Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
dzieci niezwykle, adhd i pochodne
Autor Wiadomość
tirana Wysłany: 2011-07-21, 04:23   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Świetna wiadomość. Cieszę się razem z Wami.

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

Bombka80 Wysłany: 2011-08-17, 11:30   

Net włączony- gar z zupą spalony

Bombka80 napisał/a:
Cytat:
Bombka80 :cool2: ja Cię zamorduję - mam do Orzesza rzut beretem a kiedyś szukałam znajomości tam. Powiedz mi, ile się czeka na przyjęcie? Czy współistniejące zaburzenia zachowania to nadal przeszkoda do przyjęcia?

Niestety nie wiem jak długo teraz się czeka na przyjęcie, bo od 4 miesięcy jestem na L4 i wypadłam z rytmu ;)

W każdym razie w tej chwili działają tam dwa oddziały:

Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych dla Dzieci i Młodzieży
Kryteria przyjęcia na Oddział:

* Wymagana dokumentacja:
-Skierowanie od lekarza pediatry, lekarza rodzinnego lub specjalisty (psychiatra, neurolog) wraz z rozpoznaniem wstępnym według ICD 10.
- Opinia pedagoga szkolnego/przedszkolnego i/lub wychowawcy.
- Wskazana opinia psychologiczna.
- Historia przebiegu dotychczasowego leczenia dziecka.
- Kopia orzeczenia o niepełnosprawności (jeśli dziecko ma stwierdzoną niepełnosprawność - nie jest wymogiem przyjęcia).
- Numer telefonu kontaktowego do rodziców/opiekunów prawnych.
- Kserokopia ostatniego świadectwa szkolnego.
* Dokumentację należy przesłać do sekretariatu.
* Ośrodek ma prawo do kwalifikacji pacjentów do leczenia w Oddziale, decyduje o skierowaniu na terapię w oddziale stacjonarnym, dziennym lub o odmowie przyjęcia.
* W uzasadnionych przypadkach zespół kwalifikacyjny może zadecydować o konieczności przyjęcia pacjenta wraz z opiekunem.
* Po rozpatrzeniu dokumentacji dziecka przez zespół kwalifikacyjny pacjent zostaje wpisany na listę oczekujących lub powiadomiony o odmowie przyjęcia.

Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci
Kryteria przyjęcia na Oddział:

* Wymagana dokumentacja:
-Skierowanie od lekarza pediatry, lekarza rodzinnego lub specjalisty (psychiatra, neurolog) wraz z rozpoznaniem wstępnym
- Opinia pedagoga szkolnego/przedszkolnego i/lub wychowawcy.
- Wskazana opinia psychologiczna.
- Historia przebiegu dotychczasowego leczenia dziecka.
- Numer telefonu kontaktowego do rodziców/opiekunów prawnych.
* Dokumentację należy przesłać do sekretariatu.
* Ośrodek ma prawo do kwalifikacji pacjentów do leczenia w Oddziale Dziennym, decyduje o skierowaniu na terapię lub o odmowie przyjęcia.
* Po rozpatrzeniu dokumentacji dziecka przez zespół kwalifikacyjny pacjent zostaje wpisany na listę oczekujących lub powiadomiony o odmowie przyjęcia.

I na 100% jest tak, że Ośrodek nie przyjmuje dzieci z zaburzeniami zachowania.

Mała aktualizacja: www.otnorzesze.pl Zapraszam do zapoznania się z ofertą medyczną Ośrodka.

elissa Wysłany: 2011-09-19, 12:21   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

No cóż, po kilku miesiącach nerwówki, chodzenia do różnych specjalistów i ja dołączam do mam dzieci niezwykłych z diagnozą Oli autyzm....
Na szczęście wysokofunkcjonujący i bez specjalnych trudnych zachowań, ale mamy stereotypie, trochę echolalii i pewną sztywnośc w zabawach...
Zawsze kibicowałam Tiranie, teraz proszę o kciuki za nas :niepewny:

iga Wysłany: 2011-09-19, 18:58   

Forumowy wyjadacz

elissa, trzymam kciuki :tulam: Macie szansę na regularną terapię? na wczesne wspomaganie?

Pietruszek doczekał się brata

agnetta Wysłany: 2011-09-19, 19:07   

Starsza Kobieta

elissa trzymam kciuki!

Nie jest łatwo, ale to skarb, dziecko niezwykłe ;)

G & J & B

tirana Wysłany: 2011-09-20, 05:02   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Elissa trzymam kciuki i służę wiedzą, doświadczeniem, wsparciem :kissing2:

"Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś, a więc musisz minąć.
Miniesz, a więc to jest piękne!" W. Szymborska

agamagdalenka
[Usunięty]
Wysłany: 2011-09-20, 18:00   

ja tez trzymam kciuki

elissa Wysłany: 2011-09-29, 04:31   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Ola jest w terapii od marca, zaczęła jeszcze przed uzyskaniem oficjalnej opinii na piśmie. Ma zajęcia z neurologopedą, z integracji sensorycznej, muzykoterapię, elementy ABA i zajęcia grupowe.
Mamy już orzeczenie o kształceniu specjalnym-w Warszawie czekaliśmy na nie od maja do września! Teraz właśnie przenoszę Olę do innego przedszkola, bo pierwotne wypięło się na nas po otrzymaniu opinii :zdegustowany:

Dziękuję za ciepłe myśli :padam:

zulam Wysłany: 2011-09-29, 08:46   

Starsza Kobieta

O to ja w temacie przedszkola napiszę - może sie komuś przyda. Jak dziecko ma z Poradni Psychologicznej zaświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego na czas edukacji przedszkolnej (ważne) to:
- jeśli jak w tym roku za rok "zerówki" są i w szkole (dla sześciolatków) i w przedszkolu (dla pieciolatków - to sie nazywa "obowiązkowe przygotowanie przed szkolne) mozna dziecko zostawić w przedszkolu tylko po napisaniu podania do dyrekcji, nie trzeba załatwiac żadnych dodatkowych papierów
- jesli w przyszłym roku wszystkie sześciolatki pójdą do pierwszej klasy, a pieciolatki zostaną w przedszkolach to jak wyżej
- jesli w przyszłym roku "wyrzucą" pięciolatki do szkół (a może tak być), czyli w szkole w "zerówce" beda i piecio- i sześciolatki to trzeba odpowiadnio wcześniej (koło stycznia - lutego) zacząć załatwiać w Poradni odroczenie, jesli sie chce dziecko zostawic w przedszkolu. Od razu powiem - nie jest łatwo je uzyskać.

Jak Wasze dzieci tego zaswiadczenia nie mają postarajcie sie je uzyskać, bo tylko ono jest podstawą o ubieganie sie o miejsce integracyjne (w przedszkolu, szkole), a nie samo orzeczenie.

Odpowiedz do tematu