Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Szpital sw.Zofii
Autor Wiadomość
Misiaczek Wysłany: 2012-01-21, 21:56   Szpital sw.Zofii

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Moze komuś się przyda. W św. Zofii otworzyli nowe skrzydło.
Nowe skrzydło szpitala św. Zofii ma 3,5 tys. mkw, mieści blok operacyjny, blok porodowy, oddział noworodkowy, oddział patologii ciąży oraz izbę przyjęć.

http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html

korndora Wysłany: 2012-04-21, 20:12   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z G-li
Czy któraś z Pań już po remoncie rodziła?

Always look on the bright side of life...

focia Wysłany: 2012-04-22, 07:50   

Starsza Kobieta

ja :)

korndora Wysłany: 2012-04-22, 09:15   

i jak warunki? opowiadaj :)

focia Wysłany: 2012-04-22, 18:41   

Starsza Kobieta

Jak w prywatnej klinice :) Kolorowe, ładne sale, ja rodziłam w śliwkowej a potem przez chwilę po porodzie byłam w wiśniowej; super opieka w trakcie porodu i poporodowa, a w naszym przypadku - nawet teraz; jeśli mam jakikolwiek problem, dzwonię do pani kardiolog poznanej na Żelaznej i ona pomaga, wyjaśnia, załatwia.
Sale porodowe są w nowym skrzydle, każda z własną łazienką, wanną, z tego co pamiętam są tam piłki, jakieś sznury, wanna do porodu itd.
Miałam prywatną położną, ale opieka poporodowa też super. Byłam na zwykłej sali - trzyosobowa, z łazienką, czyściutka, w miarę przestronna, personel na każde zawołanie. Pielęgniarki sympatyczne, pomocne, troskliwe.
W nowym skrzydle jest też neonatologia - u nas pediatrą prowadzącym była dr Dobruch, ale inni pediatrzy też super.
Była też położna laktacyjna, sama z siebie przyszła żeby omówić plan podtrzymania laktacji później, mogłam do niej później dzwonić i umawiać się w razie problemów.

Ja polecam :)

Keito Wysłany: 2012-04-24, 13:47   

Forumowy wyjadacz

Jak do nas trafilas?: z punktu G.
Byłam na oddziale patologii (w odwiedzinach) i robi super wrażenie. Jak rodziłam Ulkę w 2008r. to od tego czasu sporo się zmieniło. Sale dwuosobowe z łazienką, pielęgniarki przychodzą co chwilę sprawdzać. Jak będę mieć wieści o samym porodzie i warunkach, dam znać.

korndora Wysłany: 2012-04-26, 17:16   

focia ale ty dopłacałaś do porodu rodzinnego w jedynce czy teraz tam w standardzie są sale porodowe jednoosobowe?

Keito napisał/a:
Byłam na oddziale patologii (w odwiedzinach) i robi super wrażenie. Jak rodziłam Ulkę w 2008r. to od tego czasu sporo się zmieniło. Sale dwuosobowe z łazienką, pielęgniarki przychodzą co chwilę sprawdzać. Jak będę mieć wieści o samym porodzie i warunkach, dam znać.

Koniecznie bo relacje ze szpitali mamy na babińcu sprzed paru lat - trzeba je uaktualnić

carol Wysłany: 2012-04-26, 17:30   

Starsza Kobieta

korndora napisał/a:
Koniecznie bo relacje ze szpitali mamy na babińcu sprzed paru lat

2011 to tez sprzed paru lat? :niepewny:

focia Wysłany: 2012-04-26, 19:10   

Starsza Kobieta

korndora napisał/a:
focia ale ty dopłacałaś do porodu rodzinnego w jedynce czy teraz tam w standardzie są sale porodowe jednoosobowe?

W nowym skrzydle są jednoosobowe. Nawet nie wiedziałam, że mogą być wieloosobowe.

korndora Wysłany: 2012-05-07, 18:20   

no właśnie czytałam gdzieś tu na forum o tym, że trzeba dopłacić do rodzinnego wtedy masz sale 1os i może ktoś z tobą być przy porodzie a jak nie dopłacisz to śmigasz na sale z innymi :kwasny: jak natrafie na ten post to zacytuje

carol no mało jest wpisów - akurat Twój wpis jest konkretny, sporo napisałaś a inne posty to raczej pare zdań. A ostatnio sporo się pozmieniało :)

carol Wysłany: 2012-05-07, 19:03   

Starsza Kobieta

korndora, a moze Ci sie pomylilo z sala poporodowa o podwyzszonym standardzie? ze maz moze nocowac?

kotetsu Wysłany: 2012-05-08, 07:42   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

korndora już przed dobudową, z tego co pamiętam była tylko jedna sala dwuosobowa porodowa, o ile jakakolwiek. Tylko sale poporodowe były kilkuosobowe, ja leżałam na trzyosobosowej.
Dobudówka jest pewnie w co najmniej takim samym standardzie...

Ja tez czekam na relację z nowego skrzydła, może się kiedyś przyda :hyhy: choć już poprzednią wersję szczerze polecam.

focia Wysłany: 2012-05-08, 07:57   

Starsza Kobieta

W nowym są tylko sale porodowe pojedyncze. Sale poporodowe są w starym skrzydle.

Lorien Wysłany: 2012-05-08, 10:35   

Net włączony- gar z zupą spalony

focia napisał/a:
W nowym są tylko sale porodowe pojedyncze. Sale poporodowe są w starym skrzydle.

Dokładnie, tak jak w pierwszym poście jest napisane.
Rodziłam w ubiegłą niedzielę, więc bieżące newsy. Sale porodowe 1-osobowe, przestronne, wyposażone we wszystkie bajery: worki sako, wanna, nowoczesne łóżka etc. Jedyny minus jak ja rodziłam zepsuła się klima i w salach było ponad 30 stopni, ale chłodzili wiatrakami.
Blok porodowy i sala pooperacyjna (w nowym skrzydle) lux.
Jeśli chodzi o sale poporodowe to kładą teraz na wszystkich oddziałach. Ja miałam szczęście trafić na oddział położniczy. Warunki bardzo fajne - leżałam w sali 3-osobowej z łazienką. Może nie było dużo miejsca, ale spokojnie się pomieściłyśmy. W sali jest też kącik do opieki nad maluchem, wyposażony w kosmetyki do pielęgnacji (ale pieluchy swoje) Opieka położnych super, także w kwestii laktacji (choć niestety zdarzają się i mniej współpracujące panie, ale to wyjątki). Jedzenie smaczne. Jakby były jeszcze jakieś pytania chętnie opowiem.

korndora Wysłany: 2012-05-08, 17:34   

moja koleżanka też w Św Zofii rodziła (tylko że 4 lata temu) i musiała dopłacac do porodu rodzinnego i sali 1os (bo tylko w takiej był możliwy poród rodzinny). Może i się to zmieniło ale jestem pewna że chodziło o porodowe sale bo się aż dziwiłam jak w tych czasach to możliwe żeby rodzić na sali z innymi :masakra: a o tym że poporodowe są wieloosobowe to wiem - w jakimś szpitalu są 8 osobowe podobno. W Św Zofii max 3os?
carol a ile czasu spędziłaś w 1os poporodowej?
Jak to jest z tym mitem, że do Św Zofii dostaniesz się tylko jak masz lekarza z tego szpitala? czy dostałyście się z "ulicy"?
Nigdy nie rodziłam więc pytania mam banalne.

Odpowiedz do tematu