Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Panna młoda w ciąży?
Autor Wiadomość
focia Wysłany: 2011-12-19, 12:17   

Starsza Kobieta

No ale to chyba nie jest argument decydujący o ślubie? |Decydować czy ślub kościelny czy cywilny bo jeden z nich łatwiej prawnie zakończyć - to po co w ogóle brać ślub?

KPatulka Wysłany: 2011-12-19, 12:44   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla.pl
ulla napisał/a:
Simba_K napisał/a:
upta napisał/a:
Chcesz wziąć ślub z ojcem dziecka?
Jeśli nie jesteś przekonana na 100% wstrzymaj się z decyzjami, których potem możesz żałować.

zgadzam się z upta. Jeśli jest to ślub kościelny, to jest to decyzja na całe życie

A przy cywilnym niby nie?

ja nawiazuje jedynie do ww stwierdzen - nie uwazam,ze slub cywilny mozna sobie brac "ot tak" dla smiechu zabawy czy na probe..

"Twoja przeszłość jest ważna ponieważ to ona doprowadziła Cię do miejsca, w którym jesteś, ale jeszcze ważniejszy jest sposób w jaki widzisz swoją przyszłość." dr Tony Compolo z Eastern College

aga w-wa Wysłany: 2011-12-19, 18:59   Re: Panna młoda w ciąży?

Net włączony- gar z zupą spalony

agatatuska napisał/a:
Jak myślicie- co bardziej wypada - brać ślub z brzuszkiem czy z dzidzią u boku?
Rodzice z obu stron naciskają a ja chyba wolałabym poczekać aż maleństwo się urodzi...

"wypada" - pewnie chodzi Ci o to, że jak weźmiesz ślub w ciąży, to wszyscy powiedzą, że z powodu dziecka bierzesz ślub.
Jak poczekacie, aż dziecko będzie miało rok, dwa - to już "z miłości".
A Ty się takim "wypadaniem" przejmować nie powinnaś - "co ludzie powiedzą" - tylko robić, co Ci serce podpowiada.

Marcepanowa Wysłany: 2012-05-29, 14:12   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Czytam sobie wątek i brakuje jednego poważnego argumentu - po bo ładnie sukienka leży, a w dzień ślubu i na zdjęciach przecież każda chce wyglądać super. :hyhy:

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

jstynka Wysłany: 2012-06-08, 12:44   

ja podchodzę z dystansem jedynie do ślubów na rachu-ciachu po pozytywnym teście wyniku ciążowego przy krótkiej zaś znajomości. z reguły naganianych przez rodziny..

to jedyna sytuacja, w której uważam, że 'lepiej' poczekać i przekonać się, czy ślubu się chce, czy raczej bierze się, bo wypada właśnie.

miłość nie wywietrzeje z dzieckiem, wręcz przeciwnie, więc nie ma się co spieszyć, a co gorsza - czegokolwiek udawać lub sobie wmawiać.

ale nie ma ani wypada, ani nie wypada...

post edytoany na prośbę autorki - ziel_lena
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2012-06-09, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

corgi Wysłany: 2012-06-08, 14:11   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

jstynka napisał/a:
miłość nie wywietrzeje z dzieckiem, wręcz przeciwnie,

Nie rozumiem. Możesz rozwinąć temat ?

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

jstynka Wysłany: 2012-06-08, 15:28   

o pośpiech i tempo często narzucane przez rodziny. byleby się odbyło, byleby ślub był. tak jakby z momentem urodzenia dziecka miłość miała prysnąć.

pryska, owszem, ale jak miłości nie ma. to moje zdanie.

więc skąd i po co ślub?

matulka Wysłany: 2012-12-23, 22:53   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Rób jak Wam wygodniej, nie można patrzec na to jak "wypada", my wzięliśmy ślub niecałe 3 miesiące po urodzenia dziecka (drugiego;) i zrobiliśmy go razem z chrzcinami synka:)

Żarówa Wysłany: 2013-01-16, 21:56   

matulka - i bardzo dobrze, dwie imprezy w jednej, wiele okazji zjednoczonych w jedną, mnie się podoba taki pomysł.

pomarancza Wysłany: 2013-02-22, 08:40   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

ja bylam w tej sytuacji, ale z chłopakiem postanowiliśmy, że najpierw urodzę dziecko i dopiero wezmiemy ślub. Nie chcę się spieszyć z organizacją wszystkiego, żeby przypadkiem nie zacząć rodzić na własnym ślubie, poza tym ja jestem stresor i nerwus nie lubię robić wszystkiego na raz. więc najpierw na spokojnie przygotowuję się do porodu i do roli matki, a potem będzie spokojnie czas na ślub ;) oczywiście nie jest tak, że do ślubu się nie przygotowujemy, bo tak nie jest, ale nie robimy tego za wszelką cenę by zdażyć przed narodzinami dziecka, tylko na spokojni w między czasie :)
druga sprawa, że wolałabym nie mieć brzucha na zdjęciach ślubnych ;) tak po prostu z włąsnego 'widzimisie'

Magdusiaa1988 Wysłany: 2015-07-27, 10:32   Panna młoda w ciąży jest ok

Moim zdaniem każda Panna Młoda sama powinna zadecydować czy woli iść do ołtarza w ciąży czy z dzieckiem. Pod uwagę dobrze jest też wziąć opinię przyszłego męża. Jednak rodzice nie powinni się wtrącać.

usunięto reklamę.
prosze o zapoznanie się z regulaminem forum - ziel_lena, moderator.
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2015-07-28, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

Szumera Wysłany: 2015-11-26, 14:01   

Jejkuu jak ja słysze takie teksty, to aż mam ochotę tym wszystkim "rodzinom" żebra połamać... Przecież to WASZA decyzja kiedy się poślubicie, a nie rodziny...

Kleooo Wysłany: 2016-02-03, 17:05   

W tych sprawach rodzina nie powinna mieć nic do gadania.

PaniIlona Wysłany: 2016-02-04, 10:27   

Moim zdaniem jest to indywidualna decyzja każdej pary. Jeśli tylko chcą żeby dziecko narodziło się, gdy oni już będą małżeństwem to nic nie stoi na przeszkodzie. Rodzina w tej kwestii nie powinna mieć nic do gadania. Należy tylko wziąć pod uwagę, że przygotowania do ślubu to wielki stres. Może to wpłynąć na pannę młodą. Dodatkowo może być problem z doborem sukienki. Panna młoda też nie będzie mogła intensywnie bawić się na swoim weselu i jeść wszystkiego, co zostanie podane. O alkoholu nie muszę już nawet wspominać. Gdybym była w takiej sytuacji to bym przeczekała ciąże i po porodzie brała ślub.

petitek Wysłany: 2016-02-10, 08:25   

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Słuchaj przede wszystkim własnego rozumu. sama powiedziałaś, że wolałabyś wziąć ślub, gdy dziecko się urodzi, więc tak zrób. To Ty bierzesz ślub, nie mamy, nie ciotki, nie ktokolwiek. jstynka, ma świętą rację.

Odpowiedz do tematu