Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Listwy przypodłogowe
Autor Wiadomość
Qurczak Wysłany: 2012-01-15, 16:31   Listwy przypodłogowe

Poważnie uzależniona

Najwyższy czas by zamontowac w domu listwy przypodłogowe.
Na schodach chcę aby były białe.

Jakie macie doswiadzenia z listwami z jakich materiałów? Co polecacie? Jak to wyglada cenowo? czy ktoś moze polecić producenta? Sklep?

ananke Wysłany: 2012-01-15, 19:06   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Właśnie rozglądam się za białymi listwami. Z tego, co ustaliłam, mogą być zrobione z :
- MDF (lakierowanego) - chyba najpopularniejsze
- drewna - najczęściej w wersji "surowe drewno do samodzielnego pomalowania", ew. od razu pomalowane przez stolarza
- polistyrenowe (zwane też często NMC, od nazwy firmy) - podobno są dosyć delikatne

Ceny (około) od 8-30 zł/mb, niektóre są droższe, jeśli mają bardziej wymyślny kształt.

Wątek na muratorze nt. listw: http://forum.muratordom.p...ystko-o-nich... - polecam dla ogólnej orientacji ;)

Myszek i Pysia

mikus Wysłany: 2012-01-15, 19:24   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

My mamy listy duropolimerowe firmy Orac,kupowaliśmy tutaj: http://www.tokir.pl/index...ypodlogowa-orac
bardzo polecam ten sklep. Listy są super,ładnie się prezentują, jedynie po trzech latach w mieszkaniu wymagają odmalowania, ale na to mój mąż nigdy nie ma czasu :oczami:

Kalina i Leon

Madeleine Wysłany: 2012-01-16, 07:48   

Starsza Kobieta

Listwy z mdfu kupowałam w stolarnia24.pl - malowane (fabrycznie) pod kolor ścian. Zamawiałam swego czasu jakiś milion próbek, porównywałam jakość/ profile/ ceny i tam mi wyszło najkorzystniej.

Zaynah Wysłany: 2012-01-18, 11:45   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z g.
My kupowaliśmy w sklepie tokir.pl polistyrenowe listwa przypodłogowe do malowania, firmy NMC.

Qurczak Wysłany: 2012-01-18, 15:11   

Poważnie uzależniona

Mój mąż próbował własnoręcznie położyć listwy drewniane. najpierw trzeba było jej pomalowac, potem przyciąc i przykleić.

No wiec po roku wypaczania się pod łózkiem postanowiłam je sama pomalować. Potem groźbą rozwodu wymusiłam ich przycięcie. Są przycięte, ale trudno powiedzieć ze trzymają katy proste. Częśc własnoręcznie przykleiłam, ale poniewaz za długo leżały to się częśc odkształciła.
Stąd muszę nie tylko je wyrzucic i kupic nowe, to jeszcze moja robota poszła na marne. :oczami: Teraz już wiem, ze muszę kupić takie które ktos mi zamontuje i których nie trzeba będzie malować. :hyhy:

xena Wysłany: 2012-01-18, 20:08   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Kurczak, ja kupowałam u nich:
http://vintagehome.com.pl...cchk=1&Itemid=1
Mam te pierwsze. Wysokie, drewniane, białe :) Jakby co, mogę jakieś zdjęcie podrzucić.

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

Barbara Wysłany: 2012-04-04, 21:10   

Jak do nas trafilas?: za innymi
xena ja moge prosic o zdjecia tych listew?
info te sklepu- juz nie produkuja tej listwy w wysokosci 12 cm za kilka dnia maja pojawic sie zdjecia nowej wersji 10 centymetrowej :)

ananke Wysłany: 2012-04-05, 06:47   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Ja ostatecznie kupiłam listwy z MDFu, firmy Lagrus:

Myszek i Pysia

xena Wysłany: 2012-04-05, 08:06   

Barbara, podeślę wieczorem, ok?

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

xena Wysłany: 2012-04-05, 17:19   

proszę

Barbara Wysłany: 2012-04-05, 19:09   

Jak do nas trafilas?: za innymi
dziewczyny dziekuje za zdjecia

Marchefka Wysłany: 2015-12-09, 12:29   
Poważnie uzależniona

Wyciągam z pytaniem. Jak się uzytkuje listwy z MDF ? W sklepie oglądałam proste Lagrusa, ale znajomy sprzedawca przekonuje mnie, ze nie warto, bo są b.delikatne, trzeba uwazac zeby ich nie poobijac przy zwyklym uzytkowaniu np odkurzaczem. Prawda to ? Chce proste białe listwy i szukam argumentow za ;)

malenka Wysłany: 2015-12-09, 12:47   

Poważnie uzależniona

Marchefka, ja mam largusa ale od tyg dopiero mieszkamy wiec wiele nie moge powiedzieć. Ladne sa :hyhy:

Antonio & []Hania[/url] & []Franio[/url]

Marchefka Wysłany: 2016-01-29, 18:03   
Poważnie uzależniona

W koncu stanelo na drewnianych ;) za malo argumentow za mdf znalazlam i choc mi się podobaly, to zdecydowalam sie na drewniane malowane na bialo. Zapowiada sie ok. Sumujac ilosc kompromisow na jakie ide przy remoncie te listwy zapisuję na plus.

Odpowiedz do tematu