Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyglądały Wasze zaręczyny?
Autor Wiadomość
mopsik Wysłany: 2012-01-17, 11:36   

Pampersa mi dali i nowym nazwali
Zła kobieta

ja trochę załuję, że nie było to tak jak na filmach... razem kupiliśmy pierścionek, bo luby nie chciał ryzykować :) pojechaliśmy do Klifu, niby po spaodnie dla niego i przy okazji weszliśmy do jubilera, którego wcześniej jakoś pominęliśmy. objawił się:piękny, cudny, w moim rozmiarze i zupełnie inny niż wcześniej chciałam :) wyszlismy ze sklepu, ja poszłam w 1 stronę luby w 2, spotkalismy się po jakimś czasie pod samochodem- widziałam, że się podejrzanie na mnie patrzył :) pojechaliśmy do parku linowego( myślałam, że może tu mnie zaskoczy), później do domu. W domu podszedł do mnie, zaczał coś mamrotac (typu: bo jaa eee bym chciał cię denerowować do końca życia) itd. Ja na to: a Ty mi się oświadczasz?? ON: yyy ( zawstydzony) no tak:) a ja: to może byś chociaż uklęknął :) a on że zapomniał z tego wszystkiego :) i tak to było. Bez kwiatów, ochów ahów. 2 tygodnie później zaprosiliśmy do restauracji moich rodziców- ale oni już wiedzieli o wszystkim, więc tylko "oficjalne" proszenie o rękę :)

MENA515 Wysłany: 2012-01-17, 21:06   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
MENA515

Byliśmy w moim pokoju, siedziałam mu na kolanach, rozmawialiśmy o przyszłości. O tym jak wyobrażamy sobie swoje przyszłe życie, co chcemy osiągnąć...(Na wiele spraw patrzeliśmy tak samo, ale jakoś przez te wspólne lata ze sobą jedno drugiemu nie robiło jakichkolwiek deklaracji wspólnego życia.) W pewnym momencie wyciągnął pierścionek, nie wiem skąd...może już go miał w ręku ale nie zauważyłam . W każdym razie wziął moją rękę i zakładając mi pierścionek na palec powiedział, że chciał by ze mną spędzić resztę życia i spytał czy się na to zgadzam :) . Byłam zaskoczona, nie wiem czemu, przecież byliśmy ze sobą kilka lat... Oczywiście, zgodziłam się :) .

Nie były to jednak nasze jedyne zaręczyny, ponieważ teściowa uważała, że powinny się odbyć oficjalnie, przy rodzicach z obu stron i te się nie liczą :kwasny: ! Były więc drugie- tzw. zmówiny. Dla nas do dziś liczy się ta pierwsza obietnica i pierwszy pierścionek, choć na pozór, mniej wartościowy.

Szczerość to podstawa wszelkich dobrych relacji.

arielka Wysłany: 2013-10-25, 20:51   

nasze zareczyny byly w grudniu w pierwszy dzien swiat Bozego Narodzenia

bylismy wszyscy spieci a ja chyba najbardziej ech tylko modlilam sie o to zeby szybko ten dzien minal :hyhy:

ale wszystko wypadlo dobrze bez zadnej wpadki :rotfl:

Mik@ Wysłany: 2013-10-27, 19:39   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

My zaręczaliśmy się dwa razy ;) raz tylko dla siebie - w 1. rocznicę poznania. Romantycznie, nastrojowo. Tylko my dwoje, on klęknął - ja się zgodziłam :)
Kilka dni później, (razem z poznaniem rodziców) w restauracji poprosił mojego tatę, o moją rękę :love: po otrzymaniu zgody, założył mi pierścionek na rękę i zaczęliśmy przygotowania do ślubu ;)

Ech, to już 10 lat temu...

„Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać kochać.”
Aniołki - 27.X.2015 (') 29.X.2015 (')

babusia-jagusia Wysłany: 2013-10-28, 12:12   

ale jeszcze nie teraz

Jak do nas trafilas?: od znajomej
U nas był wyjazd walentynkowy do hoteliku i kolacja, niby nie wiedziałam, ale ... :P

Pieniądze nie dają szczescia, dopiero zakupy... Marilyn M.

VanillaSky Wysłany: 2013-10-30, 09:58   

Podobno miała być restauracja, kwiatki i w ogóle, ale nie wyszło, bo pierścionek przyszedł kurierem wcześniej niż powinien (dzień po zamówieniu go) i mój T. przestraszył się, że zobaczę paczkę (przyszła kiedy nas nie było i oczywiście rodzice zostawili na widoku na stole), więc w panice oświadczył się na miejscu, w domu. ;) Ale tą restaurację i tak zaliczymy jeszcze. :)

babusia-jagusia Wysłany: 2013-11-02, 19:47   

ale jeszcze nie teraz

hihi, to ja pierścionek sama aprobowałam ;)

VanillaSky Wysłany: 2013-11-05, 14:32   

babusia-jagusia napisał/a:

No a ja właśnie nie, zupełnie ze mną nie konsultował tego, nawet malutkiej sugestii nie było! Tylko sam wybrał. :P Ale na szczęście, zna mój gust trochę i trafił idealnie. :)

babusia-jagusia Wysłany: 2013-11-06, 15:49   

ale jeszcze nie teraz

VanillaSky napisał/a:
babusia-jagusia napisał/a:

No a ja właśnie nie, zupełnie ze mną nie konsultował tego, nawet malutkiej sugestii nie było! Tylko sam wybrał. :P Ale na szczęście, zna mój gust trochę i trafił idealnie. :)

to brawo, ja gdybym nie pokazął palcem, ze ten mi się podba, to nie wiem czy bym się doczekała ;)
Oczywiście wtedy nie kupił, ale... ;)

aga w-wa Wysłany: 2013-11-08, 00:17   

Net włączony- gar z zupą spalony

My po prostu wiedzieliśmy, że chcemy być razem i zaręczyn żadnych nie było - jako takich, z pierścionkiem, kolacją... Za to dużo rozmawialiśmy o uczuciach, o sobie... :)

mlodadama Wysłany: 2013-11-08, 19:28   
mlodadama

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Ja nadal czekam, choć już podobno mój luby rozmawiał z moimi rodzicami. Zobaczymy :)

Magda.O Wysłany: 2015-02-12, 22:15   

Nie było romantycznej kolacji przy świecach, ani róż czy szampana. Któregoś dnia jak robiłam kolację po prostu zapytał czy weźmiemy ślub. Nie będzie czego opowiadać dzieciom. Niestety.

ancek Wysłany: 2015-03-19, 11:44   

w podróży w hotelu o 4 nad ranem ;)

Aladyn1812 Wysłany: 2015-03-19, 14:56   

Pierścionek wybrany wspólnie, a potem kolacja przy świecach...po prostu dopełnienie formalności gdyż i tak było jasne że już będziemy razem :luka:

pawba Wysłany: 2015-07-08, 18:56   

Moje były częściowym zaskoczeniem, bo mój Ukochany wygadał się kilka tygodni wcześniej, że chce się oświadczyć. Później czekałam tylko na ten moment :) , poszliśmy do parku do naszego ulubionego miejsca (to był taki murek częściowo zasłonięty przez gałęzie drzew) i tam mi się oświadczył, mieliśmy wtedy po naście lat, ja się bardzo wzruszyłam :) , rodzice byli przerażeni bo jednak byliśmy dosyć młodzi, ale ślub planowaliśmy dopiero po studiach (wtedy jeszcze chodziliśmy do liceum), teraz jesteśmy już ponad 5 lat po ślubie :)

Odpowiedz do tematu