Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiast kwiatów
Autor Wiadomość
Alix Wysłany: 2008-09-09, 23:37   Zamiast kwiatów

Starsza Kobieta
stara schizara...

O co można poprosić w zamian za kwiaty w dniu ślubu i czy pisać o tym na zaproszeniu i jakimi słowami?

My mieliśmy prośbę o wrzucanie do puszki na fundację Nasz Dom wspierającą rodzinne domy dziecka. Puszkę trzymała moja siostra i koleżanka :) Wypalilo :) Kwiatów dostaliśmy rzeczywiście niewiele, a kasy uzbieralo się sporo :)
Poprosiliśmy na zaproszeniu tak zwyczajnie, nie mam pod ręką zaproszenia, ale coś w stylu: będziemy wdzięczni jeśli zamiast kwiatow wrzrucą Państwo...

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Alix Wysłany: 2008-09-10, 14:00   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Nie pisałyscie nic? Oj nie oszukiwać ;) Ja widziałam gdzie indziej, że pisałyście :hyhy:

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Marcja Wysłany: 2008-09-10, 14:17   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

No dobra ja się przyznam. :]
Prosiłąm gości żeby przynosili zamiast kwiatów wyprawki szkolne dla dzieci ze świetlicy przykościelnej (brałam ślub pod koniec sierpnia i aukrat zbliżał sie poczatek roku szkolnego).

W zaproszeniach goście dostali wkładkę o takiej treści:

Zamiast kwiatów, które wszystkich swym urokiem ujmują,
prosimy o wyprawki szkolne dla dzieci któe tego bardzo potrzebują.

Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Goście spisali się na medal, a dzieciaki miały dużo radosci. :)

Nina
Dominika
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle...

Magda MM Wysłany: 2008-09-10, 14:20   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

My nie pisaliśmy tylko mówiliśmy tym których podejrzewaliśmy o zrozumienie
Dostaliśmy bardzo duża super książek - tak jak chcieliśmy - teraz są pamiątka i fajnie wyciągając którąś z nich przeczytać dedykacje.

W przeciągu 2 ostatnich lat byłam na 14 weselach. Zazwyczaj młodzi nic nie sugeruja ale ja mimo wszystko kupuję albumy ślubne takie w przedziale 70-120 zł Wszyscy są potem super zaskoczeni i bardzo wdzięczni. Jeszcze się nie zdarzyło żeby komuś się nie przydał bo przecież oprócz albumu od fotografa / jeśli takowy sie otrzyma/ można zrobić swój album ze zdjęciami od znajomych lub rodziny.
moim zdaniem to jedna z lepszych opcji jak brakuje inspiracji na oryginalny zamiennik kwiatów.

mise Wysłany: 2008-09-10, 15:43   

Net włączony- gar z zupą spalony

My dopisaliśmy w zaproszeniach po prostu "Prosimy o nieprzynoszenie kwiatów"
Część gości dopytywała, co to oznacza albo co byśmy chcieli dostać- wtedy w zależności od inwencji mówiliśmy o słodyczach, książkach, winie.
Wszystko to się pojawiło. Poza tym ramki na zdjęcia, bocian, kilka użytecznych naczyń.

Książki, książki

ziel_lena Wysłany: 2008-09-10, 16:23   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
My chcemy kartki z życzeniami zamiast kwiatów - aby zrobić z nich piękny album. To będzie fantastyczna pamiątka, którą będziemy mogli latami odświezać :) Kwiaty w naszym przypadku zupełnie bez sensu, bo mamy zamiar wyjechac zaraz po slubie, wiec wszystko by zwiędło. Poza tym oboje jestesmy przeciwni takiemu marnowaniu pieniedzy i kwiatów tylko dlatego, ze wypada...

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

Martos Wysłany: 2008-09-10, 16:27   

ja zamiast kwiatów chcę książki :D
tworzę nawet specjalną listę

chciałabym jeszcze powiedzieć, że droga Magda MM padam Ci do stóp :padam: , w tą sobote ide na wesele i właśnie teraz zastanawiam się nad prezentem i już wiem, że taki album to kapitalny pomysł!! dzięki :)

..ŸŸ
puk
puk

behemot Wysłany: 2008-09-10, 17:00   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

My poprosiliśmy o artykuły szkolne:
"Wszystkich, którzy w dniu ślubu zamierzają obdarować nas kwiatami, prosimy, aby zamiast nich zechcieli przynieść zeszyty, kredki, farby lub inne artykuły szkolne, którymi pragniemy obdarować dzieci z Domu Dziecka XXX w XXX.

Serdecznie dziękujemy za uszanowanie naszej prośby."

I powiem Wam, że ilość przyniesionych przez Gości artykułów szkolnych przekroczyła znacznie nasze oczekiwania - mieliśmy przygotowaną taką śmieszną "skrzynię piratów" (dość dużą) i zakładaliśmy, że jeszcze sporo miejsca w niej zostanie, ale jeszcze zanim doszło do ślubu, to już została ona zapchana do granic możliwości. :D Dopiero dzisiaj się uporałam z segregacją tego wszystkiego i wyszły z tego cztery ogromne pudła kartonowe + skrzynia + dwie reklamówki kredek. Imponujące. :)

A&R
blogowo
:police:

ziel_lena Wysłany: 2008-09-10, 17:03   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
dla mnie to jest smutne, ze niektóre osoby(raczej starsze pokolenie) kręcą nosem na takie pomysły :( jak kiedys powiedzialam w domu, ze moznaby np. zamiast kwiatów zrobic zbiorke charytatywna, to uslyszalam, ze a nuz sie rozmyslimy i wezmiemy se pieniadze... :orany: :( smutne

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

iwonek Wysłany: 2008-09-10, 17:06   

Jak do nas trafilas?: Gimbla
my również prosiliśmy gości, by zamiast kwiatów podarowali nam, jeśli zechcą oczywiście, książkę z dedykacją. nie pamiętam dokładnie jak brzmiała formułka, ponieważ układaliśmy ją sami, ale większość gości skorzystała z tej możliwości :)

Magda MM Wysłany: 2008-09-10, 17:55   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Martos najlepiej jakbyś znalazła taki większy w sztywnym kartonie - opakowaniu. Wygląda to bardzo efektownie

PS
mam nadzieję, że idziemy na inne wesela ... :P

Olaja Wysłany: 2008-09-10, 19:14   

Starsza Kobieta

w zaproszeniach nie pisaliśmy nic, ale każdemy mówiliśmy, ze zbieramy art. szkolne dla dzieciaków z domu dziecka! Odzew przeszedł nasze oczekiwania! Prawie wszyscy pamiętali i zrobili porządne zakupy tak, zę torby się urywały. Kupili nie tylko zeszyry czy kredki, ale były równiez plecaki, globusy...

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

lara Wysłany: 2008-09-10, 19:24   

Forumowy wyjadacz

W październiku idziemy na wesele i na zaproszeniu jest taki tekst:
Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym
były uśmiechnięte czyjeś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów do życzeń w kościele,
dołączcie maskotki nasi przyjaciele.
My do domu dziecka z nimi pojedziemy,
i w Waszym imieniu malcom przekażemy.

lara Wysłany: 2008-09-10, 19:25   

Forumowy wyjadacz

W październiku idziemy na wesele i na zaproszeniu jest taki tekst:
Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym
były uśmiechnięte czyjeś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów do życzeń w kościele,
dołączcie maskotki nasi przyjaciele.
My do domu dziecka z nimi pojedziemy,
i w Waszym imieniu malcom przekażemy.

Lorien Wysłany: 2008-09-10, 20:05   

My zamiast kwiatów poprosiliśmy o książki do bibiloteki dla szkoły, która jest pod opieką mojej parafii - to podmiejsa, biedna szkoła, więc dzieciaki nie maja biblioteki, a w domach czesto brak pieniedzy na ksiązki. Tekst brzmi tak:
Tych, którzy planują obdarować nas kwiatami, prosimy w zamian o lektury szkolne i ksiązki dla dzieci, które przekażemy do biblioteki jednej z podwarszawskich szkół podstawowych.
Goście dobrze reagowali, czesc dopytywała, czy moga byc uzywane, mówiliśmy, że tak, tyle, żeby nie były zniszczone. Czy pomysł chwycił, dam znać za tydzień.

Odpowiedz do tematu