Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Karnawał i Tłusty Czwartek
Autor Wiadomość
poohatka Wysłany: 2012-02-12, 20:24   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
W zeszłym roku zanabyłam na jarmarku dominikańskim yyy... foremki? Do smażenia ciastek - mama ma motylka, ja mam motylka i serduszko. I chyba nasmażę takich ciastek nieco. :) Bo pączki to raczej kupię. :zawstydzony:

P.
:police: rodzinna pasja

Kirka Wysłany: 2012-02-12, 20:25   

Starsza Kobieta

Pooh, jakich ciastek? podasz przepis? :)

:police:

roza20 Wysłany: 2012-02-12, 20:49   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja tradycyjnie kupię paczki i mam zamiar się zmobilizować i upiec faworki :rotfl:

poohatka Wysłany: 2012-02-12, 20:56   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Do "foremek" dodali mi kartkę z 2 przepisami:
Cytat:
1. szklanka mąki (pszenna, żytnia, kukurydziana, itp.), 1 lub 2 jajka (mogą być same żółtka), szczypta soli, płaska łyżeczka cukru waniliowego, około 3/4 szklanki wody (można dodać łyżkę stołową kwaśnej śmietany). Podajemy na słodko - możemy posypać cukrem pudrem, wypełnić bitą śmietaną, dżemem kremem, zgodnie z własną wyobraźnią.
2. Szklanka mąki, 1-2 jajka, ok. 3/4 szklanki wody, przyprawy wg uznania (sól, pieprz, papryka, vegeta, suszone zioła, majeranek...). Podawać do barszczu, bulionu, lub piwa Wypieczone ciasteczka można wypełnić drobno zmielonym farszem i podać zamiast pasztecików.

Uwaga: żeby ciasto "nie piło" tłuszczu wlać łyżkę stołową spirytusu, koniaku lub soku z cytryny.

Cytat dokładny. :) Przepisy jeszcze nie przetestowane. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. :cwaniak:
I chodzi o takie cudo:

P.

Nabla Wysłany: 2012-02-15, 23:04   

Starsza Kobieta
Every man must dine

upta napisał/a:
Kasia napisał/a:
upta, podasz przepis? :D

http://mojewypieki.blox.p...one-paczki.html

Khem, właśnie się zorientowałam, że Tłusty Czwartek już jutro i w panice zagniotłam ciasto z powyższego przepisu... jutro po powrocie z pracy pieczenie i zobaczymy czy wyjdą bardziej bułki czy choć trochę pączkopodobne twory.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

D. Wysłany: 2012-02-16, 08:06   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Nabla wg mnie bardziej bulki ;) Pieklam w zeszlym roku.
Nam smakowaly ale paczki to inna bajka, chyba ze mocno je docukrzysz, ale wg mnie sa bardziej bulkowate.

Te sa paczkowate :)
http://mojewypieki.blox.p...-z-dziurka.html
Sa smaczne, szczegolnie pierwszego dnia, chociaz akurat ja bym nie powiedziala ze smakuja jak amerykanskie doughnuts. I jesli bede je robila to zrobie z nadzienien a nie z dziurka ;)

D. Wysłany: 2012-02-16, 09:24   

A przy okazji to ktory z przepisow jest na takie kruche, lekkie faworki ? macie sprawdzone ? Ten na cin cin rozumiem ze jest na takie tresciwe, twardawe, na moich wypiekach z kolei pisza o wybijaniu ciasta.
Wiec szukam czegos latwego, sprawdzonego i lekkiego bez pastwienia sie nad ciastem.

D

Nabla Wysłany: 2012-02-16, 09:54   

Starsza Kobieta
Every man must dine

dorqua napisał/a:
Nam smakowaly ale paczki to inna bajka, chyba ze mocno je docukrzysz, ale wg mnie sa bardziej bulkowate.

Bez smazenia to sie nie ludze na prawdziwe paczki ;) ale jednak mam w planie swietowac i jednoczesnie uniknac glebokiego tluszczu. Cos za cos :luka:

D. Wysłany: 2012-02-16, 10:09   

Ok, w takim wypadku jest to fajna alternatywa ;)
Zjesz mniej, nie sa tluste a sa slodkie.
Moj maz sie zajadal !

algaj Wysłany: 2012-02-16, 12:37   

Mnie te pieczone pączki w ogole nie podeszły, z pączkami nie mają wiele wspólnego. Takie zwykłe drożdżowki, jadalne chwilę po upieczeniu.

Kubik
Antik

callja Wysłany: 2012-02-16, 17:50   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

poohatka napisał/a:
Do smażenia ciastek - mama ma motylka, ja mam motylka i serduszko. I chyba nasmażę takich ciastek nieco.

Oj, ale mi się sentymentalnie zrobiło :zawstydzony: Takie ciastka smażyła moja mama, z ciasta naleśnikowego - ociupinkę gęstszego niz tradycyjne. A na foremki polowało się w ówczesnym NRD-ówku ;)

Odzywskałam foremkę mamy kilka miesięcy temu, ale jakoś mi jeszcze nie po drodze ze smażeniem ciastek ;) Mówiło się na nie "gwiazdki" albo "ażurki" ;)
poohatka, dziekuję za przepisy - skorzystam :)

dźwięki tworzę...

poohatka Wysłany: 2012-02-16, 18:01   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Ha - ja dzisiaj nie nasmażyłam jednak, ale może w sobotę, na urodziny brata i bratowej zrobię. Ale jakbym robiła, muszę znaleźć przepis, który mi mama poleciła - na Ażurki, wg Bajaderki. :)

P.

Nabla Wysłany: 2012-02-16, 21:09   

Starsza Kobieta
Every man must dine

algaj napisał/a:
Mnie te pieczone pączki w ogole nie podeszły, z pączkami nie mają wiele wspólnego. Takie zwykłe drożdżowki, jadalne chwilę po upieczeniu.

No to tak, upiekłam dwie wersje: te bardziej "light", lekko zanurzone w maśle i obsypane mieszanką ksylitolu i cynamonu wyszły jak fajne, cynamonowe bajgle. Smaczne, sprężyste, w sumie do powtórzenia jako ciekawe bułki.

Ale zrobiłam jeszcze okrągłe, nadziane konfiturą z róży, mocniej nasączone masłem i polane waniliowym lukrem - nie próbowałam, ale Grogi pożarł wszystkie na ciepło i nie narzekał na małopączkowość ;)

Z połowy porcji wyszło nam akurat na objedzenie się w dwie osoby na raz :masakra:

D. Wysłany: 2014-02-18, 15:32   

Odkopuje, polecicie przepis na faworki, lekkie, cienkie zeby nie byly twarde i tresciwe tylko takie kruche ? No i fajnie zeby nie trzeba bylo sie znecac nad ciastem

Mychaa Wysłany: 2014-02-18, 16:56   
Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z G.
http://www.mojewypieki.com/przepis/faworki

Ja robiłam z tego przepisu jakieś 2 m-ce temu i wyszły pyszne :)

Odpowiedz do tematu