Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
boli głowa..!
Autor Wiadomość
hela   Wysłany: 2011-12-03, 19:00   boli głowa..!

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Przyszłam do Was, bo może ktoś ma coś podobnego.. :zawstydzony:

Zmieniłam pracę, jest może większy stres, dużo roboty... Ostatnie tygodnie to totalna nerwówka, praca po godzinach itd. (ot, koniec toku - nic nienormalnego).
Ze 3 tygodnie temu miałam dzień z wielkim bólem głowy - ucisk na czubku, straszny ból. Mnie nigdy głowa nie bolała, więc był to dla mnie szok... :zawstydzony:

Od kilku(-nastu) dni dopadają mnie krótkie, kłujące niemiłosiernie bóle po prawej stronie, nad uchem. To tak jakby między skronią a uchem, w połowie. Częstotliwość? kilka razy na godzinę.. Dzisiaj do południa parę razy mnie złapało i po południu już spokój. No ale to powraca, martwię się bo nie mam pojęcia co to (o migrenie trochę czytałam i mi nie pasuje)...

Wiem, powinnam iść do lekarza.. ale nie mam za bardzo kiedy przy tym trybie życia... :masakra:
Jakieś podpowiedzi? :niepewny:

My <3

saskiia Wysłany: 2011-12-03, 19:14   

harpia2

jak ukłucie szpilką? króciutkie, ale bardzo mocne?

ja miałam takie bóle w dwóch przypadkach - jednym przy właśnie nerwówce, napięciu etc., drugim - po ekstrakcji ósemki.
w obu pomogły przeciwbóle oraz duuuużo witamin.
może to rzeczywiście stresowe jest, zmęczenie, gorzej się odżywiasz? organizm wypłukany z witamin i mikroelementów plus jakieś nerwobóle?

migrena to inna bajka.

hela Wysłany: 2011-12-03, 20:04   

saskiia napisał/a:
jak ukłucie szpilką? króciutkie, ale bardzo mocne?

Mniej więcej.. raczej ostrym, wielkim gwoździem... :masakra: Trwają parę/naście sekund. Czasem w odstępie pół minuty, czasem pół dnia - właśnie przed chwilą znów mnie dorwało...

saskiia napisał/a:
może to rzeczywiście stresowe jest, zmęczenie, gorzej się odżywiasz? organizm wypłukany z witamin i mikroelementów plus jakieś nerwobóle?

No właśnie stresu mi nie brakuje.. poza tym życiowym to praca.. Mam ucisk w mostku często, oddechu brakuje.. z tym odżywianiem się to też masakra..

Do końca roku mam małe szanse na podkurowanie się..
Jakie tabletki na takie bóle są najlepsze? Jestem zielona.. Aspiryna? :niepewny:

My <3

xmonixxx Wysłany: 2011-12-03, 21:14   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

ja też to miałam. mój lekarz w skrócie opisał to - z tego co pamiętam - jako nagłe wzrosty ciśnienia w powstałe na skutek stresu.
u mnie zamieniały się w klasyczne bóle migrenowe

Nabla Wysłany: 2011-12-03, 21:19   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Takie bóle zawsze miałam przy problemach z mięśniami karku - przy lekkim przeziębieniu przede wszystkim, po "przewianiu" itp.

Boli tak jak na obrazku:

i często towarzyszy temu gwałtowny skurcz karku z szarpnięciem głowy do tyłu. Przy zmianie temperatury (po wyjściu na dwór, wejściu do ciepłego budynku z mrozu) jest gorzej. Pomaga wygrzanie się i masaże.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

saskiia Wysłany: 2011-12-03, 21:43   

harpia2

Cytat:
Jakie tabletki na takie bóle są najlepsze? Jestem zielona.. Aspiryna? :niepewny:

trudno powiedzieć, co na Ciebie działa :) spróbuj przeciwbólowe brać (na mnie działa niemal wyłącznie ibuprofen) plus jakieś witaminy, może magnez?
ale może to to, o czym nabla pisze, więc najlepiej jak skonsultujesz się z lekarzem.

hela Wysłany: 2011-12-03, 21:56   

Nabla, Twój obrazek i lewa głowa z czerwoną plamą koło ucha to mój ból... :niepewny: Tyle, że kłuje tylko w tym miejscu, zero promieniowania..

Magnez łykam codziennie, bo skurcze w łydki mi wchodziły, trzęsawki miałam...
Ech... ja może jakieś uspokajacze sobie zapodam, skoro to ze stresu może być... :zawstydzony: :oczami:

My <3

hela Wysłany: 2011-12-04, 14:44   

Dzisiaj powtórka z rozrywki... W południe łyknęłam Ibuprom Zatoki, bo akurat tylko to poza aspiryną miałam w domu.
Nie bolało przez 3 godziny.. i znów to samo :masakra:

:rozpacz:

My <3

agni Wysłany: 2011-12-04, 20:00   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

ja proponuję neurologa, który zaleci szereg badań, może tomografię, może rezonans
mnie tak skierował i na przepływy i na masaże
w końcu trafiła z tabletkami
odkąd je biorę głowa bolała mnie może ze trzy razy, a tak to codzienne bóle, którymi byłam już potwornie zmęczona

:police:

hela Wysłany: 2011-12-05, 18:58   

Wróciłam od lekarza... do piątku mogę się leniwić i odpoczywać i kurować... Kaszlę jak stary gruźlik, ale jest ogólnie OK.
Na usilne moje zmuszenie doktorka, żeby wysłuchał gdzie i w jaki sposób boli mnie głowa - odbiłam się jak od ściany..

:mur:

Tylko liczyć, że jak złapię oddech to mi te bóle przejdą...
Jak nie.. to po weekendzie następna eskapada... do innego lekarza.. :masakra:

My <3

Evvie Wysłany: 2011-12-06, 10:32   

Poważnie uzależniona

hela mnie też dopadają bóle głowy od stresu w pracy. Ja biorę Kalms - tabletki uspokajające / wyciszające i jest o wiele lepiej.
A jak mimo tego mam "sądny dzień" to biorę Solpadeine (musujące) lub nurofen plus.

No i neurologa polecam.

Aleksander 2006 Alicja 2008

Kleo78 Wysłany: 2011-12-28, 11:31   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ojej, wiem przez co przechodzisz, bo tez kiedyś miałam takie okropne kłucie w czaszce. Było to nie do zniesienia. Oczywiście główna przyczyną był stres. Jak zmieniłam pracę - bole jak ręką odjął.

reklama jest platna

hela Wysłany: 2011-12-28, 19:28   

Miałam spokój ponad tydzień.. od wczoraj znów mnie łapią te kłucia... :rozpacz:
Jadę na urlop, jeśli po nim dalej to się będzie działo - idę do lekarza.. Ileż można... :masakra:

Kleo78 napisał/a:
Oczywiście główna przyczyną był stres. Jak zmieniłam pracę - bole jak ręką odjął.

Zmieniłam pracę na lepszą niedawno... Stres jest wszędzie.. :oczami:

My <3

awangarda w stylu retro Wysłany: 2011-12-28, 21:07   

Starsza Kobieta

hela napisał/a:
Stres jest wszędzie..
trzeba tylko nauczyc sie z nim radzic :zdegustowany:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Famke Wysłany: 2011-12-28, 22:24   

miałam podobnie - stres właśnie. Ból potworny - tak silny, że nie potrafiłam funkcjonować. Mój internista od razu wysłał mnie do neurologa, laryngologa i okulisty - wszystko na cito. Neurolog stwierdził wzmożone napięcie z jednej strony szyi (spowodowane stresem) - dostałam silne leki przeciwbólowe (tradycyjne nie działały wcale) i lek (silny) na rozluźnienie mięśni - pomogło. Dodatkowo od laryngologa dostałam też leki bo coś tam na prześwietleniu znalazła - zresztą prześwietlenie zlecone przez neurologa też wykazało zwyrodnienie.

Jeśli masz jednak możliwość wybierz się do neurologa być może wystarczy jak u mnie dobrze dobrany lek i krótkotrwałe leczenie - czego Ci życzę :-)

pichcenie

Odpowiedz do tematu