nowym nazwali

opinia została usunięta.
Ostatnio zmieniony przez carol 2011-06-27, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  

carol Wysłany: 2011-06-27, 17:46   

Starsza Kobieta

Szczypior_299, usuwam Twoj wpis. Na pierwszej stronie:
Alix napisał/a:
3. proszę o wypowiedzi tylko osoby przez jakiś czas już związane z forum (posty osób niezwiązanych z forum będą kasowane)

melamela Wysłany: 2011-06-28, 07:44   
KM

melamela napisał/a:
Lorien napisał/a:
Nazwa sali: Sala Bankietowa "Królewska"
Adres (oraz link, jeśli jest): Jabłonna, ul.Królewska 7 www.salabankietowa.pl
Na ile osób: 110 przy okrągłych stolikach, 140 przy prostokątnych
Termin wesela: 20.09.2008
Cena oraz co było w nią wliczone: 210/os. w tym były 4 posiłki na ciepło (w tym pierwszy dwudaniowy), bardzo dużo zimnych przystawek, 2 słodkie stoły z ciastami,deserami i świeżymy owocami, bufety z kawą i herbatą, napoje zimne, pokrowce na krzesła oraz obsługa kelnerska (service charge). Do wyboru jest kilka menu w różnych cenach, a menedżer jest otwarty na dyskusje co do zmian w menu. Dodatkowo można wykupić: stoł wiejski, fontanny z czekolady, pokazy barmańskie, fajerwerki, pieczonego dzika etc. etc. - co dusza zapragnie.
Krótka opinia: Absolutnie świetne miejsce na wesele - piękne nowoczesne, a jednocześnie eleganckie wnętrze, obsługa na najwyższym poziomie, pyszne jedzenie i ogromne porcje. Okragły parkiet ze szklaną kopułą, zaplecze noclegowe (7 pokoi). Przed salą stoliki z parasolami, kawałek dalej kolejne + fontanna i duży parking dla gości. Niestety jedyny minus to niezbyt zachęcające otoczenie - tyły jakiegoś zaplecza budowalnego (?) - ale jak się juz wejdzie na teren Królewskiej to nikt nie zwraca na to uwagi. Menedżer sali jest bardzo otwartym i sympatycznym człowiekiem, który czuwa nad weselem od poczatku do końca, spełniając życzenia młodych, którym nie pozostaje nic innego jak się cudownie bawić. Wszyscy goście są zachwyceni - serdecznie polecam!

Potwierdzam i podpisuje sie pod ww opnia ....Sala jest rewelacyjna...Elegancka sala w swietnym guscie , bardzo elegancka zastawa , piekne dekoracje i wszystko na tip -top...Nie ma kiczu, nie ma rzezb w ksztalcie "sikajacego aniolka" i innych tego typu rewelacji, ktorymi dekoruje sie sale lub tez jej otoczenie ;-)....Sala Krolewska jest po prostu boska...Menadzer bardzo komunikatywny, zaangazowany, otwarty i starajacy sie pomoc...Piekny parkiet w ksztalcie kola a nad nim antresola...Parkiet drewniany co rowniez nie pozostaje bez znaczenia ... Dla mnie rewelacja...Wesela w soboty organizowane sa dla min. 100 osob, a piatkowe dla min. 80 osob...

Dokladnie - otoczenie "BANIETOWEJ - KROLEWSKIEJ " to jedyny minus - jedyna rzecz do ktorej mozna sie przyczepic ... Budynek jest schowany miedzy jakies hurtownie czy cos w tym stylu i znajduje sie przy malenkiej uliczce...Jesli ktos marzy o podjechaniu pod sale dlugim bialym limo ...to kierowca moze miec maly problem z manewrowaniem ....Ale moim zdaniem wyglad sali oraz jakosc tego co oferuje ' Krolewska" rekompensuje te niedogodnosc ....Dodatkowy plus w mojej ocenie to bardzo fajny teren obok budynku " krolewskiej " - jest tam idealne miejsce na poprawiny na swiezym powietrzu...Jest fajna altana w otoczeniu zieleni ...nam menadzer proponowal wlasnie poprawiny w tym miejscu ...Ale dosc tego chwalenia bo wpis zostanie jeszcze uznany za reklame ;-))

Licho Wysłany: 2012-05-23, 16:40   

Forumowy wyjadacz

Byłam w sobotę na weselu - wesele co prawda nie moje, ale może się komuś przyda, bo opcja szukaj powiedziała, że o tej sali jeszcze nie było.
Ale jakbym w sposób drastyczny naruszała regulamin, to proszę usunąć.

Firma: Dworek Marzenie
Data imprezy: maj 2012
Miejscowość: Strachowo (okolice Płońska)

Szczegółów finansowych nie znam.
Liczba osób gdzieś 160-180. Przypuszczam, że jakby się kto uparł to weszłoby więcej.

Sala wizualnie - bliźniaczka Baśniowej :hyhy: (mówię o dużej sali)
Czyli stoły z boku, okrągły parkiet, podwyższenie dla orkiestry, (i o ile dobrze pamiętam w odróżnieniu od Baśniowej, bo tam była kanapa, żeby usiąść) - bar i wiejski stół. Oddzielnie stały również termosy z kawą i wrzątkiem do herbaty, oraz dodatkowe owoce i ciasta (część stała na stołach)

Jedzenia było bardzo dużo. Zazwyczaj na weselach są dwie potrawy do wyboru. Tutaj były (przy każdym posiłku) praktycznie dwie dla każdego. Nie mogę powiedzieć, że pyszne, bo były bardziej i mniej udane - jednego posiłku w ogóle nie zjadłam bo pływał w tłuszczu. Ale może to moje osobiste odczucie. Generalnie kuchnię oceniam w przedziale od zjadliwe do niezłe. Ciasta bez zachwytów. Tort bardzo smaczny (na smak - śmietanowo - cytrynowy - palce lizać, nie był za słodki ani mdły). Wygląd tortu skromny i gustowny.

Obsługa kelnerska bardzo przyzwoita. Miałam wrażenie, że mógłby być jeden kelner więcej (był jeden stały kelner na stół + 1 roznoszący alkohol). Ale generalnie nie można było narzekać. Kelner natychmiast reagował na prośby (o przekierowanie klimatyzacji - wiało prosto na nas), wymiana talerzy czy sztućców przebiegała prawie niezauważalnie. Nie zauważyłam też, aby w którymkolwiek momencie zabrakło alkoholu czy zimnych napojów.

Przed salą duży parking. Były i samochody i autokar - nie zauważyłam jakiegoś tłoku.

Palarnia była wydzielona przed salą, bezkolizyjnie dla osób niepalących które chciały się przewietrzyć. Przed salą były również drewniane stoły i ławy.

Ogólnie ode mnie mocna czwórka. Największy minus to ciepła wódka.

:police:

Aniucha Wysłany: 2012-09-18, 13:43   

jagosia: jak ta sala się nazywa?

Aniucha Wysłany: 2012-09-19, 06:35   

Proszę o informację (bieżące) dotyczącą sali bankietowej "Królewska" w Jabłonnej tzn. czy porcje serwowane są wystarczające (bo znalazłam opinnie że są skromne i do tego nie dobre) i nie wiem co o tym myśleć. Czy parkiet nie jest za mały itp. Z góry dziękuję

radiowiec_wawa Wysłany: 2013-03-12, 22:28   Re: Hawełka na Wiejskiej

Cytat:
Witam, proszę o opinię dot. restauracji Hawełka na Wiejskiej. Zaplanowaliśmy tam nasze przyjęcie weselne :)

Wszystko fajnie ale, trzymajcie kciuki żeby w dniu wesela nie zwołano nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, wtedy z wesela nici, w Hawełce urzędują Państwo Posłowie :)

No i jest drobny problem z racami w torcie, włączyły się czujniki dymu, przybiegła Straż Marszałkowska i było gorąco, ale różne kulinarne gratisy dla Panów strażników temat rozwiązały :)

Generalnie innych przygód brak, weselicho było z przytupem i wszystko działało.
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2013-03-18, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

Buniówa Wysłany: 2013-07-11, 13:37   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Hotel Arkadia Royal

1) Data: 6.07.2013
2) Wrażenie:
Trafiliśmy tam po tym jak nasza sala zbankrutowała i był to strzał w 10!
3)Umowa
Bardzo prosta (my dopisywaliśmy dodatki na które się umawialiśmy w obawie przez komplikacjami przy płatności po weselu). Zadatek płaciliśmy 2000 zł

3)Wystrój sali
Sala jest nowa, bardzo strojna i nie potrzebowała już wystroju - idealna do robienia zdjęć (słowa naszego fotografa)
4) Wielkość sali.
Idealna na nasze 100 osób.

Jedzenie było przeeepyszne, dużo. Alkohol właściciel brał z hurtowni i płaciliśmy tylko za otwarte butelki. Hotel poszedł nam bardzo na ręke przygotowując menu pod naszych gości nie jedzących wieprzowiny. Mieliśmy też stolik tunezyjski (zamiast wiejskiego :P ).

Cza_net Wysłany: 2013-08-12, 19:03   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: z gimbli
Ja bardzo polecam Lawendowy Pałacyk k. Blonia, http://www.lawendowypalacyk.pl/#
Troche na uboczu, ale bardzo urokliwe miejsce.
Jedzenie, pokoje, obsługa super. Piękny ogród.
Nagłosnienie średnie, ale to chyba była wina zespołu nie sali.
Kosztów nie znam, byłam gościem. Managerka/właścicielka doglądała wszystkich szczególow i trzymała się ustaleń - tak twierdzili Panstwo młodzi ;) .

Bylam tez niedawno w Hotelu Hrabskim w Falentach - rownież dobrze wspominam, ale jedzenie bylo po prostu OK - mogłoby byc ciut lepsze. Ale inne - sala, wystrój, otoczenie, obsługa, dekoracje, stól z owocami - bardzo mi się podobały.

Jakbym miała porównać to Lawendowy ocenie na 6, a Hrabski na 5 ;) .

Buniówa, a Ty piszesz o Hotelu Arkadia w Warszawie przy Radzyminskiej?

[/url]

ciuszki małe i większe

Buniówa Wysłany: 2013-08-29, 14:51   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja pisałam o hotelu Arkadia przy Czecha.

diablica Wysłany: 2014-07-12, 20:02   

Net włączony- gar z zupą spalony

Czy ktoś zna sale weselna Pod Aniołami i może podzielić sie wrażeniami ?

Zbieram info dla znajomych

Odpowiedz do tematu