Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przetwory - wątek zbiorczy ogórkowo-pokrewny
Autor Wiadomość
Fall Wysłany: 2014-08-23, 21:59   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.
Juz nie wiedzialam co mam zrobic z cukinia... przez przypadek trafilam na przepis na keczup z cukinii (troszke inny przepis niz ten podany przez Behemota + modyfikacje wlasne;) ) i wielki zaskok! PYCHA. Reszte cukinii tez tak spozytkuje ;)
No i kilka sloikow sliwek z cynamonem i galka muszkatolowa - mega swiatecznie sie robi podczas jedzenia ;)

Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka

Malgosia_S Wysłany: 2014-08-24, 22:14   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Ja dzis zrobilam kolejna porcje buraczkow z papryka i cebula. A w planach mam jeszcze papryke konserwowa. A te ogorki z zalewie musztardowej to robicie z tego przepisu na pierwszej stronie?

kem Wysłany: 2014-08-25, 09:05   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Fall, możesz podać przepis na ten ketchup z cukinii? Mam w domu ilości nie do przejedzenia i muszę coś z tym zrobić.

zybulowa Wysłany: 2014-08-25, 09:09   

Net włączony- gar z zupą spalony

Nabla napisał/a:
zybulowa, male te patisony czy duze? Bo takie malenkie to marynowac, jak grzybki. Duze - traktowac jak cukinie.

Dzięki Nabla. Patisony miałam duże wiec powędrowały do lecza( w zastępstwie za cukinie).

Do spiżarki doszło 20 słoików buraczków z papryką ,plus 20 sałatki z pomidorów,kapusty,marchewki. I co jakieś 3 dni robie po 5słoików soku z malin. W tym roku mam wysyp ostrężyn więc bedzie z nich i sok i dżem.

Kobiety nie tyją!! Zwiększają tylko erotyczną powierzchnię użytkową.

Fall Wysłany: 2014-08-25, 20:45   

kem napisał/a:
Fall, możesz podać przepis na ten ketchup z cukinii? Mam w domu ilości nie do przejedzenia i muszę coś z tym zrobić.

to byly przepisy, z ktorych korzystalam (bardzo podobne)
http://poradnikmagdy.blog...-z-cukinii.html
http://kuchnia-elexis.blo...nii-pyszny.html

W obu przepisach nalezy dodac 2 sloiczki koncentratu pomidorowego, ja dodalam wiecej tj. dodatkowe pol i taki przecier w kartoniku z Lidla. Dodalam tez mniej cukru, curry i chilli. Ale kombinacje smakowe mozna uskuteczniac w trakcie. Generalnie polecam powyzsze przepisy. Moja mama tez z nich skorzystala i jest bardzo zadowolona. I ja i ona zrobilysmy z dwoch porcji i obie bedziemy dorabiac jeszcze bo na biezaco strasznie szybko znika ;)

Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka

behemot Wysłany: 2014-08-26, 20:20   

A macie jakieś przepisy na przerobienie papryki na jakąś pastę/krem do słoików, która nadawałaby się potem do dodania np. do leczo, czy do zrobienia zupy paprykowej?

Najchętniej z pieczonej papryki, bo ostatnio skórki paprykowe u mnie nie przechodzą (ze względu na mojego męża :looka: )

A&R
blogowo
:police:

anonimka Wysłany: 2014-08-26, 20:39   

a może adźika?
http://rodzinna-kuchnia.b...zdjeciem-i.html
http://rodzinna-kuchnia.b...ez-zdjecia.html

( )

behemot Wysłany: 2014-08-26, 20:55   

anonimka napisał/a:
a może adźika?
http://rodzinna-kuchnia.b...zdjeciem-i.html
http://rodzinna-kuchnia.b...ez-zdjecia.html

Dzięki, brzmi smakowicie, więc pewnie kilka słoiczków zrobię, ale myślałam o czymś typowo paprykowym - z minimalną ilością dodatków, tak żeby zachować sam paprykowy smak.

A&R
blogowo

smoli Wysłany: 2014-09-13, 06:56   

Net włączony- gar z zupą spalony

Macie sprawdzony przepis na leczo do słoików? Bo ja swój wypróbowany gdzieś posiałam :kwasny:

Szymon & Igor

Targowisko: Zabawki 0-3 lata

Evvie Wysłany: 2014-09-13, 07:33   

Poważnie uzależniona

gustawa napisał/a:
A u mnie bulgocze śliwkowy czatnej. Kupiłam pseudowęgierki i zamiast robić przeciętne powidła z nich eksperymentuję z czatnejem. I smakuje obłędnie. Chyba zrobię jeszcze ;)

Gustawa, czy mogłabyś się podzielić przepisem na czatnej ? :padam:

Malgosia_S napisał/a:
Ja dzis zrobilam kolejna porcje buraczkow z papryka i cebula.

ten przepis też bym chętnie przygarnęła :padam:

:padam:

Aleksander 2006 Alicja 2008

behemot Wysłany: 2014-09-14, 17:19   

Chciałabym zrobić na zimę sos pomidorowy do spaghetti. Wiem, że pomidory minimalnie przerobione można przechowywać w słoikach, ale zależy mi na gotowym sosie, który wystarczy podgrzać i tyle...

Mam pewien przepis (sos z niego wychodzi dla mnie idealny, więc chciałabym wg niego zrobić zapasy), ale nie jestem pewna, czy taki sos uchowa się w słoikach przez zimę i ile powinnam go pasteryzować.

Składniki:
1 kg pomidorów
300 g cebuli
2 ząbki czosnku
100 g masła (do sosu na zimę masła bym nie dodawała, dopiero bezpośrednio przed podaniem z makaronem)
cukier, sól, pieprz
inne przyprawy wg uznania (ja dodaję cząber, oregano, tymianek)

Pomidory obrać ze skórki, pokroić na ćwiartki. Oddzielić pestki i sok. Sok z pestkami przetrzeć przez sitko i zachować. Cebulę i czosnek obrać, czosnek zmiażdżyć, a cebulę pokroić w kostkę i zeszklić na małej ilości masła. Do cebuli dodać pomidory i czosnek, smażyć 10 minut. Gdy warzywa się podduszą - zmiksować je. Dodać sok z pomidorów i gotować 5 minut. Doprawić sos cukrem, solą i pieprzem (potem dodaje się masło, dzięki któremu sos zyskuje fajny posmak).

Jak myślicie, taki sos nadaje się do słoików, czy nie bardzo?
Jeśli się nadaje, to ile go pasteryzować (pasteryzuję w piekarniku)?

A&R
blogowo

nitka82 Wysłany: 2014-09-14, 17:34   

Jak do nas trafilas?: przypadkiem
Robię sos pomidorowy w słoikach i bigos z cukinii z dodatkiem pomidorów i wszystko mi się zawsze przechowuje bez zarzutu w piwnicy.
Ja sosy zlewam gorące w słoiki, pasteryzuje ok 10 min od zagotowania ale pasteryzuję w garnku z wodą więc z piekarnikiem nie poradzę.

"Uda są zawsze dwa.Albo się uda,albo się nie uda..."
W.Cejrowski

behemot Wysłany: 2014-09-14, 17:39   

nitka82 napisał/a:
Robię sos pomidorowy w słoikach i bigos z cukinii z dodatkiem pomidorów i wszystko mi się zawsze przechowuje bez zarzutu w piwnicy.
Ja sosy zlewam gorące w słoiki, pasteryzuje ok 10 min od zagotowania ale pasteryzuję w garnku z wodą więc z piekarnikiem nie poradzę.

Dzięki za informację - "przecierpię" pasteryzację w wodzie, jeśli mówisz, że tak zrobione przetwory się uchowają. :)

A&R
blogowo

nitka82 Wysłany: 2014-09-14, 18:01   

Jak do nas trafilas?: przypadkiem
Nie ma sprawy.
Robię bardzo podobnie tylko daję więcej czosnku i podduszam go razem z cebulą na oliwie. Do przecieru ze swoich pomidorów dodaję też koncentrat pomidorowy i paprykę słodką ( sporo). To mi sos ładnie zagęszcza i mam od razu też sos do pizzy.

"Uda są zawsze dwa.Albo się uda,albo się nie uda..."
W.Cejrowski

Alix Wysłany: 2014-10-13, 11:41   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Przepraszam, nie czytałam całego wątku, mam tylko szybkie pytanie - Co można ukisić jak ogórki? W sensie najłatwiejszy możliwy przepis - słona woda, czosnek, koper, bez dodatkowych wariacji - buraki to wiem. Marchew? Pietruszkę? Seler korzeniowy? Coś innego?
... owoce...? :niepewny:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Odpowiedz do tematu