Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłoga - jaka najlepsza?
Autor Wiadomość
maltusia25 Wysłany: 2011-12-30, 08:18   Podłoga - jaka najlepsza?

Poważnie uzależniona

Niedługo będziemy robić nową podłogę w salonie. W grę wchodzi: deska, parkiet lub panele. Poradźcie, proszę, co wychodzi najlepiej (gdzie cena pójdzie w parze z trwałością i nie będzie potrzeby wykonywania jakiś specjalnych zabiegów konserwujących).

Licho Wysłany: 2011-12-30, 10:16   

Forumowy wyjadacz

Ja porównania nie mam. Mogę mówić o panelach.

Przez ostatnich kilka lat miałam panele, które sami układaliśmy. Fakt, że kupiliśmy niezłej jakości, ale i tak - w miejscach, w których stał mój fotel na kółkach jest "wycyklinowane" białe kółko. Koleżanka kładła panele w zeszłym roku i jak na nie patrzę, to za rok będą do wymiany.

Także panele są dla mnie dobrym rozwiązaniem, jeśli się nastawiam na wymianę co kilka lat i brak stresu "że podłoga się zniszczy".

:police:

Ajka Wysłany: 2011-12-30, 10:41   

Forumowy wyjadacz

Mi panele halasuja za bardzo, kazdy upadek zabawki to wielkie bum.

maltusia25 Wysłany: 2011-12-30, 11:14   

Poważnie uzależniona

Licho, a jakie macie panele, bo widziałam że są różne rodzaje

ananke Wysłany: 2011-12-30, 11:26   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jestem wielkim fanem podłóg drewnianych, niestety coś za coś - o takie podłogi trzeba dbać. Do tej pory miałam lakierowany parkiet, w nowym mieszkaniu przetestuję olejowane dechy. Panele u nas odpadają rówież ze względu na alergię starszaka - zbiera się pod nimi sporo syfu i są niepolecane przy problemach wziewnych.

Panele są fajne, bo a) najtańsze są dużo tańsze niż parkiet b) można je ułożyć w 1 dzień i od razu użytować. Dobre panele są droższe niż podłoga drewniana i podobno mają gwarancję na 25 lat - co do ich trwałości nie wypowiadam się, bo nikt w mojej okolicy nie ma takich, raczej mają średnią półkę - a te po kilku latach nadają się do wymiany. Podłogę drewnianą możesz zawsze wycyklinować (co jest upierdliwe) czy wyszlifować i powtórnie miejscowo zaolejować.

Podsumowując: każda podłoga ma plusy dodatnie i plusy ujemne.

Myszek i Pysia

Licho Wysłany: 2011-12-30, 12:01   

Forumowy wyjadacz

maltusia25 napisał/a:
a jakie macie panele, bo widziałam że są różne rodzaje

Maltusia, nie bardzo rozumiem o co pytasz - odnośnie rodzaju.

Ja swoje panele kupowałam 8-9 lat temu, więc firmy Ci nie podam. Na pewno ważna jest klasa twardości / ścieralności. Ale nie łudź się, że to będzie trwałe.
Panele wody nie lubią, jak w jakimś miejscu woda postoi (ma zwyczaj często się pojawiać) to na łączeniu tworzy się taka wypukłość.

Myśmy kupowali takie panele "na klik". Tzn takie, które mają taki zawiasek. Kładliśmy je sami - ja układałam wzór, zaznaczałam gdzie przycinać, mąż ciął, razem wpinaliśmy. Pod panele położyliśmy takie zielone płyty. Wygłuszają lepiej niż gąbki.

Te, które wtedy kupiliśmy w paczce miały 4 "wzory" desek. Nie wiem czy tak jest we wszystkich, ale tamte akurat miały taką cechę, że jeśli (wzdłuż) spinałaś ze sobą jeden typ deski, to wzór układał się w pełne klepki (wybrałam takie panele z motywem klepek). Przeciętny pokój potrafiliśmy położyć w jeden dzień, salon nam zajął chwilę dłużej.

Z tym, że ja nie jestem typem perfekcyjnej pani domu, nie mam zwyczaju rozbierać panów z butów a pań ze szpilek, żeby chronić cenny parkiet ani poświęcać lat życia na oliwienie desek. Więc z dwojga złego wolę po prostu co kilka lat wymienić panele. Inna sprawa, że owe kilka zazwyczaj się wydłuża :rotfl: , bo zawsze są inne, ważniejsze wydatki, no ale cóż...

Panele przejeżdżałam najpierw odkurzaczem, potem na mokro, bo inaczej sprzątanie, to była walka z wiatrakami. Bo brud, kurz (i psia sierść) przefruwała z jednego miejsca w drugie.

:police:

owieczka Wysłany: 2011-12-30, 19:32   

Net włączony- gar z zupą spalony
dessine-moi un mouton

Jestem fanem drewna. Panele mi się nie podobają, są głośne i wg mnie szybko się niszczą. Mam lakierowany parkiet dębowy - okazał się tańszy niz panele, super wygląda i dbanie o niego jest dziecinne proste :)

iga Wysłany: 2011-12-30, 19:49   

Forumowy wyjadacz

Ja mam deski dębowe w salonie i pomimo tego, ze trzeba o nie dbac czyli olejować raz na jakiś czas to uważam, że są piękne, cieplejsze w odczuciu niż panele. Nie ma jednak co ukrywać, cena podłogi z dębowej dechy jest troche wyzsza niz z paneli (ale podejrzewam, ze jakby sie postarac to można znaleźć i panele z wyższej polki w porownywalnej cenie).

Pietruszek doczekał się brata

lilia Wysłany: 2011-12-30, 19:51   

Starsza Kobieta

Ja 4 rok mam na dole domu podłogę z drewna, a konkretnie deska Kahrs jestem bardzo zadowolona, podłoga klejona do betonu więc będzie można kiedyś cyklinować, ładnie wygląda, z tego co polecali to jest bardzo trwała i nie traci na kolorystyce.
Ze względów finansowych zrobiliśmy górę domu już w panelach i żałuję, niby ten sam odcień wzięliśmy, ale widać od razu że to panel, poza tym zimne i tłuką się, kiedyś je napewno zmienimy.
Moi rodzice od 15 lat maja parkiet dębowy, super tyle że roboty z tym sporo przy układaniu, ale po 11 latach cyklinowali i lakierowali i jest jak nowa.
Więc jak dla mnie tylko i wyłącznie drewno bo jednorazowo większy wydatek ale na lata.

maltusia25 Wysłany: 2012-01-04, 18:25   

Poważnie uzależniona

dzięki dziewczyny :)

droan Wysłany: 2012-01-09, 20:19   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

3 podłogi i do 3 razy sztuka.
miałam klepke czyli parkiet u rodzicow, ale nie podobał mi się. klepki byly robione w Hajnowce jakies 20 lat temu. teraz sie odklejaja a w kuchni byly zmieniane jakie 3 lata temu bo sczarnialy(choc rodzice zostawili pas gresu przy szafkach i zlewie).
u siebie zrobiłam panele, bo chciałam mieć duże deski o jednolitej fakturze. ale tylko na panele bylo mnie stac. te jednak sa glosne - nie bylo tam dzieci, slychac bylo klotnie z dolu, muzyke ode mnie. poza tym sa bardzo zimne.
teraz robie deski lakierowane. obawiam sie, ze olej nie dotrzymalby mi kroku w zyciu towarzyskim jaki zdarza mi sie goscic pod swym dachem

kamila-t Wysłany: 2012-01-09, 20:25   

Net włączony- gar z zupą spalony

droan napisał/a:
teraz robie deski lakierowane.

Z jakiej firmy?

Nezi Wysłany: 2012-01-09, 21:24   

Poważnie uzależniona

dobrze, ale są panele drewniane i są panele laminowane
panele można układać pływająco (wówczas jest głuche echo i odłosy) a można je kleić do podłoża
panele drewniane są klejone warstwowo, dzięki temu nie tworzą się szpary przy pracowaniu drewna.

A i o tym czy lubią wodę czy nie - a podłoga drewniana lubi wodę? panele drewniane też nie lubią wody, tak samo jak laminaty... a czym jest panel laminowany? płyta wiórowa pokryta laminatem.

My w mieszkaniu mieliśmy panele drewniane firmy Tarkett i były super.
Teraz będziemy kłaść deskę dwuwartstową firmy Bauwerk w matowym lakierze.

Lena i Iwo
Słodziakowe przygody
Fotograficznie

melody Wysłany: 2012-01-09, 22:17   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

gdyby nas finanse nie ograniczały, to na pewno zdecydowalibyśmy się na podłogi drewniane
nie wyobrażam sobie, że w nowym domu będziemy mieć znów panele
no ale zależało nam na czasie i do tego kompletny brak kasy :zdegustowany:
panele polecam jako rozwiązanie tymczasowe, czyli jeśli wiemy, że długo gdzieś i tak nie pomieszkamy
z drugiej strony, ilość moich przeprowadzek w ciągu ostatnich kilku lat sprawiła, że wątpię iż kiedykolwiek stwierdzę, że urządzamy się "na lata" i warto zainwestować ;)

mój teść ma deskę barlinecką - kicha, wygląda gorzej niż nasze panele, zmasakrowane przez naszego syna jazdą na jeździkach, rowerku, krzesełkiem do karmienia i szurającymi krzesłami

jeśli podłoga drewniana to solidna, nie ma co wydawać kasy na półśrodki tylko dlatego, że mają w nazwie słowo deska ;)

panele są potwornie głośne (słychać nasze chodzenie i my słyszymy sąsiada z dołu), a do tego nie wiem jak to się dzieje ale strasznie przyciągają kurz, mamy co 2 dni "nowy przychówek koci" do sprzątania ;)

Nezi Wysłany: 2012-01-09, 22:23   

Poważnie uzależniona

melody napisał/a:
jeśli podłoga drewniana to solidna, nie ma co wydawać kasy na półśrodki tylko dlatego, że mają w nazwie słowo deska

co masz na myśli mówiąc "solidna"?

melody napisał/a:
panele są potwornie głośne

o jakich panelach piszesz?
czy sąto plastiki czy drewno?
czy są klejone do podłoża czy ułożone pływająco?

panele drewniane dobrej firmy przyklejone do podłoża zachowują się lepiej niż lita decha czy klepka.

Lena i Iwo
Słodziakowe przygody
Fotograficznie

Odpowiedz do tematu