Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłoga - jaka najlepsza?
Autor Wiadomość
Madeleine Wysłany: 2012-01-09, 22:34   

Starsza Kobieta

Każda podłoga ułożona pływająco, czy to panele pcv, czy drewniane (deska trójwarstwowa), jeśli nie są ułożone na podkładzie wygłuszającym - będą stukać.

Panele pcv przyciągają kurz - bo się elektryzują. Taka ich natura.

melody napisał/a:

jeśli podłoga drewniana to solidna, nie ma co wydawać kasy na półśrodki tylko dlatego, że mają w nazwie słowo deska ;)
fakt. Lepszy bardzo dobrej jakości panel pcv (który mało nie kosztuje), niż najtańsze panele drewniane.
Swoją drogą Barlinek ma również linię produktów wyższej jakości (i cenie zresztą też). Bo jak wszędzie kłania się zasada - jakość kosztuje.
Barlinek zdobył sobie spory udział w rynku produktami stosunkowo słabej jakości, ale i niskiej cenie.

Aby podłogę dało się wycyklinować, musi być to albo parkiet (jasna sprawa), albo podłoga warstwowa klejona do podłoża (trójwarstwowa lub dwuwarstwowa - czyli duoparkiet). Jeśli się położy deskę trójwarstwową wykończoną lakierem pływająco, nie da się jej reanimować.

Klejenie podłogi to oprócz kosztów (relatywnie sporych) - czas. Takiej podłogi nie kładzie się w jeden dzień, ale i nie trzy tygodnie - coś pomiędzy tymi opcjami. Obecnie i tak większość rynku mają podłogi gotowe - czy to klejone do podłoża, czy nie.

lilia Wysłany: 2012-01-10, 08:10   

Starsza Kobieta

Madeleine napisał/a:
Barlinek zdobył sobie spory udział w rynku produktami stosunkowo słabej jakości, ale i niskiej cenie.

gdzieś czytałam że Barlinek robi dobre podłogi owszem ale na export u nas zostaje badziewie, dlatego tez ich nie braliśmy, ale polecam deski szwedzkie Kahrs (od razu mówię że nie mam nic wspólnego z ich sprzedażą ;) ) mamy je 4 rok i są super, ładnie wyglądają pomimo intensywnego użytkowania, są ciepłe, można cyklinować

Madeleine Wysłany: 2012-01-10, 08:41   

Starsza Kobieta

Można kupić w Polsce Barlinka "eksportowego", ale cenowo podchodzi już pod inną półkę cenową. No a nie każdego stać na Boen.
Generalnie sprawdza się jakże odkrywcza zasada, że produkty droższe są lepsze. Podłogi klejone do podłoża to koszt z chemią i robocizną od 150/m2 wzwyż, czyli sporo.

lilia Wysłany: 2012-01-10, 08:47   

Starsza Kobieta

Madeleine napisał/a:
Generalnie sprawdza się jakże odkrywcza zasada, że produkty droższe są lepsze. Podłogi klejone do podłoża to koszt z chemią i robocizną od 150/m2 wzwyż, czyli sporo.

zgadzam się, ja właśnie z tego względu stwierdziłam że wydam raz więcej ale jest na lata, choć też zależy od powierzchni, ja robiłam tylko dół właśnie ze względu na cenę, a góra panele - z których nie bardzo jestem zadowolona, pomimo warstwy wygłuszającej itd

kamila-t Wysłany: 2012-01-10, 09:04   

Net włączony- gar z zupą spalony

Cytat:

Niestety :( Te deski lite z Barlinka, które widziałam w sklepie, były za 130-140zł za m2. Do tego dochodzi koszt chemii i ułożenia.

lilia Wysłany: 2012-01-10, 10:01   

Starsza Kobieta

kamila-t napisał/a:
130-140zł za m2

to i tak nie dramat, ja widziałam piękne ale za 170-190/m2

kamila-t Wysłany: 2012-01-10, 10:06   

lilia napisał/a:
kamila-t napisał/a:
130-140zł za m2

to i tak nie dramat, ja widziałam piękne ale za 170-190/m2

Wiadomo, są i za 300zł i więcej za metr. Ja patrzę na te, na które mnie stać :oczami:

Madeleine Wysłany: 2012-01-10, 10:35   

Starsza Kobieta

kamila-t napisał/a:
Cytat:

Niestety :( Te deski lite z Barlinka, które widziałam w sklepie, były za 130-140zł za m2. Do tego dochodzi koszt chemii i ułożenia.
położenie to u nas koszt ok. 30-50pln/m2, plus chemia - 20-30pln/m2. Czyli 220/m2.

Kamila, przyjrzyj się jeszcze podłogom dwuwarstwowym. Poszczególne elementy klei się pojedynczo, przez co wyglądają bardziej jak typowy parkiet (deski trójwarstwowe, jeśli się pojawiają szpary - to co 2-3 lamele, w zależności od tego, jaka to deska).

wwiola Wysłany: 2012-01-10, 10:45   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Madeleine napisał/a:
(deski trójwarstwowe, jeśli się pojawiają szpary - to co 2-3 lamele, w zależności od tego, jaka to deska).

A jak są te szpary to da się coś z nimi zrobić?

kamila-t Wysłany: 2012-01-10, 10:48   

Madeleine napisał/a:
Kamila, przyjrzyj się jeszcze podłogom dwuwarstwowym.

Przyglądałam się, bo spodobała mi się Twoja podłoga (nawet w komentarzach napisałam, że pomieszałaś mi nią w głowie ;) ). Firma produkująca duoparkiet ma też deski w asortymencie. Musiałabym napisać do nich, czy mają jakiegoś przedstawiciela w okolicy, żeby obejrzeć je na żywo.

Madeleine Wysłany: 2012-01-10, 10:53   

Starsza Kobieta

wwiola napisał/a:
Madeleine napisał/a:
(deski trójwarstwowe, jeśli się pojawiają szpary - to co 2-3 lamele, w zależności od tego, jaka to deska).

A jak są te szpary to da się coś z nimi zrobić?
pilnować poziomu wilgotności w domu, wtedy nie będą się pojawiały.

Kamila, dąbex ma naprawdę bogatą sieć sprzedaży. Natomiast jak wszędzie - serie dostępne w marketach to zupełnie inna jakość niż w specjalistycznych punktach.
Z polecanych dwuwarstwowych jest jeszcze fertigparkiet, z kolei quickparkiet jest gorszy jakościowo, są problemy ze spasowaniem elementów.

kamila-t Wysłany: 2012-01-10, 10:57   

Madeleine napisał/a:
Kamila, dąbex ma naprawdę bogatą sieć sprzedaży. Natomiast jak wszędzie - serie dostępne w marketach to zupełnie inna jakość niż w specjalistycznych punktach.

To inne produkty? Nie wiedziałam :kwasny: Miałam pytać w drugim wątku o Dąbex bo tej firmy dechy też widziałam. Tyle, że właśnie w Leroy Merlin...

Madeleine Wysłany: 2012-01-10, 11:01   

Starsza Kobieta

Inne, mają inne zamki (tak to się chyba nazywa?), wybarwienie i ogólnie są selekcjonowane pod markety. Poza tym generalnie opłaca się brać podłogi z usługą, więc jeśli podłoga klejona - lepiej szukać w miejscach, gdzie ludzie mają doświadczenie, a nie zajmują się tym od 2 tygodni.

Lorien Wysłany: 2012-01-10, 11:09   

My mamy w salonie deskę trójwarstwową Jesion Thermo zaolejowaną. Bardzo nam się spodobała i cenowo wyszło sporo taniej niż początkowo wybrany parkiet z orzechu. Nasza podłoga ma na bokach desek minimalne fazki - na początku bałam się, że będzie sie w nich zbierać kurz, ale na szczęście nie. Jeśli chodzi o trwałość to można je cyklinować chyba ze 3 razy, nim dojdzie sie do płyty. Stwierdziliśmy, że nam to wystarczy - nie cyklinuje sie co rok, więc szacujemy, że podłoga na conajmniej 10 lat nam wystarczy. Deski układane były na takie zatrzaski jak panele i oczywiście klejone do wylewki. Deski różnią sie między sobą deseniem, wzorem, dzięki temu wyglądają naturalnie.
Wnioski poo półtora roku użytkowania:
Na plus:
- wygląda przepięknie, nieustannie mnie zachwyca, a i jak ktoś do nas przychodzi to zawsze zwraca uwagę na podłogę i nie chce wierzyć, że to nie 100% parkiet
- finansowo do tej pory sie cieszę, że nie przepłaciliśmy
- łatwa w utrzymaniu (odkurzanie + raz w miesiącu mycie specjalnym mydłem)
Na minus:
- jest mało trwała, ale to wina raczej drewna (jesion) niż tego, ze to deska trojwarstwowa, więc niestety panie prosze o zdejmowanie szpilek.
Moim zdaniem to fajne rozwiązanie pośrednie - drewniana podłoga w cenie dużo lepszej niż parkiet.

Madeleine Wysłany: 2012-01-10, 11:28   

Starsza Kobieta

Lorien napisał/a:

Moim zdaniem to fajne rozwiązanie pośrednie - drewniana podłoga w cenie dużo lepszej niż parkiet.
tzn.? to nie działa tak. Cena jest ta sama, jedynie wygrywa się szybkością kładzenia podłogi. Taki myk u Ciebie jest - bo orzech jest drogi, a położyłaś relatywnie tani jesion. Poza tym diabeł tkwi w szczegółach - grubość desek, selekcja, wymiary klepek, producent itd.

Poza tym hasło: "3 razy można cyklinować" to jest ściema marketingowa. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia podłogi, może się okazać, że trzeba zeszlifować na tyle dużo drewna, że nie wystarczy na dwa razy. Zresztą warto policzyć, co się bardziej opłaca - czy położyć podłogę pływająco i za 10 lat wymienić na nową, czy zakładać cyklinowanie (różnica na wstępie to ok. 50pln na kładzeniu + cyklinowanie + chemia - czyli Bogu dzięki ok. 100/m2).
W przypadku podłogówki lity parkiet w ogóle się nie nadaje do położenia. Musi być podłoga warstwowa (dwu- lub trzy-), ewentualnie mozaika zwykła lub przemysłowa. Zaleca się też klejenie podłogi do podłoża. No i grubość 14mm jest tutaj absolutnie graniczna, im mniej, tym lepiej.

Odpowiedz do tematu