Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Nosidło - jakie polecacie?
Autor Wiadomość
markdottir Wysłany: 2013-04-23, 14:38   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

A siedzi?

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

malutka1308 Wysłany: 2013-04-23, 18:15   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

a mierzyłaś go do nosidła? panel nie jest za szeroki ?

zaraza Wysłany: 2013-04-23, 20:08   

markdottir napisał/a:
A siedzi?

hm... to dopiero biedny, malutki czteromiesięczny niemowlaczek :hyhy:

Cytat:
a mierzyłaś go do nosidła? panel nie jest za szeroki ?

Czekam na dostawę i będę mierzyć. Jak się okaże zbyt drobny to jasne, że nie będę nosić na siłę - dumam na wypadek pozytywnych testów :)
Czyli mam zwrócić uwagę na panel. Czyli to coś, na czym opierają się jego nogi? Czy kolanka będą się swobodnie zginały - tak?
Na coś jeszcze patrzeć?

Wiem, że zawsze mogę go zapakować w chustę, ale niestety mały jej nie lubi :(
Nie jest to kwestia złego wiązania - jego denerwuje, że nie może ruszać rękami tak jak sobie akurat obmyślił. Nie to co starsza córa - chuściak z powołania.
Więc obmyśliłam sobie, że w nosidle będzie miał więcej miejsca na rączki i nie będzie się złościł.

markdottir Wysłany: 2013-04-23, 20:10   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Ja bym niesiedzącego dziecka do TULI nie wsadziła. Mam tuli, używam i uwielbiam, ale czekałam aż Szkodniczek sama usiądzie, a Madame się zeszło, oj zeszło. ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Karo Wysłany: 2013-04-24, 03:04   

Poważnie uzależniona

No, specjaliści od noszenia zalecają raczej jednogłośnie czekać aż dziecko siedzieć będzie. Coś w tym jest na pewno, bo jak przymierzałam niesiedzącego Adasia do MT, to widać było że nie jest w nim zbyt stabilny. Aczkolwiek przy Asi tej wiedzy nie posiadałam i wsadziliśmy ją w ergo jak jeszcze nie siedziała, z tym że miała 7 miesiecy i była niedaleko.
A, jest takie nosidło dla maluszków - marsupi - też zdania są podzielone, ale ono dużo bardziej ponoć dostosowane do wymiarów maleństwa. Jeszcze chyba bondolino można by rozważyć :niepewny:

malutka1308 Wysłany: 2013-04-24, 05:46   

zaraza napisał/a:
Czekam na dostawę i będę mierzyć. Jak się okaże zbyt drobny to jasne, że nie będę nosić na siłę - dumam na wypadek pozytywnych testów
Czyli mam zwrócić uwagę na panel. Czyli to coś, na czym opierają się jego nogi? Czy kolanka będą się swobodnie zginały - tak?
Na coś jeszcze patrzeć?
Tak. Powinien sięgać od kolanka do kolanka, ale obstawiam że na bank będzie za szeroki. Ja kupiłam jak mały miał 6,5 miesiąca, a to duże dziecko i miałam wrażenie, że był minimalnie za duży dla niego.
I na dobre zaczeliśmy używać jqak mały już stabilnie siedział, wcześniej i mi było jakoś niewygodnie.
A marsupi zwykle chyba starcza dosyć krótko, bo właśnie gdzieś do 6 miesiąca-
zaraza napisał/a:
Nie jest to kwestia złego wiązania - jego denerwuje, że nie może ruszać rękami tak jak sobie akurat obmyślił. Nie to co starsza córa - chuściak z powołania.
Więc obmyśliłam sobie, że w nosidle będzie miał więcej miejsca na rączki i nie będzie się złościł.

W tuli też ręce są raczej skrępowane, mojego to właśnie na początku złościło. Jak dziecko większe to da się rączki oswobodzić ale przy takim maluchu nawet nie 4-miesięczniaku ale takim jak mój to mało wygodne.

madzia106 Wysłany: 2013-04-24, 06:00   

Forumowy wyjadacz

markdottir napisał/a:
Ja bym niesiedzącego dziecka do TULI nie wsadziła. Mam tuli, używam i uwielbiam, ale czekałam aż Szkodniczek sama usiądzie, a Madame się zeszło, oj zeszło. ;)

Podpiszę się. Ja Młodego też przesadziłam do Tuli jak sam siedział. Wcześniej bym się nie odważyła.

My

zaraza Wysłany: 2013-04-26, 21:01   

Cytat:
Tak. Powinien sięgać od kolanka do kolanka, ale obstawiam że na bank będzie za szeroki.

Bingo.
Od razu po włożeniu widać było, że musi dorosnąć :rozpacz:

Teoretycznie moje instynkty noszenia mogę wyżyć na starszej córze - to tylko 12 kg, a ona leniuszek jest, nie będzie protestować, że ktoś ją nosi :hyhy: Jednak obawiam się, ze za te trzy miesiące narobi rabanu, iż ktoś wkłada brata w JEJ środek transportu :zdegustowany:

malutka1308 Wysłany: 2013-04-27, 08:03   

Zawsze możesz kupić drugie i nosić jedno na plecach a drugie z przodu :rotfl:

zaraza Wysłany: 2013-06-20, 20:37   

Wsadzony w tuli przy wadze 6,600 - nóżki ok, siedzi w nim stabilnie.

Nie wiem tylko dlaczego tak wiele tutaj głosów, ze dziecko musi siedzieć... Pogadałam go w tuli ze wszystkich stron - pozycje ma taką jak w chuście w kieszonce, a na pewno lepszą niż w wiązaniu na biodrze czy kółkowej... A dla nich ograniczenia są tylko w aspekcie trzymania główki.

dziubutek Wysłany: 2013-07-31, 14:51   

Wystawiłam na targowisko nosidło ergonomiczne Bondolino :hyhy: Zapraszam

an.etka Wysłany: 2015-05-11, 19:15   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Mi podpasowalo nosidelko.... Od razu bobas lżejszy i moj kregoslup sie nie meczy :D No i zdrowa pozycja dla maluszka :)

Post niezgodny z regulaminem, edytowalam - alexa.
Ostatnio zmieniony przez alexa 2015-05-11, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  

_ania_ Wysłany: 2015-05-12, 08:43   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
ania82

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Dziewczyny, a co polecacie w góry - chciałabym zabrać mojego Kubę na wycieczkę bez wózka. Macie sprawdzone jakieś nosidło turystyczne? Kuba ma teraz 13kg.

Zmora Wysłany: 2015-05-12, 09:15   

Starsza Kobieta

_ania_, jest chyba lepszy temat o nosidłach górskich, ale akurat teraz nie moge szukac. My wypożyczyliśmy Vaude z daszkiem i ochrona przeciwdeszczowa-bylismy bardzo zadowoleni. Mogę polecić wypożyczalnię we Wrocławiu.

Edit: ja uzywalam przy drobnym 2,5 latku, 11 kg. Mierzylam go tez do nosideł innych firm i kazde dalo sie dopasowac, ale niektore byly mniej komfortowe.

adriana Wysłany: 2015-05-12, 10:21   

Starsza Kobieta

_ania_, my też vaude mamy (drugie mieliśmy deutera) i to jest bardzo fajne nosidło. Noszenie roczniaka to sama przyjemność :) my tym roku będziemy jeszcze naszego 4-latka nosić ;)

mama domowa
ArtAda

Odpowiedz do tematu