Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Symptomy choroby u psa
Autor Wiadomość
ewak   Wysłany: 2008-09-10, 05:15   Symptomy choroby u psa

Net włączony- gar z zupą spalony

Pies zdrowy czy chory?

Na polecanej stronie zestawiono ze soba cechy charakteryzujace psa zdrowego i chorego. Obie listy oczywiscie stanowia esencje (wiele symptomow chorobowych mozna by jeszcze do nich dorzucic, np. apatia, brak apetytu, drganie miesni), ale mysle, ze warto sie z tym porowaniem zapoznac, zeby miec podstawowe pojecie pod jakim katem obserwowac psa.

Zachecam rowniez do lektury artykulu: Udar cieplny u psa. Psy sa bardzo wrazliwe na nawet niewielkie zmiany temperatury i warto sie orientowac w postepowaniu, w razie wystapienia objawow udaru.

ewak Wysłany: 2008-09-16, 14:11   

Wymioty u psa
Jesli zdarzaja sie czesto powinny byc niepokojace. Zwlaszcza jesli pojawi sie w nich krew. Moga byc wywolane zatruciem, polknieciem ciala obcego czy choroba zakazna. jesli towarzyszy im biegunka moga prowadzic do odwodnienia zwierzecia i wycienczenia organizmu. Konieczna konsultacja u weterynarza.

Wszystko jednak w granicach rozsadku - zdrowy pies tez moze wymiotowac. Np. niejadki wymiotuja zolcia, zwlaszcza jesli sa karmione o stalych porach. Powod prozaiczny - soki trawienne sa produkowane, a tresc pokramowa nie zostaje dostarczona, wiec zolc jest wydalana. Wymiociny maja zolty kolor. Jesli cos zalega psu na zoladku tez bedzie on prowokowal odruch wymiotny, poprzez "sie pasie" trawa, czy inna roslinnoscia. Wymioty moga zdarzyc sie rowniez wtedy, gdy pies bedzie zbyt szybko, zachlannie jadl lub przekasi zbyt duza ilosc pozywienia.

Nie szata zdobi człowieka, lecz dusza szlachetna.

Aneta Wysłany: 2008-09-16, 20:40   

super, że założyłaś taki wątek ewak!

przeczytałam sobie o tych chorobach z podanego przez Ciebie pierwszego linka i dało mi to dużo do myślenia.
sama mam psa (ma ok.5 lat) i muszę na pewno przy następnej wizycie u weterynarza zapytać o jego hmm cuchnący oddech. jak wyczytałam :
Cytat:
Jest zwykle rezultatem infekcji balteryjnej w obębie jamy ustej i zapalenia dziąseł lub złego stanu uzębienia. Może to być objawem poważnych chorób, np.: chronicznego zapalenia nerek.
:niepewny:

.

gaja123 Wysłany: 2009-03-09, 22:35   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Kaszel u psów jest najczęściej objawem choroby serca.

pazurek Wysłany: 2010-07-27, 12:51   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Najlepiej swoich pupilów znają właściciele, więc w zasadzie trudno jest kierować się takimi wskazówkami, jak tutaj są zamieszczone. Jak właściciel zauważy, że pies czy kot dziwnie się zachowuje, to od razu powinien udać się do weterynarza, bo nawet nadpobudliwość może być oznaka czegoś niepokojącego.

Lemonka130 Wysłany: 2014-02-27, 19:26   

Lemonka

Jak do nas trafilas?: google ;)
pazurek napisał/a:
Najlepiej swoich pupilów znają właściciele, więc w zasadzie trudno jest kierować się takimi wskazówkami, jak tutaj są zamieszczone. Jak właściciel zauważy, że pies czy kot dziwnie się zachowuje, to od razu powinien udać się do weterynarza, bo nawet nadpobudliwość może być oznaka czegoś niepokojącego.

W pełni się zgadzam. Mój pies wymiotuje zawsze jak jest chory. Nieważne co mu jest i tak będzie wymiotował, nawet jak nadepnie na szkło na spacerze.
U nas to jest zwykle pierwszy objaw, że coś jest nie tak.

ssylwiaa Wysłany: 2014-10-08, 12:40   

Aneta napisał/a:
super, że założyłaś taki wątek ewak!

przeczytałam sobie o tych chorobach z podanego przez Ciebie pierwszego linka i dało mi to dużo do myślenia.
sama mam psa (ma ok.5 lat) i muszę na pewno przy następnej wizycie u weterynarza zapytać o jego hmm cuchnący oddech. jak wyczytałam :
Cytat:
Jest zwykle rezultatem infekcji balteryjnej w obębie jamy ustej i zapalenia dziąseł lub złego stanu uzębienia. Może to być objawem poważnych chorób, np.: chronicznego zapalenia nerek.
:niepewny:

Mój piesio (niestety już od dawna nie ma go z nami) przez wiele lat miał cuchnący oddech. Na szczęście nie był to wynik jakiejś bardzo groźnej choroby, a "jedynie" złego stanu zębów. Ale przeżył szczęśliwie 16 lat :) Tak czy inaczej zawsze trzeba iść do weterynarza.

Odpowiedz do tematu