Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
dzieci niezwykle, adhd i pochodne
Autor Wiadomość
magdagee Wysłany: 2009-10-04, 21:23   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
lady_of_avalon napisał/a:
agnetta napisał/a:
ADHD wg najnowszych badań jest genetycznym zaburzeniem, dziedziczonym często po rodzicach, nie powinien więc na nią wpływać wypijany alkohol w ciąży. Kiedyś się o tym nie mówiło, a teraz zaczyna się diagnozować u dorosłych ADHD.

Natomiast w przypadku wypijanego alkoholu mówi się o FAS (to bardzo widoczne zaburzenia często występujące z upośledzeniem) lub FAE (znacznie łagodniejsza postać niż FAS, niestety jednak powoduje różne zaburzenia). Podobno nawet niewielkie ilości wypijanego alkoholu mogą wpłynać na uszkodzenia w mózgu dziecka. A zdarza się przecież, że lekarze wręcz zalecają kobietom ciężarnym lampkę czerwonego wina. Okazuje się, że alkohol jest jedną z najgorszych toksyn (gorszy niż narkotyki typu heroina czy kokaina).

Na pewno nie chodzi o FAS, dajcie spokój - ja tu pisze o 1- 2 epizodach wypicia paru drinków!
A artykuł na który się powołuję jest z 2006 roku i pisza tam że niezaobserowano u dzieci tych matek absolutnie żadnych odchyleń od normy pod względem zdorwia czy poziomu inteligencji, za wyjątkiem własnie temperamentu, zachowania i zdaje się piszą że "ewentualnego" podniesionego ryzyka ADHD, ale tego nie udowodnili...

a może w takim układzie chodzi o FAE jesli nie o FAS?
to wlasnie dotyczy kilku epizodów z piciem w ciąży, bo nie ma takiej ilosci alkoholu którą mozna uznać za bezpieczną w ciąży.FAE to fetal alkohol effects - czyli ktos kto nie ma pelnego FAS-u ale w trakcie ciązy byl narazony na jego działanie, takie osoby w dorslosci mogą miec problemu z rozumieniem, zachowaniami społecznymi a juz na pewno problemy z nauką.
Natomiast zgadzam się ze ADHD jest dziedziczone genetycznie i nie ma raczej wiele wpsolnego z alkoholem.

Mariuszek :)

adriana Wysłany: 2011-05-24, 13:17   

Starsza Kobieta

Dziewczyny, czy znacie jakieś miejsca w sieci gdzie znajdę informacji jak i gdzie szukać dobrego diagnosty z Gdańska w temacie zaburzeń ze spektrum autyzmu z naciskiem na zespół aspergera?

mama domowa
ArtAda

amst Wysłany: 2011-05-24, 14:10   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Czytam z ruchu traw...

adriana myślę że tu powinnaś znaleźć:
http://www.synapsis.waw.pl/

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

tirana Wysłany: 2011-05-24, 15:02   

adrianna skontaktuj się przez facebooka z Ewą Szmytkowską z Sopotu. To Pani z dorosłym autystycznym synem. Prowadzi fundację Dom dla Rain Mana. Wie, gdzie i do kogo uderzyć tam u Was. Może Ci polecić dobre miejsce do diagnozy itp. Możesz się powołać na mnie.

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

adriana Wysłany: 2011-05-24, 21:07   

Starsza Kobieta

Dzięki dziewczyny.

mama domowa
ArtAda

tirana Wysłany: 2011-05-25, 07:16   

To bardzo ważne byście trafili na dobry zespół diagnozujący.

adriana Wysłany: 2011-05-25, 10:45   

Starsza Kobieta

tirana napisał/a:
To bardzo ważne byście trafili na dobry zespół diagnozujący.

No właśnie też tak sobie myślę. Jak ogarnę bieżące sprawy okołozdrowotne z Najmłodszym to zacznę poszukiwania. Czy jest w ogóle realne zrobić to państwowo? :niepewny:

mama domowa
ArtAda

tirana Wysłany: 2011-05-25, 11:09   

Pytaj Panią Szmytkowską. Na pewno jest ale nie wiem jak z terminami... może być długi okres oczekiwania. Zachęcam Cię do jak najszybszego napisania do Ewy. W miedzy czasie ogarniesz sprawy bieżące (wierz mi i tak będziecie musieli czekać więc w ten sposób możesz skrócić ten okres i dostać wsparcie od Ewy, która już dzieści lat siedzi w temacie i na pewno będzie wiedziała gdzie Cię pokierować. Jakby co jestem dostępna na pw.

darkbulka Wysłany: 2011-05-28, 10:06   
Starsza Kobieta

adriana, mam kolezanke w pracy, ktora ma 12 letniego syna z orzeczeniem o zespole Aspergera. jesli chcesz, moge dopytac. wiem, ze chlopiec chodzil do przedszkola integracyjnego, teraz do szkoly. ma swoja terapeutke (w szkole, ktora z nim uczeszcza na lekcje). regularnie chodzi do psychologa. chlopiec ma tez adhd, z tego powodu przyjmuje lekarstwa.

darkbulka Wysłany: 2011-05-30, 16:05   
Starsza Kobieta

dopytalam.
kolezanka twierdzi, ze ten osrodek jest rewelacyjny
http://www.iwrd.pl/pl/dokumenty
przyjmuja dzieci przed 7r.z.

adriana Wysłany: 2011-07-04, 08:58   

Starsza Kobieta

No i się zgapiłam :( Nie załatwiłam tego przed urlopem a nie pomyślałam, że potem będą wakacje i przerwy urlopowe no i udało się mi zapisać na diagnozę dopiero na koniec sierpnia, z NFZ. Prywatne diagnozy dopiero od września ruszają ;(

Cytat:
adriana myślę że tu powinnaś znaleźć:
http://www.synapsis.waw.pl/

amst, oni tylko w warszawie działają...

mama domowa
ArtAda

awangarda w stylu retro Wysłany: 2011-07-04, 10:09   

Starsza Kobieta

adriana, mozesprobuj jeszcze tutaj- o ile juz nie probowalas:
http://www.spoa.org.pl/pl...o-diagnostyczny
http://autyzm.net.pl/

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

adriana Wysłany: 2011-07-16, 12:37   

Starsza Kobieta

awangarda w stylu retro, zapomniałam Ci podziękować co robię teraz :) Udało mi się zapisać jeszcze na lipiec!

mama domowa
ArtAda

awangarda w stylu retro Wysłany: 2011-07-17, 22:27   

Starsza Kobieta

ciesze sie bardzo :)

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

adriana Wysłany: 2011-07-20, 22:03   

Starsza Kobieta

My już po diagnozie. Młody Aspergera nie ma choć ma zaburzenia, które w tym zespole występują. No ale jeśli się nie nasilą (a będziemy nad tym pracować) to powinno się z czasem wszystko unormować i poukładać :)

mama domowa
ArtAda

Odpowiedz do tematu